Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 15:32:10

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.06 12:28:59 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Noss az állítható első merevítő kicserélődött egy fikszre, ami saját készítésű lett. Lehet csinálok másikat és kikönnyítem egy kicsit, nem mintha nehéz lenne, de a designre adunk. :-D A kormányrudat is lecseréltem gömbfejesre, sokkal megbizhatóbbnak tünik. Majd meglátjuk a használat során.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.06 12:40:32 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Közben a kasztniról a festék eltávolítása is folyamatban van, csak nagyon pepecs munka. Kipróbáltam egy csomó mindent de a körömlakklemosó a legmegfelelőbb trutyi erre a célra. Mindig boldogan kezdek neki a szipuzásnak. Nagyon sok lét kell használni, de tökéletesen leszedi a lexánról és nem is kezdi ki az anyagot. Nem keményedik ki és nem is marja meg. Csak hát a szaga...

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.06 16:35:08 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Hazudtam. Kikezdte, nem is inkább kicsinálta. Pech.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.11.10 14:46:45 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Hol van már a GT kinézet? Felkerült az elejére az ütköző is.

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.21 15:26:25 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Na egy hosszabb szünet után újra itt vagyunk. Nézzük, mi is változott. CVD hajtás elől, Big gátlók hátúl és megvettem az üres kasznit is. Elkezdődhetett tervezgetés.

Kép

A külső oldlra felrjzoltam amit akarok majd látni, ezzel érdemes sok időt eltőlteni. Ha elrontjuk, akkor csk le kell törölni. Ha kész a megálmodott mű akkor jöhet a maszkolás. Maszkolás elött alaposn ki kell pucolni a kaszni belsejét pl. szappanos vizzel (alapos munka, tökéletes száradás, sok bajtól kimél meg). A maszkolást elvégezheted papírszallggal, erre a célra készűlt matricákkal, de ha szívni akarsz akkor maszkolofolyadékot ajánlok. Nekem bejött, sohaennyi szívás. Ha kész a maszk, akkor jöhet az első réteg.

Kép

Utána már csak a kínszenvedés marad, a festékes maszk eltávolítása (sok cigi, pia és némi türelem ).Ha sikerűlt, akkor szembesűlhetsz, mennyire nem látszik mit maszkoltál le. Itt szenbesűlsz előszőr zzl, hogy ez nem a polcravalo fizimiskája az autónak. Nembaj, zuzni jó lesz.:)

Kép

Későn észrevett szmötyik, nem látható maszkolófolyadék, meg miegymás. Na szóval, előted van az elk... kaszni, jöhetett a javitgatás. Kisedény, kifujni egy kis festéket, kicsiecset sok feles, hogy ne remegjen a kezed és már ki is javítottad a hibákat (enyhe hányinger a művész gyomrában).
Ha kész akkor ecsettel megrajzolod a figurák kőrvonalát (mégtöbb pia), majd mehet a 2. (3.) szin. Tök jó. A külső foliát még mindíg kasznin hagyod ami véd karcolástól es a véletlen festékcseppektől. Ha megszáradt akkor jön a körűlvágdosás, lyukak furkálása. Pepecs meló, használjunk lexanvágó ollót, garantált szülőzés a vége. Ahogyan forgatod az ollót ohatatlanúl is megkarcolod a friss festést. Agyrém. Na megvan. Az előlre berajzolt lyukak persze kicsik, újabb 30 perc le-fel játék. De megvan. Ha minden kivágva akkor probáljuk meg a karcokat eltüntetni. Na mindegy, végül is elkészűlt,sok bosszúság, de rengeteg tapasztalatot is nyersz vele. Tudni fogod mit és hogyan csináld majd a következőt.

Kép
Kép
Kép

Na ezt is kiprobáltuk, legközelebb kicsit másképpen állok nek, remélhetőleg nagyobb sikerrel.
Viszont jánlom mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.21 19:57:54 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.12 16:20:40
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: dunakeszi
[quote="Stenzi"]
Na ezt is kiprobáltuk, legközelebb kicsit másképpen állok nek, remélhetőleg nagyobb sikerrel.
[quote]
hali!
én dettó így festettem az első kasznim:)
nekem bejön a design-ed!:)

_________________
annyi eselyetek van mint bolcsesznek a command promptnal ...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.21 22:16:28 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.08 20:50:55
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Bp
Szia,

Egy jó tanács: a folyékony maszkolót legalább 2-3 rétegben kell kenni, mert akkor vastagabb lesz az maszkoló anyag és lényegesen nehezebben szakad.

Üdv:

_________________
Danoxx74


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.12.21 23:35:18 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Na ja. Két rétegben kentem, jó vastagon és alig akart lejönni. De nem ez volt vele a legnagyobb baj, hanem, hogy nem látni mit festettem és,hogy annak milyen a széle. Helyette inkább szilikonkrémet (kiprobáltam, könnyen lemosható és nem hagy nyomot) vagy ablakfestéket (még nem probáltam) fogok használni. Első nekifutásnak nem olyan vészes, pl. sötétben nem is látszik:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.07 20:39:07 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Nos megint itt vagyok. Elhatároztam, hogy kiprobálom a kicsikét egy kicsikét. Bevittem a műhelybe és be akartam indítani, megnézni milyen Jo hatásai vannak a stabilizátoroknak (powered by NANDA RACING). Tank feltölt, izzitó oké. Rángtom, rángatom arcom torzúl. Nem indúl. Kicsi pumpa megint. Beindul és máris lefulld. Majd még 5-ször. Gyertya, nyál ok. Na most mi van. Telefonos segitség. Magas- és alacsonyfordulati tű ellenőriz, valahol fals levegő megy be. Hiba megvan. Magasfordulati tű túl könnyen jár, kivesz, megnéz, O-gyürü kaki. Át pandáékhoz ( RC PANDA, lezsirozva, hogy segítenek beállítani), megnéz. Beállították, de a rezgéstől a magasfordulati tű kicsavarodott, kocsi fulladozott. Kerestek egy passzos O-gyürüt, valami helikopter alkatrész, ami pont jó. Így már be lehetett állítani a mocit. A futómű kicsit nagyon kaki, még nincs beállítva szinte irányíthatatlan volt a gép. A fék az meg olyan kevés vol, hogy nem is fogott, majd ha bekerűl a középső difi, azon ott van a dupla, gondoltam. Na fordultam egyett, amikor is a pandafiu kézzelfoghatóan bebizonyította, tényleg kevés a fék:

Kép
Kép

Hát nem odalett a polcravaló felnim?! DE. :( Na de legalább kiprobálhattam volna, viszont nem én törtem össze elsőre (megfosztottak a dicsőségtől). Amugy nagyon gyorsan beállította a fiu, le a kalappal. Igazán nem is haragudtam rá, velem is előfordulhatott volna. Mindenesetre köszönöm az RC PANDA munkatársainak a segítséget és a leleményességet (helialkatrész), örülök, hogy be lett állítva a gép.

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.07 21:48:34 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
azis lehet h a szervód a gyenge....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.08 17:14:05 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
a szervóval nincs gond, a fékrudazt nem volt beálítva jól. De nemsokára rákerűl a duplafék, oszt azzal megáll mint a szög(kivéve, ha poros a márványpadlo). Most apróra szed minden, puczen beállít, átszerel, hézagól stb.

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.23 21:44:06 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Kicsit félre kell tennem a kocsit, sok a munka. Addig is egy rallyGT változat.

Kép

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.01.23 21:44:54 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Ja és újj kerekek :-D :-D :-D

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.08 22:15:34 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Üdvözlet. Engem is megszált a a kisördög és megprobálkoztam világítást fabrikálni amár teljesen tönkretett karoszériába. Itt kell megjegyezzem, ez még csak a 1.0-ás változat, hagy némi kivánnivalót még. Az eleje elkészűlt, hátúl már bennt vannak a led-ek de még nincsen bekábelezve. Ha elkészűl, akkor már csak az átalakítót kell megcsinálni ami a harmadik csatornával kapcsolja a világítást. Már csak idő kérdése és elkészűl. Holnap bekábelezem a hátulját is és rakok fel képet róla.

Kép

A polírozás hagy némi javítanivalot. Na majd a 2.0-ás változat.

Kép

Sajna a furásnál nem figyeltem és ferdén mentek bele a plexibe a ledek, így a fénycsova szétfelé megy. ( kanyarfényszoró :lol: )

Kép

Elég határozott fénye van neki. Még én is meglepődtem, kicsit lejjebb is kellett csavarni.

Kép

A ciconak mindenesetre tettszik.

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.08 22:34:41 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.08.09 08:22:03
Hozzászólások: 204
great jó lett ,az offroad gumikat leszámitva nagyon drifter feeling ,
am a cicó meg garfield feelinges azt is te tunningoltad? :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.08 22:37:51 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Köszönet. A cico egy az egyben garfield, rajta nem kellett semit változtatni, amugy nagy RC fan lett, szerelmes a letörött kerékbe. Csak a lassagnet nem szereti. :lol:

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.12 22:59:50 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
ON-ROAD gumi by babel (köszönet zolinak). Csajos kis peres gumi. Kicsit lejjebb kell engednem a kasztnit a kissebb átmérő miatt. Reszkess asztfalt. :twisted:

Kép
Kép

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.14 21:02:45 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Egy kis csapágyváró unaloműző tevékenységet végeztem. Lehet kapni az autokhoz üzemanyagkifröccsenésgátlofékolajozásmentesítő müanyag lapot, meg hátsókeréksárberagadáskicsináló lapocskát. Szóval lehet ezért pénzt adni, mert hasznos kiegészítő, de meg is lehet csinálni sajátkezüleg. Kellékek:-kartonpapír a sablonnak, 1 mm-es nyák (üvegszálas lap) lemez, forrasztópáka egy jo kis dremel meg sok türelem (kézügyesség nem kell, nekem sincs). Ha megvan a sablon, körberajzolod a nyákon, kivágod, összeforrasztod, lefested és felcsavarozod. Ennyi. Jó mokolást mindenkinek.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.14 21:37:22 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.08.09 08:22:03
Hozzászólások: 204
ó hoho , ezt már nevezem szép lett ! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.23 22:14:48 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Még mindíg a csapágyat várom, ígyhát van idő fejlesztgetni a kisautót. A gyári középső difin amit a 7.5-höz adnak müanyag spur van, ez nem tartós viszont fogyóeszköz, mert az acél kuplungharang megeszi, de legalább drága. Mi a megoldás? Irány a kyosho bolt és megvesszük csilliókért az acélsurt (netán a könnyítettet). Ez a művelet mindjárt megszabadít minket 10 rugótól, de minnimum 2-től (ha müanyag).

VAGY: elcsattogunk és veszünk egy nanda acélspurt (talán könnyített is, legalább is lyukacsos) 2 ezer pénzért és egy kicsit átalakítjuk.

Kép

Kép

Akinek van esztergás ismerőse annak 10 perc munka ( és sporolt 8 rugót). A spur oldalán lévő kupkerék (azt hiszem igy hívják) alatti kitüremkedésből kell leszedni egy kicsit (esztergával vagy csiszolással) és már tuti is a cucc. Én a csiszolást választottam mert nem volt nálam a zsebesztergám. Hát eltart egy darabig, de megéri. Azért néha rá kell nézni, hogy jól ki legyen hézagolva. Nekem bejött, de legalább is lehet sporolni nem keveset.

Kép

Kép

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 82 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség