Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 09:07:12

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.05.27 12:46:17 
Offline
RCR Team Driver
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.08 13:42:33
Hozzászólások: 197
Tartózkodási hely: Bp.
Serpent.hu írta:
Sziasztok!

Ha van valamelyikőtöknek kedve rövid versenybeszámolót írva nyugodtan küldjétek el nekem és lefordítom. Sajnos a saját futamomra történő készülődés miatt a legtöbb eseményről lemaradok, ill. a Junior kategória dobogósairól meg nem volt fényképem :oops:

F_Gyuri írta:
http://www.redrc.net/2011/05/hungarian-offroad-championships-rd2-report/#more-43111


...ha ez a kissé homályos megfelel!
Köszönjük!


Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.05.27 20:29:22 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Itt is fent vagyunk! :)

http://www.rbproducts.com/mainEn.php?part=Events&page=presente_race_report.php&date=21-22/5/2011&jours=21-22&mois=5&lieucourse=JASZBERENY&ans=2011

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.05.30 21:28:36 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

A mai napon megtörtént a pálya felkészítése a hétvégi MB futamra.
Fűvágás, védőháló felújítás, nyomvonal javítás, és hengerelés.

Külön köszönet RoB-nak danoxx74-nak, dtr-nek és Szimi-nek ez önzetlen segítségért.

A versenyig már a pálya zárlat van. Nyitás szombaton.

Még két nap van a nevezésből, jelentkezzetek szeretettel várunk mindenkit.

Sajnálattal látom, hogy a Juniorban egyelőre egy nevezés található. remélem fog még változni, mert az MB szabályzata szerint, három fő alatt nem indítható el egy kategória.

Büfé mind két napon lesz. Úgy tűnik a segitő kérdés is megoldott lesz, annak részleteiről, RoB fog információt szolgáltatni.

Néhány kép a mai napról.

Üdv:
Gyuri

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: MB - Apaj segítők
HozzászólásElküldve: 2011.05.31 22:25:40 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Sziasztok!

A hétvégi apaji MB futamra az eddigi visszajelzések szerint lesz 7 fizetett segítőnk.
Mivel a verseny 2 napos, és fejenként 10 ezer Ft-ot kérnek, valamint ebédet is szokás adni nekik ez komoly költség lesz, amit az egyesület idei költségvetése sajnos nem tud bevállalni.
Ez kb. 80 ezer Ft, amit a versenyzőknek kellene összeadni.

A várható nevezői létszám figyelembevételével arra a döntésre jutottunk, hogy naponta és nevezőnként ezer Ft-ot kérünk el a nevezési díjon felül. Aki mindkét nap jön versenyezni és egy kategóriában indul, az 2 ezer Ftot kell fizessen nevezésenként, cserébe a fizetett segítők állnak be helyette.

Senkit nem kötelezhetünk, így senkit nem is kötelezünk arra, hogy ezt a plusz költséget vállalja, ilyenkor a régi szabály szerint be kell állnia segítőnek a futama után.

Köszönjük a megértéseteket!

Üvdözlettel,
Fekete Róbert

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.02 08:28:38 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.02 20:54:10 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Az időtábla és a csoportbeosztás változott, lejjebb már a frissített és remélhetően végleges verzió látható.

Néhány extra kérés és egy késői nevezés futott be ezért volt szükség a változtatásra.

Üdv:
Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Valaki vasárnap Apajra Budapestről?
HozzászólásElküldve: 2011.06.03 01:04:32 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.08.06 12:34:31
Hozzászólások: 108
Sziasztok!

Valaki megy le vasárnap Apajra Budapestről?

Szívesen betársulnék az autóba, feltéve, hogy Vasárnap vissza is jövünk!

üdv,
Szeszler Dávid

_________________
Mugen MBX6T Eco conversion
Team Durango DEX410


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.06 08:22:15 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Tisztelt Versenyzők!

Ezúton köszönet mindenkinek, a részvételévelt és a sportszerű versenyzést mellyel minden résztvevő emelte a rendezvény színvonalát. Remélem mindenkinek sikerült élményekkel teli hétvégét eltölteni az Apaj ringen.

Továbbá külön köszönet azoknak, akik munkájukkal is hozzájárultak ahhoz, hogy a hétvégi verseny ilyen minőségben lebonyolítható legyen.



Kicsit üröm az örömben, hogy a sokadik kérés ellenére sem sikerül a hőlégfúvós problémát átlépni.

Tegnap sok-sok modellezőnek legalább tízszer leállt a töltője mivel a feszültség beesett az alsó küszőb érték alá.

Mivel sokadik kérésre sem sikerült száműzni a hőlégfúvózást, és áramot csak az akkumulátorok töltésére vagyunk kötelesek szolgáltatni, kénytelenek leszünk korlátozó intézkedéseket bevezetni.

Két megoldást látok egyelőre, de könnyen lehet, hogy nem ezek közül kerül ki e végleges verzió, hanem egy harmadik vagy n-edik verzió lesz a végső. Remélem sikerül minél előbb megnyugtató megoldást találnunk a problémára.

1. A töltésre a konténerben külön terület lesz kijelölve, ahol mindenki elhelyezheti töltőjét és a konténeren kívül csak a hangosítás és a kompresszornak szolgáltatunk áramot.

2. Marad minden a régiben, de amennyiben valaki hőlégfúvózik a pálya hálózatáról, azt csak büntetés terhe mellett teheti, meg a jővőben. Kivételt senki semmilyen indokkal nem élvezhet.

Áramunk jelenleg ennyi van, a szabályzatban előírtaknak maximálisan megfelel. Szó van egy esetleges hálózat fejlesztésről is, de ez a jövő zenéje.

Remélem, megérti mindenki, hogy ezeket az intézkedéseket a többség érdekében, kell meghozni.

Sajnálom, ha bárkit is hátrányosan érint a kialakult helyzet, de úgy látszik a kérés nem ér semmit.

Üdv:


Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.06 08:56:00 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

A villanyban van némi tapasztalatom, ezért egy 5. megoldás ajánlanék.
A kalocsa dug aljai legyenek lekorlátozva 2A-es C-s (Lomha) megszakítóval. Ez kb 500W. Ezzel meggátolható a hőlégfúvós történet mivel annak legalább 6A-es megszakító kell. Természetesen az összes leágazást külön kell biztosítani a 2A-esel, mert az össz áram sokkal több lesz. A kompresszornak megint 10A kell. Meg a kalocsán lehetne egy 6A-es amivel ott helyben lehetne hőlégfúvót használni.

Akku töltés. Akinek 12V-os betápú töltője van, és biztosra akar menni, az vigyen magával egy kiöregedett 55Ah autó akksit, és egy töltőt hozzá (5A). Ez megoldja a fesz kiesést. Vagy szünet mentes számgép táp.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.06 10:35:26 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Csak a gond az, hogy csillag-pontban kell majd áramot venni és nem lehet a táborhelyek közt tovább hosszabbítani.

Ha pl. 5db töltő egyszerre 10A-rel tölt pl. 3db 4 cellás és 2db 2 cellás akksit az hány W?

A végső megvalósítás előtt pontos számítás fog kelleni...

A plusz fölösleges fogyasztókat is ki kell iktatni. Pl. le nem tekert hosszabbító, benne vasmaggal, ami így elektromágnesként működik és fogyaszt....

Egyébként ami igazán nagyot ejt a feszültségen az a szivattyú motorja a konténerben, ha pont nagy a terhelés a hálózaton, + megy pl. a kompresszor is...

Nekem is töltés gondjaim voltak a hétvégén, majdnem 2 elektromos döntőm ment el amiatt, hogy nem töltődött fel a nagyobbik verseny akksim, és a kisebbik gyakorlóval kellett mennem.. 1x be is merültem pont a célvonaltól 10cm-re...

Valami megoldást találnunk kell, mert egyre több az elektromos induló!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.06 10:58:53 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
RoB!

Nagyon nincs mit számolgatni mível 1 fázisunk van, így akárhogy is van kiosztva a fogyasztokank az áram,. az mindenképpen öszegződni fog.

Szanyin Norbi ötlete valóban jónak tünik. Ugyan a hőlégfúvózást én addig kizárnám míg nem történik meg a hálózat fejlesztése.

Természetesen az agregátoról bárki meg tudja oldani. Öt évig én is robbanósoztam, gázzal melegítettem a motort, néhányunknak évekig tökéletes megoldást jelentett. A motor nem károsodott, egyszerű olcsó és nem utolsó sorban gyors módszer volt.

Üdv:

Gyuri

Ajánlom Tőzsér Áron topik indító írását: viewtopic.php?t=11569&postdays=0&postorder=desc&start=40


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.06 13:41:17 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
De ki kell számolni, hogy mekkora áramkorlátozókat teszünk be, hogy ne érhesse túl nagy hirtelen terhelés a rendszert, viszont az egyes ágak lekapcsolás nélkül használhatók legyenek a meghatározott teljesítményű töltésre.

Pontos számítás kell a mostani szivattyú, kompresszor teljesítményét is nézve, hogy mennyi a maradék amit töltésre szét tudunk osztani a lenti módszerrel.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.06 14:28:43 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Igazad van, számoljatok!

Amennyiben megy a hangosítás, az időmérő rendszer, a szivattyú, a kompresszor, a hűtő, a konténervilágítás, és a töltők, az internettes kütyük esetleg még néhány ventillátor. Kiváncsi leszek mennyi marad, ami kiosztható hőlégfúvózásra.

Szerintem semmi, mivel összesen 32A áll a rendelkezésünkre.

Üdv:

Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.06 14:53:47 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Sziasztok

Szerintem jelen helyzetben maga a szivattyú a kompresszor és a hűtő elég a hálózat megfektetéséhez. Éppen ezért nem sok jelentősége van bármiféle korlátozásnak - a probléma nem a kinti hálózaton van.

Valami megoldást természetesen kell találni, mert egyre több lesz az elektromos autó.
A pukkantósok részéről meg valamiféle tolerancia szükségeltetik - nem csak az az egy hőlégfúvó volt ám...
Esetleg lehetne egy közös, legális hőlégfúvó vagy gázos melegítő. Ha már korlátozni kell valamit, akkor ez igazságosabbnak tűnik, mint az összes elektromosban induló versenyző száműzése a konténerbe. Tölteni folyamatosan kell, míg melegíteni csak néha-néha. A melegítés pont úgy megosztható, mint a kompresszor.

A megszakítózás jó ötlet, de szerintem nem a kinti hálózat okozza a fő problémát. Persze ebben az esetben viszont 50m-es kábellel kell készülnie mindenkinek. Most hétvégén a sarokban gyakorlatilag az egész társaság az én hosszabbítómra volt dugva.
Ráadásul a megszakítózásnál biztosítani kell a megfelelő számú csatlakozási lehetőséget. Logikusan senki sem osztaná meg a kicsike 2A-es csatlakozását - ez legalább 20 csatlakozási lehetőség. (de ha optimistán gondolkodunk a jövőbe, akkor több)

A másik oldalról pedig aki hosszabb távon is tronyosban gondolkodik, annak érdemes egy üzembiztosabb töltési rendszer beszerzése. Ez mindenhol gondot fog okozni, jobb nem lesz a helyzet. Hiába lesz Apajon három fázis, ez nem megoldás a többi pályára - Jászberényben is erősen le volt terhelve a hálózat.
Nekem van egy 20A-es, 12V-os tápom a töltő előtt és eddig még sosem akadt meg a töltésem. Valószínűleg a táp képez akkora puffert, ami megvédi a töltőt az ingadozásoktól.

uff

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.06 16:41:07 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Én feszegetnék egy másik kérdést ami bennem és talán másokban is felvetődött a hétvége kapcsán.

A fizetett segítők.
Amikor ez a kezdeményezés elindult nagyon örültem és támogattam. Amit a fiuk kinn kiálltak a napsütésben és a melegben ácsorogva az is szép teljesítmény.

Az eredeti fel állás szerint,amikor a különböző kategóriák versenyzői borogattak oda vissza, az kevésbé volt megterhelő az emberre, hiszen óránként egyszer kellet ki állnia. Motiváltabb volt, mert tele volt bajtársi jó akarattal, és segítő készséggel. Arról nem is beszélve, hogy tudta hogy amikor ő áll majd fent az állványon, elvárhatja ugyan ezt a modellező társától.

Sajnos a fix segítőkön azt láttam , hogy be fásultak, le lassultak, a fáradságtól és szélsőséges körülményektől.
Ez már olyan hibákat és vakságot eredményezett náluk ami nehezen, volt tolerálható. Hozzá teszem nekem nem volt ebből semmilyen hátrányom.

Szerintem ez a felállás nem a legjobb egyik fél számára sem. Azt gondolom, hogy két garnitúra borogató már segíthetne, hogy pihentebbek legyenek. Persze az kétszer annyiba is fog kerülni.

Ezzel senki törekvését, és szervezését nem akartam leszólni, vagy elvenni tőle a kedvét. Inkább segíteni szeretnék eddig is ezt tettem.

Remélem közösen kitaláljuk a jó megoldást.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.07 11:45:05 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Norbi

Ahogy hallottam RoBtól és Gyuritól a hétvégén sem jött ki nullszaldósra a futam. A két garnitúra borogató szerintem ebben az esetben egy romantikus ábránd - örüljünk, hogy ezt is finanszírozni tudta az egyesület.

Egy dolgot ne felejtsen el senki!
A borogatók nem a "terézanya" díjra gyúrnak, nem szívességből állnak a pályán a tűző napon. Ezért pénzt, kaját, piát, stb. kapnak.
Ezért szerintem elvárható, hogy rendesen tegyék a dolgukat.
Ha elmegy árkotásni ott sem fogják babusgatni, mert süt a nap és por van. Ez egy munka amiért pénzt kap!

uff

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.07 12:06:09 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Pontosan 88 000 Ft-t fizettünk a borogatókért. Messze nem jött össze ez a pénz abból a gyűjtésből, ami erre a célra lett létrehozva.
Ennyiért vállalják, és úgy teljesítenek, ahogy. Senki ne várja el, hogy számon legyenek kérve. Nem kötelező igénybe venni a munkájukat. Ezt a szervezők nem tudják felvállalni, mivel úgy is hárul, épp elég feladat rájuk a rendezvény során, és nem utolsó sorban, nekik is jár a kikapcsolódás.
Vagy lehet teljesen gazdasági alapokra helyezni a versenyzést, ahol lesz korrekt segítői stáb, valamint kisegítő személyzet, mely minden igényét kielégíti a versenyzőknek. Sajnos ez csak a nevezési díjak drasztikus megemelésével lenne elérhető.
Úgy gondolom, hogy a pályák és a rendezés abszolút megütik az európai színvonalat hazánkban. Amennyiben nem találjátok jónak a jelenlegi segítői rendszert, úgy lehet jobbat-olcsóbbat szervezni, mindenki nagyon hálás lesz érte (én is), vagy lehet menni a szabályzatban rögzítettek szerint, és magunknak borogatni. Az EB-n és a VB-n is beáll akár az aktuális világbajnok is borogatni.
A választás csak rajtunk, versenyzőkőn áll.
Üdv:
Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.07 12:06:10 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
A hétvégi segítők nagyon sokba kerültek. Olyanok voltak amilyenek, először csinálták ezt a munkát.

Jól meg lettek fizetve, mégse voltak motiváltak...
Akkor is 5ezer/nap a bérük ha bénák... (+kaja)

Mit tegyünk? Inkább ne hívjunk legközelebb?

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RoB 2011.06.07 12:07:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Borogatók
HozzászólásElküldve: 2011.06.07 12:27:53 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
Szerintem szavazzunk ez ügyben RcOffroad / rcauton is akár!

Szerintem jobb a feelingje a versenynek ha a versenyzők borogatnak, ráadásul jobban is csinálják/ csináljuk Sokkal !!!!

Ha szerelni kell akkor úgy is általában beáll a mehasunk!

Ha valaki megis fizetni akar érte az intézze el magának az aktuális pálya tulajával időbe! (az MB n is így szokott működni ) !

Üdv. P.

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.06.07 12:28:17 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Fizetett segítők nélkül nem tudnánk végigcsinálni a napot.
Még az MB sem menne, az RCOR meg semmiképpen.

Esetleg futamok után össze lehetne szedni a csapatot és elmondani mit kellene másképp csinálni. Talán beférne 5 perc segítői eligazítás a futamok között - bár ezt Gyuri tudná megmondani.
Szívesen segítek - nevezzük ezt számonkérésnek, vagy akárminek.

Meggyőződésem, hogy pénzért el lehet várni a normális munkát mindenkitől.
A vasárnapi csapat nagyon gyenge volt. Nem azért mert először csinálták és nem azért mert meleg volt - egyszerűen sz@@@@k az egészbe.

uff

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 58 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség