Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.02 20:07:20

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.25 15:17:04 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Elolvastam a topicot.

Elektromos, kategóriához csak túra autó szinten van közöm, ott is csak alap kategóriában.

Amit olvastam vére menő volt. Szerintem az RCOR egy baráti társaság, egy fórum aminek egy bizonyos rétege versenyez is egymással. Én szétválasztanám ezt a kérdést az MB és RCOR között. Sokáig így volt a robbanós motorok világában is, hiszen megkötés nélkül lehetett autózni az RCOR-on. Így is kialakult a végeredmény és mindenki elfogadta.

Látni kell, hogy az RCOR versenyző tábor jobban hobbi autósokból áll. Olyanokból akik hétvégén is autóznak, nem csak verseny körülmények közt, azzal a technikával ami rendelkezésre áll. Ezért ez a bemerülés és akksi eldobás őket érzékenyen érinti, mivel a hétvégi autózásról is lemondhatnak.

Mi onroad-ban a 3800 akksi fele kapacitását használjuk el az 5 perces futamban. Tehát a súly miatt jobban járok egy kisebb akksival. Meg van határozva a végáttétel is. Így már csak a KV-vel lehet játszani, de ha jól tudom ezek az 540-es motorok hasonló teljesítményre képesek. Vagyis a rendelkezésre álló nyomaték fordítottan arányos módon változik. (Ebben nem vagyok biztos)

Miért lenne a verseny része, hogy valakinek kimerül az akksija. Ezt nem értem. Robbanósnál sem erre játszunk. Persze ha kevesebbet eszik akkor egy tankolás kimarad ami előny. Hozzá teszem az ember mutató újában is legalább 1 perc van. De alapesetben mindenki betud futni.

Szerintem ne legyen ebből vita. Úgy gondolom hogy tényleg a versenyzőknek kellene jobban egyezkedni ebben a kérdésben. Úgyis ők fogják vívni ezt a harcot kinn a pályán.

Az alapján ami ma olvasható volt, Gyuri állt a 12 perces oldalon és 3-an a 10-es oldalon. Ezen változtathatnak a kollégák.

Ja és a hajónál ha jól gondolom nem változik a közeg. Tehát versenyről versenyre javítható a Setup. (Nem hajózóm)

U.i. Az RCOR-ral kapcsolatos topikok miért nem jelennek meg a fő oldalon? Szerintem a fontos témák itt hangoznak el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.25 15:35:23 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
F_Gyuri írta:
RoB!
Amennyiben úgy érzed, nem képviselem megfelelően az Egyesületet, és teszek a tavalyi SCT bajnok véleményére, akkor nincs miről beszélnünk.

Ezt honnan vetted? Miért kell szítani az indulatokat? Írtam/mondtam én bármi rosszat neked? Azonnal besértődsz....

F_Gyuri írta:
Jobb lenne, ha azt írnád le, amit ténylegesen mondtál.

Semmilyen "várható" jelzőt nem használtál. Te azt mondtad nekem, hogy ebből botrány lesz, mert a 10 percet kommunikáltad le minden felé.
Kérdésemre, hogy érdemben kitől származik az információ, a mai napig nem tudtál választ adni. Tehát a választ továbbra is várom, amennyiben meg önállóan terjesztetted, akkor vállald érte a felelősséget.

Igen, mert a decemberi RCOR jegyzőkönyvben, amit Te is aláírtál a 10 perc szerepel. És nincs ott a várhatóan szó. Ezért hittem azt, hogy a 10 perc el van döntve, és a szakbizottság felé ez lesz beterjesztve.

F_Gyuri írta:
RoB!
De tudjátok mit. Ennyit nem ér az egész. Tegyen mindenki belátása szerint. Este tájékoztassatok a döntésetekről. Azt még megígérem, hogy az akaratotok szerinti idő fog az MB szabályzatba szerepelni.

Igen, ezt kell tenni. A többség érdekét képviselni, én is ezt teszem. Mint elnöknek, ez a dolgom.

F_Gyuri írta:
Az RCOR-ét meg készítsétek el nélkülem.

Miért? Mert nem értesz egyet a többséggel? Nem értelek...

F_Gyuri írta:
Nem ártott volna jeleznetek, hogy számotokra a 10 perc az egyetlen elfogadható alternatíva, és mást nem tudtok elfogadni.

Miért kellett volna még egyszer szólni? A taggyűlésen eldöntöttük!

F_Gyuri írta:
A későbbiekben ezt az eszmét nem kívánom képviselni, úgy hogy lássatok neki megkeresni az utódomat.

Mire gondolsz pontosan? Nem akarsz szakbizottsági tag lenni, nem akarsz elnökhelyettes lenni? Miért? Mert a többség mást akar? Nem értelek Gyuri, miért kell ez? Nagyon nagy szükség van rád, 2 perc futamidő miatt ne veszünk már össze.. Bánom is én mennyi lesz a futamidő, nem akarok balhét az RCORen belül emiatt. Nekem ennél ez a hobbi és a társaság sokkal többet ér.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.26 00:17:46 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Először is leszögezném, hogy az RCOR taggyűlésen maximum állást foglalhattunk, vagy ajánlást tehettünk az MB SCT menetidejére, hisz sem jogunk sem felhatalmazásunk nem volt ott és akkor nekünk megszabni az MB-és SCT menetidőt. A leg messzebbmenőkig képviseltem kéréseteket, annak ellenére, hogy nem értettem vele egyet. Többségről nem kellene beszélni, hisz három ember akarata nem reprezentálja az egész SCT-es mezőny többségének a véleményét a kérdésben. Közösen elfogadott álláspont nem született, és ezt nem csak én állítom.
Szimi írta:
Én sem akartam senkit megbántani, bocs ha faragatlan voltam.

Ahogy én látom Gyurin kívül senki nem teszi oda magát - és ez alól jómagam sem vagyok kivétel.
A decemberi RCOR közgyűlés jó példavolt az általános töketlenségre, ahol tíz ember több órai küzdelem után sem tudott értelmes, közös álláspontot kialakítani.

Szóval ez van, most ez a feladat amit meg kell oldanunk - véleményem szerint a 12 perc mindenkinek ugyanakkora probléma.

uff


(Számon)kérésetekre, beszámolok a döntés hátteréről. Elsősorban Bognár Zolival egyeztettem, kinek több tapasztalata van az elektromos versenyzéssel kapcsolatban, mint itt mindannyiunknak együtt véve. Megbeszéltük a kéréseteket, de ő is teljesen úgy látta helyesnek dolgot, ahogy én azt lentebb fölvázoltam. Még egyszer nem írom le az indokokat, hisz lentebb olvashatjátok. Tehát az érveket és ellenérveket felsorakoztatva döntöttünk a 12 perc mellett.

Úgy gondolom be lehetett volna fogadni nektek is azt a döntést, hisz két olyan ember készítette elő és járta körül a témát, akik már számtalan szabályzatot készítettek, és eddig nem volt velük semmilyen probléma. Valamint ha velem nem értetek egyet, akkor legalább Zoli szakértelmét ne kérdőjelezzétek meg. Továbbá ezzel a használhatatlan 12 perces menetidővel, mégis sikerült Dani-nak megnyerni a 2010-es MB-t, a létező legolcsóbb Li-Po akkumulátorokkal (tudom, mert én töltöttem neki), holott az autója nehezebb típusba tartozott a mezőnyben induló járgányok közül, és az ellenfelei közül sokan használtak az övénél jelentősen drágább és nagyobb kapacitású akkumulátorokat. Valamint a mezőny jelentős része az övénél könnyebb járgánnyal versenyzett.

Soha senkinek nem lett garantálva, hogy az MB-én 10 perc lesz a menetidő. Ennek ellenére Rob beleírta a jegyzőkönyvbe, amit aláíratott velem, és így szeretne belekényszeríteni (lásd lejjebb) egy olyan dologba melyet soha nem mondtam vagy állítottam (mint a multiknál). Legközelebb elolvasom, hogy mit íratsz velem alá. RoB azóta beszélt Zolival is, akitől ugyanazt a 12 perces választ kapta, amit tőlem is, ennek ellenére bepróbálkozott azzal, hogy a Gyuri 10 percet mondott, mire a Zoli tájékoztatta, hogy nagyon rég ismer és dolgozik velem együtt és biztos abban, hogy a Gyuri ilyet nem mondott. Rob azóta tőlem és Zolitól is elfogadta a 12 perces menetidőt, ennek ellenére újból és újból előveszi a témát. Úgy gondoltam felnőtt emberek közt nem szokás újra elővenni olyan dolgokat, amiben már megállapodtak, és valótlan információkat tartalmazó okiratokkal példálózni.

Úgy, hogy köszönöm szépen, de ebből nem kérek!

Az RCOR szabályzatával azt tesztek, amit akartok. Ígéretem szerint gondoskodok róla, hogy az MB szabályzatában is érvényesüljön a „többség” akarata. És ezt vehetitek is készpénznek. Az SCT menetidő 10 perc lesz. Ezután már biztosan, soha senki nem fog bemerülni egy SCT futamon sem. Hiszen az Akkuk fejlődtek és a menetidő, és ezzel együtt a játék idő (az élvezet, amiért versenyre járunk) is jelentősen csökkent, és mindez a tartalékok képzésére, és nem a tempó növelésére fogjátok felhasználni.

Amennyiben további változtatásokat is szeretnétek, akkor szombat estig jelezzétek, ígérem, gondolkodás nélkül megteszek mindent, hogy belekerüljön az MB SCT szabályzatába, mely egyébként készen van és a mai nap adta volna le Zoli a hivatalos helyekre. Jöhet a nagyobb motor, akku és egyéb nyalánkságok, ahogy azt már a taggyűlésen is kértétek. Máris el fogunk érkezni oda, hogy az SCT katgória átalakul SCT Pro kategóriává, és máris elértétek azt, állapotot, ami a Monster kategória teljes kihalását okozta. Ebben nem kívánok részt venni. Azt ügye tudjátok, hogy Európa egyetlen SCT bajnoksága (volt) a mienk.

Amit erre az évre vállaltam, azt maradéktalanul teljesítem, de döntésem végleges. Úgy, hogy keressétek az utódom, mert 2012-ben nem kívánok aktívan szervezési feladatokat ellátni.

Remélem kielégítettem mindenki kíváncsiságát, az okokkal és indokokkal kapcsolatban.

Dani veled semmi bajom, de az remélem belátod, hogy a
danoxx74 írta:
Szia,

Valószínűleg elírás lesz, mert, ahogy én tudom már minden szinten le lett egyeztetve a 10 perc a 2011es szezonra.

Üdv:

írásod, nem hivatalos és nem hiteles forrásra támaszkodik.

Rob tőled meg szeretném, ha felvállalnád azt a szerepet, amit játszottál ebben a történetben. A téves információt te terjesztetted, hivatalos helyről, vagy tőlem sosem kaptál tájékoztatást elfogadott MB SCT-és menetidőről. Továbbá kérem, hogy juttass el egy aláírt jegyzőkönyvet a taggyűlésről, nehogy véletlenül megfeledkezzem róla, hogy mit vállaltam és mit írtam alá.


Egyszer minden jó véget ér.
Sajnálom!

Üdvözlettel:
Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.26 01:47:32 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
F_Gyuri írta:
Soha senkinek nem lett garantálva, hogy az MB-én 10 perc lesz a menetidő. Ennek ellenére Rob beleírta a jegyzőkönyvbe, amit aláíratott velem, és így szeretne belekényszeríteni (lásd lejjebb) egy olyan dologba melyet soha nem mondtam vagy állítottam (mint a multiknál).

Beleírtam, mert ezt döntötte el a taggyűlés. Nem én egyedül találtam ki! És nem kényszerítelek semmibe, csak megkérdeztem a vita elindulása után, hogy miért nem sikerült az RCOR taggyűlés 10 perces SCT futamidő javaslatát átvinni a szabizottságon. Ennyi. Semmi olyat nem írattam alá veled ami valótlan, ha kéred átküldöm scannelve. Nem értem miért támadsz engem, miért gyanúsítgatsz kényszerítéssel és becsapással? Elég szarul esik pont Tőled, akivel együtt dolgozom az RCOR jövőjén.

A fórumba és a főlapi hírbe már úgy írtad ki, hogy "várhatóan". Teljesen érthető, hiszen egyedül Te nem tudod garantálni. Abban bíztunk, hogy a tavalyi SCT mezőny több versenyzőjének javaslata alapján megszületett RCOR 10 perces álláspontot simán elfogadja a szakbizottság.

F_Gyuri írta:
RoB azóta beszélt Zolival is, akitől ugyanazt a 12 perces választ kapta, amit tőlem is, ennek ellenére bepróbálkozott azzal, hogy a Gyuri 10 percet mondott, mire a Zoli tájékoztatta, hogy nagyon rég ismer és dolgozik velem együtt és biztos abban, hogy a Gyuri ilyet nem mondott. Rob azóta tőlem és Zolitól is elfogadta a 12 perces menetidőt, ennek ellenére újból és újból előveszi a témát.


Ez azért nem egészen így volt. Értetlenül álltam a 12 perc előtt miután a szórólap egyik tervén a 10 percet 12-re javasoltad átíratni. (Ez 3 napja volt kb.) Ezek után rögtön fölhívtam Bognár Zolit és megkérdeztem, hogy tényleg marad-e a 12 perc, mert Gyurival 10 percben egyeztünk meg. (Az RCOR gyűlésen.) Ezek után elmondta a 12 perces érveket. Elfogadtam, nem vitáztam vele. Kérdezz rá nyugodtan...
Ékes bizonyítéka ennek, hogy a szórólapra is a 12 perc került. Most is az van rajta.

Ne én legyek a bűnbak azért mert kitettem egy szórólap tervet, amin 1 hete dolgoztunk és benne meglátta valaki a 12 percet és megkérdezte miért maradt ennyi. Én nem hoztam föl itt semmit újra meg újra, csak veled+Bognár Zolival történt egyeztetés után 12 percet írattam a szórólapra!!!
Ez indította el a lavinát. Én elfogadtam a döntést. Nem azért találtam ki a szórólapot hogy balhét szítsak a 10 perces futamidő miatt... :)

Olvasd vissza az elejétől miket írtam....

F_Gyuri írta:
Amennyiben további változtatásokat is szeretnétek, akkor szombat estig jelezzétek, ígérem, gondolkodás nélkül megteszek mindent, hogy belekerüljön az MB SCT szabályzatába, mely egyébként készen van és a mai nap adta volna le Zoli a hivatalos helyekre. Jöhet a nagyobb motor, akku és egyéb nyalánkságok, ahogy azt már a taggyűlésen is kértétek. Máris el fogunk érkezni oda, hogy az SCT katgória átalakul SCT Pro kategóriává, és máris elértétek azt, állapotot, ami a Monster kategória teljes kihalását okozta. Ebben nem kívánok részt venni. Azt ügye tudjátok, hogy Európa egyetlen SCT bajnoksága (volt) a mienk.


Kicsit túl dramatizálod az egészet. Sok minden változtatásról esett szó a taggyűlésen, és a végső álláspont az volt, hogy egyedül a 10 percet szeretnénk.. Semmi mást. Ettől még nincs itt a vég.

F_Gyuri írta:
Rob tőled meg szeretném, ha felvállalnád azt a szerepet, amit játszottál ebben a történetben. A téves információt te terjesztetted, hivatalos helyről, vagy tőlem sosem kaptál tájékoztatást elfogadott MB SCT-és menetidőről.

Mi volt a szerepem? Elmentem a decemberi taggyűlésre, ahol a 10 perces táborban voltam. Elvállaltam az elnöki munkát, mivel senki más nem vállalta. Miért vállaltam el? Mert elnök nélkül nincs RCOR, RCOR nélkül kérdéses az egész hazai RC Offroad versenyzés. És én szeretnék versenyezni!
Megírtam a jegyzőkönyvet, mivel senki más nem írta meg. Abban a tudatban jöttem el a gyűlésről, hogy a 10 perc "várható". Mindenki más is így gondolta. Nem terjesztettem semmi valótlan dolgot.
Te viszont Gyuri egyszer sem mondtad, hogy a 10 perces kérésünk nem ment át a szakbizottságon. Én személy szerint azt hittem minden úgy lesz ahogy megbeszéltük, gondolom más is így volt ezzel. Talán ha bármiféle tájékoztatást kaptunk volna előbb nincs ez az egész balhé 1 hónappal szezon kezdet előtt.

A végére még annyit, hogy 2011-ben nem indulok SCT-ben, tehát semmi személyes indok nem vezérel az hozzászólásaim során, csak teszem a dolgom mint elnök... Személyes támadásnak vetted mindenkitől ezt az egészet(sajnos tőlem is), nem azt volt!
Zárjuk le a vitát azt kérem! Ne vesszünk össze 2 perc miatt! :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.26 11:19:36 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Helyesbítés: Nem 3 napja tudok a 12 perc maradásáról, hanem múlt hét csütörtök óta, ekkor volt a szórólap egyik módosítása, akkor írta Gyuri, hogy a szakbizottság döntése szerint marad 12 perc. A késő éjszakai hsz.-emben nem jól írtam ezt az időpontot, sorry.

Egészen pontosan ekkor kérdeztem rá levélben Gyurinál, ekkor tudtam meg: 2011.02.17

Volt lentebb egy félreérthető mondatom, melyet bizonyos olvasatban támadásnak lehet venni:

RoB írta:
Ezért hittem azt, hogy a 10 perc el van döntve, és a szakbizottság felé ez lesz beterjesztve.


Nem azt akartam megkérdőjelezni, hogy Gyuri a szakbizottságban nem úgy adta elő az RCOR kérését ahogy a gyűlésen beszéltünk róla. Ő sajnos félreértette. Szó sincs ilyesmiről. Én biztos vagyok benne, hogy pontosan előadta miről beszéltünk az RCOR gyűlésen.

A "hittem azt" szó arra vonatkozott, hogy a "10 perc el van döntve", nem a beterjesztésre....

Ez ez egész emiatt egy személyes vitába ment át, holott csak azt akartam megtudni miért döntött végül a 12 perc mellett a szakbizottság. Már tudom, én elfogadom az érveket és a döntést is.

_________________
Kép


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára RoB 2011.02.28 09:14:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.28 08:24:16 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Az MB szabályzatába bekerült SCT kategóriában a 10 perc.

Üdv:

Gyuri

Jelzem, Bognár Zolival újra átbeszéltük, és az SZB így továbbra is 0 %- ban támogatta az ötletet. De abban maradtunk legyen meg a kívánságotok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.02.28 09:45:27 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Gyuri írd be légyszí ezt a 2011 MB topicba is.. Köszi!

http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=21209



A szórólapon a 10 perces SCT fog szerepelni, ma megy nyomdába.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.03.01 15:34:05 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
MB szabályzat kikerült. MMSZ, RcAuto stb. megkapta.
Jelenleg MMSZ engedélyezés alatt van.

RCOR szabályzatát, az alap kategória paraméterezését kivéve elkészítettem. RoB-nak átküldtem.

Innentől a labda nincs nálam.

Szívesen!

Üdv:
Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 28 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség