Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 10:59:55

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 32 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 2009 MB
HozzászólásElküldve: 2009.03.17 15:22:39 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Megalakult a 2009-es szakbizottság, az elnöke Kiss Orbán László.
Elkészült egy naptár tervezet is, illetve megállapodtunk abban, hogy a tavalyi szabályzatban technikai változtatásokat nem rakunk be.
Ezért nyugodtan készülhet mindenki az idei megmérettetésre.

Továbbiakban a 2009-es Off-Road Szakbizottság Elnöke Kiss Orbán László fog hivatalos információkkal szolgálni a topicban.

Kérem, hogy mindenki csak indokolt esetben írjon ide, hogy jól átlátható, informatív és jól használható maradjon a topic.


Naptár tervezet.

Április 25.-26. Tura Bendzsó ring
Május 30.-31. Modellező Centrum Budapest
Június 20.-21. Apaj RCOR Ring
Július 04.05. Bokor
Augusztus 08.-09. Debrecen
Szeptember 26.-27. Pécs


Mindenkinek eredményes felkészülést és felhőtlen szórakozást kívánok a 2009-es sorozatra!

Üdvözlettel:


Fally György


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára F_Gyuri 2010.01.21 08:03:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.03.18 21:38:30 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.05.17 21:12:00
Hozzászólások: 3
Kedves Off-Road versenyzők és leendő versenyzők.

Köszönöm Gyurinak a felvezető szavakat, és szeretném itt ezen a fórumon is összefoglalni számotokra az idei céljainkat, törekvéseinket és a kialakult versenyzési feltételeket.


2009. március 17-én összeült az MMSZ Autómodell Szakágának Off-Road Szakbizottsága és összeállította az idei év Off-Road Magyar Bajnokságának menetrendjét.

Az egyik legfontosabb eredményként szeretném megemlíteni, hogy az egyesületek delegált tagjai egy színvonalas és jó hangulatú 2009-es versenyszezon érdekében félretették a tavalyi sérelmeiket, vitáikat, és megállapodtak abban, hogy egymást segítve rendezik meg az előttünk álló 6 fordulós bajnoki sorozat versenyeit.

A másik fontos megállapodás arról született, hogy az idei évben a versenyek lebonyolítása egy közösen megválasztott szakbizottsági elnök felügyelete mellett történik, akinek főbb feladatai, hogy a versenyek rendezőit segítse a minél magasabb színvonalú rendezvények lebonyolításában, a szabályok követésében és betartatásában, és az esetleges vitás helyzetek gyors és korrekt megoldásában. Az elnök személyében is született döntés: Kiss-Orbán László (jómagam).

Mint Szakbizottsági Elnök, szeretném is megragadni az alkalmat arra, hogy Titeket versenyzőket is arra kérjelek, hogy tegyétek félre az eddigi sérelmeiteket, és igyekezzetek a szabályok betartásával és sportszerű versenyzéssel hozzájárulni a rendezők törekvéséhez. Azt hiszem a télen bebizonyítottuk magunknak mind, hogy együtt szeretünk játszani, és hogy a szabályok értünk vannak…

De térjünk a lényegre:

MAGYAR BAJNOKSÁG 2009 – OFF-ROAD SZAKÁG

Versenykategóriák:
1/8 robbanós BUGGY
1/8 robbanós TRUCK
1/8 robbanós MONSTER
A Szakbizottság a közelmúltban kialakult 3 versenykategórián nem kíván változtatni, a Technikai Szabályok aktualizálása folyamatban van, de lényegi eltérések a tavalyi szabályzathoz képest nem várhatók. A szabályzat elérhető lesz minden ismert fórumon. Mindenki, aki a tavalyi szabályzat alapján már felkészítette az autóját, az nyugodt lehet, hogy modelljével indulhat az idei futamokon.

Versenyek:
Az idei évben 6 forduló kerül megrendezésre, az ország 6 különböző modellpályáján, melyből az éves összesített eredmények megállapításánál minden versenyző 4 legjobb eredménye kerül beszámításra. Amennyiben a meghirdetett pályákon az adott időpontban bármilyen probléma révén nem rendezhető meg a betervezett verseny, a forduló törlésre kerül, de továbbra is a 4 legjobb eredmény kerül beszámításra. Ha 4 vagy kevesebb versenyt tudunk idén megrendezni, akkor minden megrendezett forduló eredménye figyelembe vételre kerül az év végén.
A Szakbizottság fenntartja magának azt a lehetőséget, hogy amennyiben egy verseny az időjárási feltételek miatt nem rendezhető meg, és a rendező fel tudja vállalni a verseny ugyanazon pályán történő megrendezését egy későbbi időpontban, akkor a lehetőségek mérlegelése után a Szakbizottság arra engedélyt adhat. Ezt egyrészt annak érdekében tesszük, hogy a versenyzők a lehető legtöbb versenyen vehessenek részt, másrészt azért, mert a versenyek a rendezők részéről komoly befektetésekkel jár. A nevezési díjak ilyen esetben átvitelre kerülnek az új időpontra.

Versenynaptár:
1. forduló: 2009.04.25-26 / Tura, Bendzsó Ring
2. forduló: 2009.05.30-31 / Budapest, Modellcentrum
3. forduló: 2009.06.20-21 / Apaj, RCOR pálya
4. forduló: 2009.07.04-05 / Bokor
5. forduló: 2009.08.08-09 / Debrecen
6. forduló: 2009.09.26-27 / Pécs

MMSZ licenszek kezelése a versenyeken:
Mivel ezek a versenyautók súlyuknál és teljesítményüknél fogva jelentős károkat képesek okozni, a Szakbizottság különösen fontosnak tartja, hogy minden versenyző (a saját érdekében is) rendelkezzen idei évre érvényes MMSZ versenyengedéllyel és az ezzel járó biztosítással. A versenyeket megelőzően a rendezők számára lekérjük az aktuális MMSZ versenyzői nyilvántartást és a versenyeken csak a már érvényes engedéllyel rendelkező versenyzőket engedjük részt venni. (Érdemes elhozni magatokkal az igazolványokat, hogy gyorsabban menjen az ellenőrzés.)

Nevezések bonyolítása, nevezési díjak:
A versenyek adminisztrációjának és az időtábla tervezésének elősegítése érdekében a nevezéseket elsősorban a www.rcauto.hu weboldal biztosított elektronikus formában kívánjuk kezelni. Itt szintén fontos, hogy minden szükséges adatot (rádiófrekv., MMSZ, jeladó …) adjatok meg pontosan, a hiányosan megadott nevezéseket helyszíni nevezésként fogjuk kezelni.
Az offroad versenyzésben szeretnénk mindenkit az állandó személyi jeladók használata felé terelni, mivel ebben a versenyformában a szokásos közös jeladók elhelyezése és rögzítése nem biztosítható olyan megbízhatóan, mint a személyi jeladóké. Emiatt egyrészt több versenyzőt ért már kár a futam során elvesztett jeladó révén, másrészt a rendezők számára is jelentős kár keletkezik a sérült vagy elvesztett jeladók pótlásával.
Ezek szellemében az idei versenyeken az alábbi nevezési díjakat határoztuk meg:
a) Nevezési díj: 8.000 Ft/fő/kategória
b) Nevezési díj internetes előzetes nevezés esetén: 6.000Ft/fő/kategória
c) Nevezési díj internetes előzetes nevezés és személyi jeladó használata esetén: 5.000Ft/fő/kategória
Hiányos adatokkal leadott előzetes nevezés esetén az a) pont szerint járunk el.

Rajtszámok:
A tavalyi évben kiadott versenyzői rajtszámokat megtartjuk annak érdekében, hogy ne kelljen a karosszériákat lecserélni, újrafesteni. Az aktuális listát megtaláljátok a www.rcauto.hu oldalon. Ha valaki mégsem kívánja használni a listában jelzett rajtszámot, kérem, jelezze felénk, illetve a versenyek helyszínén az új versenyzőknek érkezési sorrendben biztosítjuk a szabad rajtszámokat.


Várunk mindenkit az első versenyen.
Ha bármilyen rendezéssel, versenyekkel kapcsolatos ötletetek vagy gondotok van, keressetek bátran a helyszínen, vagy itt a fórumon.

Üdvözlettel
KOL
(Kiss-Orbán László)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.23 18:13:48 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
kol írta:
Sziasztok

Két fontos információ:

1. Az idei szabályzat megtalálható itt az rcauto.hu-n a szokott helyén. A szabályzat MMSZ jóváhagyás alatt van még, de már véglegesnek tekinthető tartalmilag.

2. Az MMSZ-nél kialakult versenyzői engedélyekkel kapcsolatos fennakadások miatt az első versenyen eltérünk a meghirdetett MMSZ tagsági kötelezettségtől. A mostani versenyen azok is rajthoz állhatnak, akik még nem tudnak felmutatni az idei évre érvényes MMSZ tagkártyát, de a helyszínen kitöltenek egy felelősség vállalási nyilatkozatot. Az versenyengedélyek beszerzésére a második versenyig lesz lehetőség utólag, azonban a második verseny előtt a versenyengedélyt nem pótló versenyzők eredménye törlésre kerül, és természetesen amíg nem rendelkeznek érvényes engedéllyel, nem állhatnak rajthoz a további versenyeken.


Tanulva a mostani helyzetből, kérünk mindenkit, hogy a jövőben az éves engedélyeket ne az utolsó héten próbálja meg beszerezni. (Hiszen többeteknek már Januárban is szüksége lett volna rá...)


Üdv, KOL


_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.04.24 07:51:39 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Az alább említett szabályzat már felkerült a mi oldalunkra is:
http://www.rcoffroad.hu/versenyszabalyzat.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: MB problem
HozzászólásElküldve: 2009.08.09 20:35:54 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Ajánlom mindenki figyelmébe a : 2009.08.09 , 21:32-kor kelt hozzászólásomat (robnmi néven) az rcauto.hu-n! Az MB-hez kapcsolódik! Fontos!

klikk ide:

http://www.rcauto.hu/forum_posts.asp?TID=759&PN=1&TPN=7

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.09 21:13:12 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
:lol:

_________________
Kép
Design by www.rcpaint.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.10 09:35:16 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Undorító és felháborító is egyben... nem lenne baj tudni, hogy kik voltak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.10 09:39:51 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Szia Rob
Ne keseredj el, az RCOR kupán ilyen dolgokkal nem találkozol. sajnos az MB-töl a hasonló hozzáállású (kupavadászok) miatt ment el nekem is a kedvem. Mert amikor meg beállnak segíteni, nagy arccal csak tengenek bent és nem törik magukat, hogy segítsenek.
üdv: Z'
majd a következő RCOR-en autózunk egy jót. :lol:

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.10 10:27:35 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Godzilla írta:
Undorító és felháborító is egyben... nem lenne baj tudni, hogy kik voltak...

Én nem ismerem őket. F_Gyuri szerint a 23. buggys innen (+apuka):

http://www.rcauto.hu/nevezesek.asp?v=692

Jelenteni szeretném az MMSZ-nél az esetet! Büntessék meg!
------------------------------------------------------------------------------
Srácok! Nektek meg köszi az együttérzést! :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.10 11:09:15 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Szem és fül tanúja voltam az esetnek.
RoBnmi modellező társunk csupán szívességből borogatott, mert akinek hivatalból ott kellett volna lennie az éppen mással volt elfoglalva, vagy csak csupán nem volt kedve ellátni a szabályzatban is előírt feladatát. RoBnmi a tőle telhető legnagyobb odafigyeléssel és odaadással végezte feladatát, és mindezt más helyett.
A vitatott versenyző és édesapja a futam után nem sportemberhez méltó, kirohanással gusztustalan és alpári jelzőkkel bántotta modellező társunkat. A páros nemzetközi versenyeken is képviseli hazánkat így nagyon jól tudja, hogy ilyen magatartásért pillanatok alatt el lehet búcsúzni a versenyzői engedélytől.
Sajnos a buggy döntő alatt más is viselkedtek úgy az emelvényen, ráadásul a futam alatt, hogy az nem megengedhető, semmilyen sportágban.
A buggy-s legjobb 10 elvileg sportágunk krémje, nos ha ilyen példát mutatnak a frissen csatlakozott modellezőknek, akkor semmi jót ne várjunk el a jövőtől.
Természetesen tisztelet a kivételnek, de említett döntő alatt még a lent tartózkodó mechások, és nézők is rémülten tekintgettek az emelvényen folyó eseményekre. Nem hiszem, hogy ennyire kell a pont. Ilyen áron oda a sportérték.

Üdvözlettel:
Fally György
RCOR


Írásomat az RCautó topikjában is elhelyeztem.

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: én a lassú
HozzászólásElküldve: 2009.08.10 20:45:52 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Képzeljétek, van aki szerint én vagyok a hibás. Idézek odaátról:
"Kárt okoztál a versenyzõnek akaratodon kívül a lustaságoddal. Jogosan szólt a verseny végén."

Jogosan f***ozot, és b**m**olt. Akkor ezt lehet az MB-n ha profi leszek? Alig várom! :) De lehet meg se érem, mert még egy ilyen hiba, és le is lőnek a futam után, mint Escobart, aki miatt Columbia kiesett az 1994 foci VB-ről.

http://knol.google.com/k/idan-seggev/the-tragedy-of-andres-escobar-1967-1994/2o1w6bc2errno/5#

Mindent a pontokért!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.10 21:35:55 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!
Korábban minden verseny előtt tartottam eligazítást, melyben részletesen kitértem a segítők feladatára, valamint eligazítás után felmerült kérdéseket is tisztáztuk. Alkalmanként ez a megbeszélés/eligazítás elérte a 30 perc időtartamot, de legalább mindenki tisztában volt a jogaival kötelezettségeivel és feladataival.
Azt is elmondtam, hogy káromkodni stb., csak egyszer lehet, második alkalommal csomagolhat az illető.
Idővel ez elmaradt mivel sok "profinak " bántotta a lelkét, hogy kötelezően részt kell venni az eligazításon. Minden igyekezetem ellenére a kikerült a „kötelező megjelenés az eligazításon” fogalma a szabályzatból
Maradt a kötelező eligazítás, melyet sok rendező a mai napig nem tart meg, illetve a versenyzőknek is eltörölték a kötelező részvételt.
Sajnos ez lett az eredménye.
Az RCOR-nél továbbra is valljuk, hogy nincs profi vagy kezdő modellező. Nálunk csak a nagybetűs "MODELLEZŐ” az ismert. Aki minden rendezvényen ugyanolyan jogokkal rendelkezik, mint bármelyik másik társa, különbség nincsen.
Üdvözlettel:
Fally György

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.10 21:41:46 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Sajnálatosnak tartom egy verseny beszámolója negatív élményt kell, hogy publikáljon.
Minden bizonnyal az indulatok hatalmas megalapozottság okán generálódtak.

Elfogadni végképp nem tudom, hogy olyan ember teszi aki valóban a négykerekű modellező vertikumban legyen az ON vagy Off Road, itthon és külföldön egyaránt ismert.

Egy kicsit általánosítanék is, mert sajnos ez nem csak egy személyre igaz hanem általánosságban sokakról elmondható.
Minden tiszteletem a kivételeknek akik magatartásukkal és fegyelmezettségükkel igyekszenek példát mutatni legyen az kezdő vagy élen haladó.
Azt gondolom még érni fejlődni kell ennek a társadalomnak, hogy akár a modell pályán is olyan fegyelmezettségről adjunk hírt itthon, melyről azok mesélnek akik hazánkat képviselik a mára már felnőtt és számukra és számunkra példa értékű külföldi pályákon tapasztaltak.

Mivel az evolúció itthon még messze van a példa értékűtől azt mondom a szájba vágás ilyenkor segíthet csillapítani az indokolatlan indulatot, mely ezek után joggal válhat indokolt indulattá.
Ezt kell csinálni E?

Köszönöm az én Mamám most jól van de van egy fogadalmam és remélem nem kell a jövőben betartanom, mert az sem a fejlődést fogja segíteni.


Rob neked kitartást és ne gondold, hogy ez általános és bízom benne ( bár nem így lesz ) egyszer felcseperedünk mi is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.10 23:38:29 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Hát srácok, most ott tartunk, hogy kissferi szerint szándékosan csináltam. Azok után, hogy még elnézést is kértem.

Lehet inkább azt kellene csinálnom, amit Berger írt..

De ha azt hiszik emiatt nem jövök többet MB-re, ki kell hogy ábrándítsam őket! :-D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.11 05:25:09 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Rob a világért se tedd azt és más sem amit írtam.
Az sem megoldása és gyógymódja az ilyen és más helyzetekre.

Ez is majd szépen elcsiilapszik mint oly sok más téma ezelött.
Nem is érdemes erre ennyi energiát fordítani csak a következtetéseket kell jóL elraktározni.
Az pedig végképp elvetendő hogy emiatt te vagy bárki elforduljon a legértékesebb hazai megmérettetéstől az MB-től.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.11 06:41:56 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Szia Rob
sajnos az MB-n előfordulnak az ilyenek, én is remélem hogy kulturálódik, és szelektálódik, a mezöny és rájönnek, hogy akármennyire kellenek nekik a pontok, ez csak egy játék, hobby, kikapcsolódás! Tavaly elsö MB-re mentem el, az autóm gyors volt én meg béna, az egyik nagy menő nem tudott megelőzni, üvöltött az emelvényen, majd a végén az egyik kanyarban szépen kirakott a pályán kívülre, és az emelvényen hangosan megjegyezte " na ez sincs már útban!" és valahogy egy "versenybíró" sem vette észre a történteket. Levontam a konzekvenciát a történtekből, és az idén nem is erőltettem, hogy elinduljak az MB-n, inkább játszom jókat az RCOR-kupákon.
Üdv:Z'

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.11 14:30:41 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Sajnos nincsen baj a szabályok és a norma ismeretével, pontosa tudja mindenki, mit lehet, mit nem. Nemzetközi versenyeken nem csinálják, mert nem engedik. Itthon pedig vannak olyan szervezők, akik teret engednek az effajta viselkedésnek. Amíg ők jelen vannak, addig belülről rohad az egész.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.11 19:06:44 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Én már a jövőre, a következő MB futamra koncentrálok.

A szervezőktől kérdezném, vagy attól aki már járt itt, milyen pályára lehet készülni? Biztos itt is lesz egy két villantós pályaelem, mint pl. Bokoron vagy Debrecenben...

Láttam pár tavalyi képet, videót.. de milyen lesz idén?

Üdv,
RoB

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.11 19:23:02 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
Alapjába véve más országokban azért nem történnek hasonló incidensek mivel nem mindenki indulhat mindenhol.
Be kell látni, hogy itthon manapság nálunk a mezőny eleje és vége közt hatalmas a különbség. Az élen állók elég komoly pénzeket raknak bele ebbe a sportba, amit így már nem is igazán neveznek hobbinak.
Míg a vége csak eljön, hogy autózzon egy jót és megméretesse magát.
Mivel elég nagy a távolság nem várható el, hogy mindenki megértse, hogy ez nem mindenkinek játék.
Az aki mondjuk futamonként elhasznál egy garnitúra gumit nem csodálom, hogy pipás lesz amikor egy kezdő tapasztalatlansága a versenyébe kerül. Természetesen ettől függetlenül ez még nem ok arra, hogy így beszéljünk a másikkal.
Bár az is igaz, hogy aki beáll segíteni a buggy „A” döntőben annak bele kell adnia apait, anyait. Ott nem lehet rugdosni aztán vagy föl áll vagy nem, vagy megy tovább vagy nem.
Itt nem lehet megtenni, amikor több 100 ezrek forognak egyeseknek versenyenként kockán.

Üdv. Kapu

_________________
Kép
Design by www.rcpaint.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009.08.11 20:05:57 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Szó nem volt itt tapasztalatlanságról. A kezem féltettem. És sokkal többe lenne nekem mint 100 ezer ha eltörik az ujjaim... Ugyanis munkaeszköz.

Legközelebb hozzá se érek autóhoz amíg el nem megy a mezőny, vagy ha húzzák a gázt, mint jelen esetben. Rengetegszer borogattam, nem lógtam el egyet sem, sosem volt gond. Egyszeri szerencsétlen mozdulat miatt nem kéne letépni az ember fejét. Főleg ha jó szándékkal ment oda... Mind1...Ennyi...

u.i: Amúgy a verseny előtt direkt szóltam a szervezőknek, hogy a segítők feladatát külön mondják be, nehogy gond legyen. A szabályzatot én ismerem, csak ezt akartam elismételtetni. Meg is tette, csak nem sokan voltak jelen.
Annyival talán ki lehetne egészíteni, hogy a kezünket, kesztyűben kellene használni, mivel a láb - ahogy bemutattam, sajnos - nem éppen erre való. Két autót lábbal nem lehet szétszedni.... Nekem jó lecke volt, a többieknek meg legyen esettanulmány.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 32 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség