Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.17 16:48:03

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 2006-os Magyar Bajnokság
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 12:18:05 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Kedves modellező Barátaink!
Tisztelt Egyesületek!
Tisztelt MMSZ!

Mint azt bizonyára mindnyájan tudjátok az RCOR-t majd három éve egy szűk baráti kör alapította meg azzal a céllal, hogy a közös hobby-t űzőket csoportba tudja fogni, ezzel segítve nem csak egymást, hanem a kevés szabadidő kultúrált eltöltését is.

A tavalyi évben fáradságot és anyagi eszközöket nem kímélve úgy döntöttünk, hogy még többen élvezhetnék e sportág szépségeit, ha kupasorozatot rendeznénk. Ezt meg is tettük, nyilván kisebb hibákat elkövettünk közben, de a rendezvények visszhangja mindig pozitív volt. Eközben megalapítottuk az RCOR Autómodellező Egyesületet, sőt saját pályát is alkottunk, melyről elmondható, hogy az ország egyik legszínvonalasabb offroad terepe lett.

Sikereinken felbuzdulva -melyet nem mi kiáltottunk ki annak, hanem ez a nagy többség véleménye- elhatároztuk, hogy a 2006-os évben nyakunkba vesszük ismét az igát, és Magyar Bajnokságot szervezünk. Az MMSZ-el meg is kezdtük a tárgyalásokat, terveket, szabályzatot készítettünk, versenynaptárat egyeztettünk.

Mindezek ellenére az elmúlt két hét folyamán sajnos bizonyos Egyesületek, kereskedők és egyéb csoportok olyan akadályokat gördítettek elénk, amelyekkel lelkesedésünk még elbírt, mára viszont megváltozott a helyzet. Kompromisszumképességünket senki meg nem kérdőjelezheti, egy, mostanra közös célért is majd mindenre hajlandóak voltunk.

Az utóbbi napokban azonban olyan változásokon esett keresztül munkánk gyümölcse, a Versenyszabályzat, amiből egyértelműen kitűnik, hogy nem a modellezni, versenyezni vágyók széles körét kívánja szem előtt tartani, hanem egyesületi, pályafenntartói vagy kereskedői önös érdekeket. A többségi-elv alapján a szavazásokkor sajnos rendre alul maradtunk, így nem tudtuk tovább képviselni a versenyezni kívánó modellezők érdekeit.

Ennek tudatában az RCOR Autómodellező Egyesület döntést hozott, és kijelenti, hogy a további szabályzat-alkotásban, az egyes versenyeken túlmutató szervezésben nem kíván részt venni, tevékenységünket kizárólag a saját pályánkon és a Bokorban megrendezésre kerülő versenynap lebonyolítására korlátozzuk. Ezeken a helyszíneken természetesen továbbra is mindent megteszünk annak érdekében, hogy a Versenyszabályzatot betartva mindenki a maximális elégedettséggel versenyezzen, illetve szórakozzon.

Tisztelettel: RC Off-Road Autómodellező Egyesület


Aki a véleményét szeretné a tudtunkra hozni, az megteheti, de kérjük, hogy normál hangnemben tegye, mert a nem ide illő hozzászólások a szemetesládában fogják végezni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 13:17:39 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Engem úgy érdekelne konkrétan, hogy kik voltak azok a kereskedők, és konkrétan miért szállt ki az RCOR a magyar kupa szervezéséből? Nekem a tavalyi sorozat tetszett, voltak szervezési nehézségek is, hibák is, de csak az nem hibázik, aki nem csinál semmit! Személy szerint idén is szívesen versenyeznék, mert jó a társaság, jó a hangulat és végre megtudtam h mire vagyok képes :)

Marczy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 15:12:43 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Hi Marczy!

A kérdésed első felét nincs értelme feszegetni, a második felére pedig csak annyit, hogy idén is kipróbálhatod magad, mert hiszen idén is lesznek versenyek, illetve edzésnapok :)

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 15:42:29 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Sziasztok!

Úgy kell érteni, hogy az általatok megszerkesztett versenyszabályzat az MMSZ és (az egyéb egyesületek) elgondolásaival nem egyezett, és ezért bizonyos kérdéseket újratárgyaltatok, amikben szavazással döntöttetek arról, hogy változzon-e meg (a modellezők érdekeit nem támogatva, inkább több hasznot hozva a kereskedőknek), vagy maradjon az az eredeti elképzelés amit ti ötlöttetek ki? Mert ha igen, akkor szép dolog hogy a mi érdekeinket tartottátok szem előtt, csak elég kevés dolog derült ki a cikkből, hogy milyen radikális változtatásokat akakrt eszközölni az MMSZ! Illetve, hogy ezek a változtatások milyen mértékben hatnak negatívan a modellezőkre illetve (pénztárcájukra?) Gondolom elég nagy dolgok lehettek ezek, ha nem sikerült közös nevezőre jutni benne. Szóval szerintem könnyebben megértenénk mi, modellezők, hogy miért nem lesz kupasorozat (grim pálya, kyosho katlan pályák szereplsésvel, ha bővebb információval szolgálnátok, hogy mik azok a válzotatások ami nektek nem fért bele.

Köszi, Zsolt

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 16:11:37 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
Savy írta:
Sziasztok!

Úgy kell érteni, hogy az általatok megszerkesztett versenyszabályzat az MMSZ és (az egyéb egyesületek) elgondolásaival nem egyezett, és ezért bizonyos kérdéseket újratárgyaltatok, amikben szavazással döntöttetek arról, hogy változzon-e meg (a modellezők érdekeit nem támogatva, inkább több hasznot hozva a kereskedőknek), vagy maradjon az az eredeti elképzelés amit ti ötlöttetek ki? Mert ha igen, akkor szép dolog hogy a mi érdekeinket tartottátok szem előtt, csak elég kevés dolog derült ki a cikkből, hogy milyen radikális változtatásokat akakrt eszközölni az MMSZ! Illetve, hogy ezek a változtatások milyen mértékben hatnak negatívan a modellezőkre illetve (pénztárcájukra?) Gondolom elég nagy dolgok lehettek ezek, ha nem sikerült közös nevezőre jutni benne. Szóval szerintem könnyebben megértenénk mi, modellezők, hogy miért nem lesz kupasorozat (grim pálya, kyosho katlan pályák szereplsésvel, ha bővebb információval szolgálnátok, hogy mik azok a válzotatások ami nektek nem fért bele.

Köszi, Zsolt
Szia!
korrekt ajánlattal áltunk eléjük a bajnokság megszervezésére de azt elutasították mert azt hiszik az rcor gennyesre kereste magát a tavalyi bajnoksággal.ez pedig nagyon nincs így,de ők csak a bevétel oldalt látták mi pedig a költség oldalt is.nem is gondolják hogy csak a wc minden versenyre cirka 20000 forint,stb.szabályzat:fogták és ami tetszett nekik a mi általunk kiszenvedett szabályzatból azt ctrl-insert shift-insert megoldással magukévá tették.többek között az én fogalmazási hibáimmal együtt :)ezt még csak csak lenyeltük ám bármit javasoltunk is az felra hányt borsó volt.így nincs értelme tovább küzdeni az árral szemben.mint eddig ezután is meg fogunk tenni minden tőlünk tellő dolgot a modellezők segítésére természetesn

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 17:44:50 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.23 00:28:00
Hozzászólások: 618
Tartózkodási hely: Ermelo,Hollandia
Na nesze neked szines jovo :? ennyit a nagy almokrol.....
En reszemrol sajnalom hogy,igy tortent,mivel iden mar koztettek leszek
en is.
Es hat jo lett volna egy igazi nagy versenysorozaton reszt venni :!:

Ui; Sok sikert a tovabbi munkatokhoz :!:

_________________
RC-s Videoim a http://www.YouTube.com-n nezhetok meg.
A YouTube keresobe ird a
(Pacal74)igy ahogy van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 19:41:30 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Jó hallani hogy egyesek mire képesek a profit érdekében :) Nekem lenne egy olyan javaslatom, hogy fogjuk meg ezeket, a versenyszabályzatokat, oszt tegyük közzé a honlapon jól, és szavazzunk Béláim! Van itt annyi ember, hogy kaphatunk egy egészséges képet arról, hogy kinek mi lenne igazán ínyére való. Pro és kontra! Ha azután is ágálnak egyesek az elmaradt hasznuk miatt akkor még mindig lehet párhuzamosan rendezni a futamokat aztán ki-ki eldöntheti, hogy milyen feltételekkel és társasággal versenyzik. A végén meg kiderül, hogy vagy rentábilis lesz a sorozat vagy nem...

Amúgy tényleg leírhatná már valaki hogy kik voltak azok a "kereskedők" akik ennyivel jobban tudnak mindent... Legalább tudnám h hova ne vigyek az idei szezonban egyetlen fillért sem!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 19:57:20 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.02.16 21:32:48
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Üröm (BP. mellett), ÜrPil pálya közelében
Marczy írta:
Jó hallani hogy egyesek mire képesek a profit érdekében :) Nekem lenne egy olyan javaslatom, hogy fogjuk meg ezeket, a versenyszabályzatokat, oszt tegyük közzé a honlapon jól, és szavazzunk Béláim! Van itt annyi ember, hogy kaphatunk egy egészséges képet arról, hogy kinek mi lenne igazán ínyére való. Pro és kontra! Ha azután is ágálnak egyesek az elmaradt hasznuk miatt akkor még mindig lehet párhuzamosan rendezni a futamokat aztán ki-ki eldöntheti, hogy milyen feltételekkel és társasággal versenyzik. A végén meg kiderül, hogy vagy rentábilis lesz a sorozat vagy nem...

Amúgy tényleg leírhatná már valaki hogy kik voltak azok a "kereskedők" akik ennyivel jobban tudnak mindent... Legalább tudnám h hova ne vigyek az idei szezonban egyetlen fillért sem!!!




Nem egy elveszett ötlet!! eljen:

Én benne lennék mindenféleképpen, főleg, hogy még versenyeken se nagyon voltam, és az alkatrészekre, kiegészítőkre is úgy spórolom össze a pénzem
ha még kitalálják, hogy a versenyekre is fizessek egy rakat pénzt, akkor biztos, hogy egy darabig csak nézni tudnám majd őket!!(pedig idén igazán szerettem volna magam legalább 1-2x versenyen megmérettetni)

Biztos vagyok benne, hogy az ilyen versenyeken(még ha nem is lesz esetleg elismert verseny) többen jelennének meg, mint a pénzéhes nagyok által rendezetteken!!

csakazértis én se vásárolgatnék(máramennyiből tudok) ebben az évben azoktól a cégektől, akik így akarnak kicseszni velem(VELÜNK!!!!!)!!!!!!!!!!!!!!!!!! :bemutathehe

_________________
ÜrPil RC Offroad Team /www.urpil.hu/
X1CRT-> SH28
Slash Platinum -> Venileon
Sprint2 -> Carson 12T
SCX10-ek és szerűek :Jeep, Pajero, Honcho, Unimog
20/368-03-83


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 20:44:50 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.21 22:36:21
Hozzászólások: 492
Tartózkodási hely: Cork, írország
A Savy által felvetett kérdések engem is érdekelnének, ott a válasz mindenre.
Kupasorozat pedig biztosan lesz, én rendezek freestyle versenyeket is, de az a legfontosabb, hogy egyetlen év után jogosultsága van a Magyar Bajnokságnak. Ezt egyértelműen az RCOR-nak köszönhetjük. Kár, hogy ezt nem fejlődésként fogjátok fel, hanem ellenetek való támadásnak.
Ha rosszul látom /remélem/ akkor légyszives teljesen pontosan megfogalmazni a dolgokat, mert Godzi részéről ez nagyon hiányos információ.
Bocs az erőszakos stílusért, de én idén nagyon szeretnék versenyekre járni, és jó lenne tisztán látni a dolgokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 20:51:46 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Janika.Hu írta:
...mert Godzi részéről ez nagyon hiányos információ.


Pontosítás képpen ez nem az én véleményem, hanem az Egyesületé, csak én írtam be.

Radzsbi!Kicsit félre értetted, mert sajnos versenyezni általában csak pénzért tudsz. A 2005-ös RCOR kupán is volt nevezési díj. Csak mi már azt is tudjuk, hogy ebből egy büdös peták sem marad meg, vagy ha igen, az édes kevés ahhoz, hogy haszonnak nevezzük. Ki kellett fizetni a toi-toit, az időmérőt, az üzemanyagot az eggregátorba, az érmeket, a kupákat, a festékpatronokat és papírokat az oklevelekhez, stb...

Hirtelen két dolgot tudok kiragadni:

1. Az RCOR úgy gondolta, hogy a Magyar Bajnokság (és az egyéb kupasorozatok) egyik céljául a lehető legszínvonalasabb megvalósítást kellene kitűzni. Ennek feltétételeit többnyire a nemzetközi szabályzatból vettük át, pl. a pálya és az állvány méretére vonatkozóan. Az RCOR pályája (ill. a Bokri Pálya is) ezek szerint épült meg, pénzt és energiát nem sajnálva! Mivel a Magyar Bajnokság megrendezésében olyan klub(ok) is igény tartott(ak) a verseny szervezésének jogára, mely nem felel meg ezeknek az elvárásoknak, a versenyszabályzatot butították le annak megfelelően, hogy ez(ek) a pályá(k) is beleférjenek a kiírásba. Ezzel mintegy csökkentve a verseny színvonalat.


2. Volt egy nem hivatalos egyeztetés az érintett klubok között, ahol több megállapodás is született, melyet szóban minden érintett elfogadott. Ilyen megállapodás született arról is, hogy vagy két napos legyen-e a Magyar Bajnokság. Egyesek ennek a megállapodásnak az ellenkezőjét kívánták megvalósítani és a tervezetet már ennek alapján kívánták elkészíteni, annak ellenére, hogy már megállapodtunk egyszer. Ha egy szóbeli megállapodást felrúgva egymáson átgázolva próbálnánk meg versenyt szervezni, abból nem sok jó sülne ki. Ilyen társakkal az RCOR nem kíván együttműködni, ezért a szabályalkotásból és az előkészületekben (az RCOR illetve Bokri pályán tartandó versenyeken kívül) semmiféle szervezésben nem kíván részt venni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 21:11:05 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.02.16 21:32:48
Hozzászólások: 247
Tartózkodási hely: Üröm (BP. mellett), ÜrPil pálya közelében
A félreértések elkerülése végett:

Szerintem a tavalyi árak nem voltak azért túlzottan drágák(bár pontos értéket nem tudok, de sejtek)
De ha nektek nem volt "nyereséges", (mivel a boltok üzletpolitikája ezt megköveteli), akkor ők biztosan rátesznek erre az árra még jónéhány lapáttal!!!! Különben nem érné meg nekik!! Akkor meg semmi értelmük nem lenne(a számukra)!!!!!!

Figyelek továbbra is, remélem sokminden még ki fog derülni a háttérről(ez szerintem még sokakat érdekel), és szintén remélem, hogy nem fogunk az idén csak a boltok versenyeitől(,érdekeitől és áraitól) függeni!!!!!

_________________
ÜrPil RC Offroad Team /www.urpil.hu/
X1CRT-> SH28
Slash Platinum -> Venileon
Sprint2 -> Carson 12T
SCX10-ek és szerűek :Jeep, Pajero, Honcho, Unimog
20/368-03-83


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.22 23:44:03 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.03.06 12:01:55
Hozzászólások: 7
Savy:
"Úgy kell érteni, hogy az általatok megszerkesztett versenyszabályzat az MMSZ és (az egyéb egyesületek) elgondolásaival nem egyezett, ................. csak elég kevés dolog derült ki a cikkből, hogy milyen radikális változtatásokat akakrt eszközölni az MMSZ! "

Sajnos Godzilla által átemelt cikk, mint a fentiekből is látszik sokkal több mindent és mást sejtet mint amit le akart írni.
Az MMSZ-hez az RCOR-tól beérkezett szabályzat javaslat formai hibák miatt került vissza. Ez a gyakorlatban a rendezési és kategória szabályok szétválasztást jelenti, tehát szövegszerkesztési feladat.
Közben más klubok is jelezték, hogy szeretnének résztvenni az MB lebonyolításában. Ekkor kapták azt leckeként, hogy egyeztessék az RCOR által benyújtott szabályzatot, és mint minden (vagy legalábbis többség) offroad-os által szimpatikusat nyújtsák be. Ez azért jobb mintha egy klub adja be, mert egymásközt egyezkedhettek és nem a szövetségnek kell futnia egy kört a kluboknál.
Az MMSZ nem akar beleszólni a szabályokba, de elvárja a pontos szabatos nyelvezetet, és ha már MB akkor EFRA - vagy ha a kategória ott nem jegyzett vagy - vagy más nemzetközi szervezet ajánlásához való közelítést. Természetesen minden nem vehető át azonnal, hiszen vannak adottságok amelyeken csak lassan lehet változtatni.
Ilyen pl. az emlegetett vezetőállvány. Valóban olyan hosszú és fedett ami kívánatos kevés pályán van, de akkor az lenne a jó ha csak 1-2 pályán lenne verseny? Szerintem nem. Bele kell tenni a szabályzatba a kívánt paramétereket, de amelyek pillanatnyilag nem megolhatók azokat egy mellékletben pl a 2006-os évre fel lehet függeszteni. Így van lehetősége a pályatulajdonosoknak a javításra és a versenyzőknek nem kell 1-2 pályán menni folyamatosan.
Nem tilos a különböző klubok tagjainak egymással beszélni és érvekkel egymást meggyőzni. Azt gondolom minden klubnak a tagsága megtudja győzni elképzeléséről a klubvezetőket és így érvényesülhet a modellezők elképzelése. De rá lehet hagyni a választott vezetőinkre is. Ez is egy lehetőség.
Az a 4-5 klub akik résztvesznek a szabályzat véglegesítésében értelemszerűen elérik a szabályzat alakuló példányát, tehát van lehetőség megmutatni a tagoknak.

Visszatérve a lap tetején szereplő idézetre....
A szabályzat alapja / tudomásom szerint /az RCOR által létrehozott szabálytervezet. Ebben valóban történtek módosítások, amelyek a többi klubb másképpen látott vagy pl a várható nagy nevező létszám miatt matematikailag esetleg másképpen indokolt. De összeségében ez nem éri el a szabályzat kb 10-20%-át.
Javaslom, hogy továbbra is történjen kommunikáció a különböző klubok tagjai között és győzzék meg egymást és a vezetőiket az elképzelésükről. És mindenki a végén fogadja el, ha valamiben nem az Ő akarata érvényesült hiszen viszont is ezt várja el.
Le kell menni ennek az évadnak, hogy tisztábban lásson mindenki. Az évvégén lehet értékelni mennyire jöttek be az előzetes elgondolások, és jövőre lehet finomitani a rendszeren.

Jó munkát és jó versenyzést mindenkinek!

Horváth Zsolt
MMSZ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.23 05:44:25 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.03.23 05:07:41
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Az rcmodell forumon található linken keresztül jutottam el ide hozzátok és érdeklődéssel olvastam a levelezést. Szeretném előre bocsájtani, hogy nem vagyok verseny szervezésében érdekelt és a modellboltokhoz sincs semmi közöm, véleményem csakis a sajátom ;)

Naszóval, végigolvasván ezt a történetet, azaz azt a részét, ami ebből a levelezésből látszik, elég ambvivalens érzelmeim lettek és igazából nem tudom eldönteni, hogy lelkes, de logikában gyenge versenyszervezőkkel állunk szemben, vagy vérprofi, ámbár hazudós pénzéhes üzletemberekkel.

A történet nyilvánosan ismert részében ugyanis van két logikai bukfenc és szeretném, ha valaki meg tudná azt magyarázni, hogy miért is nem így van. A történetben ugyanis vannak egymásnak ellentmondó állítások.
a1. Versenyt szervezni nem profitábilis dolog
a2. Egyes klubok, pályafenntartók és modellboltok önös érdekből -ez ugye azt sugallja, hogy pénzért- saját szájuk íze szerint a alakítják a versenyszabályzatot. (ezt nyilván profit érdekében teszik)
b1. Az RCOR Egyesület a modellezők érdekeit képviselve ahhoz ragaszkodik, hogy csak olyan pályán legyen verseny, ahol fedett az irányítóhely.
b2. Ilyen pálya Magyarországon 2 van.
Namármost, honnan tudjuk azt, hogy a modellezők inkább mennének az egész szeronban ugyanazon a két pályán annak érdekében, hogy tető legyen a fejük felett, azaz, honnan tudjuk, hogy ez a modellezők érdeke?

Nos, ez két logikailag egymásnak ellentmondó állítás-pár ebből a történetből. Valaki, aki ezt a sztorit jobban ismeri, oldja fel ezeket a kérdéseket. Addig maradok annál, hogy nem tudom eldönteni, hogy a magyar modellélet szervezői buta amatőrök, vagy hazudós profik.

(na, ez utóbbit azért megmagyarázom, mert lehet, hogy félreérthető: Szóval azért mondom, hogy buta amatőrök, mert ha tényleg nincs ebben az egész sztoriban egy árva peták sem, akkor mi a fenének kell összeveszni rajta, akkor legyen jó sok helyszin, vagy csak legyen egy, aszerint, hogy a többség mit szeretne. Egyszerűen nincs min összeveszni, hacsak nem gyerekesen buták. :? És azért mondom, hogy ennek alternatívájaként hazudós profik, mert ha van benne sok pénz akkor tényleg érdemes veszekedni rajta, viszont akkor légyszi ne mondjuk má' hogy egy verseny szervezése nem nyereséges. Hozzáteszem: szerintem egy ilyen dolognak üzleti alapon kellene működnie, tehát az sem lenne baj, ha tisztességes profit lenne rajta - elvégre emberek munkájukat, pénzüket fektetik be mások szórakoztatásába. Bármilyen egésznapos szervezett szabadidőprogram többe kerül mint 2500-3000 Ft. Miért pont az RC autózás lenne olcsóbb?)

Remélem, hogy nem törlitek az üzenetemet, hanem inkább megválaszoljátok a felvetődött kérdéseket :) .

Üdv:
Orosz Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.23 07:47:07 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
Szia!
mért törölnénk az üzeneted?nem szokásunk.
ami a versenyeket illeti ott a valós "profit" az gyakorlatilag nincs viszont idáig csak mi szerveztünk bajnokságot így saját véleményem szerint a profitot csak vélik felfedezni egyesek.az állványban nem a tető a lényeg hanem az hogy 10 embernek kényelmesen kell elférni.ez egy ~6m-es állványon nem lehetséges.a tető az egy dolog hogy van e vagy nincs azt bőven ráérne mindenki akár évek múltán megcsinálni.profizmussal szerintem senki nem rendelkezik a szervezők közül az országban az 1/8 offroad bajnokságok szervezésében.mi sem.nekünk annyi előnyünk van hogy a tavalyi évben elég sok tapasztalatot sikerült gyűjteni a bajnokság lebonyolításával kapcsolatban.vita az elvek és megtapasztalt tények miatt szokott lenni és nem azért mert ez bárkinek kimondottan anyagi érdeke lenne a vitázás.

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.23 08:34:09 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.01.23 08:13:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Buda
Kedves Netudgi!

A jelzőkkel elég keményen bánsz, szerintem fölöslegesen, és magamra/magunkra venni amúgy sincs ma kedvem.

Azért megpróbálom a kérdéseidet megválaszolni úgy, hogy a logikai láncot -amit hiányoltál- végigvezetem:

a. Amennyiben egy tisztán a szórakozásért/hobbiért létrejött egyesület szervezi a versenyt, a nevezési díjakon felül és az erkölcsi győzelmen felül nincs más bevétele. Ha egy kereskedő által alapított, más esetben erőssen befolyásolt egyesület , ezeken felül önmagából a saját pályához kapcsolódó reklámból is jelentőset profitálhat. Ehhez hozzávehetjük, hogy az RCOR tagjai mindannyian a munka után maradó szabadidejüket áldozzák erre a szervezési tevékenységre, míg a kereskedők a versenyek körüli szervezéssel is csak saját üzemi tevékenységük eredményén dolgoznak.

b. Ahogy már Nagyg barátom is leírta, nem a fedettségről van szó, hanem a kényelmes, biztonságos versenyzésről, ami egyébként a nemzetközi szabályoknak is megfelel, szemben azzal, hogy a kereskedő inkább a szabályzatot húzza, meg a száját, ahelyett, hogy az állványát nagyobbítsa meg.

Üdv, Kutas Péter

_________________
Mugenseiki MBX-5


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.23 09:43:03 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Sziasztok!

Mielott nagyon felrefutna a dolog, es rossz iranybol latnatok, a kovetkezo az alap tezis.

Vagyunk mi, Veletek, jo par szazan. Modelleztunk, jokat talalkoztunk, majd lett belole egyesulet, tavaly egy igen sikeres kupasorozat.

Szerintem alapvetoen magas szinvonalon. Foleg a zerohoz kepest. Na ebben volt 2 ev melo. Nekunk ebben sok idonk volt benne. Lett palya a sajat es a Ti kedvetekre. Lett minden.

Kitalaltuk, hogy iden meg jobb lesz, es ha mar ugy is szervezunk, irany az MMSZ- es legyen hivatalos. Legyen rangos, hivjuk Magyar Bajnoksagnak.

20x talalkoztunk RCOR tagokkal, mindent kitaláltunk. Sokan vagyunk, ennek koszonhetoen megosztva a feladatokat volt aki MMSZ-el vette fel a kapcsolatot, volt aki a kupak utan jart, volt aki tervezett , volt aki forditott, mindenki alkotott es dolgozott, hogy tavalyinal is jobb legyen az idei ev.

No erre varatlan meglepeteskent, hirtelen masik 4 vadi uj egyesuletnek is (ebbol 3 kereskedo, 2 pedig ugyan aze) (jah: gyorsan megalakultak...) is igen fontos lett az MB.

Ennek egy ideig nem orultunk, aztan rajottunk, hogy vegul is remek, MERT higgyetek el, vegre lett volna szabad hetvegem legalabb egy az idei nyaron :)

Ellenben amikor azt lattuk, hogy az altalunk megkrealt, es az elmult ev tapasztalatai alapjan finomitott versenyszabalyzat, ami CSAK es kizarolag a modellezok erdekeit kepviselte es azt, hogy a modellezes ezen sportaga egyre tobb embert vonzon magahoz KEZD atalakulni valami egeszen massa, es az uj Egyesuletek szava pont annyit szamit (azoke, akik gombamod kinottek hirtelen, de meg sose csinaltak semmit) mint az RCOR szava, aki azert letett egy keveset Veletek egyutt az asztalra, no akkor mi azt mondtuk, hogy ez nem az, mint amiben MI gondolkodtunk, hanem valami mas.

Olyan, amit mi nem kepviselunk szivesen, ami a MI altalaunk kitalalt nivot nem feltetlenul koveti. Most, azt latom, hogy megvan a gesztenye, marmint aki amit szeretett volna, megkapta.

Ez igy rendben is van, csak akkor most tessek bizonyitani, hogy nagyon jo lesz a modellezoknek minden szempontbol, hogy jot tesz a modellsportnak nagy tomegeket erintve.

Minket sok vad ert, hogy miert akarunk mi "kovacs Pistinek" (sorry) segiteni es lehetoseget adni, hogy jol erezze magat. Amikor Ő nem celkozonseg. Hat nekunk az. Masoknak nem.

Tehat alapvetoen ELVI kerdesekben nem ertunk egyet, es azt lassatok, hogy tolunk elvarhato, mivel NON PROFIT, SZABADIDONKBOL erre aldozo emberek vagyunk, hogy minket nagyon nem a penz erdekel. Az Egyesuletnek szukseges penzt mi megkeressuk az Egyesuletnek munkaval (bemutatok, stb, stb, lathatjatok, tamogatok stb stb, lathatjatok az oldalon, mivel)

es megegyszer osszefoglalva:
Nem pénz és nem mártíromságról van szó hanem az elvek ütközéséről, mely alapján az a munka melyet MI végeztunk szükségtelenné vált közel minden tekintentben az érintett felek számára.
Pontosabban elutasítást nyert, majd magyarrol magyarra fordítva újra megjelent.

Amivel megegyszer mondom, nincs gond, biztos jo lesz igy. Egy dolgot azonban MI nem vallalunk fel, ev vegen majd azt mondani, hogy bocsi ha szar lett, mi is benne voltunk.

Nem. En azert vallalom a felelosseget, amit en csinalok. Mi meg azert, ami MI.

Es habar minden kompromisszumra keszen alltunk, ami eszes, vagy jot tenne a tomegnek es a tobbsegnek (mindenkinek lehetetlen) egy ido utan nem errol szoltak a dolgok.

Ezert mi, a tovabbiakban megcsinaljuk a ket versenyt, mely a mi reszunk ebbol a bajnoksagbol, eronkhoz es kepessegink szerint legjobban, a tobbi meg majd ott, es olyan lesz, amilyen.

Es olyan szabalyok szerint, amilyen lett a szabalyzat.

Egyuttal felhivom figyelmuket a szervezesben oroszlanreszt "vallalo" Egyesuleteknek, hogy a gesztenye kikaprasa utan, most akkor tessek SOKAT DOLGOZNI!

Mindenkinek jo versenyzest, velunk tudtommal a masodik es harmadik versenyen talalkozhattok, mint rendezok.

Udvozlettel,
Csacsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.23 09:43:55 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.03.06 12:01:55
Hozzászólások: 7
Csak "hangosan" gondolkodom......

Állvány:
Azon a bizonyos megbeszélésen mindegyik klub megbeszélte és elfogadta a helyszíneket. Gondolom akkor is tudta mindenki az állványok paramétereit.

Pl a Pécsen nincs kereskedő, de az állvány idén még rövidebb lesz a kivántnál. A tervezett átépítések miatt ez csak jövőre nyúlik meg. Jelzem az az álvány lenne ott amit jelenleg is használnak onroad versenyeken. Nem mondomja senki, hogy tökéletes. De egy év türelemi idő szerintem adható. Pláne ha annak oka egy újabb pálya épülése szépülése.
Ha pedig a versenyzők átmenetileg sem tudják elfogadni a kb. 1m-rel rövidebb állványt akkor valószínüleg nem mennek el az adott versenyre. Ezzel önszabályozó is lesz a folyamat. De ha valóban az állvány hossza a gond akkor elgondolkodtató, hogy összetartanak e az Offroad-osok. És inkább elmennek (kedvenc példámnál maradva) Pécsre a kicsit rövidebb állványra idén, hogy jövőre hosszabb állványal és jobb pályával találkozhassanak. Mert ugye a PÉMK-nak lételeme a versenyek bonyolítása, hiszen erre kap működési támogatást és ez az alapja a klubok pályázatképességének.
A verseny körbevitele az országban azért kívánatos, mert ez segítheti elő legjobban a helyi modellező létszám bővülését.

Szóval: idén szerintetek (offroad MB első évében) elfogadható e a 0,8-1m-rel rövidebb állvány?

/ ha már az MMSZ annak érdekében módosította a saját működési szabályzatát /késedelmes jelentkezés miatt/, hogy idén már szabályosan lehessen Offroad MB/

"Amennyiben egy tisztán a szórakozásért/hobbiért létrejött egyesület szervezi a versenyt, a nevezési díjakon felül és az erkölcsi győzelmen felül nincs más bevétele."

Szerintem muszály lennie, mert szinte kizárt a jelenlegi nevezési díjak mellett, hogy abból pályát tudjon építeni vagy bérelni. Van akinek támogatói vannak és van aki pályázatokon próbál a klubjának pénzt szerezni. Azt gondolom egy pálya sem épült nevezési díjakból. Viszont minden klub megpróbál valahonnan pénzt csiholni. A lehetőségek kb: lelkes támogató, pályázat, fizetős bemutatók, rendezvények, 1% stb.

Klubvezető/boltos párosítás: nem biztos, hogy szerencsés. Azonban az emberek eldönthetik belépnek avagy sem. Ha előre elolvassák az alapszabályt az sem káros. Aztán lehet leszavazni a vezetőt és újat választani vagy kilépni. A klubvezető egy megbízott személy, hitelességét a tagok adják. Ha nem képviseli az érdekeiket akkor hamar megváltozhat a titulusa.
Ja és duplán kockázatos mert vagy segíti az üzletét vagy lerontja. A kapcsolat miatt viszont szinte biztos, hogy a két tevékenység közül az egyiknek a sikeressége vagy annak hiánya magával húzza a másikat is.

Üdv, és bocs ha belekotyogtam az offroad-os belügyekbe. De szeretném ha a lehető legsimábban és a legtöbb konszenzussal indulna az MB!

Horváth Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.23 09:48:32 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Szia Zsolti!

Persze hogy jol latod, Te is sokat lattal mar modellezos ugyekben.

Nem kotyogsz bele, van akinek a szava szamit.

Reszben elozo hozzaszolasomban (kb egyszerre irtuk :) az altalad emlitettekrol is elmelkedtem.

udv,
Cs.,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.23 09:55:02 
Offline
Fotóriporter
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:29
Hozzászólások: 936
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Péter barátom már elmondta a lényeget. Sajnos itt is érvényesül a nem látom a fától az erdőt elv!
Senki nem ttiltotta meg a más pályán való versenyzést a cél a minél több helyen lévő verseny. DE SZÍNVONALASAN megvalósított pályákon.Mindenkinek a ki egy futamot szeretett volna a saját pályáján adott volt a lehetősége azt színvonalasabbá tenni!Ehelyett mi történt,?!Kivették a szabályzatból azt a részt: Hogy miért? Gondolom erre már mindenki tudja a választ.Számtalan ilyen és ehhez hasonló pédát lehetne még felhozni aminek a következménye lett az RCOR állásfoglalása!

_________________
MUGEN MBX-6 ECO
BAJA SS
E REVO 1/16
Futaba 3PM
Kyosho Mini Z


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.03.23 10:04:13 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.01.23 08:13:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Buda
FIGYELEM!

Az alábbiakban a saját véleményemet közlöm, amely semmi esetre sem azonos az RCOR álláspontjával:


Hogy Thomas mindig úgy kavar - akár ízléstelenül-, hogy neki jó legyen, megszoktam, lesz..m.
Hogy újabb emberek csapódtak Thomashoz, akik ugyanezt teszik, csak a semlegesség kezdeti látszatával megszoktam, lesz..om.
Hogy ezek szervezzenek versenyt lesz..m.

Csak a nevemet nem adom hozzá.

Kutas Péter

_________________
Mugenseiki MBX-5


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség