Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 10:22:50

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 11:40:45 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
nem versenyen volt csak egy baráti összejövetelen.
tény hogy nem fog akkorát de azért engem elgondolkoztat az a tény hogy amikor egy 3,5 kg-os autó 60-70-el megy a földön akkor azért nem beszélhetünk olyan hajde nagy tapadásról legyen az apróbütykös, vagy ilyen nagy 4x4-es minta 3 mm széles árkokkal.

ez még csak a kezdeti próbálkozás , hogy meg tudom e csinálni.
a következő már ilyen lesz . ez már biztosan fog fogni szerintem

Kép
.. http://.[/url]

Kép
.. http://.

Kép
.. http://.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 16:41:54 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.12.02 14:31:36
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós
Gratulálok tiszta szívből a termékhez.
Csak így tovább , ha eladásra is fogsz készíteni ,keress meg.
Megjegyzem a bütykösgumit a hajára kenheti az ember, ha köőkeményre száradt a talaj. A Gumi anyaga legalább annyira befolyásolja a tapadást , mint a minta.

Üdv

_________________
DF 03
TRF 414 MII széria
TRF 414 MII WC Replica


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 16:44:33 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.09 16:02:13
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Göd/Budapest
De egy gumi tapadását a gumi anyaga is befolyásolja nem mindegy hogy milyen anyagból van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 20:05:57 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Ricsy írta:
De egy gumi tapadását a gumi anyaga is befolyásolja nem mindegy hogy milyen anyagból van.


ha már itt tartunk akkor a jelenlegi gumim ami a képeken van 51-52 shore keménységű(puhaságú) ami gyárilag volt az autómon az 58 shore körül volt
. de tudok 40 shore puhaságút csinálni.

ha nem tudná valaki a gumi keménység mértékegysége a SHORE.
szóval nem kell aggódni . ha kemény csinálunk puhábbat. akármilyet.

köszönöm a bíztató szavakat is . olyat most is tudok ami nincsen vágva. betonra, aszfaltra jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.30 20:54:19 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
babel írta:
Ricsy írta:
De egy gumi tapadását a gumi anyaga is befolyásolja nem mindegy hogy milyen anyagból van.


ha már itt tartunk akkor a jelenlegi gumim ami a képeken van 51-52 shore keménységű(puhaságú) ami gyárilag volt az autómon az 58 shore körül volt
. de tudok 40 shore puhaságút csinálni.

ha nem tudná valaki a gumi keménység mértékegysége a SHORE.
szóval nem kell aggódni . ha kemény csinálunk puhábbat. akármilyet.

köszönöm a bíztató szavakat is . olyat most is tudok ami nincsen vágva. betonra, aszfaltra jó.


Szia!

Milyen méretben és keménységben tudsz gyártani gumit? Nekem 24mm széles kéne 1/10-es on-roadra. 27-es keménység. 67mm a max. átmérő és slick kellene.
Ilyet tudnál gyártani?

Üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.08.31 05:15:38 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
egyenlőre 1:8 ra csinálok .
tudnék 1:10 re is csak csinálnom kell hozzá szerszámot.
a télen meglesz az is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kérdés
HozzászólásElküldve: 2007.09.03 06:48:23 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.03 06:40:30
Hozzászólások: 1
Szia.Érdeklődöm,árulsz is a gumikból,vagy csak saját használatra gyartod?
Zoltán

babel írta:
egyenlőre 1:8 ra csinálok .
tudnék 1:10 re is csak csinálnom kell hozzá szerszámot.
a télen meglesz az is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Gumigyártás
HozzászólásElküldve: 2007.09.11 20:22:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.07 09:13:11
Hozzászólások: 2
Üdvözlök mindenkit!

Kérlek segítsetek abban hogy milyen abroncsokra lenne szükségetek!
Jó lenne ha fajtát és méretet tudnátok leírni és fényképpel illusztrálni.
Röviden magamról.
Már több éve gumigyártással foglalkozom. Több ezer présterméket és hozzá való keveréket magam állítom elő. Nem titkolom hogy próbálkozom a mini autók minden tipusú gumijait széles körben gyártani és a piacot megszerezni.
A keverék beállítása nem ördögi feladat csak ismerni kell mit miként kell keverni. Vannak ötleteim olyan abroncs kifejlesztésében ahol lenne egy önhordozó abroncs és csak a futó felületet kellene cserélni. Ez a megoldás már forma 1 es autókon már tesztelve van és kb. 200 % al jobb mint a gyári gumija. Valakinél ovastam hogy szívacs szerkezetű abroncsra lenne szüksége . Ez megoldható hagyományos gumiból, szilikon gumiból (szines is lehet), valamint olyan gumi hatású műanyagból ami különböző igényeket kielégít.
Válaszokat és kérdéseket sosoxx@vipmail.hu emil címre kérném.
Segítségeteket előrre is köszönöm.!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gumigyártás
HozzászólásElküldve: 2007.09.11 20:29:19 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
Szabó István írta:
Üdvözlök mindenkit!

Kérlek segítsetek abban hogy milyen abroncsokra lenne szükségetek!
Jó lenne ha fajtát és méretet tudnátok leírni és fényképpel illusztrálni.
Röviden magamról.
Már több éve gumigyártással foglalkozom. Több ezer présterméket és hozzá való keveréket magam állítom elő. Nem titkolom hogy próbálkozom a mini autók minden tipusú gumijait széles körben gyártani és a piacot megszerezni.
A keverék beállítása nem ördögi feladat csak ismerni kell mit miként kell keverni. Vannak ötleteim olyan abroncs kifejlesztésében ahol lenne egy önhordozó abroncs és csak a futó felületet kellene cserélni. Ez a megoldás már forma 1 es autókon már tesztelve van és kb. 200 % al jobb mint a gyári gumija. Valakinél ovastam hogy szívacs szerkezetű abroncsra lenne szüksége . Ez megoldható hagyományos gumiból, szilikon gumiból (szines is lehet), valamint olyan gumi hatású műanyagból ami különböző igényeket kielégít.
Válaszokat és kérdéseket sosoxx@vipmail.hu emil címre kérném.
Segítségeteket előrre is köszönöm.!
Szia!
Az alapvető méreteket és előírásokat megtalálod a versenyszabályzatban.Ezen felül érdemes lenned megkeresni mondjuk Thief1-et aki biztos tudna mondani pár szt magyar bajnokként a gumikkal szemben támasztott elvárásokról

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gumigyártás
HozzászólásElküldve: 2007.09.11 21:21:07 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.09.07 09:13:11
Hozzászólások: 2
Köszönöm a segítséget.
Csak még egy kérdés. Oké hogy a gumi paraméterek le vannak írva, de a felni amire szereltek az szabványos méretű, vagy gumi tipusra készülnek?
A felnire mivel van felfogatva a gumi?
Minden esetben szükséges a szivacsbetét?
A gumi mintázat és profilmélység, ill.alak le van e írva valahol vagy lehet egyedi fejlesztés is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gumigyártás
HozzászólásElküldve: 2007.09.12 06:19:43 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
Szabó István írta:
Köszönöm a segítséget.
Csak még egy kérdés. Oké hogy a gumi paraméterek le vannak írva, de a felni amire szereltek az szabványos méretű, vagy gumi tipusra készülnek?
A felnire mivel van felfogatva a gumi?
Minden esetben szükséges a szivacsbetét?
A gumi mintázat és profilmélység, ill.alak le van e írva valahol vagy lehet egyedi fejlesztés is?
van kb 3 féle monsterre ill truggyra való felni méret és ehhez persze gumi is.a buggy kategóriában a méret ugyan az csak a belső 6 szög mérete lehet más.pillanatragasztóval ragasztjuk fel.lehet kapni olyat ami gumihoz való.mindig van benne szivacs igen.a mintázat és profilmélység a fejlesztőkre van bízva

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Gumigyártás
HozzászólásElküldve: 2007.09.12 09:59:46 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Szabó István írta:
Köszönöm a segítséget.
Csak még egy kérdés. Oké hogy a gumi paraméterek le vannak írva, de a felni amire szereltek az szabványos méretű, vagy gumi tipusra készülnek?
A felnire mivel van felfogatva a gumi?
Minden esetben szükséges a szivacsbetét?
A gumi mintázat és profilmélység, ill.alak le van e írva valahol vagy lehet egyedi fejlesztés is?


Szia!

A gumit sima CA (ciano-akrilát) tartalmú pillanatragasztóval ragasztjuk fel a felnire. Lehet kapni direkt gumi ragasztáshoz való CA-t, ami csak annyiban különbözik a többitől, hogy hígabb mint a sima pillanatragasztók. Én pl. sima pillanatragasztót használok.
A gumitámasztó szivacs, minden esetben szükséges. Gyakorlatilag ez helyettesíti a levegőt. Ugyanúgy mint a normál autósportba játszanak a guminyomással, itt is ugyanúgy tudsz játszani a gumitámasztó szivacs keménységének megválasztásával.Mondjuk off-roadba nem tudom ki mennyit kísérletezik. :)
A mintázatok közül rengeteg a választék, az egyszerű slicktől kezdve elég faramuci mintákat találnak ki a gyárak. Szerintem látogass el egy versenyre és nézegesd meg mit használnak a legtöbben és azt próbáld meg előállítani, mert arra lesz kereslet.

Üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.03 20:32:25 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
nos felélesztem a topikot mivel cirka 7 hónap alatt sikerült elkészítenem a sablonomat melyben a bütykös gumi készül
a jelenlegi 50 shore keménységű . a specterem gyári gumija is ennyi .

paraméterek:
4 mm átmérőjű , 3,5 mm magas bütykök.
116 mm külső átmérőjű , 44 mm széles.
81 mm -es felnire ( átlagos 1:8 buggy felni)
belül merevítő csíkos mint a gyári is.
oldalfala vastagabb 0,5 mm -el mint a gyári a jobb tartás miatt.
akit érdekel esetleg az privátban keressen vagy az e-mailomra is írhat.
egyenlőre kis db-számban lesz gyártva 2hetes átfutási idővel mivel ha lesütök 100-at és nem kell senkinek akkor egy ideig még a betonon is elég lesz a specteren :lol:
szóval várom a kritikákat .nem tudom csináltak e már Mo-n gumit de sokban van és sok a meló vele az biztos de aki hobbyzik annak megéri..

és ki tudja ... lehet valaki indul vele versenyen is próbából és lehet hogy még ott is megállja a helyét.
mindenesetre részemről a modellezés itt kezdődik illetve ez is része kell hogy legyen ... az alkotás...
és légysz a kötözködők kiméljenek hogy sorjás a gumi pl, meg hasonlók , mert felteszed és 10 m mulva letisztul...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.04 07:33:07 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.03.19 21:46:54
Hozzászólások: 43
Heló szerintem nagyon jó az ötlet!!!!
Valamilyen más mintázatba is tudnál csinálni gondolok itt mini pines gumira , aprómintásakra!!!


Üdv.:TiLk


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.04 09:25:12 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.09 07:54:52
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Pilisszentiván
"mivel cirka 7 hónap alatt sikerült elkészítenem a sablonomat"

biztos tudna, csak kéne rá várni pár hónapot. :)

De hogy témában is legyek: Szerintem faxa lett!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.04 15:39:13 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Tilk írta:
Heló szerintem nagyon jó az ötlet!!!!
Valamilyen más mintázatba is tudnál csinálni gondolok itt mini pines gumira , aprómintásakra!!!


Üdv.:TiLk


csak kerek mintát csinálok ill. tudok csinálni mivel ezt én is el tudom készíteni. ha már kocka minta akkor az nagyon komoly megmunkáló gépet igényel és annak a sablonnak az árát sem kifizetni , sem kitermelni nem tudnám.
viszont egy apróbb bütykössel megpróbálkozok szerintem bár ennek a nagy bütyöknek pont az alényege hogy nem kopik el olyan hamar mint egy 1,5x1,5mm-es kockabütyök.

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.04 21:41:43 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Szerintem szép munka! Nem hiszem, hogy normális ember beleköthetne! Kíváncsian várjuk az eredményeket, ha valaki próbálta már!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.04 22:14:46 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Godzilla írta:
Szerintem szép munka! Nem hiszem, hogy normális ember beleköthetne! Kíváncsian várjuk az eredményeket, ha valaki próbálta már!


Köszönöm szépen az elismerő szavakat. Távol álljon tőlem hogy rosszat gondoljak bárkiről de Te is tudod hogy milyen beírások szoktak előfordulni.na hát én nem azokért modellezek..
Még magam sem próbáltam mert nincsen felnim, tudom nevetségesen hangzik :-D de nagyon sok egyébb tevékenységem van a modellezés mellett és hát amikor félre kell tenni valamit akkor sajnos ezt kell háttérbe szorítanom. Ezért is készült 7 hónapig....intenzív munka az kb 8 hévége eszergálás fúrás -faragás volt+ egy pár 10 E ft vasanyag.
Egyébként több féle keménységben tudom gyártani csak amit megmértem 2 fajtát az minkettő 50 shore keménységű volt , ezért csináltuk ilyenből.
egy hét mulva leszek felnivásárlás közelében úgyhogy akkor felugrik 4 nekem is és ugrik a majom a vízbe... de várom a visszajelzést mindenkitől aki kipróbálja . Rosszabb nem lehet mint ugyanennyiért kopottat megvenni mert " hobbyra a kopott is jó" . ezen még teljes értékű bütykök vannak.

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.18 21:18:49 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.22 19:51:41
Hozzászólások: 221
Tartózkodási hely: Budapest, XIII. 06/20/590-6709
Sziasztok!

Én rendeltem Babeltől mindkét gumiból (slick és bütykös) egy garnítúrát. Korrekten, gyorsan, a megbeszéltek időre megérkezett a csomag. A slick főpróbáját Hatvanban, egy aszfaltos bemutatón, a bütykösét a Szabacs -ringen ejtettem meg.

Mivel Babel felhatalmazott, hogy megosszam a tapasztalataimat, ezért néhány szóban közzéteszem őket:

Slick:

A gumit Babel olyan magas oldalfallal készítette, hogy az átmérő megfeleljen egy átlagos off-road gumi átmérőjének. Ez hiba volt! :(
A magas oldalfal miatt az autó oldalirányú tartása nem megfelelő, pedig kőkemény töméssel raktam össze! A nagy átmérő és a jó tapadás miatt a motor nem elég dinamikus a gumival! "nyúlós" volt, nem volt benne az az igazi harapósság, mint az utána feltett GRP 1:8 on road keréknek.

Viszonnyításképpen::
Babel gumi átmérő: 115 mm,
GRP on-road: 95 mm.

On-road guminak a tapadása miatt simán jó lenne, viszont a magas oldalfal és a "ballonossága" miatt nekem nem igazán jött be! Ha szabad javasolnom: Az oldalfal kb. 17 mm-es magasságát nyugodtan csökkentsd le 6-7 mm-re és akkor egy nagyszerű gumi megalkotójának mondhatod magad. Arról nem is beszélve, hogy 1:8 on-road gumiból nincs igazán eleresztve a világ... Egyedül a GRP gumija a könnyen elérhető alternatíva.

Kép

Bütykös:

Normál méretű off-road gumi, egyszerű, ámde a próba szerint kitűnő mintázattal! Amikor kézbe vettem, elsőre nekem kissé nehéznek tűnt, de összerakás után jött a mérlegelés: Babel gumival telefelnire szerelt kerék: 128 gramm, GRP Grip kerék: 120 gramm! A különbség elhanyagolható!
A puding próbája az evés, irány a Szabacs ring! A pilóta személyében a fiamat, Gergőt tisztelheti a nagyvilág! Ő fiatal korának megfelelően nem tisztel semmit és senkit, így a gumi igazán maximális terhelésnek volt kitéve! Gergő szeret kicsit "csapatva", keresztben, "kilinccsel előre" közlekedni, természetesen mindezt a gázkar 100%-os állásában!

Mivel a szerelés nemes hagyományait még csak kóstolgatja, nincs megfertőzve különféle tévhitekkel, ezért ő csak azt tudja mondani, hogy jó, vagy szar a technika, amit a kezébe adtam. A mai napon pedig egyértelműen a "jóóó". illetve a "kúúúuurvaaa jóóó" sommás megfogalmazások hagyták el ifjonti ajkait...

Tehát a gumi szerinte is és szerintem is kitűnőre vizsgázott. Megfelelő a tapadása, de ha úgy adódik meg lehet csúsztatni is, anélkül, hogy utána kontrollálhatatlan pörgésbe kerülne vele az autó! Ennél a guminál is kicsit keményre sikerült a tömés, de semmi hátrányát nem éreztük!
Az lenti képek egy(!) óra intenzív autózás után készültek a gumiról, szerintem a kopásállósága is nagyon jónak mondható! Nem mondom, hogy nem kopott meg, de a Szabacs-ring kemény talaja egy óra alatt sem tudott nagy kárt tenni benne. (olyan kemény volt ma a pálya, hogy néhány helyen szabályosan csikorgott a gumi)

Összegzés: a gumik anyaga, tapadása, kopásállósága jó, a slick magas oldalfala az, ami számomra azt a gumit nem igazán teszi szimpatikussá. A bütykösről ellenben minden tekintetben csak pozitív véleményemnek tudok hangot adni.

Még egy dolog: a szabvány 81 mm-es felnire elég lenne 80-mm-es átmérővel készíteni a gumit, mivel ragasztásnál akkor ráfeszülne a felnire, így egy kicsit eláll, a ragasztó felvitele után össze kellett nyomnom, hogy megfelelően megragadjon a felnin.

Tesztautó: X-Ray XB8-TQ 1:8 buggy, JP Racing B-5 motorral

Kép
Kép
Kép


babel írta:
nos felélesztem a topikot mivel cirka 7 hónap alatt sikerült elkészítenem a sablonomat melyben a bütykös gumi készül
a jelenlegi 50 shore keménységű . a specterem gyári gumija is ennyi .

paraméterek:
4 mm átmérőjű , 3,5 mm magas bütykök.
116 mm külső átmérőjű , 44 mm széles.
81 mm -es felnire ( átlagos 1:8 buggy felni)

szóval várom a kritikákat .nem tudom csináltak e már Mo-n gumit de sokban van és sok a meló vele az biztos de aki hobbyzik annak megéri..

és ki tudja ... lehet valaki indul vele versenyen is próbából és lehet hogy még ott is megállja a helyét.
mindenesetre részemről a modellezés itt kezdődik illetve ez is része kell hogy legyen ... az alkotás...
és légysz a kötözködők kiméljenek hogy sorjás a gumi pl, meg hasonlók , mert felteszed és 10 m mulva letisztul...
Kép
Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.18 22:14:50 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2007.06.06 06:08:12
Hozzászólások: 333
Tartózkodási hely: Füzesgyarmat
Sziasztok!
Köszönöm Francii a mindenféleképpen építő jellegű kritikát ( mindkét gumi esetében annak veszem )
Az on-roaddal kapcsolatban annyit hogy igazad van mert ekkora átmérővel nem fog úgy gyorsulni mint a kicsi átmérővel , de a végsebesség az megmarad a 60-70 km/ h ami ugye a grp gumival fogaskerék csere nélkül nem lenne ennyi . Gyorsulni gyorsulna az off-road hoz való fogassal is de végre nem lenne annyi.
Ez a gumi nem elsősorban on-road ra született hanem vágtam bele a mintát és úgy mentem terepre vele + betonon is nyomtam, viszont nem volt viszonyítási alapom ami ugye a 95 mm átmérőjű gumi lett volna így megfelelőnek tartottam mind a sebességet mind a tapadást . Azután elkezde érdekelni buggy-s nemzedéket mivel a végsebesség megmaradt.
De! a bogár bele van ültetve a fülbe úgyhogy lehet csinálok sablont 95 mm-es gumihoz bár nem tudom lenne e akkora igény rá a fogaskerékcsere terhe mellett.

A bütykös gumihoz annyit fűznék hogy átalakítom a sablont 80 mm-esre hogy feszüljön a felnin és hogy a 8 gr súlykülönbség az adódik abból hogy az oldalfal vastagabb falú 0,4-0,5 mm-el mint a gyári .
köszönöm a fiadnak is a dícsérő szavakat.
Köszönöm mégegyszer elsősorba a vásárlást hogy bizalmat szavaztál az általam készített guminak és hogy a próba után leírtad a véleményedet.

_________________
Carson Specter sufnituningos
AM 40,885 Mhz

full egyedi gyártású 1:5 buggy 70% készültségi fokon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség