Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.26 11:28:07

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 191 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.03.31 12:20:32 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.04 13:55:12
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Budapest
Itt van két Hype autó linkje. Mind a kettőre azt írják hogy 1:8, pedig a Shockwave jóval nagyobb mint a Stadium truck.
Hype Stadium Truck http://www.hype-rc.de/?page=shop/flypage&product_id=6&category_id=5ad48e74aa0ddb3d61ba2adbf464e770&mod_title=modelle
Hype Shockwave http://www.hype-rc.de/?page=shop/flypage&product_id=8&category_id=5ad48e74aa0ddb3d61ba2adbf464e770&mod_title=modelle

_________________
Üdv.

Gyula akit nem zártak ki mint Tomi Tomit csak Stop And Go-t kapott.
Aki a mai napon (2005-10-06) tiszteletbeli VSZK tagi címet kapott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.03.31 18:06:43 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.01.14 17:43:58
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Szentes
Sziasztok!

Sokáig rágódtam írjak-e, de már csak a magam megnyugtatására is muszály.
Örömmel vetettem bele magam a játékba. Érdekesnek és hasznosnak is tartom a helyes válaszok keresése közben (mellékesen) szerzett információkat. Sajnos azonban odalett a kezdeti lelkesedésem, hitem.
Ez "csak" egy játék mondhatja bárki. Ez így is van addig amíg valaki nem egy vitatható kérdés/válasz miatt marad le a nagyértékű nyereményről. Ha ez előfordul akkor csak feszültséget szül és megoszt.

Lehet, hogy én gondolkodom különösen de szerintem az nonszensz, hogy a gyártó hivatalos honlapjáról nyert információ ne legyen megfelelő. Ha az ott közöltek elavultak akkor ezt miért nem ellenőrizte a kérdések összeeállítója? Pl.: E honlapról letölthető (volt amíg működött) a 777 sp1 parts listing-je amiben a felsorolt cikkszámok közül csak az IF-144 szerepelt mint hajtó tengely (mostmár sejtem, hogy ez a normál 777-esé), miért kellett volna bármilyen más oldalon megnéznem? És ha mégis megnézem miért a másikat kellett volna elfogadnom a gyártó által közölttel ellentétben? . Ellenben ha a megadott válaszok közül itt egyetsem találok valószínűleg tovább keresek jogosan máshol.

A másik, a méretarányok:
Ki dönti el mi alkalmas terepezésre? Úgy gondolom egy nagy nyereményért folyó játékban mellőzni kellene a szubjektív elemeket. A válaszadáskor sokat vívódtam a mini-z miatt (a kicsi infernora nem emlékszem, de a gyártó oldalán a cars and trucks oldalon az offroad alcím alatt biztosan nincs) azonban azt hittem, hogy a gyártó besorolása az ami számít. Történetesen az összes mini-z onroad. Valószínűleg lehetne találni az onroad kategóriában másik autót is ami valakinek a sajátos megitélése szerint alkalmas terepezésre, legalább annyira mint a mini-z.

Jó az ha a kérdések nehezek, az is jó ha nagyon nehezek, csak legyenek korrektek, és az elvárt válaszok mellőzzenek minden szubjektivitást!

Nagyon sajnálom, hogy az első hozzászólásom ilyenre sikeredett, de ez kikívánkozott.

Az RCOR honlapról megismert munkálya törekvése nagyon tetszik, remélem valamelyik versenyen részt is tudok venni!

Munkátokhoz sok sikert kívánok, de ebből a játékból kiszáltam!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.03.31 18:36:59 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.18 13:34:35
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Kapitány írta:

Történetesen az összes mini-z onroad. Valószínűleg lehetne találni az onroad kategóriában másik autót is ami valakinek a sajátos megitélése szerint alkalmas terepezésre, legalább annyira mint a mini-z.



Én itt nézem:

Kép

Ha jól tudom a Kyosho "eredeti" hivatalos honlapja:

www.kyosho.co.jp

ha netán mégsem :oops: kövezzetek meg...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.03.31 19:10:33 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.01.14 17:43:58
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Szentes
Most reagálok utoljára, mert nem parttalan vitát akarok generálni csak leírtam amit gondolok.

Tehát ami Labali előző hozzászólásáról lemaradt az a 2. oszlop fejléce "Body" vagyis karosszéria. Viszont az utolsó előtti oszlopé "Surface" ami itt ugye indoor, ez utóbbi utal a használhatóságra.

Azt, hogy melyik lap a "hivatalos" nem tudom. Viszont általában a com végződés jelöli a nemzetközi lapokat. A neves cégek fő oldalai általában erre végződnek, valamint e honlap linkek rovatának kyosho linkje is ide vezet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.03.31 23:20:58 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
Kedves Kapitány!

Szeretnék válaszolni a hozzászólásodra, mert több olyan pont is van benne amivel nem értek egyet.


"Ez "csak" egy játék mondhatja bárki. Ez így is van addig amíg valaki nem egy vitatható kérdés/válasz miatt marad le a nagyértékű nyereményről. Ha ez előfordul akkor csak feszültséget szül és megoszt."

- A szerinted vitatható kérdésen én is erőssen elgondolkodnék, ha senki sem tudta volna a helyes választ, de mivel nem így történt ezért csak ezt a Te véleményedként kezelem. Az, hogy ha valaki nem jól válaszol természetesen megértem, hogy feszültséget szül, de hogy megosszon a többiektől azt nem értem.

"Lehet, hogy én gondolkodom különösen de szerintem az nonszensz, hogy a gyártó hivatalos honlapjáról nyert információ ne legyen megfelelő. Ha az ott közöltek elavultak akkor ezt miért nem ellenőrizte a kérdések összeeállítója? Pl.: E honlapról letölthető (volt amíg működött) a 777 sp1 parts listing-je amiben a felsorolt cikkszámok közül csak az IF-144 szerepelt mint hajtó tengely (mostmár sejtem, hogy ez a normál 777-esé), miért kellett volna bármilyen más oldalon megnéznem? És ha mégis megnézem miért a másikat kellett volna elfogadnom a gyártó által közölttel ellentétben? . Ellenben ha a megadott válaszok közül itt egyetsem találok valószínűleg tovább keresek jogosan máshol."

- Előszőr is a Kyosho.com nem a hivatalos honlap és ez ott sem volt feltüntetve, hogy "official". Ha a .com végződésből következtettél erre akkor rosszul gondoltad. Pl. a kyosho.hu sem a hazai forgalmazó hivatalos oldala! Sem a .com, sem a .hu végződéstől még nem biztos, hogy az a hivatalos.
Másodszor, ha Te ott azt láttad, hogy az IF-144 az említett Inferno 777SP1 kihajtótengelye akkor elfogadom a válaszod, de szerintem is a sima 777-es alkatrész listáját töltötted le, tehát elnézted. Ezért nem lett elfogadva a válaszod.


"A másik, a méretarányok:
Ki dönti el mi alkalmas terepezésre? Úgy gondolom egy nagy nyereményért folyó játékban mellőzni kellene a szubjektív elemeket. A válaszadáskor sokat vívódtam a mini-z miatt (a kicsi infernora nem emlékszem, de a gyártó oldalán a cars and trucks oldalon az offroad alcím alatt biztosan nincs) azonban azt hittem, hogy a gyártó besorolása az ami számít. Történetesen az összes mini-z onroad. Valószínűleg lehetne találni az onroad kategóriában másik autót is ami valakinek a sajátos megitélése szerint alkalmas terepezésre, legalább annyira mint a mini-z."


- Tételezzük fel, hogy a Mini-Z onroad akkor csak 1/16,1/12,1/10 és az 1/8 méretarány marad, ami szerintem 4. Tehát itt is a helyes válasz a 4 külömböző méretarány, de erről Te is meggyőződhetsz itt. http://www.kyosho.co.jp/web/products/car_bike/index-e.html#graph
Sajnálom, hogy a Half8 Infernora nem gondoltál, mert akkor jó lett volna a válaszod. Ez a gyártó besorolása és tényleg ez számít, igazad van!


"Jó az ha a kérdések nehezek, az is jó ha nagyon nehezek, csak legyenek korrektek, és az elvárt válaszok mellőzzenek minden szubjektivitást! "

- Mint látod, nem az én szubjektivitásomon múlt a korrekt kérdéseimre a rossz válaszaid!

"Az RCOR honlapról megismert munkálya törekvése nagyon tetszik, remélem valamelyik versenyen részt is tudok venni!"

- Én is remélem, hogy személyesen is találkozhatunk a közelebbi ismeretség reményében.

"Munkátokhoz sok sikert kívánok, de ebből a játékból kiszáltam!"

- Tudomásul vettük és köszönjök eddigi válaszaidat!

Üdv:

Zozo
Kyosho World


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 06:46:01 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
Idézet:
Másodszor, ha Te ott azt láttad, hogy az IF-144 az említett Inferno 777SP1 kihajtótengelye akkor elfogadom a válaszod, de szerintem is a sima 777-es alkatrész listáját töltötted le, tehát elnézted. Ezért nem lett elfogadva a válaszod.

ezzel vitatkoznék picit mert tényleg az sp1-alkatrészei között volt, igaz a kyosho.com-on

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 07:35:48 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
szerintem Kapitany ne add fel, ha megkerhetlek. Ennek tobb oka van. Fociban is van, hogy a biro lesgolt ad meg, ... es nem biztos hogy itt errol volt szo. en magam nem jatszom, igy nem tudnek erdemben nyilatkozani arrol, mennyire volt konnyu elszurni a dolgot.

DE! meg anniy fordulo van, es olyan baromi nehez kerdesek lehetnek meg, hogy sokan fognak "elverezni" egy egy kerdessel. igy, szerintem, ha kitartoan jatszod tovabb a jatekot, meglehet a gyumolcs.

imho.

udv,
Csacsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 07:52:22 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.18 13:34:35
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Csacsi írta:
szerintem Kapitany ne add fel, ha megkerhetlek. Ennek tobb oka van. Fociban is van, hogy a biro lesgolt ad meg, ... es nem biztos hogy itt errol volt szo. en magam nem jatszom, igy nem tudnek erdemben nyilatkozani arrol, mennyire volt konnyu elszurni a dolgot.

DE! meg anniy fordulo van, es olyan baromi nehez kerdesek lehetnek meg, hogy sokan fognak "elverezni" egy egy kerdessel. igy, szerintem, ha kitartoan jatszod tovabb a jatekot, meglehet a gyumolcs.

imho.

udv,
Csacsi


... és ne feledjük el...

Pontegyenlőség esetén az egyenlő pontszámmal rendelkező játékosok a Kyosho World pályáján mérhetik össze tudásukat,
méghozzá Mini-Z modellekkel. Egy 10 körös versenyben a győztesé lesz a kedvezőbb helyezés!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 08:43:33 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
nagyg írta:
Idézet:
Másodszor, ha Te ott azt láttad, hogy az IF-144 az említett Inferno 777SP1 kihajtótengelye akkor elfogadom a válaszod, de szerintem is a sima 777-es alkatrész listáját töltötted le, tehát elnézted. Ezért nem lett elfogadva a válaszod.

ezzel vitatkoznék picit mert tényleg az sp1-alkatrészei között volt, igaz a kyosho.com-on


Mégegyszer, nem vita tárgya, ha ott az volt leírva, hogy ez az alkatrész a 777SP1 kihajtótengelye akkor elkell fogadnunk ezt is jó válasznak. Természetesen a többiek válaszait is vissza menőleg javítani fogjuk, de sajna addig nem tudom ellenőrizni amíg nem működik az oldal.

Zozo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 09:16:59 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
Zozo írta:
nagyg írta:
Idézet:
Másodszor, ha Te ott azt láttad, hogy az IF-144 az említett Inferno 777SP1 kihajtótengelye akkor elfogadom a válaszod, de szerintem is a sima 777-es alkatrész listáját töltötted le, tehát elnézted. Ezért nem lett elfogadva a válaszod.

ezzel vitatkoznék picit mert tényleg az sp1-alkatrészei között volt, igaz a kyosho.com-on


Mégegyszer, nem vita tárgya, ha ott az volt leírva, hogy ez az alkatrész a 777SP1 kihajtótengelye akkor elkell fogadnunk ezt is jó válasznak. Természetesen a többiek válaszait is vissza menőleg javítani fogjuk, de sajna addig nem tudom ellenőrizni amíg nem működik az oldal.

Zozo

természetes és jogos de szerintem ne is foglalkozz vele én részemrQl lemondok azokról a pontokról ami ezért járt volna.ez csak egy játék nehogymár egymás vérét szívjuk miatta.nem ér annyit az egész

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 09:42:40 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.04.01 09:11:38
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest
Zozo írta:
Mégegyszer, nem vita tárgya, ha ott az volt leírva, hogy ez az alkatrész a 777SP1 kihajtótengelye akkor elkell fogadnunk ezt is jó válasznak. Természetesen a többiek válaszait is vissza menőleg javítani fogjuk, de sajna addig nem tudom ellenőrizni amíg nem működik az oldal.

Zozo


Szia!

A google lementi az oldalakat. Ezt találtam >>>

Bár én megnéztem az RC Off-Road oldalon található leírást és a képek alapján a hátsó kihajtótengely nem hasonlított az IF144-re...
Az összeszerelési ábrán találtam rá a megoldásra...

Üdv.: Bogesz

_________________
VW Corrado


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 11:51:28 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Bogesz írta:
Szia!

A google lementi az oldalakat. Ezt találtam >>>

Bár én megnéztem az RC Off-Road oldalon található leírást és a képek alapján a hátsó kihajtótengely nem hasonlított az IF144-re...
Az összeszerelési ábrán találtam rá a megoldásra...

Üdv.: Bogesz


Ez nagy segítség volt!
Ez alapján ezt találtam az SP1-Parts Listing-ben:

KYOC6122 IF144 Kyosho Swing Shaft MP-7.5

A swing szó jelentése elég sokrétű, de lengést jelent.
Tehát lengőtengely-nek fordítanám igazából.
És mivel a kihajtó tengely szerintetek egyet jelent a féltengellyel akkor
mivel az leng menet közben lehet akár az is.
Szerintem a féltengely, az féltengely.
Egyébbként angol nyelvű katalógusokban a féltengely nevei a következők:
Dogbone, Half Shatf, esetleg CVD bone.
A kis tengelycsonkot amire majd a kerekeket csavarozzuk fel,
azt Axle-nak szokás nevezni.

A középső tengely, ami a középső diffiről viszi a hajtást az első és
a hátsó diffire az pedig Drive Shaft szokott lenni.
Ez nem leng csak forog, és szerintem meghajtó tengely a megfelelő
neve.

A kihajtó tengely mint megnevezés, szerintem nem célszerű,
mert én spec elsőre a diffi két oldalán lévő bevágott kihajtásra
gondoltam, majd rá jöttem a Swing Shaft elnevezésből hogy mégsem
arról van szó.

Nos ezek után döntse el valaki hogy kinek van igaza! :-D

Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 12:01:20 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
gyurici írta:
A kihajtó tengely mint megnevezés, szerintem nem célszerű,
mert én spec elsőre a diffi két oldalán lévő bevágott kihajtásra
gondoltam,..........

Gyurici


Bingó !
Ugyan nem játszom és nem is néztem utánna de az tuti én is aknára léptem volna hisz magam is a fenti mondattal értek egyet sőt még az axle is inkább beugrott volna :oops: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 12:09:48 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Még valami!

A towerhobbies oldalán keresgéltem a tengelyek és féltengelyek között.
A kyosho és a duratrax is használja a swing shaft kifejezést.
Ezt találtam.

IF-125 ami ugye a helyes megfejtés lenne

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXVD47&P=0

Itt az áll hogy az MP 7,5 alkatrésze. Ettől még lehet a 777 MP1-é is.

Az IF-144-et nem találtam meg.

Tehát ha az IF-144 Swing Shaft és a 777MP1 listájában találtuk,
az IF-125 is Swing Shaft, de ez nem volt sem a 777-es sem a 777SP1
listájában hanem az MP7,5 listájában, eléggé egyértelmű hogy
melyiket fogom megjelölni helyes válaszként.

Szépen levezettem a magam megnyugtatására a dolgot hogy nem én
tévedtem, hanem a bejövő infók és a megnevezések nem egyértelműek.
Innen a tévedés.
Ezek után kéretik egyértelmű megfogalmazású kérdéseket feltenni.
Legyen nehéz, de ne lehessen így összekeverni 2 alkatrészt.

Köszönöm....ígérem nagyon alapos leszek a következő kérdéssornál is!
:-D

Még valami az előző hozzászóláshoz. A meghajtó tengely szokott lenni
még Center Shaft is. Vagyis középső tengely.

Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 12:15:39 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Berger írta:
gyurici írta:
A kihajtó tengely mint megnevezés, szerintem nem célszerű,
mert én spec elsőre a diffi két oldalán lévő bevágott kihajtásra
gondoltam,..........

Gyurici


Bingó !
Ugyan nem játszom és nem is néztem utánna de az tuti én is aknára léptem volna hisz magam is a fenti mondattal értek egyet sőt még az axle is inkább beugrott volna :oops: :oops:


Köszi Berger!

Ha már a Towerwn jártam megnéztem a diffi alkatrész nevét.
Mindenütt Outdrive a neve....igaz nem tengely, de az én fordításomban
ez egyértelműen kihalytást jelent.

Mégegyszer elmondanám hogy nem akarom bántani a játékmestert,
Zozo-t, a játék szuper, nagyon élvezem a keresgélést, ha hibázok
ám legyen, de legyen egyértelmű a megfogalmazás!!!!

Köszönöm!

Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 16:37:03 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
nagyg írta:
Zozo írta:
nagyg írta:
Idézet:
Másodszor, ha Te ott azt láttad, hogy az IF-144 az említett Inferno 777SP1 kihajtótengelye akkor elfogadom a válaszod, de szerintem is a sima 777-es alkatrész listáját töltötted le, tehát elnézted. Ezért nem lett elfogadva a válaszod.

ezzel vitatkoznék picit mert tényleg az sp1-alkatrészei között volt, igaz a kyosho.com-on


Mégegyszer, nem vita tárgya, ha ott az volt leírva, hogy ez az alkatrész a 777SP1 kihajtótengelye akkor elkell fogadnunk ezt is jó válasznak. Természetesen a többiek válaszait is vissza menőleg javítani fogjuk, de sajna addig nem tudom ellenőrizni amíg nem működik az oldal.

Zozo

természetes és jogos de szerintem ne is foglalkozz vele én részemrQl lemondok azokról a pontokról ami ezért járt volna.ez csak egy játék nehogymár egymás vérét szívjuk miatta.nem ér annyit az egész


Nem, ami jár az jár! Nekem bántaná az igazság érzetemet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 17:02:53 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
gyurici írta:
Bogesz írta:
Szia!

A google lementi az oldalakat. Ezt találtam >>>

Bár én megnéztem az RC Off-Road oldalon található leírást és a képek alapján a hátsó kihajtótengely nem hasonlított az IF144-re...
Az összeszerelési ábrán találtam rá a megoldásra...

Üdv.: Bogesz


Ez nagy segítség volt!
Ez alapján ezt találtam az SP1-Parts Listing-ben:

KYOC6122 IF144 Kyosho Swing Shaft MP-7.5

A swing szó jelentése elég sokrétű, de lengést jelent.
Tehát lengőtengely-nek fordítanám igazából.
És mivel a kihajtó tengely szerintetek egyet jelent a féltengellyel akkor
mivel az leng menet közben lehet akár az is.
Szerintem a féltengely, az féltengely.
Egyébbként angol nyelvű katalógusokban a féltengely nevei a következők:
Dogbone, Half Shatf, esetleg CVD bone.
A kis tengelycsonkot amire majd a kerekeket csavarozzuk fel,
azt Axle-nak szokás nevezni.

A középső tengely, ami a középső diffiről viszi a hajtást az első és
a hátsó diffire az pedig Drive Shaft szokott lenni.
Ez nem leng csak forog, és szerintem meghajtó tengely a megfelelő
neve.

A kihajtó tengely mint megnevezés, szerintem nem célszerű,
mert én spec elsőre a diffi két oldalán lévő bevágott kihajtásra
gondoltam, majd rá jöttem a Swing Shaft elnevezésből hogy mégsem
arról van szó.

Nos ezek után döntse el valaki hogy kinek van igaza! :-D

Gyurici


Én is köszönöm Bogesznek a linket valószínű nem jöttem volna rá egyedül, hogy így is meg lehet találni.

Gyurici!

Én is megnéztem az "Inferno MP-777 Special-1: Parts Listing" ( már nem merem másképp írni, bár szeretném kerülni az angol szavakat )
Ezt láttam az oldalon:
KYOC6122 IF144 Kyosho Swing Shaft MP-7.5 Optional
A sor végén ott van az, hogy "optional" ami miatt nem "serial"!!!

Ezek is ott vannak a listában:
DTXR1175 DTXR1175 DuraTrax Ultimate Car Wrench Optional
ETRC9006 SEA-CDR Eagle Tree Systems Seagull Car System Optional
ETRC9000 09 Eagle Tree Systems USB R/C Car Data Recorder Optional
FUTM0992 FSU-2 Futaba Micro Fail Safe Unit Optional
HCAP3000 HCAP3000 Hobbico After Run Engine Oil 2 oz. Optional
HCRC4514 HCR-04514 Hardcore Racing Titanium Shock Tower Front Silver MP777 Optional
HCRC4524 HCR-04524 Hardcore Racing Titanium Shock Tower Rear Silver MP777 Optional
HPIM2012 2012 HPI 5-Cell 6V 1200mAh Hump Receiver Pack Optional

, de a modell bodobozában nincs benne.
Javítsatok ki ha rosszul gondolom!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 17:43:38 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
gyurici írta:
Még valami!

A towerhobbies oldalán keresgéltem a tengelyek és féltengelyek között.
A kyosho és a duratrax is használja a swing shaft kifejezést.
Ezt találtam.

IF-125 ami ugye a helyes megfejtés lenne

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXVD47&P=0

Itt az áll hogy az MP 7,5 alkatrésze. Ettől még lehet a 777 MP1-é is.

Az IF-144-et nem találtam meg.

Tehát ha az IF-144 Swing Shaft és a 777MP1 listájában találtuk,
az IF-125 is Swing Shaft, de ez nem volt sem a 777-es sem a 777SP1
listájában hanem az MP7,5 listájában, eléggé egyértelmű hogy
melyiket fogom megjelölni helyes válaszként.

Szépen levezettem a magam megnyugtatására a dolgot hogy nem én
tévedtem, hanem a bejövő infók és a megnevezések nem egyértelműek.
Innen a tévedés.
Ezek után kéretik egyértelmű megfogalmazású kérdéseket feltenni.
Legyen nehéz, de ne lehessen így összekeverni 2 alkatrészt.

Köszönöm....ígérem nagyon alapos leszek a következő kérdéssornál is!
:-D

Még valami az előző hozzászóláshoz. A meghajtó tengely szokott lenni
még Center Shaft is. Vagyis középső tengely.

Gyurici


Gyurici!

dehulyevagyok Esküdj meg, hogy úgy próbáltál rá jönni a helyes válaszra, hogy az általam leírt megfogalmazást lefordítottad angolra és az összes ilyen v. hasonló nevűből választottad ki az SP1-be valót. :mrgreen:
Szerintem kicsit eltértünk a lényegtől.
A 3 lehetséges válasz közül 2 féltengely volt - a 3.-at ne is nézzük mert a stabit senki sem keverte ide.
Tehát a 2 "drive shaft"-ból az egyik "CVD" volt a másik sima "dogbone".- szerintem így elég sz@rul néz ki a mondat, de még 8 másik kifejezést is beírhattam volna pl. a Tower oldalairól. Miért várjátok el tölem, hogy pontosabban fogalmazzak ha még a nálam sokkal nagyobb duruk is 1000 féle képpen neveznek el 1 alkatrészt.
Szóval a fő kölümbség a két féltengely közt az, hogy az egyik csuklós a másik nem.
Az SP1-ben pedig az összes féltengely csuklós.
Az döntött jól aki ezt pl. a robbantott ábrán észre vette.
De hangsúlyozom, ha valaki belinkeli nekem azt, ahól látta a 777 SP1 alkatrészei közt az IF-144-et ( nem opcióként ), máris javítom az eredményeket!!!!!!!!!!!!

Azért remélem részemről senki sem gondolja, hogy kötözködöm csak próbálom védeni az igazam, de azonnal elnézést kérek mindenkitől ha bebizonyosodik, hogy tévedtem!!!!!

Zozo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 19:25:33 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.21 22:36:21
Hozzászólások: 492
Tartózkodási hely: Cork, írország
Én is hasonlóképpen jártam.......
itt kezdtem a keresgélést: http://www.kyosho.de/?page=shop/flypage ... le=product
ez ugye a 777 oldala, innen mentem az ersatzteile-re, és ott 41-60-ig van az IF-144, ellenben nem találtam IF-125-öt.
Természetesen ezt jelöltem be, ki ne tette volna?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.04.01 19:30:29 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.21 22:36:21
Hozzászólások: 492
Tartózkodási hely: Cork, írország
Visszavontam mindent........én a sima 777-et néztem :oops:
Az SP1-nél valóban nincs ilyen cikkszám.

BOCSÁNAT!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 191 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség