Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.11 19:25:57

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.26 07:30:47 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.23 00:28:00
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Ermelo,Hollandia
Hi :!:

Ezzen sajnos mar csak tenyleg.... :-D lehet,nem ertem hogy hogy,nem
lehet normalis emberekhez meltoan egy nezopontra jutni :roll: :!: :?:
Sajnos ahogy nezem meg elnek olyan emberek MO.-on akik inkabb
vissza huzzni tudjak a dolgokat.


Ui; Thomas te minek kezdtel bele eme HOBBY-ba :?:
Neked inkabb az allatkertben lenne a helyed :!:

_________________
RC-s Videoim a http://www.YouTube.com-n nezhetok meg.
A YouTube keresobe ird a
(Pacal74)igy ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.26 13:18:13 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Tisztelt Mindenki!

Hozzászólásom legelején ÉN kérek elnézést mindenkitől függetlenül attól, milyen színekben vesz részt ebben a sajnálatosan rossz irányba forduló vitában.
Mivel az eddigi vita kapcsán többször hol árnyaltan, hol konkrétan megszólításra kerültem így illendően nekem is állást kell foglalnom. Hozzászólásom céljaként ismét a békéltetés jegyében szeretnék véget vetni a bántó kölcsönösen olykor sértő csatározásnak.
Mint sokan ismertek béketűrő ember vagyok, és nehezen viselem az indulatok, ilyen vagy ehhez hasonló irányba veszik az irányt. Készséggel elfogadom, hogy mindenkiben vannak a múltból sérelmek, megbántások, melyek bennem épp úgy megvannak, mint itt oly sokakban.
Igen tisztelt uraim vannak mivel az ország első és a műfaj úttörő egyesületének első megbízott elnöke megtisztelő feladata az én tisztem lett.
Megragadva az alkalmat itt a fórum nyilvánossága előtt ismételten kérek elnézést mindazoktól, akiben eddigi munkásságom alatt bármilyen sérelmet, rossz érzést, csalódottságot stb okoztam volna.
Megtiszteltetés volt számomra a kinevezés és büszkén álltam az élre azzal a hittel és tudattal, - melyet ezúton sokadszorra is köszönök azoknak, akik a bizalmat szavaztak személyemnek -, hogy egyesületünk olyan vezető és példaértékű utat tapos, melyet a követők tisztelettel és örömmel járnak, szépítik, szélesítik, építik, formálják, színesítik a felnőtté válásig ennek a fiatal és gyermekcipőben járó modell sportnak a jövőjéért.
Tagadhatatlanul nagyon sok érdemi segítséget, ötletet, támogatást, iránymutatást kaptunk az elmúlt időszakban legyen az tapasztalt régi modellező vagy „kezdő”, egyesületi vezető, kereskedő vagy más technikai sportból vett tapasztalású.
Szívesen fogadtunk magunkba minden információt, amely eredményeként sikerre tudtuk vinni az off-road modellezést kis hazánkban.
Tehát ebből a gondolatmenetből is jól látszik, hogy az eddigi sikereken mindannyian osztozhatunk, hiszen ti mindannyian részesei és részei vagytok a történelem és a jövő építésének.
Büszkék vagyunk, az eddigi sikerekre és megtisztelő bizalmatokat bírni és az élen azt sikerre vinni.
Viszont az idők változnak és a munka a fejlődés törvényszerű következményeként 2006-ra valóságban is életre hívtuk és nagykorúvá tettük az off-road modellezést.
A sikerek ékes bizonyítéka, hogy mára számos szakosztály és egyesület alakult tovább szélesítve és magába tömörítve a sportág híveit, melyeket ezúton is köszöntök és sikeres munkát, eredményeket kívánok mindnyájuknak.

Hosszúra nyúlt bevezetőm után pedig rátérnék a topikban hangot kapott kérdések „Bergeri” aspektusból történő megválaszolására. Nem kívánok sok témában a múltból idézni sem oly információkkal szolgálni a köznek, melyek úgy gondolom, nem a nyilvánosságra tartoznak mivel ezek személyes és egyes embereket érintő problémák. Annál is inkább mivel részemről a múltban elszenvedett sérelmek sebek tépkedése csak újabb fájdalmakat és sérelmeket szül.

Nos a vitát indító nyilatkozatunk.
Nem kívánok minden egyes szavára, vesszejére és gondolatára kitérni - mint ahogyan ezt itt többen igyekeztek hangzóira boncolni - mivel a nyilatkozat egy történések sorozatának állásfoglalása.
A nyilatkozatnak nem volt célja megbántani senkit csak tényként közölni kívánta egyesületünk elzárkózását bizonyos MB szervezési feladatoktól. Nem vitatom el, hogy a megfogalmazás bizonyos olvasatokban nem szerencsés de ennek ellenére mondom vállaljuk, érezzük.
Az okozat nincs ok nélkül, ezért megpróbálom röviden leírni miként jutottunk erre az álláspontra.
Szerencsére nem kell a messzi távolban kutakodni, mivel ez csak néhány hónap távlatából indult.
Tehát 2006 MB szervezés mely e viharos témának a magja.
Mint ahogyan a társszervezetek úgy az RCOR is azon dolgozott, hogy miként valósítható meg a modellezők álma, mely a sport legékesebb és rangosabb eseménye koronája a Magyar Bajnokság rendezése.
A munka természetesen jó ideig külön-külön utakon járt.
Igazi lendületet és a felek elkerülhetetlen találkozását a teljes idei versenynaptár megalkotása kezdte egyre sürgetőbbé és szükségszerűvé tenni.
Gyakorlatilag erre az időszakra mindenhol megfogalmazódott az érintetteknél a mikéntje.
Egyesületünk képviselői az addigi számtalan telefonon történt megbeszélések követően egyesével megkereste a képviselőket és eléjük tárta az általunk megalkotott alternatívát.
Természetesen ennek kivonata rendelkezésre áll és az érintettek is olvashattak, még ha megkésve is.
Ezzel egy időben természetesen viszonzásul kölcsönösen kirajzolódott a másik egységes elképzelés.
A megbeszélések nem jutottak eredményre és az általunk felkínált alternatíva egybehangzóan teljes elutasításukról erősítetek meg bennünket. Megjegyzem és kijelentem, hogy ez egy alternatíva illetve felajánlás volt és semmilyen egyetlen és kizárólag véghez vihető illetve lehetséges útként megjelölt törvények halmaza.
Sajnos mégis teljes elutasítást nyert talán a megfogalmazásból eredően félre értelmezhető volt adott olvasatokban de elhihetik Tisztelt érintett felek, erről biztosíthatlak benneteket – ha van még szavaimnak hitele – meg sem fordult a fejünkben.
Tovább megyek, és azt mondom a kronológiát figyelembe véve, követtünk el hibákat, melyet készséggel beismertünk és igyekeztünk is pótolni. Tehát az első körben történt egyeztetések alkalmával kölcsönösen holtpontra jutottak az érvek.
Ezt követően néhány hét háttal állás következett. Majd néhány hét után jött el az újabb alkalom mikor is a Kyosho World évadnyitó promóciós rendezvényén lehetőséget kaptunk a vendéglátóktól – melyet itt külön megköszönnék -, hogy az álláspontok közeledjenek.
Itt már mindannyian személyesen képviselhettük szervezeteinket.
A „békebíró” szerepét az MMSZ képviseletében Horváth Zsolt biztosította.
Egyesületünk erre az időpontra természetesen értékelte a kialakult helyzetben azokat a lehetőségeket, mely alapján továbbra is részesei lehetünk az építő munkának és képviselni tudjuk magunkat az MB szervezésében.
Ezért az általunk tett ajánlatot elvetettük és számunkra kötelező érvényét vesztette. Félre értés ne essék részünkről ez nem meghátrálás volt, hanem a többségi állásfoglalás befogadása.
Szóval ezen a napon számos kérdésben sikerült közösen állást foglalni. Mint például a naptári napok szerinti helyszínek, egy nap két nap és még számos kérdésben mely jó alapot jelentett a további munka szánmára. Kiegészítve azzal, hogy az MMSZ-hez az általunk az ügymenet gyorsítása végett már benyújtott iratokat ( versenyszabályzat, versenykérőlap stb ) a legfelsőbb szervezet iránymutatásai alapján formáljuk át közösen – jelen esetben a szabályrendszer illetve rendszerek általános szabályok, géposztályi szabályok, lebonyolítási szabályok három részre bontása – mivel a jövőben ez a rendszer adja az alapját mint etalont az Off-Road modellezésnek.
Azt gondolom ez a nap mindenki számára megnyugvás volt és a feleket megerősítette a további sikeres munka végzésére, mely valóban ez meg is kezdődött.
A Eszenyi Gábor munkáját dicsérő és ő általa üzemeltetett fórum adott otthont egy zárt topikban az általunk rendelkezésre bocsátott és sokak által ismert két év munkáját jelentő versenyszabályzatot annak szakértésre és a hibák hiányosságok feltárására, hogy az mindenki számára elfogadható és az a köz számára mint első törvényhalmaz előálljon.
Erre a munkára majdnem egy hét állt rendelkezésre, melyre közösen állapodtunk meg az MMSZ képviselője jelenlétében.
A munka tényszerűen meg is kezdődött és számtalan jó hozzászólás legyen az akár kiegészítés vagy törlés vagy más megfogalmazás.
Viszont ennek ellenére az egysége nem alakult megfelelően hiszen nem az történt hogy pontokat és adott ponton konkrét módosítások sorakoztak melyek integrálható lett volna hanem általánosító bizonyos részeket érintő ötletek halmaza.
Mivel az alapját ennek mi adtuk így vártunk és nem koordináltuk a munkát, hanem a tényleges módozatokra ( pl: 3.2.1 pont így és így ) várva voltunk jelen az alkotásban.
Erre lehet mondani, hogy passzivitás én az mondom volt egy alap, mely ha nem is tökéletes – ezt mi nem is állítottuk – de már működtetett szabályrendszer volt és a munka gyorsítása érdekében készséggel átadtunk bár eddig sem volt hét pecsétes titok.
Viszont az ötletparádét és annak sehova nem vezető módját felismerve, melynek ők is részesei voltak egy hét után a GrimRC SE szorgosai előálltak egy pontról pontra megfogalmazott új szabályrendszerrel, mely beismerésük és átolvasás alapján is megszámlálhatatlan elemet az alapból annak eszenciájaként és annak hibáival újra papírra vetve tárt elénk.
És ezzel a ponttal értünk el oda, hogy bennük végleg kiváltotta a passzivitást.
Na nem azért, mert vették a fáradtságot ( megjegyzem minden elismerésem végre ) és dolgozott rajta hanem az elv.
Lehetséges, hogy számukra ez volt a gyorsabb és egyszerűbb ezt nem vitatom el tőlük, de a tálalás és tényszerűsége – ne ez az ami kell - bennünk keserűséget okozott. Persze elfogadható lett volna minden további nélkül, de e történet továbbra is ott folytatódik, és továbbra érkeznek a jobbnál jobb ötletek módosítási ajánlatok ahol az új szabályzat előtt tartottunk.
Remélem ennek a témának hosszúra nyúlt válasza némileg választ adott és tisztázódott a miértje az RCOR lépését illetően.
Továbbá bízom abban, hogy a kompromisszum készségünket illetően sem érhet vád, hisz a fent olvasottakból kiderül miként is álltunk állunk a kérdéshez.
Azért meg kapjunk megbocsátást, hogy az elképzeléseinkért és alkotásainkért a végsőkig ki merészelünk kimerészeltünk állni.
Ez a történelmi beszámoló szándékosan nem említi azokat a heves csatározásokat, melyeket a felek joggal vívtak érdekeiket védve.
Azt hiszem ez a lényege, amely ha nem is röviden de az idevezető utat és annak vázát bemutatja.
A „finomságok” részletezése a - köz számára - közömbös és a szennyes teregetését ily módon én a pletyka lapokra és nem a fórum oldalaira kívánom bízni.
Szeretném, ha elfogadnátok szavaim hitelét, és újra értékelnétek ennek tükrében mindazt ami történt.

Folytatva szeretnék néhány szóval egyéb kérdésekre is felelni.

Először Janika.hu volt ki hozzám szolt.
Janika köszönöm igazán jól esett, hogy szavaim és annak hitele után kutakodsz.
Remélem, hogy maratoni hozzászólásom nem okoz csalódást számodra sem Köszönöm magam és munkatársaim nevében is elismerő szavaid, mellyel munkásságunk értékét méltatod.
Kívánom számodra is freestyle versenyeid és törekvésied sikerességét.

Netudgi kérlek, ne sértődj meg.
Hidd el itt sem kannibálok vannak, és kérlek fogadd el, ebben a sziporkában ahol az indulatok meredeken ívelnek téged sem fog kikerülni a villámok és akaratlanul de a golyózáporban téged is megsebezhetnek. Látod olvashatod mi történik sok lesz a sebesülés sérülés ezért is próbálok most fehér zászlóval a kezemben kiállni mindenkiért.

Tmaxx jól látod "régi szép idők". DÉZSÁVÜ :lol: az ! Alig egy éve még karöltve itt néhány úrral heves vitát folytattunk az általam tisztelt DeltaHF-el.

Thomashoz is szólnék néhány szót.
Igen tisztelt publikum nagyon heves szóváltás volt azon a Thomas által felemlített napon és mint ahogyan írta felszólították tagságának felmondására.
Így történt, sőt magam is az indulatoktól vezérelve, levetkezve emberségemet olyan mélyre süllyedtem, hogy láncra vert kutya módjára sértő az EMBERT mélyen bántó hangon szóltam hozzá.
Elismerem így volt nem áll szándékomban tagadni és ettől a ponttól a modellezős barátság egy új alapokra helyezett kellő távolságú kapcsolattá formálódott.
Megvagyunk annak ellenére, hogy mást képviselünk még akkor sem ha ez nem szöges ellentétje és nem is egymást fedő dolgok.
Természetesen azóta is adódott olyan, melyre azt mondom nincs ínyemre, mert ütközik az általam képviselt egyesülettel és biztosan magam is tettem olyat kölcsönösen mely másnak nem volt ínyére.
Sok mindent elfogadtam az emberből megtanultam, milyen a Thomas, mint ember és ehhez igazodva próbáltam vele ezen a sárgolyón élni. Szerintem működött, de ha nem így van kérlek cáfold meg hitem.
Nem „rúgtalak” ki az egyesületből, hmm ez így ebben a formában számomra, mint megfogalmazás nem elfogadott.
A tagsági viszonyod megszüntetése okán valóban nem tettem lépéseket az oka egyszerű.
Egyrészt a hangos szóváltások, melyek az érvek ütközése során számtalanszor alakultak ki számomra nem adott okot a lépésre másrészt pedig hitem volt dolgokat meggyógyítani de mára bizonyossá, hogy esélytelen.
Őszintén sajnálom.
Viszont ahhoz nem kellett a 2006 esztendőt megvárni, hogy ténylegesen tagságod vizsgálatra kerüljön.
Természetesen mindenképpen az ügy végére kell járni, hogy ez se legyen problémák okozója.
Ebben kérem is a segítségedet és közreműködésedet.
Igen ebben a témában én voltam aki bizonyos okoknál fogva jelentősen hátráltattam az ügyet, melynél az ember és nem a vezető hozott határozatot.
Talán tévedtem nem tudom. Voltak, vannak indulatok, lépések, okok, melyeket lehetne a történet köré pro és kontra sorakoztatni senki nem tévedhetetlen de mindig igyekszem súlyozni redukálni, hogy emberi síkon maradjanak a kapcsolatok.

Most szólnék a mellettem állókhoz is.
Büszke vagyok rátok, és örömmel tölt el, hogy kard ki kard alapon is ha kell megvéditek az ügyet, melyet mi RC Off-Road Autómodellező Egyesületnek mint úttörőjét az rc off-roadnak hoztunk létre a felhasználók érdeklődők legnagyobb örömére képviselve sokak érdekeit, igényét, akaratát.
Temérdek munka áll mögöttetek, melyet mindenki - a felhasználókhoz fordulva - értékeljen belátása szerint.
Viszont én azt mondom ez a maroknyi csapat még akkor is megérdemli a tiszteletet a munkájukért kitartásukért ha olykor indulattól vezérelve papírt nem tűrő módon nyilvánul meg akarva akaratlanul megbántva bárkit és esetenként talán nem mindenki számára népszerű és kielégítő döntést hoz – mely gyakorlatilag lehetetlen – de kőről kőre építette fel mindazt, melyet ma RC Off-Road modellezésnek hívunk. Továbbra is legyetek ilyen törekvőek kreatívak hisz sokan számítanak rátok, munkátokra mind, ahogyan eddig is a jövőben is.


Tisztelt szervezetek, képviselők, modellezők, olvasók most összességében szólnék mindnyájatokhoz.
Becsüljük meg az eddigi sikereket, mely ha hiszitek ha nem évek hosszú sora óta nem volt tapasztalható a modellezésben.
Ezt többen alátámasztották azok közül akik évek óta más és más modellező ágakban tevékenykednek akár mint szervezők akár mint versenyzők.
Tegyétek félre az eddig felhalmozott vélt vagy valós sérelmeket próbáljátok meg a lapokat tisztára cserélni hiszen a múltból táplálkozó gondolatok a múlt felé viszik a történéseket.
Tudom nagyon nehéz a régi sérelmeket besöpörni, de ha nem is próbáltok tenni érte akkor az ilyen és ehhez hasonló viták fogják bomlasztani felmorzsolni mind azt veletek karöltve hoztunk létre.
Fogadjátok meg és próbáljatok meg kezet nyújtani egymásnak, ne keressétek a történések mögött a rosszat, ne képzeljetek bele semmit, mert haragosok maradtok és soha nem lesz egyensúly ezzel szerte foszlatva azt az eszmét és törekvést, mely azt a célt hivatott életre kelteni, hogy mindenki jól érezze magát egy családias környezetben mely mellesleg pompás időtöltést és versenyzést biztosít mindenki számára. Meggyőződésem senki nem akar rosszat de akaratlanul és a múltból való táplálkozások következtében mégis ehhez vezet.

Köszönöm mindazoknak, akik eddig jutva hosszúra nyúlt írásom végén elköszönésemet olvassa. Megtisztelő számomra.

Tisztelettel mindenkihez
Hegyi Mihály Csaba
RC Off-Road Automodellező Egyesület Elnöke


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.26 19:39:23 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.21 22:36:21
Hozzászólások: 492
Tartózkodási hely: Cork, írország
Köszönöm Misi, pontos választ kaptam mindenre.

De véleményem szerint kár volt megírni a kezdő nyilatkozatot, csak még több vitát szított gyakorlatilag feleslegesen.
Megspóroltunk volna egy rakás találgatást, töprengést, és korántsem biztos, hogy a fórum döntő többségét a legcsekélyebb mértékben is érdekli a dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.26 20:59:02 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.23 00:28:00
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Ermelo,Hollandia
Sajnos ahogy nezem meg elnek olyan emberek MO.-on akik inkabb
vissza huzzni tudjak a dolgokat.

Ui; Thomas te minek kezdtel bele eme HOBBY-ba
Neked inkabb az allatkertben lenne a helyed


Csak azt nem tudom honnan veszed a bátorságot ismeretlenül ilyen szemét módon sértegetni engem?
Ki kérte, hogy igazságot tegyél olyan ügyben melyhez fingod sincs.
Javasom továbbá velem kapcsolatban húzz egy nagy kéziféket öcsi.

Thoma


Felnem kene :-D :!: :?:

Ui;Probalok reszketni........de sajna nem megy ;)
jah igen,es lecci ne OCSIZ le :!:

_________________
RC-s Videoim a http://www.YouTube.com-n nezhetok meg.
A YouTube keresobe ird a
(Pacal74)igy ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.26 21:03:58 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Ez a része azt hiszem nem ránk tartozik! Az állás 1:1 (állat:öcsi)
Kérem szépen az érintetteket, hogy legyen vége! Nem szívesen törlök, csak ha nagyon szükséges!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség