Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 19:35:12

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.03.30 20:26:53 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!

Remélem, nem gondolod, hogy olyan gumit írunk a szabályzatba, ami nem kapható itthon. A Pro-Line-t az Unico Bt, a HPI gumit az M&H forgalmazza Magyarországon. Vannak más forgalmazók is, mi többel egyeztettünk, ők vállalták, és mindkettő berendelte a gumit. Természetesen nem kötelező náluk venni, ez továbbra is szabadon választott.
A méreteket jobb lenne még egyszer átnézned, ugyanis 2,2-3,0 a felnire vonatkozik és nem a kerékre.
A további kategóriabontást nem tudom, hogy gondolod, de szívesen elfogadok egy időtábla tervezetet, ha szerinted a jelenlegi hat kategóriánál több is belefér a versenyekbe.
Nem mellékes a díjak költsége sem, hisz futamonként már most is 18 díjat kell elkészíttetni, ami nem kis költséggel jár.
Tehát várom időtábla tervezetedet, valamint ha a költségvetés hatékonyabb felosztására is van javaslatod, akkor azt is szívesen olvasnám.
Utolsó sorban azt is érdemes figyelembe venni, hogy további kategóriákra bontásnál, hányan versenyeznének egy kategóriában.
Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.03.30 21:58:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
F_Gyuri írta:
Szia!

Remélem, nem gondolod, hogy olyan gumit írunk a szabályzatba, ami nem kapható itthon. A Pro-Line-t az Unico Bt, a HPI gumit az M&H forgalmazza Magyarországon. Vannak más forgalmazók is, mi többel egyeztettünk, ők vállalták, és mindkettő berendelte a gumit. Természetesen nem kötelező náluk venni, ez továbbra is szabadon választott.
A méreteket jobb lenne még egyszer átnézned, ugyanis 2,2-3,0 a felnire vonatkozik és nem a kerékre.
A további kategóriabontást nem tudom, hogy gondolod, de szívesen elfogadok egy időtábla tervezetet, ha szerinted a jelenlegi hat kategóriánál több is belefér a versenyekbe.
Nem mellékes a díjak költsége sem, hisz futamonként már most is 18 díjat kell elkészíttetni, ami nem kis költséggel jár.
Tehát várom időtábla tervezetedet, valamint ha a költségvetés hatékonyabb felosztására is van javaslatod, akkor azt is szívesen olvasnám.
Utolsó sorban azt is érdemes figyelembe venni, hogy további kategóriákra bontásnál, hányan versenyeznének egy kategóriában.
Üdv:

Gyuri


ne értsük félre egymást:
nem akarok hat kategóriát, legfeljebb négyet, ha van annyi versenyző. idő? időben különválasztanám ideális esetben a robbanóstól az elektrot (mármint másik hétvégén) és nem lenne gond ez sem. továbbá utána is lehetne olvasztani a kategóriákat idő alapján, ha a versenyzők akarják.
ám legyen náluk készleten, én is tudom, melyik márkát ki forgalmazza. én csak annyit írtam, hogy nincs nyoma, hogy tartanák őket.
hát bocsi, de a felnire megy a gumi, és az összes sc gumi "egyforma" ha már 2.2x3.0, hisz attól sc! nem is a méret, hanem a rugalmas választás a lényeg, olvasd el mit írtam.
no és végül: én nem a 18 kupa egyikéért mennék, sőt. a javaslataim hosszú távon értendők, de ha valami most nem működik, mert röghözkötjük, később sem fog, magyarul akkor később sem lesz elég résztvevő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.03.31 09:15:37 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!

A több hétvégére való bomtás, további költségeket szűl.

Csak az alap költségeket említve.

-időmérő
-toitoi wc
-pálya alkalmankénti rendbehozatala

stb


Korai még a kategóriák további osztása.

Hidd el ha a határok lesznek feszegetve, akkor úgy is meg lesznek hozva a szükséges döntések. Jelenleg nem finanszírozható az álltalad felvázolt modell.

Azért kszönöm az észrevételedet.

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.01 19:55:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
Kedves Gyuri,

jó, rendben, ne beszéljünk olyanról, ami szervezési költséget takar. (hosszútávon gondolom úgyis az a cél, hogy önálló életet éljen magyar elektro offroad)
De ami júzerköltség és egyébként használható adottság, azok a kitek, rtr-ek gumijai. Könyörgöm, legyen legalább ez átjárható. Máris egy ingyenes (na jó, felnit attól még kell cserélni) húzással mindenki nagyobb választékból garázdálkodhatna.

Továbbá egy lehetséges korlát: min 9.5t brushless motort javasolnék, még ha (mint eddig kiderült) távol is állnak tőlem a korlátozó szándékok.

Sz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.02 06:01:28 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
aSab írta:
Továbbá egy lehetséges korlát: min 9.5t brushless motort javasolnék, még ha (mint eddig kiderült) távol is állnak tőlem a korlátozó szándékok.

Sz.


Szia!

A motor témán is meglehetősen sokat agyaltunk. A probléma az a körszám megkötéssel. hogy nem ellenőrizhető. A motoroknak egy része semmilyen jelzést nem tartalmaz. A kv érték ellenőrzésére van lehetőség, de ahhoz le kell vélasztani a motort a szabályzóról.

A túl motorizálásnak egyébként gátat szab a menetidő ami 12 perc.

üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.03 19:08:42 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
Isten bizony kerestem, de nem találtam definitív infót, hogy lehet MMSZ tagságra szert tenni a versenyzéshez...igen, béna vagyok! de segítséget kérek.

_________________
"-Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.04 07:16:14 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
http://www.rcoffroad.hu/tagsag.php

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: SC
HozzászólásElküldve: 2010.04.16 22:11:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
Szia Gyuri,

a nyílt nap után van remény arra, hogy lazítva lesz a szabályzaton a használható SC gumik tekintetében?

Sz.

_________________
"-Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.17 06:31:53 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!

Nincs tervezve változtatás.

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.17 12:23:02 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Sziasztok,

A szabadedzés tapasztalata az volt hogy a gyári kerekekkel is igen élvezetes versenyt lehetett futni. Várhatóan jövőre nem fogunk ennyiféle gumit megengedni. Tehát nem lazítás hanem szigorítás várható.
Nem is értem mit szeretnél lazítani, jelenleg is 3 féle gumi használható.

Szép napot
Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.17 19:07:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
thief 1 írta:
Sziasztok,

A szabadedzés tapasztalata az volt hogy a gyári kerekekkel is igen élvezetes versenyt lehetett futni. Várhatóan jövőre nem fogunk ennyiféle gumit megengedni. Tehát nem lazítás hanem szigorítás várható.
Nem is értem mit szeretnél lazítani, jelenleg is 3 féle gumi használható.

Szép napot
Thief


Hello,

már leírtam: azt szeretném, ha bármelyik 2.2x3.0 gumit lehetne használni.

A nagy kérdés úgy látom az: kinek áll érdekében, hogy a szabályok így maradjanak?

_________________
"-Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.17 20:21:13 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Mondjuk neked és az összes többi versenyzőnek. Minél kevesebb gumi engedélyezett annál kevesebbet kell tartanod, ahhoz, hogy mindig versenyképes legyél.

Semmi tapasztalattal, nulla átgondolással, és sok rossz indulattal írsz.

Ilyen emberekre van szüksége a modellező sportnak.

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.17 21:18:40 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
aSab írta:

Hello,

már leírtam: azt szeretném, ha bármelyik 2.2x3.0 gumit lehetne használni.

A nagy kérdés úgy látom az: kinek áll érdekében, hogy a szabályok így maradjanak?


Szia,

Mi lenne ha elöször vennél egy modellautót, lehetőleg 1/10 SCT, majd beneveznél, és majd csak utána rugóznál itt.
Nem veszed észre hogy a versenyzőknek megfelel a gumi, Te meg osztod itt az észt.

Szép napot
Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.17 22:07:39 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
F_Gyuri írta:
Mondjuk neked és az összes többi versenyzőnek. Minél kevesebb gumi engedélyezett annál kevesebbet kell tartanod, ahhoz, hogy mindig versenyképes legyél.

Semmi tapasztalattal, nulla átgondolással, és sok rossz indulattal írsz.

Ilyen emberekre van szüksége a modellező sportnak.

Üdv:

Gyuri


Szia Gyuri,

Akkor megválaszolom én is a feltett kérdésemet: se nekem, se a többi versenyzőnek.

Sajnálom, hogy valaki ilyen személyeskedő hangvételt használ, mikor másvalaki kulturáltan próbál eszmét cserélni. Úgy gondolom, nem engem minősít, mint ahogy én nem is írtam senkiről sem minősítő jelzőket. Próbáljunk meg érzelemmentesen közelíteni a témához.

Pont te írtad pár hozzászólással korábban, hogy ha feszegetve lesznek a határok, akkor lesz változás. Az alatt mit értettél akkor?

Minél kevesebb alkatrészből tarthatsz fenn egy autót, annál nagyobb az esélye, hogy pont azt nem tudod beszerezni, ami csak és kizárólag megengedett, és annál nagyobb az esélye, hogy kiszolgáltatottságod más kihasználja vagy más előnyére válik. Elég, ha csak megnézed a híres-neves Forma1-et. Hányféle gumigyártó szerepel is ott? Vajon reális áron jutnak hozzá a csapatok? Vajon jó az a többi gyártónak és a többi csapatnak, no meg a nézőknek, hogy nincs választási lehetőség?

Ami szűk korlátok közé szorul, az elszíntelenedik és csak egy helyben pörög. Úgy vélem, pont az ad tapasztalatot és élményt a modellezőnek/versenyzőnek, ha bármit kipróbálhat. A modellezés nekem a sokszínűségről szól, az egyéniségről és a kísérletezésről. Javaslataimmal ezt közvetíteném, hisz úgy vélem, a szabályoknak kell lenni értünk, és nem nekünk a szabályokért (a ROAR és EFRA szabályokról is beszélgethetünk, de feleslegesnek tartom, ez itt M.o.)

üdv
Sz.

_________________
"-Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.17 22:11:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
thief 1 írta:
Szia,

Mi lenne ha elöször vennél egy modellautót, lehetőleg 1/10 SCT, majd beneveznél, és majd csak utána rugóznál itt.
Nem veszed észre hogy a versenyzőknek megfelel a gumi, Te meg osztod itt az észt.

Szép napot
Thief


Szia Thief,

1. teljesítve
2. teljesítem, ha megfelelőnek találom a körülményeket
3. a versenyzők hadd nyilatkozzanak saját maguk, ha megkérdezik őket

a stílusod téged minősít.

szép estét
Sz.

_________________
"-Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.17 22:48:08 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
aSab írta:
Sajnálom, hogy valaki ilyen személyeskedő hangvételt használ


aSab írta:
Hello,

már leírtam: azt szeretném, ha bármelyik 2.2x3.0 gumit lehetne használni.

A nagy kérdés úgy látom az: kinek áll érdekében, hogy a szabályok így maradjanak?


Szia!

Nos a vastagbetűs írásod meglehetősen személyeskedő és sértő, ennyít a kúltúrált eszmecseréről

Az ideális az lenne , ha csak egy gumi lenne, hisz nem kellene mindenkinek, annyi féle gumit tartania ahány féle pálya illetve ahány féle időjárásí tényező van.

Ha ez neked nem tetszik, akkor még marad sok-sok kategória itt az OFF-roadban is, ahol tévésdoboznyi gumival járhatsz versenyezni, ha eredményeket akarsz elérni.

Nem csak, hogy nem praktikus, hannem borzasztóan drága is.

Az érdekekről annyít, hogy a két kötött gumi hazai beszállítója jelentős kedvezményt bíztosít a versenyzők részére.
Nem keveset, talpaltam érte.

Ha meg nem tetszik még mindig ott a gyártó saját gumija.




Üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.18 07:29:17 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.30 18:41:48
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Komárom
Halli!

1.
Igaza van F-gyurinak.Tényleg olyanokról írsz amihez nem is értesz.
Tudod mióta versenyeznek Gyuriék???
gondolom nem...
Szerintem inkább olvasgas végig az egész forumot és utána kezdj el irogatni.
2.
Az ,hogy milyen fajta gumit és honnan lehet venni az a versenyzőnek a dolga.Legtöbben akkor is a Proline gumikat használják és azon belül is 3-4 fajtát ha jól tudom.Valaki viszont valami hazaira vagy más fajtára esküszik és bevált neki had mennyen vele.
Lásd te példádat f-1.Ott is 1 márkán belül mennek a gumik de 12 fajta gumi van ott is gondolom ezt nem tudtad...
Alkatrész pedig olcsón meg lehet venni hisz arra ott a modellhungária,rckapos,airportmodellbolt.
Valaki viszont külföldről veszi a dolgokat.

(F-Gyuri ha hülyeséget írtam nyugodtan mond meg :-D )

Üdv!

_________________
Autók:
HPI Hellfire
HPI Baja 5b ss tuning
Spektrum dx3s
Multiplex Minimag
---------------------------------------------
06702190195


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.18 11:55:26 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
Kedves Kozel,

1. szerintem az időtényező/nagy múlt elhanyagolható ennél az új kategóriánál, de ha pl. pont olyan, már régebb óta futó kategóriát választanék, ahol szintén találnék javaslatra méltót, hidd el, megtenném, kinyitnám a számat. Engem hidegen hagy, ki mennyi időt mivel töltött és amiatt mihez ragaszkodik.
A fejlődés útja nem a röghöz kötés útja.

Nem kíván szakértelmet az, hogy szabad választásra tartsunk igényt az életünkben.

Köszönöm a javaslatodat, de nem fogom végigolvasni az egész fórumot. A rám vonatkozó részeket elolvastam, hidd el.

2. Látod, te is kevered a dolgokat. Hisz onnantól már nem a versenyző dolga a gumiválasztás, ha csak háromféle közül választhat, de ott is meghatározott keménységben. Visszatérve az F1-re: igen, tudom hogy különböző összetételű gumiabroncsokat biztosít a gyártó, de csak egy gyártó.
Hidd el, semmi bajom nem lenne a hazai forgalmazókkal, ha lehetne náluk kapni sokféle alkatrészt, akár gumit is, de még így sincs velük semmi bajom, hogy kétfélére adnak kedvezményt.
A javaslatom a szabályzásra vonatkozott, nem a boltokra. Hogy a boltokat érinti az esetleges könnyítés, szigorítás, az már más kérdés, de mint ahogy írod, a vásárlás maga már a versenyző választása kell, hogy legyen.

üdv
Sz.

_________________
"-Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.18 12:11:20 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2010.03.29 17:47:49
Hozzászólások: 27
Szia Gyuri,

már miért lenne személyeskedő és sértő? Azért mert érdekeket érint a javaslat? Hisz a szabályok valami, valaki érdekében íródnak. Ha ezt nem ismerjük el, akkor miről beszélünk? Mi a tárgyilagosságban a kultúrálatlan, a személyeskedő, a sértő?

Nem látom be, miért van akkor szabad gumiválasztás a nitrós, de akár az elektro egyéb kategóriáiban? Az is szigorításra szorul? Az meg a másik, hogy mennyiben válik szenvedéssé egy futam egy rossz talaj-gumi viszony miatt. Csak én látok itt ellentmondást?

A drága/olcsó viszonylatba ne menjünk bele, nagyon messzire vezet.

Ennek nagyon örülük, én is szeretek olcsón vásárolni.

Gyuri, miért bújsz el a kérdésem elől:
Pont te írtad pár hozzászólással korábban, hogy ha feszegetve lesznek a határok, akkor lesz változás. Az alatt mit értettél akkor?

Sz.

_________________
"-Hogy láthatná, hogy legyek vannak a szemében, ha egyszer legyek vannak a szemében?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.04.18 12:48:20 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia!

Kezd elegem lenni a szándékos élcelődésből és érthetetlenkesésből. Van nekem más dolgom is, mint naponta ötször írni neked.

Örömmel venném, ha csinálnál egy hasonló sorozatot, persze nálam sokkal jobban.
Csak mennék, befizetném a nevezési díjat, és felhőtlenül szórakoznék.

A kérdésedre a válasz ott van a hozzászólásban, csak szándékosan nem érted meg.

F_Gyuri írta:
Szia!

A több hétvégére való bontás, további költségeket szül.

Csak az alap költségeket említve.

-időmérő
-toitoi wc
-pálya alkalmankénti rendbehozatala

stb


Korai még a kategóriák további osztása.

Hidd el, ha a határok lesznek feszegetve, akkor úgy is meg lesznek hozva a szükséges döntések. Jelenleg nem finanszírozható az általad felvázolt modell.

Azért köszönöm az észrevételedet.

Üdv:

Gyuri


De segítek, ha szándékosan adod az értetlent. Ha már nem fér be egy vagy két napba ennyi kategória, vagyis feszegetve lesznek a határok, akkor úgy is meg lesznek hozva a szükséges döntések.


Nyugodtan felhívhatsz, megválaszolom az összes kérdésedet.

Azt kezdem érezni, hogy sokkal többre vagy képes nálam, hisz a Forma 1-et is átreformálnád. Írtál már nekik is?

Ne hidd, hogy tévedhetetlen vagy. El kellene jönni egy-két versenyre, akár segíthetnél is buta fejemnek, plusz szereznél végre egy kis gyakorlati tapasztalatot is. Lehet, hogy utána másképpen látnád.

Nehezen tudom elképzelni, hogy a billentyűzet mögül, nulla gyakorlattal, sokkal jobban látod a lényeget, egy olyan csoportnál, aki hatodik éve ezt csinálja, és számtalan elismerésben részesült már.

De szeretettel várunk gyere, bizonyíts.

Fally György
+36309501836

Te is nyugodtan felvállalhatnád a polgári nevedet! Ne rejtőzz az anonimitás mögé!

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 206 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség