Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 14:40:13

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Gumigyártás fejlesztés
HozzászólásElküldve: 2007.05.10 14:27:41 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.02.19 00:36:22
Hozzászólások: 6
Sziasztok!

ha van vkinek vmi használható ötlete gumigyártás ill felnigyártással kapcsolatban azt szivesen veszem! Nem csak off road! Hanem on Road kategóriában is.
valamint ha valaki tudna nekem segíteni abban, hogy a gumiknak milyen kritériumoknak kell megfelelnie (Verseny) köszönöm előre is:)
Botka Roland (RC City)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gumigyártás fejlesztés
HozzászólásElküldve: 2007.05.10 17:00:27 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
BRoly írta:
Sziasztok!

ha van vkinek vmi használható ötlete gumigyártás ill felnigyártással kapcsolatban azt szivesen veszem! Nem csak off road! Hanem on Road kategóriában is.
valamint ha valaki tudna nekem segíteni abban, hogy a gumiknak milyen kritériumoknak kell megfelelnie (Verseny) köszönöm előre is:)
Botka Roland (RC City)
Szia!

Nem akarom elvenni a kedved ,de két évvel ezelőtt megkeresett engem egy olyan cég aki ezzel foglalkozik.Néhányszor beszélgettünk velük és utána szerintem gazdaságossági okokból elmaradt a projekt.Ettől függetlenül ha mégis belekezdesz akkor nagyon szívesen állunk rendelkezésedre tesztelés estleges eddigi tapasztalatok átbeszélése céljából.
Milyen kategóriákra szeretnél gumit és felnit gyártani?A befolaló méretek és az összetételre vonatkozó kikötéséket megtalálod az MB szabályzatában a fenti menúben.Általánosan pl monster és truggy kategóriában leginkább(én ezt láttam legtöbbször gépátvételen) ezt a két fajta mintázatot és hasonmásaikat kedvelik:

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXFJT0&P=7
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... XPTH5&P=ML

Többféle keménységű keveréket használnak.Tipikusan 3 félét szoktak gyártani a gyártók.Egy lágy(jól tapad ,de gyorsan kopik),egy közepes(tipikus kompromisszum megoldás)és egy keményebb(kevésbé kopó,de kevésbé tapadó)keveréket.

Van pár mintázat amit szívesen adnak autóikhoz a gyártók ,de igazán versenycélokra alkalmatlanok mint pl ez:

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... XEPC0&P=ML

Buggy kategóriában légyegesen eltérőbbek a minták egymástól.
pl:
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXLGU2&P=7
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXVT95&P=7
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXKGN3&P=7
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXMGJ1&P=7
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wt ... LXHAF4&P=7


Felniből igazán közkedveltek a teli felnik mert nem koszolódik annyira az autó.Többféle meghajtó hatszög használatos.Ez általában tipusfüggő.


Jó kis esszét írtam aztán ez még csak a felszíne a dolognak:)

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gumigyártás fejlesztés
HozzászólásElküldve: 2007.05.11 11:48:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.02.19 00:36:22
Hozzászólások: 6
Szia!
Nagyon köszönöm, hogy szántál időt erre a témára... Nos tisztában vagyok már nagyjából azzal hogy ez mivel jár. anyagi szempontból. Arra jutottam ha annyit költenék a tervezésre fejlesztésre, bevizsgálásra szerszámkészítésre mint amennyit az rc-kre lehet már sokan próbálgatnák hogy milyen is az én gumim! :-D ez persze csak egy feltételezés! Nos felvettem a kapcsolatot már egy céggel aki kifejlesztené a gumik anyagát. A tervezés megoldott egy nagyon jó barátom Profi tervekkel tud előállni, nem csinált még ilyet de teljesen baráti áron tervez. Ami pedig fontos, hogy megvan hozzá a tehetsége! A gyártás... hm a szerszámgyártáshoz az anyagot szintén be tudom szerezni. Fater igenügyes esztergályos és a kapcsolatait kihasználva ez sem okozna gondot!. Persze menet közben jönnek a problémák.
Én igazából on-roadozom az off-roaddal most ismerkedek...
mindkét kategóriában szeretnék felnit,gumit,szivacsgumit gyártani.
több méretben 1:5, 1:8, 1:10 de elsődlegessen a szivacsgumi lessz az asztalon! Nemrég gyártattam körszámlálót is! 20 autóra. még tökéletesítés alatt áll a dolog de amennyi arra rá lett fordítva abból nekem már megvan a szerszámom minden kategóriára.
Minden ötlet érdekel és nagyon szivesen fogadom!
Sztem rengeteg ugyes magyar srác van a mezőnyökben akik nemzetközileg is igencsak szép eredményeket érnek el. Szerintem ha egy magyar versenyző magyar fejlesztésű gumival állna fel a pályára az lenne az igazi siker. És bevallom az igenjó reklám lenne. másrészt pedig akkor tényleg érezném hogy volt értelme foglalkozni vele!
Ha van vmi ötleted hogy hogyan miként nagyon szivesen elbeszélgetnék ezekről a dolgokról...
köszi előre is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.11 19:02:10 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.12.02 14:31:36
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Öszintén sok sikert.Érdekesség pl ,hogy 1:10 -es Off road Buggykhoz nagyon nehéz, szinte lehetetlen Onroad gumit szerezni.(méret miatt)
Pedig szerintem az aszfalton edzés fontos.A terep gumi pedig elkopik,mint a sicc.Ez egy szürke folt a gumigyártásban szerintem.Azt meg végképp nem értem egy nagy szériában gyártott gyári gumiban mi kerül annyiba ,mint mondjuk egy kerékpár külső.

_________________
DF 03
TRF 414 MII széria
TRF 414 MII WC Replica


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.11 23:29:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.02.19 00:36:22
Hozzászólások: 6
Kisrozi igaz ami igaz! ezen is gondolkoztam... mármint az aszfaltgumin az off road autókra...
a hasonlatod a kerékpárgumi meg egy rc gumi között...
hát nézd nem az alapanyag a drága hanem a technológia amig kidolgozásra került te azt fizeted meg... meg amint eljuk pl olaszországból hozzád. Sajna ez ilyen de sztem érthető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.12 19:19:28 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.12.02 14:31:36
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
hát ettől szép a világ , könbözőek a vélemények.Szerintem a gumi(is ) irreálisan drága. Mint ahogy egy csomó alkatrész az Rc-k világában.Semmi esetre sem szeretnélek véleményemről meggyőzni , csak elmondtam az enyém.

_________________
DF 03
TRF 414 MII széria
TRF 414 MII WC Replica


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.12 22:31:17 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.02.19 00:36:22
Hozzászólások: 6
Kisrozi: igen vhol tényleg igazad van sok alkatrész drága de hidd el kezdek egyre tisztábbanlátni a gumigyártás területén és sajna a nullák szaporodnak pedig még egy gumi sem készült el :(
amugy nem titok egy gumi előállítása nemtöbb sztem 200 ft nál /pár
de ugye senki sem ingyen csinálja én ezen nem meggazdagodni akarok hanem látom a kihívást meg szó mi szó kattant vagyok az rckkel kapcsolatban :) mindíg bütykölök vmit ha lenne 30 millám akkor motorokat fejlesztenék! most versenymotorokról beszélek. de annyi nincs és igencsak az az összeg felé kacsingat a versenymotorgyártás ...
amúgy egy HPI T15 motor 18 dollár /db előállítási költsége
mégis legolcsóbban 58 ért lehet megvenni.. na de maradjunk a gumiknál :)
amúgy te off roadozol?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.13 15:10:52 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.12.02 14:31:36
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Igen azt is ,meg kezdenék onroadozni is.
A fejlesztésnél pedig az teljesen igaz,hogy ha te , mint magán vállalkozó fejlesztesz valamit, az szinte megfizethetetlen.De mivel olyan ipari vállalatnál dolgozom, ahol komoly fejlesztések folynak (privátban ha érdekel) olyan termékeké amiknek az előállításai költsége is 6 nullás , látom, hogy nagyüzemileg ez kicssit máshogy néz ki. De ez mindegy, a lényag ha tudok segíteni, számíthatsz rám.És most nem csak tesztelésre gondoltam. vásárolok is természetesen, hisz én is azt szeretném ha lennének magyar termékek a piacon.

_________________
DF 03
TRF 414 MII széria
TRF 414 MII WC Replica


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.13 19:05:25 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.12.16 11:03:57
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Pécs
Sziasztok! Ez a gumi gyártás ötlet nekem nagyon teccik..
Ha bármire szükséged lenne szerszámokkal kapcsolatban vagy mással nyugodtan dobj 1 PÜ-t. Nagyon szívesen segítek ÉS TESZ TELEK IS :lol: !
JA ÉS HA KIKERÜLNEK A PIACRA A GUMIAID AKKOR ÉN AZ ELSŐK KÖZÖTT LESZEK AKI MEGVESZI!!!!!(on-road--ot) 8)
Sok szerencsét a gumikhoz...

_________________
Tamiya őrült...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.13 23:04:29 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.02.19 00:36:22
Hozzászólások: 6
srácok nagyon köcce a segítséget és számítok is rátok biztos ki fogom használni :) mindtesztelés, mind szerszám, fejlesztés... remélem minden probléma megoldásra kerül... holnap megyek egy céghez aki a szivacsgumi előállítását fogja kivitelezni illetve nem a gyártását hanem az anyag ősszeállítását. nemegyszerű... de ha mindenigaz megvan a megoldás... az biztos hogy elsőkörben a tesztelésrészben mindenképpen jó lenne ha segítenétek egy pár gumit elkoptatni... bár nemtudom mikor kerül sor az első darabok legyártására... jelenleg frőccsöntőgép ami kicsit húzós... tudniillik elsöre kisérletezgetés lessz, hogy melyik a jó, melyik elég rugalmas, melyik elég kemény most amúgy a felniről beszéltem. szal sajna ezt a kísérletezgetést nemsok cég vállalná be saját frőccsöntőre meg nincs keret jelenleg! Előbb fusson be!
Amúgy fura sok versenyen láttam már hogy a szivacsgumis felni, piros, fehér, sárga stb... de feketét nem! Nekem nagyon bejön és sztem sok verdán jól néz ki szal szerintem fekete lessz a felni, vagy narancssárga
vélemény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.14 14:20:50 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.12.16 11:03:57
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Pécs
Igazad van! A fekete nagyon jól nézne ki szivaccsal... :twisted:
Remélem nekem is lesz!!!

_________________
Tamiya őrült...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.14 14:32:17 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.08.17 16:42:40
Hozzászólások: 410
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
A narancssárga is jó, mert legalább nem egyszerűen veszik szem elől a vas. :lol: :lol:

_________________
Üdv.:20/470-5202
Savage S25 SH PT2802A-P3
LRP Shark Truggy 1:18E
FG 4WD Zenoah 26
Team Durango DESC410R+HW
Team Durango DEX410+SP+Turn
Team Associated Factory 4X4 SCT+TO+CSTL
Team Associated B4,2+SP


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.05.16 13:34:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.02.19 00:36:22
Hozzászólások: 6
Sztem fekete lessz a fő domináns, de nekem is egyre jobban tetszik a narancsanssárga 8) na hát remélem ha az üzletben lessz is ilyen lessz a lelkesedés :)
ma találkoztam egy két olyan emberkével akinek tényleg nagytapasztalata van etéren... szal ha továbbra is vannak ötletek szivesen várom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.29 07:02:29 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
sziasztok
én gyártok gumit egyenlőre magamnak,NEM TÖMÖR GUMI !!! a falvastagsága 2 mm vastagabb mint a gyárinak.gumivágó géppel csinálom bele a mintát de most készül az új sütőszerszámom amivel már egyből mintásra készül a gumi. a jelenlegi vágatlanúl aszfaltra jó, vágva nekem bejött a minta .
a képeken megtekinthető.

http://kepfeltoltes.hu/view/070726/DSCF ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070726/Imag ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070726/DSCF ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070726/DSCF ... es.hu_.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.29 18:00:35 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.09 07:54:52
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Pilisszentiván
Olyan mint a Pápai nagybütykös :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 05:23:06 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
igen pont olyan mert gumivágó géppel csak ezt lehet a legszebben megcsinálni.
sok előnye van . NEM 2mm x 2mm-es bütykök , amik 2 nap alatt lekopnak, és nem sokezerbe kerül.
nem versenyezni használom csak hobbiból és arra tökéletes nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 09:52:37 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.09 07:54:52
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Pilisszentiván
És kapaszkodik annyira mint a gyári "kisbütykös" gumi???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 09:54:53 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sytex írta:
És kapaszkodik annyira mint a gyári "kisbütykös" gumi???

NEM!

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 10:19:33 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
honnan veszed hogy nem fog akkorát? kipróbáltad?

lehet leülni és gyártani . miért nem azt nézitek hogy valaki csinált valamit ami nem 2500-ba kerül hanem csak 1000-be és kb 20X annyit bír mint a másik.
aki hobbiból autózik nem versenyszerűen annak sokat számít ám az hogy nem kell hetente gumit venni hanem lehet üzemanyagra költeni.

én voltam olyan rendezvényen ahol a srác on-road gumival leverte az összes buggy-t. na az mekkorát fog?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 11:18:58 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Gratulálok a munkádhoz, igazán le a kalappal előtted.
Kettővel lejjebb írtad, hogy hobby célra tökéletes. Versenyzésre nem használod.
Annyi tapasztalattal én is rendelkezem, hogy ránézésre a mintázatából meg tudjam állapítaní, hogy nem rendelkezik olyan kapaszkodó képességgel mint a gyári "kisbütykös" gumi.
Idén az összes robbanós buggy versenyen ot voltam, sőt egy kivételével mindegyiken versenybíróként is dolgoztam, nem emlékszem, hogy bárki is nagyot hasított volna on-road gumival.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség