Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 15:39:13

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 17:25:30 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Godzilla írta:
Új versenyszabályzat!! Nem kell félni, csak apróbb dolgok változtak. Változások pirossal!! Innen leszedhető: http://www.rcoffroad.hu/egyesulet/versenyszabalyzat.php


Sajna a szabályzatban nincsen benne hogy a monster kategóriában mit jelent a Hosszúság (A) és Hosszúság (B), vagyis nincs jelölve a rajzokon:(

Lehet hogy én vagyok még kiscsirke de ha jól értelmezem akkor ez a tengelytáv és az autó teljes hossza.

Jól értelmeztem?:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 19:58:21 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Jol ertelmezed kb.
A szelesseget monsternel a gumi szelen merjuk, buggynal pedig a kerekagyon.
Elvben a Monsterbe befer mindenki Monster vasa. Tehat a Savage, Revo, Ofna Titan, stb. A HB Stadium truck, vagy a Mugen MSR pedig nem. Ami szerintem igy fair. Az utobbi ketto nagyon nagy elonyben lenne, mivel ok nem monster, hanem stadium truckok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 20:52:36 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
pajzi írta:
Jol ertelmezed kb.
A szelesseget monsternel a gumi szelen merjuk, buggynal pedig a kerekagyon.
Elvben a Monsterbe befer mindenki Monster vasa. Tehat a Savage, Revo, Ofna Titan, stb. A HB Stadium truck, vagy a Mugen MSR pedig nem. Ami szerintem igy fair. Az utobbi ketto nagyon nagy elonyben lenne, mivel ok nem monster, hanem stadium truckok.


A Blazer SST belefér? Csak mert méretileg mindenhogy passzol, van hozzá gyárilag csodaszép monster kerékszett, amitől persze lusta de méretileg megfelelő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 21:03:32 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
1/10 Stadium Truck verseny nem lesz? Ha toboroznank lehet lenn eleg jelentkezo. Pajzi te is leporoéhatnad az MT-t! :twisted:

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 21:05:48 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Hat ha a mereti jok, akkor belefer. :roll:

Oszinten eleg bonyolult ez a monster kategoria a kvazi kotetlensege miatt. Erre nemzetkozi szabvany nincs, ill. en nem talatam, a monster versenyek altalaban tipusonkent vannak, tehat csak savage, csak revo, stb. Igy eleg bonyolult olyan szabalyokat irni, hogy a valodi monsterek tenyleg mind beleferjenek, es rajtuk kivul masok ne.
Ezert kerult be pl. most a "kotelezo tankolas". A Savage elmegy egy tankkal 12-13 percet, mig egy Revo csak 8-9-et. A kovetkezo az lett volna, hogy jon egy Revos 250 mokolt tankkal, amivel meg 16 percet megy. Stb.

A blazer se igazi monster...
De monster kerekkel johet szerintem. Csak nem szeretnenk, hogy barkinek orasi elonye legyen az auoja miatt.
Ezt remelem mindeki megerti, es elfogadja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 21:10:08 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
muadib írta:
1/10 Stadium Truck verseny nem lesz? Ha toboroznank lehet lenn eleg jelentkezo. Pajzi te is leporoéhatnad az MT-t! :twisted:


Hat nem lenne rossz, de ugy erzem nagyon kevesen lennenk. Szerintem Godzit megkerem, hogy tegyen ki egy szavazast rola, es ha elegen vagyunk, akkor ket versenyevad kozotti futam napon valamikor lehetne rendezni valamelyik palyan.

Tobbet nem tudok igerni sajnos. A monsteresek rengetegen vannak a forumon, meg sem gyult meg ossze beloluk 20 versenyzo. :(
Mi 1/10 stadiummal rendelkezok meg alig vagyunk. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 21:15:58 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
pajzi írta:
Hat ha a mereti jok, akkor belefer. :roll:

Oszinten eleg bonyolult ez a monster kategoria a kvazi kotetlensege miatt. Erre nemzetkozi szabvany nincs, ill. en nem talatam, a monster versenyek altalaban tipusonkent vannak, tehat csak savage, csak revo, stb. Igy eleg bonyolult olyan szabalyokat irni, hogy a valodi monsterek tenyleg mind beleferjenek, es rajtuk kivul masok ne.
Ezert kerult be pl. most a "kotelezo tankolas". A Savage elmegy egy tankkal 12-13 percet, mig egy Revo csak 8-9-et. A kovetkezo az lett volna, hogy jon egy Revos 250 mokolt tankkal, amivel meg 16 percet megy. Stb.

A blazer se igazi monster...
De monster kerekkel johet szerintem. Csak nem szeretnenk, hogy barkinek orasi elonye legyen az auoja miatt.
Ezt remelem mindeki megerti, es elfogadja.


Őszintén szólva most kicsit gondba kerültem. Az én autóm szélessége Blazer SST a monster kerékszettel a gumi futófelületének a külső peremén mérve 400 mm. vagyis 2 centivel szélesebb mint a max. Azt hittem hogy mi is kerékagyon kell hogy mérjünk. Lemérné valaki a Savage-ját ha megkérem?:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 21:29:42 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Utánanéztem aminek tudtam. Ezekszerint a Revo sem fér bele a monster kategóriába, mert az abroncsok szélein mért távolsága a honlap adatai szerint 414 mm.

Revo speckók

Akkor csak a Savage marad mint versenyeztethető autó? Sajna erről nem találtam szélességi adatokat:( Viszont lehet hogy módosítani kellene a szabályzaton nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 21:58:19 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Hmmmm.
Hat erdekes, nagyon erdekes. :?
Elvben lemert autok alapjan kerultek be a szabalyzatba az adatok. Biztosan uj mericskeles kovetkezik, aztan korrigalas.

Koszi, hogy szoltal. Utana jarunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 22:29:34 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Örülök hogy segíthettem!

Mondjuk nem akarok tovább kekeckedni, de ha már mértek és írtok akkor azt is bele kéne venni, hogy megemelve kinyomott rugókkal, simán a földre állítva, vagy összenyomott rugókkal menjen a mérés, ugyanis a hosszú és sokszor meredek lengőkarok miatt a nyomtáv sokat változhat egy monsternél. Sajna sem a Savage-ről sem az Ofna Titanról nem találtam méretadatot:(

Csacsival a múltkor értekeztünk a tankok méretéről. Ő azt mondta hogy a gyári tankkal kell mindenkinek indulnia. Szerintem érdemes lenne ezt is szabályozni. A tankok méretét még előbb meg lehet találni mint az autó külméreteit:)

javasolhatok egy 1.31-es szabályzatverziót?:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 22:34:07 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.02.25 13:47:41
Hozzászólások: 955
Tartózkodási hely: Bp- XIII.
na most én is lemértem az megalithomat(Titan)( super , széles nyomtáv)
440mm .
szóval ez is kérdéses, igaz még nem sikerült elmennem versenyezni, de csak lesz oyan hétvégém amikor tudok nevezni
de viszont a keskeny nyomtávos megalith simán belefér akkor
ja és kis gumikkal mértem, savage méretűvel

_________________
nyugdíjban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.08 22:36:29 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
Marczy írta:
Örülök hogy segíthettem!

Mondjuk nem akarok tovább kekeckedni, de ha már mértek és írtok akkor azt is bele kéne venni, hogy megemelve kinyomott rugókkal, simán a földre állítva, vagy összenyomott rugókkal menjen a mérés, ugyanis a hosszú és sokszor meredek lengőkarok miatt a nyomtáv sokat változhat egy monsternél. Sajna sem a Savage-ről sem az Ofna Titanról nem találtam méretadatot:(

Csacsival a múltkor értekeztünk a tankok méretéről. Ő azt mondta hogy a gyári tankkal kell mindenkinek indulnia. Szerintem érdemes lenne ezt is szabályozni. A tankok méretét még előbb meg lehet találni mint az autó külméreteit:)

javasolhatok egy 1.31-es szabályzatverziót?:)


Bocs, hogy bele ugatok, de a max. szélesség azt jelenti, hogy max. milyen széles lehet az autó, tehát úgy kell mérni ahogy a lehető legszélesebb.


Zozo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.09 06:22:29 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2005.04.23 21:30:03
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Bp.1195jókai.u.28
hát ilyen nincs már naon rossz hangulatban vok hogy nem tudom megnézni a versenyszabályzatot. Ha lehet küldjön valaki egy olyan progit amivel meg lehet nézni konyorgok.Nem szeretnék a versenyen rádöbbenni hogy nincs valami rendben a savagémon( bár ahogy nézem azon még a gyárin is minden rendben van). Ha ez igaz akkor nem kértem semmit mert még egy darabig nem fog változni a vas.

_________________
Savage 25 AM27.045


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.09 07:35:37 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
balukoma írta:
hát ilyen nincs már naon rossz hangulatban vok hogy nem tudom megnézni a versenyszabályzatot. Ha lehet küldjön valaki egy olyan progit amivel meg lehet nézni konyorgok.Nem szeretnék a versenyen rádöbbenni hogy nincs valami rendben a savagémon( bár ahogy nézem azon még a gyárin is minden rendben van). Ha ez igaz akkor nem kértem semmit mert még egy darabig nem fog változni a vas.


A versenyszabályzat oldalon, a lap alján ott egy link, ahonnan letöltheted az Acrobat Readert, amivel meg tudod nézni a szabályzatot. Íme: http://www.rcoffroad.hu/egyesulet/versenyszabalyzat.php

Ha leszeded a programot, akkor meg tudod majd nézni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.09 14:50:56 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Az lenne mostan a tiszteletteljes kérdésem, hogy mi is lesz pontosan a monster kategória legnagyobb szélessége? Csak mert a jelenlegi szabályzat alapján jópáran nem férünk bele:(

Lemérné valaki ha szépen megkérem hogy mekkora a Savage legnagyobb szélessége a gumik külső széleinél mérve?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.09 15:40:42 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.12.31 16:49:49
Hozzászólások: 230
Tartózkodási hely: Bp XVI. ker
Srácok! A monster kategoriát nem kell ennyire túllihegni!
Úgy látom van legalább hat induló ,ha ezt a kategóriát még szétbontanánk akkor annak a pár versenyzőnek nem lehetne ellenfele! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.09 17:00:55 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
zsolt74 írta:
Srácok! A monster kategoriát nem kell ennyire túllihegni!
Úgy látom van legalább hat induló ,ha ezt a kategóriát még szétbontanánk akkor annak a pár versenyzőnek nem lehetne ellenfele! :)


Szerintem sem lesz most megbolygatva a dolog, de a jövőre nézve biztos ki kell találnunk valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.09 19:47:07 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
cosmo írta:
na most én is lemértem az megalithomat(Titan)( super , széles nyomtáv)
440mm .
szóval ez is kérdéses, igaz még nem sikerült elmennem versenyezni, de csak lesz oyan hétvégém amikor tudok nevezni
de viszont a keskeny nyomtávos megalith simán belefér akkor
ja és kis gumikkal mértem, savage méretűvel


A nyomtáv nem azonos a szélességgel. A nyomtáv azonos tengelyen lévő kerekek futófelületének középpontjától mért távolság. A teljes szélesség pedig az azonos tengelyen lévő kerekek legtávolabbi pontja. Azaz az a kaloda szélesség amin át tudod tolni a vasat.
Persze a nyomtáv is becsapó lehet hiszen eredetileg a kerék agy végpontjától a másik kerékagy végpontjáig mért távolság. Ha normál felni van rajta akkor igaz. Ha a felni eltolt rögzítésű szélesített akkor szélesebb lesz a nyomtáv. Az 1:1 nél ezt ET számmal jelzik.
No mind1 véleményem szerint belefér. Sajna nincs nemzetközi standard mint a buggy nál így az RCOR versenyszabályzat megalkotói csak Internet és egyéb forrásokra támaszkodhattak a méretek megállapításánál.
Egy viszont tény. Az üzemanyag tank mérete kényes kérdés. Nagy tankkal nem kell tankolni. Kis tankkal pedig igen. Ez kör /ök/ elvesztésével jár. Így az van előnyben akinek nagy a kriglije gyárilag. Ha már ilyen szigorú a szabályzat akkor meg kéne határozni a tank méretet. 26 moci xxx ml , 2 db 26-os moci 2x xxx ml 28-as moci xxx ml és így tovább.

Üdv
Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.09 20:20:02 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.01.16 18:12:58
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: Bp xv.ker +3620 575 23 61
Thomas írta:
cosmo írta:
na most én is lemértem az megalithomat(Titan)( super , széles nyomtáv)
440mm .
szóval ez is kérdéses, igaz még nem sikerült elmennem versenyezni, de csak lesz oyan hétvégém amikor tudok nevezni
de viszont a keskeny nyomtávos megalith simán belefér akkor
ja és kis gumikkal mértem, savage méretűvel


A nyomtáv nem azonos a szélességgel. A nyomtáv azonos tengelyen lévő kerekek futófelületének középpontjától mért távolság. A teljes szélesség pedig az azonos tengelyen lévő kerekek legtávolabbi pontja. Azaz az a kaloda szélesség amin át tudod tolni a vasat.
Persze a nyomtáv is becsapó lehet hiszen eredetileg a kerék agy végpontjától a másik kerékagy végpontjáig mért távolság. Ha normál felni van rajta akkor igaz. Ha a felni eltolt rögzítésű szélesített akkor szélesebb lesz a nyomtáv. Az 1:1 nél ezt ET számmal jelzik.
No mind1 véleményem szerint belefér. Sajna nincs nemzetközi standard mint a buggy nál így az RCOR versenyszabályzat megalkotói csak Internet és egyéb forrásokra támaszkodhattak a méretek megállapításánál.
Egy viszont tény. Az üzemanyag tank mérete kényes kérdés. Nagy tankkal nem kell tankolni. Kis tankkal pedig igen. Ez kör /ök/ elvesztésével jár. Így az van előnyben akinek nagy a kriglije gyárilag. Ha már ilyen szigorú a szabályzat akkor meg kéne határozni a tank méretet. 26 moci xxx ml , 2 db 26-os moci 2x xxx ml 28-as moci xxx ml és így tovább.

Üdv
Thomas



Az üzemanyag tartály méretéből adodó probléma meg lett oldva, a monster-nél is, a 10 perces futamba 1, a20perces futamba 2, tankolás kötelező, igy igazságos!!


Szerintem a savagéval nagyábol azonos méretű kerék, megfelel a versenyen, szerintem a nyomtávnak nem kell kúlönösebb jelentőséget biztositani. én ugy hallottam, hogy ahogy gyári egy monster, ugy el is indulhat a T MAXX-BÓL IS VAN RÉGI MEG ÚJ, az új szélesebb, de mind a kettő megfelel, a széles stabilabb, de ne felejtsük, hogy a keskenyebbnek viszont kissebb a forduló köre!

_________________
Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már szinte gömb!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.09 21:12:26 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Jogos, amit Thomas írt a tankolásról, illetve a tankok méretéről. Csak épp az a gond, hogy - tudtommal - nemigen létezik a Savage-re más tank, csak a gyári. Az pedig adott térfogatú. Ha nagyobb motort teszek a Savage-be is, nem tudok kisebb tankot tenni rá, mert nincs. Persze biztos vannak alternatív gyártók, akik kisebb/nagyobb tankokat gyártanak, de pl MO-n nemigen tudok róla, hogy ilyet be lehet szerezni.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség