Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 19:51:31

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Savage fél tanknál szegény
HozzászólásElküldve: 2004.09.30 07:00:22 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.09.10 13:26:54
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Budapest 16./18. ker
Külföldi fórumokon végigolvastam az összes topicot erről a témáról, de kiváncsi vagyok nektek milyen tapasztalatotok van arról, hogy a Savage szegényen jár ha már kevés benne az üzemananyag.
Nekem az a gondom vele, hogy full tanknál nem akar felmelegedni és alig váltja be a 2-est, fél tank alatt meg rendesen melegszik (110 fok) és az orrát is emeli.

_________________
Savage 25
27.195 MHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Savage fél tanknál szegény
HozzászólásElküldve: 2004.09.30 07:51:20 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
carstyling írta:
Külföldi fórumokon végigolvastam az összes topicot erről a témáról, de kiváncsi vagyok nektek milyen tapasztalatotok van arról, hogy a Savage szegényen jár ha már kevés benne az üzemananyag.
Nekem az a gondom vele, hogy full tanknál nem akar felmelegedni és alig váltja be a 2-est, fél tank alatt meg rendesen melegszik (110 fok) és az orrát is emeli.


Tapasztalatom az nincs.
Csak leirom, hogy szerintem mi lehet...

Szerintem "az a baaaaj", hogy nem zar jol a tankod fedele. Ebbol adodik a melegedesi gond szerintem. Mert amikor mar fogytan van mar belole a nafta lecsokken a tankban a nyomas, igy elszegenyedik a keverek.

Tehat szerintem, ami meg kene tenned:
1. kicserelni a tulnyomo csovet (biztos, ami biztos, filleres osszeg, es gyorsan megvan)
2. a tank zaro rugokat valahogy megerositeni + a kupak tomiteset upgradelni valahogyan (valaki emlitette regebben, hogy o bringa kerek belsobol vagott ki darabot, remelem jelentkezik es leirja pontosan)

:integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.09.30 07:58:38 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Nekem is volt ilyen problémám, én a túlnyomó csövet cseréltem ki, illetve kitisztitottam az alsó fúvokát, szerintem a második volt a gond mert volt benne egy kis (minimális) lerakódás (nagyon lágy szürke massza).
Azóta hibátlan a motor.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Savage fél tanknál szegény
HozzászólásElküldve: 2004.09.30 14:45:41 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.09.24 11:10:09
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Balatonszemes
Szerintem "carstyling" nevű kolléga pont azt mondta, hogy h jólértettem hogy neki meg féltank alatt megy jól a gép. (legalábbis szerintem az nem negatív, ha van benne annyi erő,hogy indulásnál kiemelje az elejét az autó)...

_________________
By.: Barbár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Savage fél tanknál szegény
HozzászólásElküldve: 2004.09.30 18:12:21 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Barbár_ írta:
Szerintem "carstyling" nevű kolléga pont azt mondta, hogy h jólértettem hogy neki meg féltank alatt megy jól a gép. (legalábbis szerintem az nem negatív, ha van benne annyi erő,hogy indulásnál kiemelje az elejét az autó)...


Igen azt irja. De ez nem mond ellent a mi elmeletunknek.

Mert teli tanknal jo a nyomas a tankban, es dus a kocsinak a keverek, ezert nem megy jol. Nyugodtan vekonyithatna. Viszont nem vekonyitja, mert akkor keves naftanal tulsagosan elszegenyedne, es tul melegedne a mocija.

Aztan lehet, hogy nem ez a baja a vasnak. De a leirtak alapjan erre gondoltunk elsonek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.10.01 11:18:51 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.09.10 13:26:54
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Budapest 16./18. ker
Jól gondoljátok, az a baaaj, hogy tele tanknál nagyobb a nyomás a tankban mint félig üres tanknál. Üres tanknál nem nyomja a benzin súlya a karbi felé a nyomást.
Vettem most egy Mugen Seiki Pressure Chamber nevezetű cuccot, csak azt nem tudom mire jó. Elvileg tárol némi nyomást mindig a motornak, hogy ne szegényedjen el annyira gyorsulásnál és tele tanknál se kapjon túl sok nyomást. Ezt a tank és a karbi közé kell tenni állítólag, csak nem tudom mindegy-e milyen irányban szerelem be és hogy milyen magasra és a karbitól mennyire távol tegyem a rendszerbe.
Ezen kívül még kéne egy olyan szelep ami a kipufogó és a tank közé menne és azt csinálná, hogy a tankból ne engedje vissza a már meglévő nyomást. Ezeknek utánanéztem nem én találtam ki.
Vélemény?

_________________
Savage 25
27.195 MHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.10.01 11:35:48 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
valami mas a gond. semmi sem kell ahhoz, hogy jo legyen a rendszer. inakbb ezen gondolkodj el.

olcsobb egy uj tank vagy valami, vagy kicserelni a csoveket. meg egy uj karbi is megoldas lehet.

nyomozz meg, mielott barmi dragat veszel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.10.01 11:43:25 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.09.10 13:26:54
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Budapest 16./18. ker
Semmi komolyabb gond nincs az autóval, egyszerűen annyi, hogy ezt is fizika hajtja. Ha tele a tank akkor magasan van a benzinszint, ha üres akkor meg a karbi alatt van a szint, tehát a közlekedőedény máshogy működik a két állapot között.

_________________
Savage 25
27.195 MHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.10.01 12:53:17 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Abba igazad van hogy fizika hajtja de azt tényleg ne feledd az országban még legalább 250 ilyen autót hajt ugyanazon fizika.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.10.01 13:01:11 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.06.30 14:03:38
Hozzászólások: 440
Tartózkodási hely: XXI ker
Berger írta:
Abba igazad van hogy fizika hajtja de azt tényleg ne feledd az országban még legalább 250 ilyen autót hajt ugyanazon fizika.


OFF

Az enyémet nem :ordog :-D :-D


ON

_________________
SAVAGE SS .27 SIRIO FM 40.815
OFNA Hyper7 PBS .21 FM 40.835


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.10.01 14:03:40 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szerintem a közlekedőedényes elméleted nem jó, mivel a tank túlnyomás alatt van (a mieink legalábbis igen, de lehet, hogy a tied nem és akkor ez a baj) és az üzemanyagot annak kell eljuttatnia a karburátorba. Csodák nincsenek szerintem valahol elszökikk a nyomásod, vagy a rezoból már ki sem jön. Lentebb már írtam egyszer egy javaslatot, de akkor a rezót kifelejtettem, azt is nézd meg szerintem.
Teljesen ugyanez a hibajelenségem volt és sikerült a leírt módszerrel egyszerűen és villámgyorsan megszüntetni, azóta kb. 7-8 tank lement a torkán és hibátlanul üzemel.
üdv:
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.10.02 08:48:49 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.09.10 13:26:54
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Budapest 16./18. ker
Úgy néz ki most jobb a helyzet, beraktam egy benzinszűrőt meg egy tuning légszűrőt, nyitottam rajta 3/4-et és még így is jobban szakít, fél tanktól üresig viszonylag egyenletes most. És nem is melegszik fel annyira. A gyári légszűrő nagyon lefogta.
Ha belerakok egy uniflow kiegészítést a tankba akkor biztos még jobb lesz a helyzet, ugyanis akkor nem fog a nyomás a tankból visszaszökni a kipuf felé.
Kb. erre jutottam 2 nap Savage-central olvasás után. Amúgy a probléma nem egetverő, csak hajlamos vagyok a tökéletességre törekedni.

_________________
Savage 25
27.195 MHz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség