Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 01:57:32

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.18 17:59:52 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.08.21 14:01:36
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Budapest 17.ker
Ja és az imperzára: Az nem épp egy drift auto persze lehet vele valamilyen szinten, nagy sebeségnél, de a drfit egyik fontos része az hogy viszonylag lassan is tudjanak csuszni az autok. Erre egy AWD nem képes szerintem.

_________________
Tamiya TNX os .18 tz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.18 19:29:13 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Tücsi,
AWD az nem driftre való, ezt hidd el. ;)

Alapfeltételek a drifthez: a kocsinak produkálnia kell a 10kg/LE arányt. Nagyon kemény gátlók és ültetőrugó (szintén nagyon kemény). Sperr diffi. MINIMUM 150LE!!! A 2 literrel csak hülyülni tudsz és gyorsan kiautózod. 2.5 liter alatt nem érdemes.
Amúgy ez kocsifüggő. Az én 318i-s Bömbimhez a következőt ajánlotta Radir aki TUD egys-mást a driftről. 8) 325i moci (~171LE). Kemény gátlók, ültetőrúgók (ezzel lehet menni egy darabig). Egy driftfutóművet ajánlott ami 160000-tól 600000-ig terjed. 325i-ből váltó, kardán, sperr. A subaruhoz nemtom, hogy mi kéne. De ha driftelni szeretnél vele kkor közúton nem fogod tudni használni mert kiköpöd a fogtömésedet. Vannak akik szenvednek 4WD-s Bömbikkel de nem nagyon jön össze nekik a dolog. Csak és kizárólag hátsókerekes (hallod Tücsök:twisted:? )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.18 19:37:23 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.09 16:02:13
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Göd/Budapest
hello
Milyért kell oda minimum 2.5-ös motor? Szerintem egy 2.0 subarut is meglehet csinálni úgy hogy elég legyen oda. Bár egyszerűbb lenne egy STI-ből kiindulva. Valamelyik tuning újságba már volt D1-es drift subaru Ki volt szedve az első hajtás és elég rendesen felvolt húzva (500le :) ) Meg ugye mminden ami kell. Viszont az igaz hogy egy igazi drift kocsit nem ajánlott használni utcán kicsit kelleetlen autózni vele 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.18 19:49:51 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Azért mert a 2.5-ös eleve 171 LE így nem kell hozzányúlni. Persze fel lehet huzatni az 1.8-ast 300LE-re is (mesterséges lélegeztetéssel :-D ). A 2 lityósra sokat kéne költeni. Turbósítani szeretnéd? Tudod, hogy az mivel jár (nem írom le mert nagyon hosszú)? Általában 500LE-ig viszik fel a teljesíményt. Ennél tovább már nem igen szoktak menni (persze vannak extrém gépek). A profik is "csak" 500LE-s gépekkel nyomják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.18 20:03:26 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
Hogy itthon mér hátsó kerekessel dirftelnek az della kérdése.....olcsobb 1 szakadt Bömös mint vmi 4WD autó.....+tuning

nem igazán tudtok meggyőzni azután h haverom bátyját láttam bevenni azt a kanyart egy WRX kombival.....230LE 4WD és vmi zseniális volt :lol:


neten is találtam pár subaru drift videót,keressetek rá..

az FWD driftról meg annyit h 2es kanyar előtt berugom a kuplung/felpöregetem a mocit kézifék betép és már megyis keresztbe a 90 lovas Astra.....az tény hogy hosszú távon kocka gumi az eredmény....de ha minden jól megy már csak 2 hetet kell kibirnia :lol:

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.18 20:23:07 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.09 16:02:13
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Göd/Budapest
Én sajnos tudom mivel jár egy turbó ezek elég "olcsó" dolgok sajnos. Főleg ha bemegyek egy jó kis tuningműhelybe ahol rámsóznak valami vackot és felhúzzak a turbónyomást mint állat motorban minek cseréljünk ki bármit is utánna meg megyünk visza ,hogy tönkrement a motor :? .

Viszont D1-ben az se véletlen szerintem hogy az eső 10ből 8 japán kocsi 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.18 21:08:22 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hát igen. Sokan szar szakadt Bömbiket vesznek. Én egy ismerőstől veszem így szerencsére kiválló állapotban van a gép. :nyelv ;) Néztem olyan Bömbiket amit én veszek és szinte mindegyik gány állapotban van (sz*rrárohadva). Nem is tudom mi lenne ha nem lenne ez az ismerősöm.

FDW meg nem igazi drift. :lol: A "Clutch Kick"-et alkalmazni nem valami bonyi. Ha csinálsz nekem Astrával egy "Dynamic drift"-et "Feint drift" tekchnikával akkor emelem kalapom. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.18 21:13:07 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hát sajna így van Ricsy. :( A MO-i tuning műhelyek....inkább tuNNing műhelyek. :lol: Osztálytársam nagybátja elvitte egy BP-i tuningműhelybe a golfját hogy feltegyenek egy kipuffrendszert...másnap leszakadt. :lol: Igaz csak egy csavar lazult ki. :roll: Ritka az a műhely ahol értenek is hozzá. sajnos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.19 07:54:52 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.01 14:46:32
Hozzászólások: 1140
Tartózkodási hely: Budapest
Tucsok írta:
az FWD driftról meg annyit h 2es kanyar előtt berugom a kuplung/felpöregetem a mocit kézifék betép és már megyis keresztbe a 90 lovas Astra.....az tény hogy hosszú távon kocka gumi az eredmény....de ha minden jól megy már csak 2 hetet kell kibirnia :lol:


Kupplung is örül biztos :lol:

Az astrában amúgyis kiválló a gázreakció a fos elektromos pedál miatt.
Rálépsz a gázra és láss csodát, 2-3 másodperc múlva megindul :o

Egyébként megnézném hogy első kerekes autókkal vagy akár AWD-vel egyenesben hogy mandzsiztok. Mert az azért nem egyszerű, és van ahol 100 méter egyenes van, és egy métert nem lehet egyenesen menni, csak mandzsi.

_________________
Mugen MBX 6 ECO
Nanda e-NRB-3
Losi Micro Rally
Sanwa radio systems


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.19 13:16:22 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
reechee írta:
Tucsok írta:
az FWD driftról meg annyit h 2es kanyar előtt berugom a kuplung/felpöregetem a mocit kézifék betép és már megyis keresztbe a 90 lovas Astra.....az tény hogy hosszú távon kocka gumi az eredmény....de ha minden jól megy már csak 2 hetet kell kibirnia :lol:


Kupplung is örül biztos :lol:

Az astrában amúgyis kiválló a gázreakció a fos elektromos pedál miatt.
Rálépsz a gázra és láss csodát, 2-3 másodperc múlva megindul :o

Egyébként megnézném hogy első kerekes autókkal vagy akár AWD-vel egyenesben hogy mandzsiztok. Mert az azért nem egyszerű, és van ahol 100 méter egyenes van, és egy métert nem lehet egyenesen menni, csak mandzsi.


Mondjuk ebben az egyeneses dlogban van vmi.....még csak a kanyarokban Fless Elek....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.19 18:06:42 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.01.23 11:02:45
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Érd
sziasztok.egy kéedés.ezeket a nagysikerü dolgokat nem lehetne privibe megbeszélni mert nemhiszem hogy ez pont idevalo.meg ha nem gáz elmondom a véleményem az eddig olvasotakrol.elöször is.nem apuci meg anyuci pénzéböl kéne ilyen dolgokon törni a fejeteket hanem a saját megkeresett pénzeteket kéne ilyen hülyeségre költeni.meg szerintem elöször nöjetek fel hozzá mert az rc és a valodi kocsi közt rohadt nagy a különbség. :!: :!: de majd egy csat után rájöttök.amikor meg kell venni a cumokat kocsihoz.ami nem tul olcso mulatság.meg pláne ilyen nyugati meg japán szutykokhoz.nem a bömösre gondoltam.elöször tanuljatok meg vezetni mert a jogositvány megszerzésével a tapasztalatott nem adják.én cirka 8 éve vezetek kocsit és 12 éve motorozok.szoval van egy kis rutinom meg pár kilométer a popóm alat.egyszoval nöjetek fel ehez és ne a fiatalságot rontsátok meg ezzel a hülyeséggel mert vannak itt olyanok is akik nálatok fiatalabak és ha ök ezt a példát látják akkor mi lesz velük?beülnek a kocsiba azt csak nyomni fogják mert azthiszik hogy ez a menö.ezért mondtam hogy ne itt dumáljátok meg.csodálom hogy még egy moderátornak se jutot eszébe ez.ja.ha valoban ezt a karjátok csinálni szerezetek be egy gumis ismeröst.sziasztok.

_________________
kyosho alpha3
savage X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.19 18:50:25 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
enduros. Én csak annyit fűznék hozzá, hogy igazad van. Csak tudod...én pl. nem Anyuci meg Apuci pénzéből veszem az autómat meg a hozzátartozó cuccokat. Sebpénzt sem kapok, így abból sem. Már az R/C gépemet is a saját pénzemből vettem. Gumis ismerős van. :lol: De mivel nem tudnám szállítani a géped a drift sajna ugrott.
Van aki fiatalon azért vesz vagy kunyizik egy gépet a szüleitől, hogy összetörje magát (nem szándékosan). De van akinek van annyi gógyija, hogy nem száguldozik. Én is csak pályán fogom.
Hogy milyen "példát" mutatunk? Mondtuk, hogy vegyetek Apuci pénzéből autót és nyomjátok neki mert az a "menő"? Mondtunk ilyet? Tücsi leendő gépéről van/volt szó. Ez baj? Akinek van egy kis agya/felelőséggtudata az nem ül be a gépbe, hogy közúton a sz*rt is kihajtsa belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.19 19:48:55 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
Hogy ez miért van itt?
nem nézted h mien topikba lépsz be?....szemetesláda...

Közúti randalírozás? nem ismersz...persze modellezésben egy állat vok,szó nélkül elfogadom....azért tudom h ez nem modell, és ha hiszed hanem ugy gyakoroltam az Astrával h se mást se magamat nem veszélyeztettem, én nem a városban akarok tépni mint a Tokio Driftben....vagyis nem közuton....

Bármien hihetetlen,amikor beszállok bármien autóba (mióta jogsim van) az első dolgom h bekötöm az övet.....

Apuci anyuci pénze....igen burzsulynak hangzik...deha a te szüleid annó megtehették volna h vesznek egy kocsit, te azt mondtad volna nekik h nem kell?

Az hogy nem akarnak régi autót az okos....nekem egy '88as bömös messze jó lenne....több is

Bár egy '67es Shelbynek jobban örülnék :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Elsősorban azért kapok autót h versenyekre (bicós/rc-s) nem apám kocsijával járjak amikor neki kéne,de mivel jófej és odadja azzal jártam eddig, és neki is jobb h nem az ő kocsijával megyek le versenyre...és nem azért h juj télen a mamutba ne 20 perces fagyos busz helyett saját kocsival keresztbe autózva városban szagassak le....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.19 19:58:25 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
Vissza térve az ésszerü vezetésre még annyit leírnék h 2 volt iskola társam 17 évesen (ikrek) kaptak egy IMpreza WRX STI-t és egy Seat Leon R-t....a saját utcájukban versenyztek amikor neki száltak egy falnak....az egyik srác meghalt a másik eltörte a lábát és másnap a tudadtól menekülve a vonat elé ugrott....ez vhogy így engem vissza a fog az utca "verseny"zéstől....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.19 22:52:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.08.04 13:04:15
Hozzászólások: 22
Tucsok írta:
Vissza térve az ésszerü vezetésre még annyit leírnék h 2 volt iskola társam 17 évesen (ikrek) kaptak egy IMpreza WRX STI-t és egy Seat Leon R-t....a saját utcájukban versenyztek amikor neki száltak egy falnak....az egyik srác meghalt a másik eltörte a lábát és másnap a tudadtól menekülve a vonat elé ugrott....ez vhogy így engem vissza a fog az utca "verseny"zéstől....



Ki az aki egy 17éves gyerek kezébe imprázát és R leon-t ad??????? Annak kéne a vonat elé ugrani....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.20 06:08:19 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
Hogy a szüleik mit éreztek...bele sem merek gondolni....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.20 11:27:55 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.08.15 09:20:19
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Monostorpályi
Ez a szörnyű, hogy egyből nem egy alap gépel tanulnak meg vezetni hanem egy profi géppel. Én nekem 2 éve van jogsim de már levezzettem több mint 100.000 km-t. Ebben pedig volt nem egy olyan eset hogyha nem vagyok észnél akkor meghalok az úton mert a rajos gyerek szeret keresztbe menni.
Nincs nekem se semmi bajom ezzel a sporttal, nagyon tetszik, s majd én is szeretnék egyszer résztvenni egy ilyenen. Nem mondom volt pár alkalom mikor próbálgattam, de ez csak az éjszaka, kint egy elhalt úton volt.
Viszont enduros neked jobb lenne előbb elolvasni hogy hol van ez a topik és hogy mit írunk le. Ami pedig az autót illeti, az első 2 hónapot Trabanttal töltöttem el, s majd egy céges Hiacet vezettem most augusztusig. Hátsókerekes :-D
És nem kellene általánosítani köztünk.
Tisztára olyan mintha a motorosokról beszélnénk.
Pedig ott is csak kb 5% a pénisz, a többi pedig tiszteséges motoros akik csak a szabadságot akarják élvezni. Nálunk is. Mi csak vezetni akarunk mert én speciel imádok vezetni, bár most tanulnom kell 3,5 évig. /fősuli/

Amúgy meg nem tom de miért baj hogy a szülők akarják megvenni az autót?
Sztem nem baj, te is segíteni akarsz a gyerekeden nem? Hogy nem gürcöljön érte mikor te már benne vagy a darálóban?
Itt az a baj hogy nem beszélgetnek el a szülők a gyerekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.20 11:30:10 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.08.15 09:20:19
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Monostorpályi
Hé! A pénisz helyére gondoljatok mást, mert autómatikusan kijavította a gép :-D :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.20 11:38:47 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2007.08.15 09:20:19
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Monostorpályi
Na akkor írok azoknak akik most nézik meg azt a topikot.

FIGYELEM!!!!!

Ez egy topik ahol a driftről van szó. Ezúttal tájékoztatunk mindenkit hogy nem azért nyílt hogy bárkit is buzdítsunk arra hogy közúton, vagy bárhol máshol próbálgassa mit tud. Ez egy NAGYON veszélyes sport, mert könyen fizethetsz az életeddel. Lásd Tücsök hozzászólását.

A sportban is profi pilóták vannak akiknek komoly tapasztalataik vannak.

NE VERSENYEZGESSETEK KÖZÚTON!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.20 13:26:45 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
Hasegawa igazad van. És vezetni talán az egyik legjobb (ha nem alegjobb) dolog a világon.
Én egy 2006-os Ford Focus TDCI 1.6 110LE-vel keztem a vezetést ami néha szült érdekes helyzeteket. Az oktatókocsi is 110 LE volt de azt nem lehetett pörgetni. :( Most 1.4-es van alattam és azzal járkálok. Persze nem azért mert, hogy összetörtem volna a Fordot.
Osztálytársam az M0-ásom szokta nyomni általában 120 de amikor kölcsönkapja a haverja Volvo-ját azzal 180-an szokott menni. Mondtam neki, hogy nem fog sokáig élni. Azóta be van rám sértődve. Egyszer lekapcsolták. Mivel haverja volt a fakabát megúszta 10 rongyon büntivel. Azóta ugyanúgy száguldozik. :? Nagyon remélem, hogy egyszer elkapját és piszkosul megbüntetik és örökre elveszik a jogsiát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 85 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség