Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.02 04:45:57

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2004.01.23 08:32:16 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
A saját és társaim tapasztalatából ítélve úgy látom, hogy a Savage gyári futóműve alkalmatlan az aszfaltozásra. Lásd a legújabb videónkat http://www.rcoffroad.hu/videok/OnRoad.wmv A gyári Savage 21-esek borulnak - mint részegek az árokba - viszont kicsit keményebb rugóval (és olajjal) illetve T-Maxx gumikkal színte felboríthatatlan. Teljes sebességnél történő knyarodásnál sem borul fel.

Terepen igazán meg nem teszteltem, lehet, hogy oda kemény lesz, de majd meglátjuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2004.01.23 10:54:12 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Godzilla írta:
A saját és társaim tapasztalatából ítélve úgy látom, hogy a Savage gyári futóműve alkalmatlan az aszfaltozásra. Lásd a legújabb videónkat http://www.rcoffroad.hu/videok/OnRoad.wmv A gyári Savage 21-esek borulnak - mint részegek az árokba - viszont kicsit keményebb rugóval (és olajjal) illetve T-Maxx gumikkal színte felboríthatatlan. Teljes sebességnél történő knyarodásnál sem borul fel.

Terepen igazán meg nem teszteltem, lehet, hogy oda kemény lesz, de majd meglátjuk.


Igen, de ne felejtsd el, hogy a Savage gumii nem is aszfaltra lettek kitalálva. Durva terepen (murva, nagy kövek) pedig verhetetlen. A trax gumik közepesen durva terepen illetve aszfalton a legjobbak.

Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.04.16 09:46:38 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.01.22 12:21:33
Hozzászólások: 160
hi!

nem pont ide illik, de nem akartam emiatt új topikot nyitni!

ramses!

láttam, hogy te is beruháztál az állítható felső lengőkarokra! gondolom egyúttal meg is döntötted valamennyire a kereket.
én ezt tettem (kb 3-4'), és egy kicsit befeszültek a dogbone-ok. neked nem?
én kiszedtem a kihajtásokban lévő gumigyűrűt, így több helye van a dogbone-oknak.
jó ez így, vagy te simán benne hagytad a gumigyűrűket??

köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004.04.16 09:56:51 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
gyuri írta:
hi!

nem pont ide illik, de nem akartam emiatt új topikot nyitni!

ramses!

láttam, hogy te is beruháztál az állítható felső lengőkarokra! gondolom egyúttal meg is döntötted valamennyire a kereket.
én ezt tettem (kb 3-4'), és egy kicsit befeszültek a dogbone-ok. neked nem?
én kiszedtem a kihajtásokban lévő gumigyűrűt, így több helye van a dogbone-oknak.
jó ez így, vagy te simán benne hagytad a gumigyűrűket??

köszi


Igen, megdöjntöttem, de nem nagyon (max 1-1.5 fokot). És nekemnem feszültek be, de erre ügyelj. Emeld fel az autót, és nézd meg hogy a lengőkar minden helyzetében könnyen megy-e a féltengely. Ha nem CSAK akkor vedd ki. Term. nem jó, ha szorul, de az sem ha kotyog. Én a kotyogást amúgy egy kis szilikoncső-darabkával szöntettem meg. Az könnyedén összenyomható, így nem zavarja a féltengely akadálytalan mozgását.

:Ramses Ramses :Ramses

Ui.: 3-4 fok az szerintem sok. Nagy ám a kocsi, a kisebbekre szoktak 3-4 fokot tenni. Persze ez csak személyes vélemény.

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.02.05 22:32:53 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.01 15:04:03
Hozzászólások: 418
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Sziasztok. Én a rugó keménységekről érdeklődnék... Melyik színű milyen kemény...? És mit tartotok a legjobbnak terepre. Előre is köszi.

_________________
RcOffRoadCenter
SeRoK's Savage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.02.06 07:56:04 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
en csak a tamiya olajokrol tok meselni..

na szal ezek ugy vannak

ez a low olaj szett
200
300
400 sarga

medium
500 zod
600 kek
700 lila

high
800
900
1000
(ezek a szamok az olajsurueget jelentik)
most febol csak ennyi megy majd utana nezek...

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.04 21:20:41 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.17 10:19:02
Hozzászólások: 270
Tartózkodási hely: Érd városka
Megtaláltam ezt a topikot remélem ide illik a kérdésem. :roll:

Ma az járt a fejemben, hogy mit kénne átalakítani vagy megvenni a savagehez, hogy onroadra tökéletes legyen (ne borűljon).

Én arra jüttotam, hogy egy 8 új telót kéne vennem (a régi tökéletes lsz offroadra)és feltölteni sűrübb olajal őket és egy savage onroad gumit beruházni.

Szerintetek ez így jó lenne vagy valami mást kéne csinálni vele de az a lényeg, hogy az autót onradra és offroadra is lehesen használni csak egy kis átalakitásal.

Segítségeteket előre is köszi.

_________________
:ordog Savage X+aluval meghintve+3 speed transmission :ordog
Frekvenciám:27.255


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.04 22:29:27 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
Jobb otletem van.
Vegyel a telok,es a gumi stb arabol egy onroad autot,mert a savage nem lesz sosem jo aszfalton.Legalabb azt elvezni is fogod,es nem kell mindig borigatni....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.04 22:50:52 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
kő írta:
Megtaláltam ezt a topikot remélem ide illik a kérdésem. :roll:

Ma az járt a fejemben, hogy mit kénne átalakítani vagy megvenni a savagehez, hogy onroadra tökéletes legyen (ne borűljon).

Én arra jüttotam, hogy egy 8 új telót kéne vennem (a régi tökéletes lsz offroadra)és feltölteni sűrübb olajal őket és egy savage onroad gumit beruházni.

Szerintetek ez így jó lenne vagy valami mást kéne csinálni vele de az a lényeg, hogy az autót onradra és offroadra is lehesen használni csak egy kis átalakitásal.

Segítségeteket előre is köszi.


ma valagogy épp ma gndolkoztam ezen én is, mert láttam egy képet amin le van kötve a savage telója, én a következőre jutottam.
kell hozzá egy brutál offsetes felni, pro-line road rage gumival. így már van tapadás, de a borulás elkerüléséhez alapvetően a súlypont lejjebb vitele kell.
tehát maradnak a telók.
a telók módosítása szerintem:
a teló belsejébe a tányér és az alsó záró kupak közé kell rakni üzi csövet, így tudod csökkenteni a rugóút hosszát, tehát mintha mesterségesen lenyomva tartanád a telót, ezzel csak az a baj, hogy ügye ekkor a rugó is nyomodóik össze, így kemény lesz nagyon, ezért a rugóból le kell vágni pár menetet, vagy megfelelő hosszúságú rugót beletenni. (sztem a Tamiya DF-03-hoz való hátsó rugószett teljesen megfelel, persze lehet gyártatni jó olcsón rugókészítővel)
tehát szerintem így gyorsan és egyszerűen lehet mesterségesen rövidebb rugókat csinálni, így lejebb kerül a súlypont, de a rugózás ugyanúgy megmarad.

szerintetek nagyon nagy hülyeség?

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.04 22:54:55 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Szia Kő,

A savage eredetileg on-road auto volt, csak mivel nagy volt az igény a terep autózásra, így átalakította a HPI.
http://www.hpiracing.com/kits/kitMain.php?partNo=823

Cseréltek alvázat, lengőkarokat, telókat és meg is született a savage. :lol: :lol: :lol:

Ha gondolod még mindíg kapható a HPI R40.

Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.04 22:57:46 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Az üzicső nem jó a telóba, mert a szilikon olaj megeszi és elmálik. Kipróbáltuk :? :?
Egy jó oldalváz segít a legtöbbet.

Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.04 23:00:22 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
thief 1 írta:
Az üzicső nem jó a telóba, mert a szilikon olaj megeszi és elmálik. Kipróbáltuk :? :?
Egy jó oldalváz segít a legtöbbet.

Thief


ja értem, hát ezt nem tudtam, de szerintem ha a szilikoncső helyett talál az ember valami olyat, amit nem esz emg a szilikon olaj, akkor nem is olyan hülye ötlet.
vagy igen??

egyébként ne csesztessétek a kollégát, mert ha ti is kipróbáltátok az üzicsövet a telóba, az azt jelenti, hogy titeket is foglalkoztatott a gondolat, miként lehetne kicsit megültetni :lol: vagy rosszul gondolom?

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.05 08:38:55 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.17 10:19:02
Hozzászólások: 270
Tartózkodási hely: Érd városka
thief 1 írta:
Szia Kő,

A savage eredetileg on-road auto volt, csak mivel nagy volt az igény a terep autózásra, így átalakította a HPI.
http://www.hpiracing.com/kits/kitMain.php?partNo=823

Cseréltek alvázat, lengőkarokat, telókat és meg is született a savage. :lol: :lol: :lol:

Ha gondolod még mindíg kapható a HPI R40.

Thief


Köszi a segítséget valahogy összehoz a dolgot delehet, hogy úgyhagyom a dolgot, ahogy van. Én nem szeretnék fentartani két autót én csak arra gondoltam, hogy átalakitom a savaget, hogy onroadra és offradra egyaránt tudjam használni. (legjobb megoldás szerintem egy truggy :idea: )

_________________
:ordog Savage X+aluval meghintve+3 speed transmission :ordog
Frekvenciám:27.255


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.05 08:56:49 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
oceanearth írta:
thief 1 írta:
Az üzicső nem jó a telóba, mert a szilikon olaj megeszi és elmálik. Kipróbáltuk :? :?
Egy jó oldalváz segít a legtöbbet.

Thief


ja értem, hát ezt nem tudtam, de szerintem ha a szilikoncső helyett talál az ember valami olyat, amit nem esz emg a szilikon olaj, akkor nem is olyan hülye ötlet.
vagy igen??

egyébként ne csesztessétek a kollégát, mert ha ti is kipróbáltátok az üzicsövet a telóba, az azt jelenti, hogy titeket is foglalkoztatott a gondolat, miként lehetne kicsit megültetni :lol: vagy rosszul gondolom?


Igazad van, mi is próbálkoztunk. Zsákutca.
Egyébként a teló felkötése, és a visszarugózás gátlása kifelyezetten rossz ötletnek bizonyult. Kemény lett az autó, patogott, és nem volt negatív rugóút, ami nélkül ugye pont rosszabb lett a kanyarodás mint elötte. egy gyengébb rugó elsőre megteszi, de soha nem lesz on road a savageből.

Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség