Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.13 20:07:53

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009.04.05 01:00:07 
Offline
Kunyeramatyi
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.29 21:29:14
Hozzászólások: 62
Olyan problémával szembesültem miután a barátomtól kapott nagyobb átmérőjü kerekeket felszereltem, hogy a motor ugyan simán birná a méretkülönbségből adódó nyomatékterlehelést, a kuplungom felmelegszik és egyszerüen beragad. Szétszedem, látom hogy szinte üvegesre olvadt a harangba. Megpucoválom, megtisztitom, majd ujra úgy siklik mint thai combjai között a szivar. A következő alkalommal -az elöző eset után 2 órával-, megismétlődik a probléma.

Abban sejtem a hibát, hogy a a kuplunk anyaga nem igazán ehez a motorhoz és főként nem ehez a méretes kerekekhez van tervezne. Ezeket a kerekeket nem forgatja el olyan simán mint a gyári kissebbeket. Ez egy elég régi cucc -HPI Nitro MT1-, nem tudom a kuplungok erösségét szabályozni hisz össz-vissz egy rugo tartja a harangban, semmi csavar vagy ilyesmi. A motor ugyan egy jóval erősebb mint a gyári és eddig semmi baj nem volt, a hiba csak a kerekek után jöt. Elképzelhető hogy kapok hozzá valami kuplungot erősebb anyagból, ami birja majd a terhelést hegynek felfelé is?

Válaszotokat előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.05 10:56:11 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Szia!
Valószínű, hogy a nagy kerék a problem. Itt nézelődtél már? http://rctuning.eu/index.php?main=main& ... rt=0&param[orderby]=&content=
Ha nincs erősebb kpl. szett akkor esetlegáttételmódosítással nem oldható meg a dolog?
Nekem is volt, hogytúl nagy volt az áttétel és lejtőn felefele szétolvadt a 3 pofás alu kuplungom.
Amúgy mekkora kerekeket tettél fel rá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.05 18:17:25 
Offline
Kunyeramatyi
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.29 21:29:14
Hozzászólások: 62
Köszönöm válaszodat Dodge!

Ha jól irom -Wheel King- kerekeket. Ez még amugy egy 2 pofás kuplunk és eddig elégedett voltam vele, a nagyobb motor ellenére is.

Viszont a nagyobb kerék elég sokat dobott az autó terepfutásán, már nagyobb főben vagy nagyobb lyukaknál sincs gond, szeretném ha rajta maradna.... legalább is az lenne a célom.

Köszönöm a segitséget


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség