Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.06 01:58:34

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 20 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009.04.28 07:57:43 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Sziasztok!

a hét végén, szombaton, vagyis május 2-án megrendezésre kerül az RCOR Egyesület kupasorozatának első versenye, a RCOR Kupa 2009 - Modell & Hobby (1.) futama - Apaj

A legfontosabb információkat szeretném megosztani azokkal egy helyen, akik lusták olvasgatni!

Gyertek el, várunk benneteket a jól megszokott színvonalú szervezéssel és egyre szebb pályánkkal. Biztosan, mint eddig mindig, jó versenynap elé néz mindenki.

A RCOR kupa futamain helyszíni nevezési díj 6.000.-Ft /fő/autó. Hiánytalanul, határidőre leadott internetes nevezés esetén a nevezési díj: 5.000.-Ft/fő/autó, illetve hiánytalanul, határidőre leadott internetes nevezés és személyi jeladó használata esetén a nevezési díj: 4.000.-Ft/fő/autó (Hiányosan leadott előzetes nevezés minden esetben helyszíni nevezésnek minősül.)

A magas rendezési költségek miatt további kedvezményeket sajnos senkinek nem tudunk biztosítani.

A témához tartozik, hogy a szokásoknak megfelelően, motor és rezonátor megkötés nem lesz. Illetve tavalyhoz képest annyi változás lesz, hogy nem két hanem három időmérőt rendezünk. Így mindenki a nap folyamán összesen 1 óra és 12 perc tiszta versenyidőt tud autózni.

Ez több mint a duplája a téli elektromos versenyeken autózható időnek.

Fontos: MMSZ regisztrációs és biztosítás nélkül senki sem versenyezhet.

Linkek:
Versenyszabályzat: http://www.rcoffroad.hu/versenyszabalyzat.php
Nevezés (RCOR Kupa 2009 - Modell & Hobby (1.) futama) : http://www.rcoffroad.hu/versenyek/
Pálya: http://www.rcoffroad.hu/palyak/apaj.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.28 15:12:59 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Akik befizették nálunk az MMSZ kártya díját és azt még nem kapták meg, azok nyugodtan jöhetnek, mert az MMSZ ígérete szerint csütörtökre mind kész lesz. Én elhozom őket, de a versenyre nem megyek, viszont odaadom a srácoknak, így a regisztrációs asztalnál átvehetitek immáron a végleges kártyáitokat. Javaslom, hogy Godzillát (Kádár Krisztiánt keressétek).
Ha valaki nem rendelkezik a szükséges kártyával, az helyszíni ügyintézés után versenyezhet, szintén Godzillát keressétek.

Viszont, majd az MB futamon csak azt tudjuk elengedni aki, fel tudja mutatni a kártyáját, de addig még rengeteg idő van.

Jó versenyzést mindenkinek.

Üdv:

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.28 17:02:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Sziasztok,

Penteken delutan lesz lehetoseg a palyan szabad edzesre?

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.28 20:15:31 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Kedves Versenyzők!

Mivel az első futamot a Modell & Hobby támogatja névadó szponzorként, ezért különdíjak is lesznek. Ez külön kupát jelent a "Legfiatalabb modellező"-nek, illetve a "Legszebb karosszéria"-t bemutató versenyzőnek!

Modell & Hobby honlapja: www.modell.hu
Webshop: http://shop.modell.hu

Mindenkit szeretettel vár az RCOR és a Modell & Hobby!

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.28 20:34:05 
Offline
Kunyeramatyi
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.29 21:29:14
Hozzászólások: 62
Muadib írta:
Sziasztok,

Penteken delutan lesz lehetoseg a palyan szabad edzesre?


Sziasztok!
Ez engem is nagyon érdekelne.

Várom válaszotokat
Iván


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 08:05:00 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Szabaadedzés nem lesz, az idei évtől megszüntettük, mert tavaly szinte nulla volt rá az érdeklődés.
Minden alkalommal mi lementünk előző nap, hogy kinyissuk a versenyzőknek a pályát. Talán két alkalommal érkezett 2-3 modellező. Úgy gondoltuk ilyen kicsi igény miatt nem várható el senkitől, hogy beáldozza a napját, és nyitva tartsa a pályát.

Természetesen az MB futamra bíztosítva lesz a szabadedzés.

remélem megértitek.

köszönöm!

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 09:58:29 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Mivel autozni -egy-egy kivetellel- gyakorlatilag csak a versenyeken szoktam, nagyon szomoru vagyok. Nem csak a szabadedzes de az esti buli is hianyozni fog.
Mindezeken tul az 5000ft-os nevezesi dijba gondoltam benne van, hogy 2 napot hodolhatok szeretett hobbymnak, egy jo palyan. Fele annyi lehetoseg autozasra, masfelszeres nevezesi dij fejeben, mindezt ugy hogy errol eddig szo sem esett.
Megertem, perszehogy megertem nemigen tudok mast tenni, de csalodott vagyok.

Remelem nem lesz belol egy jo kis flame, de nem birtam ki, hogy hirtelen felindulasbol ne irjam meg a velemenyemet.

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 10:56:42 
Offline
Kunyeramatyi
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.29 21:29:14
Hozzászólások: 62
Nem tudom ki mit értett a szabadedzés alatt, de én csak arra golndoltam, hogy mindenféle idámérő és körités nélkül bemehessek és próbálgassam a beállitásaimat. Ehez nem kell senkinek a napját beáldozni, csak nap elején kinyitni a kaput majd este bezárni. Tudom erre van az éves tagsági, de 2 napja vettem az uj autót amivel már indulhatok a bajnokságban és nem csak bohockodom (mint a NitroMT-el :) )

Ilyen megvilágitás mellett lenne remény egy kis "szabadedzésre" ?

Köszönettel
Iván


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 12:29:29 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Sziasztok!

Pont azzal van a gond, hogy az alacsony érdeklődés miatt nem veszünk ki szabadságot. A legtöbben bp-iek vagyunk, így nem 2 perc lejutni oda, másrészt a nap folyamán azért legalább egy embernek ott kellene lenni. Ezt egyelőre nem tudjuk biztosítani. Ellenben szombaton reggel tudsz autózni, persze nem egy teljes napot, de edzésre van lehetőség.

Üdv:

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 12:35:02 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Muadib írta:
Mivel autozni -egy-egy kivetellel- gyakorlatilag csak a versenyeken szoktam, nagyon szomoru vagyok. Nem csak a szabadedzes de az esti buli is hianyozni fog.
Mindezeken tul az 5000ft-os nevezesi dijba gondoltam benne van, hogy 2 napot hodolhatok szeretett hobbymnak, egy jo palyan. Fele annyi lehetoseg autozasra, masfelszeres nevezesi dij fejeben, mindezt ugy hogy errol eddig szo sem esett.
Megertem, perszehogy megertem nemigen tudok mast tenni, de csalodott vagyok.

Remelem nem lesz belol egy jo kis flame, de nem birtam ki, hogy hirtelen felindulasbol ne irjam meg a velemenyemet.


Szia!

Van egy kis éle a mondandódnak, nem gondolod? A kenyeret is annyiért kapod, mint tavaly? Vedd észre légy szíves, hogy az ára felfele mennek. Azt pedig totál nem értem, hogy mit értesz fele annyi idő alatt.
Autózni az év 355 napján tudnál, ha váltasz pályahasználatot.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 13:05:29 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Van megoldási javaslatom: Lépj be hozzánk, és máris teljes értékű tagja vagy a csapatnak, sőt, kimehetsz pénteken nyitni, felügyelni és zárni.

Mi meg megköszönjük!

Csacsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 13:16:30 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Srácok!

Először is köszönet, hogy eljöttök és versenyeztek nálunk.
Néhány gondolatot azért leírnék a szabadedzéssel és az évi költségvetésünkkel kapcsolatban.
Tavaly minden verseny előtt tartottunk szabadedzést. Én minden alkalommal már az előző napon leköltöztem, de alkalmanként potyára, mert az esetek többségében a kérésekkel ellentétben nem érkezett senki szabadedzésre. Higgyétek el mindenkinek drága a szabad ideje, valamint mindannyian ugyanolyan tagjai vagyunk az egyesületnek, mint bárki más. Ha modellezni akarok,(sajnos versenyen kívül nekem még sosem sikerült) nekem sem jön le senki kaput nyitni vagy pályát karbantartani.
Az árakról (nem tudom, hogy jött ki a másfélszeres díj) annyit szeretnék írni, hogy a felemelt nevezési díjak mellett sem rentábilis a verseny lebonyolítása. Részletekbe nem kívánok nagyon bele menni legyen annyi elég, hogy tavaly 6,5 millió és idén már eddig is több mint 1 millió forint, és rengeteg társadalmi munka lett beleölve a pályába. Mindez azért, hogy tudjunk közösen kulturált körülmények közt szórakozni és versenyezni.
Gondolom, ki tudjátok számolni, hogy a nevezési és tagdíjakból ez sosem fog megtérülni. De a versenyenkénti költségvetés is rendszeresen negatív. Tavaly a versenyeken átlagosan 150 000 Ft buktunk.
A tavalyi évről annyit, hogy úgy tudtuk annyira olcsón adni a versenyzési lehetőséget, hogy az egyesület egy szűk köre és néhány segítőkész modellező, rengeteget bemutatózott a saját szabadidejét feláldozva, hogy előteremtse a fedezetet az építésre és üzemeltetésre. Higgyétek el belefáradtunk, nekünk is szükségünk van kikapcsolódásra.
Idén is számtalan helyről lesz az egyesületnek bevétele, melyért egy szűk kör rengeteget dolgozik és lobbizik,. Higgyétek el ez az összeg is teljes mértékben rátok lesz költve. Eddig még sosem számoltuk el a költségeinket sem.
Idén valóban többet autózhattok hisz 3 x 10+3 perc időmérő és 30+3 perc döntő, valamint a futamok előtti szabadedzésen van lehetőség autókázni. Összesen min 72 perc.
Ez több mint eddig bármelyik Magyarországon megrendezett versenyen. Ha télen elmentél versenyezni, egy kategóriában max 30 percet tudtál autózni, de még az is előfordult, hogy ennyit sem.

Aki meg bármikor szeretne autózni a pályánkon, annak egyszerű dolga van, csak kiváltja a pályahasználatot, kap egy kulcsot és szabályok betartása mellett akkor mehet autókázni, amikor csak szeretne.
A modellezéshez mindent pénzért vesztek, és minden jóval drágább, mint a tavalyi évben. Miért épp a pályát szeretnétek ingyen kapni? Hisz annak az üzemeltetése temérdek pénzt nyel el.
A pályabérleteseknek bármikor van lehetősége ott aludni apályán és akár feledhetetlen bulikat tartani.

Sajnálom, hogy néhányatoknak nem elég, amit nyújtunk. Ennyire telik tőlünk.

Üdvözlettel:

F_Gyuri

Kakaoo12 írta:
Nem tudom ki mit értett a szabadedzés alatt, de én csak arra golndoltam, hogy mindenféle idámérő és körités nélkül bemehessek és próbálgassam a beállitásaimat. Ehez nem kell senkinek a napját beáldozni, csak nap elején kinyitni a kaput majd este bezárni. Tudom erre van az éves tagsági, de 2 napja vettem az uj autót amivel már indulhatok a bajnokságban és nem csak bohockodom (mint a NitroMT-el :) )

Ilyen megvilágitás mellett lenne remény egy kis "szabadedzésre" ?

Köszönettel
Iván


Senkinek nem engedünk tagság nélküli autózást, mivel sajnos sok volt a visszaélés. Ha neked megengednénk, akkor a többi sok száz modellezőnek miért nem?
Az autót is szerintem úgy, tudod használni hogy előtte kifizetted

Csacsinak hozzászólásában van az igazság!


Csacsi írta:
Van megoldási javaslatom: Lépj be hozzánk, és máris teljes értékű tagja vagy a csapatnak, sőt, kimehetsz pénteken nyitni, felügyelni és zárni.

Mi meg megköszönjük!

Csacsi


Kiegészíteném azzal, hogy zárás előtt össze kell szedni, és elszállítani a szemetet azok után akik nem tudják mi a rend. Sajnos még öt zsák alatt egyszer sem úsztuk meg.

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.29 18:05:15 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Sziasztok,

Féltem tőle, hogy ez lesz belőle és sokan félre értitek a mondandómat. Belátom, hogy nem pont olyan hangvételűre sikerült amilyennek szántam.
Tisztában vagyok vele, hogy mindannyian rengeteg energiát, szabadidőt és pénzt öltök a pályába, az egyesületbe, önzetlenül. Ezért tisztellek, becsüllek benneteket. Ugyanakkor úgy gondoltam, hogy muszáj felhoznom a témát, mivel ti nem tettetek. Az általatok is közzétett szabályzat szerint a verseny 2 napos. A tavalyi rendszer is két napos volt, így azt feltételeztem, hogy a pénteki (munkaszüneti) nap lesz lehetőség a gyakorlásra, mókázásra, és a szabadidőnk kellemes együtt eltöltésére. Szerintem nem voltam vele egyedül. Nagyon vártam (és várom) a hétvéget és meglehetősen bele éltem magam, emiatt vagyok csupán csalódott, de ez az en hülyeségem.
Ha megosztottatok volna velünk a kiírásban, ezt a változást, akkor az előző hozzászólásom meg sem született volna.
Felfogtam, elfogattam megértettem, a változtatást es továbbra is nagy izgalommal várom a szombatot, ahol bizonyara a megszokott jó hangulatú remek versenyen vehetek reszt!
Legmélyebb Tisztelettel:
Drobek Zsolt

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.30 08:08:29 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Szia!

köszönjük!

Ott találkozunk!

Csacsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.30 21:03:33 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Sziasztok!

Versenyszabályzat:
http://www.rcoffroad.hu/versenyszabalyzat.php

Üdv:

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.01 15:55:31 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kép

Kép

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.01 21:29:58 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Muadib írta:
Az általatok is közzétett szabályzat szerint a verseny 2 napos. A tavalyi rendszer is két napos volt...


Szia Zsolt!

Egy kis pontosítást tennék. Az RCOR Kupa nálunk tavaly is egy napos volt, az MMSZ által kiírt Magyar Bajnokság volt két napos. Az a szabályzat, amit olvastál, az az MMSZ szabályzata volt, ezért olvashattad a két napot. A félreértések elkerülése végett feltettük most már mindkettőt, az RCOR versenyekre vonatkozó szabályokat is és az MB szabályait is, melyek csak csekély mértékben térnek el egymástól: nagy vonalakban a verseny napjainak számában, illetve motor, valamit rezo megkötés elhagyásában tér el a két dokumentum.

Várunk tehát mindenkit szeretettel holnap reggel 7 órától!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.02 20:47:32 
Offline
Kunyeramatyi
Avatar

Csatlakozott: 2009.03.29 21:29:14
Hozzászólások: 62
Sziasztok!

Szuper szervezés és vegyesen rutinos mezőny jellemezte életem első versenyét. Jól éreztem magam, ha tehetem minden versenyen ott leszek. Sokat tanultam a rutin-rókáktól és sikerült ellesnem pár fogást, mint asszonynak a thai masszázsostól. Gratulálok a szervezőknek és a versenyzőknek egyaránt.

Maradok Tisztelettel
Iván


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.03 08:06:55 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Kakaoo12 írta:
Sziasztok!

Szuper szervezés és vegyesen rutinos mezőny jellemezte életem első versenyét. Jól éreztem magam, ha tehetem minden versenyen ott leszek. Sokat tanultam a rutin-rókáktól és sikerült ellesnem pár fogást, mint asszonynak a thai masszázsostól. Gratulálok a szervezőknek és a versenyzőknek egyaránt.

Maradok Tisztelettel
Iván


Szia Iván!

Köszönjük, hamarosan az eredményeidet is meg tudod nézni az oldalunkon.

Üdv:
:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.06 14:44:43 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Topicot lezártam!

folytatás itt: viewtopic.php?t=15451

F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 20 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség