Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.10 13:30:21

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: mt2/t-15 motor beallitas
HozzászólásElküldve: 2005.03.28 17:42:26 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Hi,

most hogy itt a joido(ma 20fobak autoztam), gondoltam megprobalom a melegnek megfeleloen beallitani a motort(szerintem tul dusan volt jaratva a hidegg miatt). Mindent a leiras alapjan csinaltam, el is jutottam odaig, hogy a motor sokkal jobban ment mint eddig barmikor,miota nalam van. Nagyon szepen huzott es a vegsebessege is szemmel lathatoan javult, mindekozben persze fustolt is, nem ment tul szegenyen. Egyetlen gondom csak az volt hogy ha legalabb par masodpercig full gazt huztam es utana fekeztem(olyan is volt hogy csak elengedtem a gazt) leallt a motor. Az alapjarat nem lehetett a baja mert annyira emeltem, hogy meg epp ne induljon el az auto. Ha valakinek van otlete segitsen plz. Koszi.

ja es meg par adat:
uzemanyag: modellrallynal vasarolt 16%-os piros lotty
nagy legszuro
5-os majd 3-as lrp gyertyaval probalkoztam

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.03.28 19:34:19 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Talan keveset kap alul. Hallani, latni kene, akkor lehetnenk okosabbak.
Probald, hogy negyed fordulatot nyitsz az alacsony fordulati tun (oramutatonak ellentetes irany). Aztan teszt. Ha nem jon be, akkor vissza az alapallapotra es probalj zarni picit, mert az is lehet, hogy sokat kap.
Mindig ugy allisd, hogy eloszor nagy fordulaton jol menjen. Vegsebesseg OK, es szepen kiporog. Ha ez mar megvan, akkor allitsd hozza az alacsony fordulati tut, ugy hogy a gyorsulas is sima legyen. Itt esetleg lehet probalgatni ugy is, hogy felemeld az autot. Alapjarat, full gaz, elenged, es hallgatni a reakcioit. Ha egy ilyen "jatek" utan hagyod alapjaraton kb. 5 mp-ig, es a fordulat el kezd csokkeni, akkor pl. sokat kap alul. Bar nemelyik motor ezt szereti, es igy hajlando jol gyorsulni. Ugyse nagyon van a palyan 5 mp pihenoje, tehat nem baj, hogy telemegy. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.03.28 20:19:13 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
pajzi írta:
Talan keveset kap alul. Hallani, latni kene, akkor lehetnenk okosabbak.
Probald, hogy negyed fordulatot nyitsz az alacsony fordulati tun (oramutatonak ellentetes irany). Aztan teszt. Ha nem jon be, akkor vissza az alapallapotra es probalj zarni picit, mert az is lehet, hogy sokat kap.
Mindig ugy allisd, hogy eloszor nagy fordulaton jol menjen. Vegsebesseg OK, es szepen kiporog. Ha ez mar megvan, akkor allitsd hozza az alacsony fordulati tut, ugy hogy a gyorsulas is sima legyen. Itt esetleg lehet probalgatni ugy is, hogy felemeld az autot. Alapjarat, full gaz, elenged, es hallgatni a reakcioit. Ha egy ilyen "jatek" utan hagyod alapjaraton kb. 5 mp-ig, es a fordulat el kezd csokkeni, akkor pl. sokat kap alul. Bar nemelyik motor ezt szereti, es igy hajlando jol gyorsulni. Ugyse nagyon van a palyan 5 mp pihenoje, tehat nem baj, hogy telemegy. :)



Koszi a segitseget, amint lesz ra alkalmam megprobalom.

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.29 13:12:04 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.11 15:18:45
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Debrecen
Hi! Olyan problémám van, hogy nincs ereje a motornak... Karcos lenne? Vagy csak rosszul van beállítva? Próbáltam állítgatni, de mindig azt eredményezte, hogy lefulladt a moci! Kompresszió jónak tűnik, viszont ha egészen lassan, piciket fordítok a lendkereken akkor szinte erölködés nélkül átfordul... Szerintetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.29 13:55:40 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
gyurma_85 írta:
Hi! Olyan problémám van, hogy nincs ereje a motornak... Karcos lenne? Vagy csak rosszul van beállítva? Próbáltam állítgatni, de mindig azt eredményezte, hogy lefulladt a moci! Kompresszió jónak tűnik, viszont ha egészen lassan, piciket fordítok a lendkereken akkor szinte erölködés nélkül átfordul... Szerintetek?


Oda a kompresszió.

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.29 14:30:27 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.11 15:18:45
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, Debrecen
F_Gyuri írta:
gyurma_85 írta:
Hi! Olyan problémám van, hogy nincs ereje a motornak... Karcos lenne? Vagy csak rosszul van beállítva? Próbáltam állítgatni, de mindig azt eredményezte, hogy lefulladt a moci! Kompresszió jónak tűnik, viszont ha egészen lassan, piciket fordítok a lendkereken akkor szinte erölködés nélkül átfordul... Szerintetek?


Oda a kompresszió.


Én is ettől tartottam... Úgy is akartam egy erősebb mocit...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.29 15:17:59 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.12.13 15:36:16
Hozzászólások: 263
Hali!
Motorral óvatosan.Szétszedi az autót.
.....és ki ne találd hogy erősített kihajtásaid vannak,mert nekem is,de csak a szinük más szerintem. :oops:
Jani


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség