Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 14:53:49

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.19 10:31:56 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.22 19:51:41
Hozzászólások: 221
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. 06/20/590-6709
Még egy gondolat a slickkel kapcsolatban:

Megmértem annak is a tömegét: 145 gramm szerelten, szemben a GRP 85 grammos tömegével. Valószínűleg a "nyúlósságot" ez a 60 gramm tömegkülönbség is befolyásolja. Nagyobb tömeget kell nagyobb kerületi sebességre felgyorsítania a motornak.

A végsebesség megtartása számomra nem jelentett akkora fontosságot, mivel pl. Hatvanban egy kézilabdapálya nagyságú aszfaltdarabon volt a pálya kialakítva, ahol inkább a dinamikus "erőből" autózás volt lehetséges inkább, mint a maximális sebesség kihasználása.

(a kicsi GRP kerekekhez is a normál 13 fogas kupplungharangot használtam)

Utcán, betoncsíkon jó alternatíva a nagy átmérőjű gumi, pályára viszont, ahol dinamikus fékezésekre és kigyorsításokra van szükség, jobb a kisebb átmérő...

Szurkolok Neked, hogy legyen időd és kitartásod a project továbbviteléhez, mivel én nem tartom hamvába holt ötletnek a dolgot!

Üdv: Francii

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Gumi
HozzászólásElküldve: 2008.06.13 19:32:26 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.06.10 20:38:27
Hozzászólások: 55
Sziasztok!

Milyen szerszám legyártásáról lenne szó, mert a jó és olcsó gumi engem is érdekelne!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 22:34:01 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.02.12 11:39:56
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Szamosszeg
Sziasztok!

Remélem hamarosan én is beszámolhatok Zoli gumijairól. Egyenlőre hiányzik az autó amire rátegyem, de amint megvan veszek tőle egy garnitúrát. Mivel nem lakunk túl messze egymástól ez könnyen megoldható.
Ami biztos, a hazai versenypályákon is ki lesznek próbálva a kerekek.
Egyébként ügyes a srác, nem gyenge terveket láttam tőle buggy gumikról,
csak sajnos a szikraforgácsolás ára miatt a sablonok nehezen kivitelezhetőek.
De reménykedjünk benne hogy egyszer összejönnek a dolgok.

Gyurici


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.25 22:39:37 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Köszi Gyurici
Már megvan az emberke aki szikrázik és ráadásul ott ahol lakom és eddig nem is tudtam. szóval ha lesz következő sablon ( s már miért ne lenne) akkor az már ott lesz csinálva.

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.06.26 14:45:20 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2008.01.27 18:55:18
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Győr
Szia babel!
Szeretném megtudakolni hogy 1:8 az monster gumit tudsz e gyártani??!!
Konkrétan Savagera!Traktorgumi féleséget egyszerűbben lehetne gyártani mint valami bonyolultabb mintát!
Üdv:Ádám

_________________
Ádám46


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.13 19:18:25 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2008.06.17 16:33:09
Hozzászólások: 124
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Szia Babel!
megy még a gumi gyártás? :-D
1/10-es turgyra tudsz csinálni? :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.13 19:38:28 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
szia
megyeget köszi. sajna nem . jelenleg az 1:8 on-road kis profil projekt van terítéken.

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.14 08:03:33 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.12.21 22:36:21
Hozzászólások: 492
Tartózkodási hely: Cork, írország
babel, 1:5 gumit sikerült készíteni?
Ha kell esetleg mintának felni-gumi, akkor szivesen adok.

_________________
"Először nem vesznek tudomást rólad, aztán kinevetnek, aztán harcolnak ellened, aztán győzöl." Mohandász Karamcsand Gandhi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.17 18:12:30 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Üdv Uraim!
ismét elkészült egy sablonom.
1:8 on-road gumma
tulajdoságai:
97mm külső átmérő ( a gyárihoz képest 1mm-el vastagabb futófelület )
ez 17 gr súly többletet okoz a gyárihoz képest na de így is felnivel töméssel együtt 102 gr. ennyit illik még elmozgatnia egy buggy motornak :) nem? :)

jelenleg közepes keménységgel készül de igény szerint lehet majd műanyag keménységű is ami alkalmas a driftelésre de lehet olyan lágy is hogy szinte odaragad az autó az aszfalthoz.
tömés is alakul hozzá úgy néz ki.

bármely 1:8 buggy felnire felragasztható
beszéljenek a képek:
( az öreg felniket a srácomtól koboztam el a fényképezés idejére :) )

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.18 13:29:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.03.22 20:48:32
Hozzászólások: 13
Bocs a hülye kérdésért,de az 1:8-at abszolút nem ismerem,csak egy havernak kérdeznék a gumival kapcsolatban.
Azt írod,hogy: "bármely 1:8 buggy felnire felragasztható" ,1:8-as onroad felnire is felragasztható? /nem tudom a méreteket/
Árban mit mutat 4db gumi?

Válaszod előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.10.18 16:49:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
igen arra is felragasztható . bocs ha félreérthető voltam.
arra céloztam hogy a legtöbb felnin van ugye 2 L alakú perem ami alá bemegy a gumi L alakú pereme. ezen a gumin nincsen L alakú perem mivel a gyári on rod felniken sincs Lalakú perem ( amit én kaptam az a zöld felni azon sincsen perem.

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.12 22:52:40 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Üdvözlet. Noss beléptem a babel fan club-ba. Én is birtokolok egy garnitura babel féle on-road gumot. Azt, hogy hogyan teljesít a gumo menet közben sajnos még nem tudom, de már alig várom, hogy kiprobálhassam. Első tapintásra jo anyag ( nem fizetett hirdetés), ha még minta is lenne rajta az maga volna a menyország. Tényleg fel lehet rakni az L-peremes felnire is. Nekem is sikerűlt (akkor bárkinek menni fog :lol: ). De. Itt adodott egy picike probléma (vagy egy kis szörözés).Méghozzá 2mm-es. A felni amire felhúztam 2mm-rel nagyobb volt mint a gumo oldalfalának belső átmérője. Ettől ugy nézett ki a kerék, mintha lapos lett volna. De ettől függetlenűl szépen felűlt a ragasztandó felület.

Kép

Nos, ezzel semmi baj nincs, csak jol ki kell tömni belül. Az is lehet, hogy ez csak ennél felninél adodott, de ismétlem ez nem hátrány csak oda kell figyelni. Na szoval jol kitömtem oszt teljesen jo lett. Már alig várom, hogy kiprobálhassam mit tud a babelguma. Ha megtörtént akkor irok még.

Kép
Kép

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.02.13 16:28:35 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2008.01.27 18:55:18
Hozzászólások: 596
Tartózkodási hely: Győr
Üdv
Az lenne a kérdésem hogy esetleg monster humikat tudnál-e gyártani?
Vagy megadott adatok alapján? Traktormintás gumira gondoltam mert az nem bonyolult.(anyira)
Ha kivitelezhető lenne engem érdekelne, de lehet hogy még másokat is!
Ha ez megvalósítható légyszives jelezd!
Kösz!
Üdv:Ádám

_________________
Ádám46


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.15 21:18:49 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.11 19:50:03
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Budapest III.ker
Hali mindenki. Ma második alkalommal probáltam ki a gépet a babel féle pálya gumoval és csak jót tudok mondani. Nekem nagyon bejött és ez itt nem a "reklám" helye. A tapadás nekem teljesen megfelel, kopás alig volt rajta. Jo lenne ha a gyártó csinálna rá valami mintát, tökre csajozos lenne ;) . Esetleg vizes pályára. Szerintem jó választás volt, már alig várom mikor próbálhatom ki a rücsköset is.
( ez nem fizetett hirdetés 8) )
Tisztelettel: stenzi

_________________
infernoSOFT-GREEN 2,4GHz
infernoGT-BLUE FM 40.715Mhz
Short Course EP 1:10 2WD Kit
AXIAL AX10


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: terepgumi
HozzászólásElküldve: 2009.05.11 17:00:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.02.07 17:58:03
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Ehhez én is csak annyít tudok hozzáfűzni,hogy köszönet Bábelnak,én 1/8-as bugin próbáltam ki a terep változatot negyed óra gyep és 1 óra aszfalt után is jó állapotú a gumi.Allig kopot,tényleg jól tapad nagyon jól vezethető az autó pedig kapta az ivet.Nekem STS 30-as motor van benne nagyon megszadizza a gumikat de bírják.így örülök hogy a ragasztás is bírja.Ajánlom mindenkinek!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.05.28 22:22:40 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.05 14:43:48
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Baranya, Pécs
Üdv mindenkinek,

nem szoktam túl sűrűn megosztani a tapasztalataimat fórumokon, de most mindenképpen hozzá szólnék a témához, mivel -tudomásom szerint- az elsők közt tesztelhettem Zoli fejlesztéseit. Mind a bütykös-, mind a slick gumijaiból rendeltem a kezdetek kezdetén egy-két garnitúrát és -főként a bütykös esetében- "komoly távot" tudhatok magam mögött, így arról mindenképpen adhatok némi infót: Kopásállósága valóban megdöbbentő és tapadása és kormányozhatósága is (természetesen megfelelően beállított futómű mellett) egészen kiváló. A korábban említett oldalfal-problémák nem okoztak gondot egyáltalán, sőt nálam igen jól bevált a vastagabb, robosztusabb anyagvastagság alkalmazása, mivel az általam használt pálya egy valóban komoly, autót és versenyzőt megpróbáló, "brutál" pálya, mely szinte "eszi" a gumikat, akárcsak a futóművet. Az autó zárható differenciálművel rendelkezik, melynek aktiválása további fokozott igénybevételt és többletterhelést jelent a gumik számára, ennek ellenére, "kóros elváltozásnak" semmi jelét nem tapasztaltam. Minden elismerésem Zoli munkáját illetően és kívánok Neki további sikereket a fejlesztés terén!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kérdés
HozzászólásElküldve: 2009.06.02 19:17:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.12.17 18:42:06
Hozzászólások: 6
Tisztelt Babel!

Az lenne a kérdésem, hogy 4db slick gumi az mennyibe kerülne és fel megy- e a Carson felnire? Az autó 1:10 és on-road és robbanómotoros!

Előre is köszönöm:dávid


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.28 21:08:23 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Üdv Mindenkinek
köszönet az elismerő hozzászólásokért igazán jól esik hogy megtisztelitek a munkámat.

íme pár kép a pályánk talajának milyenségéről és rajta az autóm kereke a gumimmal. látható hogy a föld nem egy liszt finomágú porhanyós , esetleg homokkal kevert barna föld... igaz alföldi szikes talaj amin eső után 1,5-2 cm -es repedések szoktak lenni és egy szolnoki rc autós kolléga szavaival élve szeget lehetne egyengetni rajta.

ezekben a gumikban 10 liter van már és szerintem ez igen jó teljesítmény a gyári gumim nem egészen 2,5 literes élettartamához képest.
ami még előny hogy nem nyúlik ki a közepe és nem dagad fel így teljesen egyenletesre kopik a futófelület. amikor elkezdenek kissé fűrészfogasra kopni a bütykök akkor átcserélem a kerekeket mint az 1:1-es autóknál.
jobb hátsót a bal elsővel, a bal hátsót a jobb elsővel, így az első és hátsó tengelyeken levő különböző kopások és a fűrészfogasodás is előbb kiegyenlítődik majd kezdődik a kopás folyamata ismét vagy 10 literig :)

http://kepek.rcoffroad.hu/public/babel127.JPG
Kép
Kép

köszönöm az eddigi megtisztelő bizalmat a termékem számára és hát rosszat még nem halottam vissza róla :)

üdv Zoli

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.06.28 21:14:18 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2008.02.05 14:43:48
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Baranya, Pécs
Üdv,

az elismerést elsősorban magadnak köszönheted, tényleg jók a gumik! Olyannyira, hogy a tőled (már lassan két éve) vásárolt 4-5 garnitúrából még mindig az elsőt használom és kb. 15-20 liternél tartok!

Sok sikert a továbbiakban!

Áron


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.10.16 19:41:14 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2009.04.02 18:53:06
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: én sem tudom
Szia kedves babel,azt hiszem hogy nem csak a magam nevében hanem Bajás társaim nevében is szeretnélek megkérdezni hogy GUMI fejlesztés az 1/5-ös téren hogy áll???Nagy érdeklődéssel állunk jópáran,és bízunk benne hogy segítesz rajtunk.LÉGYSZI LÉGYSZI LÉGYSZI :-D

_________________
LRP Shark 1/18
Hpi Baja 5b SS 1/5
Hpi E10
Tamya TT-01
06/20 923 18 38


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség