Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 02:56:57

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Mit lehet tenni?
HozzászólásElküldve: 2009.02.14 12:39:29 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.11.09 10:28:49
Hozzászólások: 12
Üdv mindenkinek!
Minap történt velem egy olyan eset,amivel még nem igen találkoztam,de azért leírom. Egy X nevű RC-s kollega hírdette a forumon az egyik offroad gépét,nekem meg pont fent volt az RC-t keresek hírdetésem és az ő gépe pont bele illett abba,amit írtam,hogy milyen érdekel. Még rám is írt,hogy eladná nekem 30.000ft-ba,de amugy 35.000ft-ért hírdette,hogy az a legalja a hírdetésnek. Meg is beszéltünk,jó 2 óra alatt mindent,megadtam a címem,minden oké is,csakhát 4 nap után sem ért ide a csomag..... Megkérdeztem tőle az utánvételi lapon lévő sorozatszámot,amivel utánna lehet járni a csomag hollétéről,de csak hebegett,habogott,hogy azt nem adja ki senkinek se stb... Oké mondom,de megkérdeztem tőle,biztosan feladtad a csomagot,elkezdi persze,ne aggódjak oda fog érni! Hát vártam még 2 napot,semmi nem történik,hanem egyszer csörög a telefon,a srác hív,hogy eladta másnak a gépet és már nála is van,ne is várjam a csomagot.
Nah akkor most kérdezem én,hogy is van ez??? Megértem persze,hogy ez az oldal nem VATERA szerű,hogy le kell ütni a kongot,de azért kérem szépen azt hiszem van emberi tisztesség,ha egyből azt mondta volna,hogy bocsi,de van rá jobb ajánlatom,vagy hogy előttem,már volt valaki más,akit érdekelt,jó megértem,de így.....Ebben,még az a pláne,hogy a srác írt rám,hogy elvihetem 30.000ft-ba is ha érdekel és aztán még ő szarozik!
Szóval tény mi tény,eléggé sok tisztességtelen ember van,eddig sikerült elkerülnöm őket,de most ugy látom beleakadtam egybe.
Remélem nem törlik a moderátorok a topikot,hogy ez itt maradhasson intő példának a többiek számára is!!! A fórummal,persze maximálisan meg vagyok elégedve,eddig eléggé sok csere berét lebonyolítottam itt,semmi fennakadás nélkül! Szóval ezzel nem a fórum minőségét akartam fikázni,meg nem is az ittlévő embereket,csak azokat a személyeket,akikre igazak az ilyen és ehhez hasonló dolgok.

Üdv: Laci!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.14 20:09:31 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.10.27 19:54:58
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Pécs
Üdv.Örülj neki hogy nincs anyagi károd.(Pl:előre utalás,stb)
Sajnos ilyen is van,el kell fogadni.

_________________
"A játék nagysága különbözteti meg a férfit a gyerektől"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 13:03:00 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.11.09 10:28:49
Hozzászólások: 12
Igen,lehet mondani,hogy én még jobban jártam,mint az akinek beigérték,hogy ezt és ezt kapja,ilyen és olyan tökéletes állapotban,helyette meg kapott egy totál mást és törötten darabokban és fele nincs benne,amit megígértek.... Haveromnak jó 2 hónapja sikerült egy ilyent kifognia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 13:23:04 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.05.20 15:53:47
Hozzászólások: 29
Jack Sparrow írta:
Igen,lehet mondani,hogy én még jobban jártam,mint az akinek beigérték,hogy ezt és ezt kapja,ilyen és olyan tökéletes állapotban,helyette meg kapott egy totál mást és törötten darabokban és fele nincs benne,amit megígértek.... Haveromnak jó 2 hónapja sikerült egy ilyent kifognia.

Igen van ilyen,sajnos tudom mivel tapasztaltam a bőrömön.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 13:46:59 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.11.09 10:28:49
Hozzászólások: 12
Elmesélem havernál,hogy zajlott ez,habár előre szólok a vége az mókás lesz :lol: Megvett innen egy offroad robbanós buggyt,kapott róla képeket (persze nem dátumosokat) és feltünően jó állapotban van és olcsón,azt mondta a srác,hogy abszolút tökéletes a gép állapotra,semmi hibája nincs,full RTR-ben adja a gépet,megbeszéltek mindent,hoy mit ad hozzá,van e valami hibája stb.... Oké,a srác feladta a gépet,megjött,hát igen ..... A jobb első lengőkar nincs meg,lóg a kerék,aminek persze a felnije is törött és lejár róla a gumi,ez még haggyán,de se izzító,se akksi elemek,se tankolóflaska,se nitró nem volt,amiben persze megegyeztek... Hát igen,havernak se kellett több,elkapta az égszíj,nah mondom,most gyerünk be a kocsiba és házhoz megyünk,ez ugy is lett,odaérünk csengetünk,kijön egy öregasszony,hogy kit keresünk,mondjuk ezt és ezt,erre szol egy kissrácnak,kb 14 éves aki kijön...mondja neki haver te vagy ez és ez,a kissrác elkezdi ja,nah a haver kitépte a kapubejáróból,felkente a falra,(ezt sose felejtem el) a kissrác,már kb sírt,elmondta neki haver,hogy mi is a probléma,rá 10 percre a kiskölök kihozta a kocsi árát,meg az oda vissza benzin pénzt is kifizettette vele,ő meg visszaadta a kocsit neki ugy ahogy küldte. Szóval ebbe az a poén,hogy sose lehet tudni,hogy 10 ,vagy 15 évessel akad össze az ember,mert eléggé furcsa,hogy átlagban olyan 20 év alá nem gondolja senki se,hogy így bizniszelnek,de eléggé sok problémája lehet az embernek abból,hogy nem megfelelő korú személlyel üzletel,persze biztos van kivétel is,de én azóta kb így kezdem,hogy hány éves vagy,ja hogy 13,akor szia.... :lol: Ha túl fiatallal bizniszelsz,akkor az a baj,hogy nem biztos,hogy maximálisan felelősséget is tud biztosítani az ő által feladott csomag tartalmára! Persze ismétlem önmagam,biztosan vannak olyan személyek is,akik kb 14 évesek,mégse vernek át senkit,csak azért mégis óvatosan......Ja és akinek nem inge,ne vegye nagára!
Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 15:19:47 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.10.27 19:54:58
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Pécs
Ehez hasonló történetekkel lehet találkozni más forumokon is.
Van hogy egy kiscsávó átvágta a fél forumot. :)
Nemsokára fölkeresik. :twisted:

_________________
"A játék nagysága különbözteti meg a férfit a gyerektől"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.15 15:37:51 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.07 13:22:20
Hozzászólások: 401
Tartózkodási hely: future
Nem feltétlen, hogy a korral jön meg az esze bárkinek is, elég pár hsz-el lejjebb nézni, hogy tisztességtelen(felnőtt) embert találj, bár tény, hogy idősebbek felelősségteljesebbek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.16 21:17:12 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.11.09 10:28:49
Hozzászólások: 12
Ho-hóóó!!! :-D Máma felkeresett telefonon a kolléga,aki szépen átvert,hogy sajnos akinek lepostázta,nem hajlandó átvenni tőle a gépet és persze ha ugy jó,akkor mivel anno megegyeztünk,jó lenne ha én átvenném,mert leküldené......,nah akkor most én jövök azzal,hogy én még le is szarom,az se érdekel ha féláron adja,ettől jobb dolog nem is történhetett velem máma :lol:
Hát igen..."Aki másnak vermet ás,maga esik bele" és persze "Az nevet,aki utoljára nevet" Szóval azt hiszem,ezt is érdemelte az illető,ennek így kellett történnie,ez így volt megírva :twisted:
De ez is vicces,"jó lenne ha átvenném" hahaha,esetleg az adósságát még ne rendezzem,vagy a kutyáját ne vigyem el sétállni! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.26 20:22:07 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31 10:44:32
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok!

A mai nap én is így jártam! Lebeszéltem az egyik barátommal ( itt ismerkedtem meg vele) hogy ugye van neki egy NiMh töltője.. és azt vettem meg volna! Ami most elégé életbe vágóan fontos lett volna :(..Mondta hogy feladja! Nos, másnap nem adta fel mert arra fogta hogy nincs doboza meg hogy nagy a hó! (jó mondjuk a havas dolgot elfogadnám de a dobozosat..!?) , másnap sem és ez így ment szépen a mai napig..! Már nem azért, de szerintem ez kissé szánalom amit művel... :( :butuska
Ugye bár vettem egy rotostartot és egy akkut, nos ahhoz töltő is kell.. :(... és most nem tudok csapatni se mert egy kedves modellező barátunk fogta magát és csak a hasára verve mondogatott és osztogatott...:(
És még!! Ráadásul! Azt mondta hogyha utalok előre akkor enyém lehet... de mondjuk azért ha holnap jönnek érte akkor már sztem nem fogok futni a bankba hogy utalgassak.. :nemegyarazzal :nemegyarazzal :boxer :pyro :sokaduma :bemutathehe ! A mostani aki holnap megy érte adna neki 4500-at de én utaljak 5000 ft-t....! Ennyit erről az emberről! Szerintem elégé szánalmas dolog amit művel..!
Csak ennyi szeretem volna mondani...( a nevét inkább nyilvánosság előtt nem írom le..)de ha kell valakinek a neve PÜ-ben megirom!

_________________
Traxxas E-Revo 1:16


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.26 21:57:18 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.08 21:45:34
Hozzászólások: 298
Na látod itt kezdődik a baj!!!
Megismerkedtek valakivel a neten,és már mindjárt BARÁTOM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.01 11:01:15 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.11.09 10:28:49
Hozzászólások: 12
Van egy ujabb gyöngyszeme a modellezésnek a neve Krisz Reni,akartam tőle venni egy helikoptert,csak kb vagy 10en lebeszéltek a csókáról! Sok RC forumon megfordul ezen a néven,de még a vaterán is licitálgat a srác,mindenre és semmit se vesz át!!! Szóval óvatosan az illetővel!
Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.17 23:44:14 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2009.01.23 22:16:45
Hozzászólások: 705
Tartózkodási hely: vác
velem is történt ez az ,a legtöbbször mint most is annyi hogy megbeszélünk mindent az árat az autó tartalmát s hogy másnap postázza is,
aztán másnap meggondolja magát /talán túl sokat engedett az árból/,és azzal a dumával hogy van rá más jelentkező drágábban,visszakozik

arra gondolhat hogy még ráteszek neki pár ezrest

de ha egyszer megeggyezek valakivel egy árban akkor miért nem tartja a szavát,a becsületét s ezt már 1-2 embertke eljátszotta
legrosszabb beleélni magát az embernek a jó üzletbe aztán csalódni

s ennek dacára még ő ír szitkozódó üzeneteket,mondván ő azt tesz amit akar
na ezeket az üzeneteket az első után olvasatlanul törlöm

talán segíthet ha megkérjük az illetőt hogy megeggyezés esetén rögtön töröltesse a hirdetést

_________________
anyám magyar ,apám magyar
gebedjen meg akit zavar !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.18 20:40:56 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.11 19:27:02
Hozzászólások: 48
kukacmarci írta:
velem is történt ez az ,a legtöbbször mint most is annyi hogy megbeszélünk mindent az árat az autó tartalmát s hogy másnap postázza is,
aztán másnap meggondolja magát /talán túl sokat engedett az árból/,és azzal a dumával hogy van rá más jelentkező drágábban,visszakozik

arra gondolhat hogy még ráteszek neki pár ezrest

de ha egyszer megeggyezek valakivel egy árban akkor miért nem tartja a szavát,a becsületét s ezt már 1-2 embertke eljátszotta
legrosszabb beleélni magát az embernek a jó üzletbe aztán csalódni

s ennek dacára még ő ír szitkozódó üzeneteket,mondván ő azt tesz amit akar
na ezeket az üzeneteket az első után olvasatlanul törlöm

talán segíthet ha megkérjük az illetőt hogy megeggyezés esetén rögtön töröltesse a hirdetést


Igen van rá vevö aki egyben el vitte.
bocsika hogy nem fogok miattad le mondani több lovérol miattadMeg mintha te nem kamuztál volna kis köcsög hogy mi történ az autoval meg hogy össze törtem egy idiota mesélvel!!!!
Meg rontani akartad a dolgot hogy szar az auto de amiket irtál egy barom ság volt és jöt nevettünk rajta mert olyan nincsen amit te leirtál.
hehehehehehe:))))

Még jo hogy nem egy kukac fogja meg mondani hogy mit csináljak még jo hogy azt cisnálok amit akrok kiköcsög!!!!!!
és leg közelebb is ha el adok valamit ha valaki egyben el viszi elönyt fog álvezni
nem egy ilyen ki csoro pénisz mint te 5000 fton variáltál


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.18 21:26:56 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Rc_Boy ! kifejezetten felháborít a stílusod !!! Ez egy kulturált fórum jó lenne ha ezt tiszteletben tartanád ! És mindkettőtöknek üzenem az ilyen gondjaitokat intézetek el PÜ-ben vagy E-mailben, vagy személyesen szemtől-szembe de ne minket és itt a fórumot terheljétek nevetlen, kulturálatlan, nem ide illö hozzászolásaitokkal.
Személy szerint én is megpróbálom ezt a szeretett hobbymat másokkal is megszerettetni, népszerűsíteni, a honlapomon is külön lapot hoztam létre erre, az RCOR-ra irányuló linkkel, és nem szeretném ha esetleg egy érdeklödő a fórum böngészése közben a ti kis tizenéves mocskolódásotokat olvasva ítélne.
Elég a mocskolódás van a hétköznapokon a híradóban a politikában, itt mellözétek!
szerencsétek, hogy nem vagyok moderátor mert repülnétek !
üdvözlettel: Talum Zoltán alias Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.18 21:45:36 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.23 00:28:00
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Ermelo,Hollandia
Teljessen igazad van Z01,en siman repitenem mind a kett jo madarat...

_________________
RC-s Videoim a http://www.YouTube.com-n nezhetok meg.
A YouTube keresobe ird a
(Pacal74)igy ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.19 07:25:41 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Pacal74 írta:
Teljessen igazad van Z01,en siman repitenem mind a kett jo madarat...


Rc_Boy-nak sikerült megtanulni repülni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.27 11:59:06 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.08 21:45:34
Hozzászólások: 298
Rajta kívül megtanulhatna még egy pár!!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.27 14:59:35 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.03 16:41:31
Hozzászólások: 862
Tartózkodási hely: Budapest II.ker
Sziasztok!

Én is rengeteg hibát követtem el, és egykor még az elöttem hozzá szólóval is sikerűlt összevesznem, de remélem már nincs harag!

Én úgy jártam pórúl, hogy az egyik elektromos modellemet, elakartam cserélni egy forumozó társammal, aki még most is itt van a köreinkbe, és minden oké volt, már a címet is meg mindent lebeszéltünk és másnap amikor menni akartam, mellesleg, nem is volt közel, ahova mentem volna, biztos ami biztos, ráírtam a gyerekre, hogy akkor ma megyek!
Szerencsére fönt volt a neten és egyből vissza pü, hogy már nincs meg a gép!

Természetesen azt mondtamm hogy semmi baj, de gondolhatjátok, hogy mit gondoltam magamba!

Vicces lett volna, ha nem írok neki aznap, mert lelett beszélve és azt gondolom, hogy természetes hogy nem adja el másnak, ha már megyek érte! ;)

Na mindegy, ami volt, az a múlt!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Viszont egy közelebbi múltban, nem egészen egy hónapja, újabb vásárlási problémám merűlt fel!

Szintén egy forumozó társunk, alkatrészeket hírdet, még most is a forumon és tőle rendeltem stabilizátorokat a most építés alatt lévő gépemhez! ...ja meg pórvédőket is!
Átutaltam a pénzt és vártam a csomagot, mint ahogy mindenki szokta, ha nem személyes! (így utólag inkább az utánvételt választottam volna :? )

Várok, várok. Telnek a napok, a hetek és a második hét elteltével, megkérdezem, hogy akkor most mi van, elküldte már a csomagot, vagy nem?
Azt mondta, írta a pü-ben, hogy elküldte, és amikor kérem az ajánlott levél, vagy csomag szelvényt, vagy mit, akkor azt mondja, hogy ő olyat nem csinált, csak bement és feladta semmi nélkűl!

:shock: m igen pontosan így olvastam a pü-t, és nem tudtam mit írni neki!
Mondtam, hogy akkor szerintem utalja vissz a pénzt, ami így tisztességes, de ő erre csak annyit írt, hogy ő már 40 gépet eladot és több 100 alkatrészt, és ilyen még nem volt vele, és neki is pont most történt ez, hogy ami ő rendelt, ugyanígy őneki sem érkezett meg!
Ettől egy kicsit gyanakodni kezdtem és mondtam neki, hogy utalja vissza a teljes összeget és elküldtem a bankszámlaszámom, mert hogy ez így igazságos!

Erre ő azt írta, vissza, hogy max. az összeg felét tudja visszautalni, mert hogy ő is veszített ezen!

Erre megint írtam neki, hogy ez azért nem teljesen így van, hisz az eladóé a felelőség addig, amíg az árú, teljesen megnem érkezik a vevőhöz!
Vagy ezt ti nem így gondoljátok?

Erre ő mondta, hogy azért nem, meg stb....

Lényeg a lényeg, hogy nemtudtam mit csinálni, így rákényszerűltem arra, hogy elfogadjam az ajánlatát és így végűl a fele összeget kaptam vissza, és mondhatjuk, hogy pénzt dobáltam ki az ablakon!

Nem egy olyan nagy összegról van szó, de azért mégis, jó lenne tisztázni, hogy milyen felelősége van az eladónak!

Másrészt, nem mondom, hogy ő ezt csinálta, de mondjuk, ha minden 10. eladott alkartésznél, ezt csinálja, akkor tök simán, plussz haszonhoz lehet jutni, semmiből! :evil:

Velem szerencsére, csak ezek történtek és remélem, nem is fog más, esetleg dúrvább, akár pénz veszteséges eladási, vagy vételi eset!

Ui.: elnézést a helyesírási hibákért, már nem volt kedvem átnézni!

Üdv.:

ebencz

_________________
Traxxas Revo™ 3.3 + kisebb átalakítások, itt-ott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.27 20:20:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.08.09 08:22:03
Hozzászólások: 204
ebencz írta:
de mondjuk, ha minden 10. eladott alkartésznél, ezt csinálja, akkor tök simán, plussz haszonhoz lehet jutni, semmiből! :evil:



Hát sajnos vannak ilyen emberek és ezt szinte biztos hogy adig fogja csinálni mig valaki személyesen is meglátogatja az eltévedt csomag miat , én is ha tehetem mindig untánvét vagy személyesen rendezem a dolgokat és az az 500-1000FT posta díj megéri mint bukni 5-10eFT-ot .
üdv:L.A.ci

_________________
üdv: L.A.ci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 19 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség