Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 20:25:32

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Mé nem rugózik???
HozzászólásElküldve: 2009.02.04 16:51:35 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.02.03 18:24:38
Hozzászólások: 120
Sziasztok! Egy kérdés. Egy hónapja vettem egy 1:10 es robbanós gépet (zsír új) és már kb 1 órát játszottam is vele de a telóm valahogy nem akarja a feladatát ellátni. Ha lenyomom a kocsit lent is marad eléggé idegesítő a kasztnihang az aszfalton... Állitólag majd magáhoztér de én már a tűrőhatáromon túl vagyok. Vettem olajat az esetleges utántöltéshez vagy egy az egybe cseréljem ki az olajat? És meddig kell töltenem??? A válaszokat köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.04 17:16:53 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
hali,
feltehetően folyik az olajad. milyen géped van? kb. 3/4-ig szokás feltölteni olajjal a telót úgy hogy a szára teljesen ki van húzva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.04 18:23:37 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.02.03 18:24:38
Hozzászólások: 120
Szia.
http://www.modellfutar.hu/termekek/cenn ... ruwrx/1925
ez a gépem. A modell és hobbyban azt mondták töltsem fullra a telókat
. ?????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.04 18:27:19 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 12:17:08
Hozzászólások: 1728
fullra is fel lehet...a 3/4-ed nem volt igazán jó közelítés...inkább addig, hogy ne csurogjon belőle. de ha már egyszer gyárilag fel volt töltve és ha most nincs benne akkor folyik az alső tömítésnél (kis szilikongyűrűnél...bár nemtom a te gépedbe hogy van megoldva).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.04 21:24:09 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2006.03.09 10:32:30
Hozzászólások: 252
Tartózkodási hely: Pécs
A problémádat nem biztos, hogy (csak) a lengéscsillapító okozza.

A lengéscsillapítókból kifolyt olaj és a rárakódó por elég egyértelmű nyomokat hagy a lengéscsillapító alsó részén (alsó rugótányér, telószár(védő)), vagy fent a kupaknál. Ha olajsárosak a telóid, akkor elfolyt az olaj. Ebben az esetben biztos kell hozzájuk felújító készlet. (felújítás nélkül ismét el fog folyni az olaj)

Levegős teló ismérvei:
Ha a füled mellé emelt lengéscsillapítókat kézzel összenyomva szörcsögést hallasz.
A rugót leszedve a lengéscsillapítóról nyomd be a telószárat. Ha könnyen tövig becsusszan és magától semmit nem tolódok ki.

Ha az előzőekben leítrak egyike sem áll fenn, akkor:
Szereld le a lengéscsillapítókat. Nézd meg, hogy a lengőkarok nem szorulnak-e. Mozgasd őket fel-le, mintha rugózna az autó. Ha nehezen járnak, akkor emiatt nem rugózik ki az autó. A futóművet szét kell szedni, a lengőkarok tengelyeit kiszedni, kipucolni. A szorulást a lengőkar deformálódása vagy rossz hézagolása is okozhatja.

Ha a lengőkarok könnyen, akakdálymentesen mozognak a két végpont között és a lengéscsillapítók is jók, akkor gyenge vagy nincs rendesen előfeszítve a rugó és/vagy túl híg az olaj a telóban. Ez kevéssé elképzelhető, de leírtam.

_________________
sala
http://rcoffroad.pecsielet.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.05 15:48:48 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.02.03 18:24:38
Hozzászólások: 120
köszönöm az infókat.... Ma nekileselkedem elvégre valahol el kell kezdeni a bütykölést. :) Az eredményt majd közzéteszem... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Má rugózik!
HozzászólásElküldve: 2009.02.05 18:39:16 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.02.03 18:24:38
Hozzászólások: 120
Sikerült megoldanom a tanácsoknak köszönhetően! Köszönöm! Holnap letesztelem és a haveromét meg bejáratjuk mert az övé meg zsír új! Remélem most nem fog beállni a blokja mint az előzőnek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség