Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 07:12:22

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Metamorfozis on-off
HozzászólásElküldve: 2008.10.14 19:48:43 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Üdvözlök mindenkit. Átalakulás. Célom, hogy az on-roadomat off-roaddá alakítsam. Most kezdtem kézzel foghatóvá tenni magamnak a RC modellezést családom nem kis "örömére".Használtan kaptam egy on-rodot. KYOSHO inferno GT-t. Kicsit gagya állapotban, de kezdem helyrepofozni. Már lemostam:) Remélem tudom közvetíteni annak akit érdekel a teljes átalakulást, feltéve ha valaki elmondja, hogyan lehet képet feltölteni:( Na nekiugrom a mustrának és irok a fejleményekről. Ha valakinek van már tapasztalata az átalakitásról, akkor kérem segítsen. Előrre is köszönök minden hozzászolást és építő jellegű kritikát. Köszönettel Stenzi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.14 19:58:19 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Na a gyorsvizit megvolt. Gyors konkluzió.db gatya gumi, Jobb első kutyacsont görbe, a 2 sebességes válto foghijjas és egy kicsit ferdén is van bekopva, de sebaj, a buggyban ott ugy is difi van(lesz).Motor tartó csavarok kikopva, kicsavarhatatlan. Hézag hegyek mindenhól, fék elkopva és büdös. De beindúl és ez qva jo jel. A kaszni egyben van de ez is a polcra kerűl az átalakulás után, ugyhogy mindegy. Zsírok olajok rendben vannak. Az alváz és egyéb bigyó rendben van. Jobb alsó lengőkar tartó csap egy kicsit ferde, kikalapáltam már jó. Valószínű kaphatott egy jo nagy pofont szerencsétlen, mostoha sorsa volt neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.14 20:38:35 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Noss nézzük mi kell ahhoz, hogy a vasalóból szöcske legyen. Nem sok csak pénz, de abból sok. 4db nagyobb, hosszabb lengéscsillapító, talán valamelyik más gyártóé. Első hátsó torony (vagy mi), meg van rendelve de tervben van az üvegszálas változat legyártása is. Hátsó szárnytartó. lökhárító és a legfontosabb, a középső difi, ami február környékén lessz meg. A hátsó kardánt legyártatom az első kutyacsontokkal együtt. Duplafék és másik gumik. Csak ennyi :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.17 18:57:27 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Elöszőr is itt egy kép a masinárol, remélem látható a beteg rész. Ez az alapgép amiből nemsokára remélem egy igazi kis buggy lesz.

Kép

Igy is dögös, de nem a mezőre termett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.17 19:05:33 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Noss megvannak a tornyok, első és hátsó, "tuningolt" változata ami állitolag erősebb mint a gyári. Nekiestem kicserélni és akkor döbbentem meg, hogy ha kicserélem nem megy rá az ütköző és a hátsó kasznitartó. (még, majd kitalálok valamit addig is amig nem lesz készen teljesen).

Na ide már nem lehetett visszacsavarozni az első GT ütközőt
Kép

GT popo
Kép

Buggy popo kasznitartó nélkűl.
Kép

Persze kell 4 db nagyobb lengéscsillapító mert huzza a farát a porban a kicsike.Hihi. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.17 20:43:01 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Na ki kellett nyitnom egy sört, még jó, hogy az asszony olaszban van. Nem passzol a motortartó bak. A 21-es moci háza ennyivel kissebb lenne mint a 28-as? Tök gáz. Most nekiálhatok mecházni.Na mindegy, furok faragok, csa 5,5 mm. Mi az nekem. Hajtok egyet papirból. Még jo, hogy pont ma hoztam AL-t a munkahelyemről. Betapasztom a rést és jó lesz.

Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.18 19:19:11 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Hát ma is majdnem kinyitottam egy sört, még jó hogy nem volt itthon. Elkészűlt a toldás a bakhoz, de most meg az egész motor előrrébb van mint kéne. Ugyhogy nem marad más mint reszelni egy másik gyorscserélő talpat. Pikk-pakk kész lesz, majd. Még egy problémát meg kell oldani, azt hogy a kasznitartót felfogassam ideiglenesen az új tornyokra. Utána a kormányszervót kell megerősíteni és a k.rudat kicserélni gömbcsuklósra. Ez már mind a jövőhét zenéje lesz. Ezzel a k. motortartoval jól benyalókáztam, ennyi erővel csinálhattam vólna az egészet magam. Na mindegy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.18 19:41:24 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.10.16 13:52:31
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Albertirsa /Pest megye/
Nekem tetszik.
hajrá, így tovább és sok türelmet hozzá :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.18 20:24:19 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Köszönöm a biztatást, de nem is tudom mekkora fát vágtam a fejszéhez... Sajna most egy pár nap szünet jön mert dolgozni is kell. De hamarosan folytatom. Már ma is változott a gép, de nincs időm felrakni a képeket, ,majd valamikor a hét elején. Addig is kitartás magamnak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.18 20:42:34 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hali!
Látom szereted a jó sört! Ez már egy jó pont. :-D Szóval, igéretesnek néz ki a gép. Gratula a kitartáshoz! ;)
Egy kérdés: .21-es mocit cserélsz .28-asra. Bírni fogja az a kétsebes váltó? Nekem a monsterem váltója nembírta a .28-ast így átkellett alakítani 1sebességesre.
Ha elöbb megkérdezed, hogy a .21-es moci kisebb-eminta .28-as szerintem vki megmondta volna, hogy igen. Ha jól emléxem akkor .21-től .26-ig megegyezik a blokkméret. A .28 már egy picivel nagyobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.19 20:32:04 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
A helyzet az, hogy az alap egy infernoGT amiben 28-as motor van 2 sebességes váltóval és ezt kell belefaragnom egy 28-as helyére. Az úton elindultam csak az irány nem tiszta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.20 06:25:35 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Sziasztok

igen a 21-es moci kissebb, én nem tudtam beteni a 21-es helyére a 25.-öst mert már nagyobb volt. másik motortartó kell az infernoba és akkor belemegy a 21.-es. sok sikert az átalakításhoz, én már tul vagyok egy inferno tuningon (mp7.5-öt tuningoltam fel), tudom mibe vágtál bele, és...... nem irigyellek. A diffikupkerekeket mindenféleképpen cseréld ki erösebbre !!!!
üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.20 08:43:51 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Van egy motortartóm Ami jó a 21-es motorhoz.Ezt kell átalakítani olyanra, hogy jo legyen a 28.as ra. A megoldás megvan csak idő kérdése az egész. A motortartó két részből áll, egy tönk amire a motort lehet fixen felcsavarozni és egy lapka amit az alaplapra lehet fixen felcsavarozni. A két bigyó egymáshoz csavarozásánál lehet pozicionálni, hogy mekkora legyen a foghézag.Na itt nem stimmel a lyuk.Megoldás, kell olyan lapka ami a 28-as motorhoz jo és a 21-es lapka megmarad a 21-es mocinak. Már készűlget.Ja, meg a tönköt meg is kellett emelni egy kicsit. Ez a toldalék már készen van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.20 20:03:41 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Nos, elmaradtam egy pár képpel, most van egy kis időm hát felrakom őket. Ugy döntöttem, hogy az első teleszkopot meghagyom, pont olyan hosszú mint a 7.5-é. Tehát ide csak egy nagyobb rugót kellett tennem, ez meg is tőrtént. Látható itt még fennmaradt a GT kasznitartó, nem úgy hátúl.

Kép

Hárúl már nehezebb volt a helyzet, itt magát a gátlót is cserélni kell mert túl rövid igy kicserélődött. Sylkáéknál vettem, tök jó, meg minden, de nem az igazsi. Egyenlőre kényszermegoldás, de működik, csak gatya a felfogatása. Azt hiszem ezt is esztergáltatnom kell, idő kérdése. A kasznitartóra készűlt egy ideiglenes megoldás, csak, hogy fel lehessen tenni a kasznit, ha meg lesz a szárnytartó ( kaptam rá igéretet BALUTÓL, ezuton is köszönöm) akkor máshogy fog kinézni a felfogatása (még nem tudom hogy).

Kép

Annyi hely van mint a mokus fennt a fán...
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.25 14:14:12 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Na ismét némi változás. Meglett a szárnytartó ( mégegyszer köszönet Balunak) és fel s aplikáltam a helyére. A GT toronymerevítő rövidebb mint a buggyé ezért ide majd kell egy hosszabat faragnom. Az első toronymerevítő már bent figyel (made in NANDA). Bekerűlt a motórtartó prototipusa, ez alapján lessz megcsinálva az odavaló. Hát alakulunk, lassan de biztosan.

Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.25 19:54:53 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Grat, nagyon jól néz ki, de azért majd kiváncsi leszek, hogy hogyan fog reagálni az alváz, a merevítők meg ezek az ugratásoktól okozott ütésekre, mert azért mégis, csak betonra lett tervezve! ;)

Sok sikert!

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.26 07:34:44 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Hali. Remélhetőleg ugyan ugy elvisel majd mindent mint a 7.5 buggy, hiszen minden benne lesz majd ami a buggyban. A GT alapjai megegyeznek a 777 és a 7.5 alapjaival. A difi pl. a 777es difije. A középső 2 sebességes váltó majd kicserélődik egy difire, valamikor. A merevítők szintén megtalálhatók a buggyban, de ide más gyártó merevítői kerűlnek mert sokkal olcsobb. Ugyhogy kicsit jobban felkészítem mint egy alap 7.5, de ez nem azt jelenti, hogy szétfogom hajtani. Bár már én is megnézném mekkorát ugrik. Hihi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.26 08:30:18 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Hello
ha a 777-es diffijei vannak benne akkor különösebb gondod nem lesz, én még ajánlanám a 4 tárcsafék megcsinálását, mert amikor megtuningoltam az mp7.5-öt az volt az elsö ami elkeveselt, de amikor megcsináltan a dupla duálféket utána megált min a szög. ha csak hobbi célra akord megcsinálni és nem versenyezni akkor nyugodtan hagyd benne a váltot, nagy élmény egy kétsebeséges buggy :lol: további sok sikert az épitéshez.
üdv: Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.26 15:23:59 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Na egy ilyesmit szeretnék majd belerakni egyszer. Ezen rajta vannak a fékek is. Csak a jelenlegi hátsó kardán (kutyacsont?) helyett kell hosszabb. Ha esetleg valaki meg tudná mérni nekem, hogy mekkora van a buggykban azt megköszönném.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.28 20:08:08 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Na szóval pár kép a merevítőkről és azért, hogy fel ne fázzon kapott újj papucsokat. A felnit meghagytam mert nagyon tetszett.
Hát nem gyönyörű...
Kép
És ilyen a mokaszin...
Kép
Mint egy nagyfiú...
Kép

Hátúlra kerűlt egy NANDA merevítő, pont oda passzol, előrre meg hekmányoltam a GT hátsóból egyet.
Kép
Kép
Remélhetőlegy így elég merevséget kap a futomű és nem akar majd kiflivé válni az alváz. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség