Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 10:08:45

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Off-Road szakbizottság
HozzászólásElküldve: 2007.10.01 17:35:29 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Íme a közösen elfogadott delegálásí szabályzat.

Off-Road Szakbizottsági delegálási szabályzat.


1. A szakbizottság tagjai
A szakbizottság tagja csak Magyarországon a Magyar Modellező Szövetségben (továbbiakban MMSZ) hivatalosan bejegyzett olyan sportegyesület lehet, amely részt kíván venni az Off-road szakág munkájában, illetve az előző idény OFF-Road kategóriáinak Magyar Bajnokai*. A bizottságba minden egyesület egy főt delegálhat, a delegáltnak rendelkeznie kell érvényes MMSZ tagsággal. A szakbizottsági ülésen történő döntéshozataloknál minden egyesületnek 4 szavazati pontja van, ezen kívül a szakbizottság munkájában résztvevők, az általuk képviselt egyesület a tárgyévet megelőző évben MMSZ tagsággal rendelkező aktív* Off-Road versenyzői létszámának megfelelően rendelkezik versenyzőnként további 1-1 ponttal.
Szakbizottság munkájába be kívánjuk vonni az előző év bajnokait akkor számukra is 2 szavazati pontot kell biztosítani.
A szakbizottságban résztvevő tagok, és egyesületek saját pontjai, és az egyesületek tárgy évet megelőző évben számlált aktív* versenyzőinek összes tagja után járó pontok képezik a 100%-ot.
Szavazategyenlőség esetén a szakbizottság elnöke dönt.

A szakbizottság megbízása a tárgy évi szezon végéig tart, az eredmények hitelesítése után lejár. Az soros szakbizottságot az utolsó versenyt követően 21 naptári napon belül fel kell állítani.
Aktív versenyző*: Aki tavalyi évben az MB keretei közt versenyzett és érvényes MMSZ tagsága volt
Magyar Bajnok*: Ha a Magyar Bajnok nem kíván részt venni a szakbizottság munkájában akkor lehetőséget kell biztosítani a 2. , illetve a 3.helyezett számára.


Példa a szavazati pont értékre:
A Egyesület: egyesületi pont 4, előző évi aktív versenyzői létszám után járó pont pl2 pont. Az egyesület képviselője így összesen 16 szavazati ponttal rendelkezik.

B Egyesület: egyesületi pont 4, előző évi aktív versenyzői létszám után járó pont pl 23 pont. Az egyesület képviselője így összesen 27 szavazati ponttal rendelkezik

C Egyesület: egyesületi pont 4, előző évi aktív versenyzői létszám után járó pont pl 48 pont. Az egyesület képviselője így összesen 52 szavazati ponttal rendelkezik

D Egyesület: egyesületi pont 4, előző évi aktív versenyzői létszám után járó pont pl 3 pont. Az egyesület képviselője így összesen 7 szavazati ponttal rendelkezik

E Egyesület: egyesületi pont 4, előző évi aktív versenyzői létszám után járó pont pl 0 pont. Az egyesület képviselője így összesen 4 szavazati ponttal rendelkezik

D Egyesület: egyesületi pont 4, előző évi aktív versenyzői létszám után járó pont pl 0 pont. Az egyesület képviselője így összesen 4 szavazati ponttal rendelkezik

Buggy Magyar Bajnok 2 szavazati pont
Truck Magyar Bajnok 2 szavazati pont
Monster Magyar Bajnok 2 szavazati pont

Ez a példa szerint összesen 116 pont érték. A példa szerint szavazás esetén 66% szavazati pont a versenyzők akaratának többséget képviseli.

A szakbizottsági tagok delegálásának módjáról, illetve a szavazatok arányának módosításáról a szakbizottság dönthet, de ehhez 75% szavazati többség szükséges. Ezt a szavazati többséget a fent részletezett szabályok, és szavazati arányok alapján kell elérni.

2. A szakbizottság elnöke és további "tiszteletbeli" tagok
A bizottság elnökét az 1. pontban meghatározott személyek az első (alapító) szakbizottsági gyűlésen választják meg szavazással, 66%-os szavazati többséggel. Az elnököt minden évben, az első bizottsági ülésen újra kell választani. A szakbizottság további "tiszteletbeli" tagokkal bővíthető (pl. előző év off-road kategóriáinak helyezettjei). Ezen jelölteket a szakbizottság bármely tagja előterjesztheti és a bizottság szavazással dönt a tagok megválasztásáról. A megválasztott tiszteletbeli tagok szakmai tudásukkal segíthetik a bizottság munkáját.

3. A szakbizottság tagjainak bővítése
A szakbiztosság munkájában minden újonnan alakult egyesület részt vehet, és delegálhat tagot. Szavazati joga az 1. pontban leírtaknak megfelelően számítandó.
Az új egyesületeket lehetőség szerint értesíteni kell a delegálás lehetőségéről és feltételeiről, de a szakbizottságnak nem kötelessége felkutatni az összes létező egyesületet. Az új egyesületek megkeresését bárki szavazás nélkül kezdeményezheti és elvégezheti.

A delegálási rendszert úgy kell meghatározni, hogy módosítása ne legyen szükséges évente. Fontos hogy a delegálási rendszer ösztönözze az egyesületeket, hogy minél több új tagot- versenyzőt fogadjanak

Budapest 2007. március 30.

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.02 10:20:59 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Sziasztok,

Javaslatom a 10.16.-i Off-road szakbiztossági ülés napirendi pontjaira:

1, 2007-es év értékelése:
- Magyar Bajnoki futamok értékelése:
__________Versenypálya, infrastruktúra felkészítése
__________Szervezés, lebonyolítás
- Szakbizottság munkájának értékelése
- Szakmai hibák, észrevételek, javaslatok 2008-ra
90 perc


2, Delegálási szabályzat átolvasása, a 2007-es adatok kikérésére felelős kijelölése.
10 perc


3, 2007-es versenyeredmények hitelesítése. Kategóriánkénti bajnokok kihirdetése.
20 perc


4, Következő lépések meghatározása:
- A 2008-as Off-Road szakbizottság felállításának időpontja
- Egyéb egyesületek, személyek bevonása a szakbizottság munkájába, javaslatok alapján)
10 perc


5, 2007-es Off-Road szakbizottság feloszlatása
5 perc

Szép napot
Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.02 13:56:22 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Az Off-Road Szakbizottság részére létrehoztam egy közös email címet

offroadszb@gmail.com

A szakbízottsági tagok részére, kívánságra a jelszót privátban vagy telefonon megadom.

üdv:
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.02 17:22:02 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Tisztelet Szakbizottsági tagok!

Horváth Zsolt MMSZ tisztségviselő megbízásából kérem, hogy a szakbizottsági gyűlésre mindenki szerezzen be meghatalmazást klubjának vezetőségétől.
A meghatalmazásnak célszerű az aláírási és döntéshozatali joggal felruházni a szakbizottsági tagot, az alábbiak szerint.

Egyesületének nevében eljárjon a Magyar RC Off-Road Bajnokság szervezésében és a Magyar Modellező Szövetség által felállítandó RC Off-Road Szakbizottság felállításában, munkájában, illetve az ezekkel kapcsolatos összes döntésben, teendőben.

A meghatalmazásra azért van szükség, mert ha marad idő akkor akár 16.-án, a tavaly közösen lefektetett és elfogadott szabályzat alapján, megalakulhat a 2008-as Szakbizottság és alakuló taggyűlésén elnököt választhat köreiből.

A további eredményes munka reményében.

Sporttársi üdvözlettel:
Fally György

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.04 19:58:28 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.03.06 12:01:55
Hozzászólások: 7
Sziasztok!

a 2007-es évben az alábbi klubok indítottak versenyzőt offroad kategóriában, és így a2008-as szakbizottságban elért szavazati pontok a következőképpen alakultak:


Műegyetemi Modellező Klub 1fő 5pont
Szeged Városi Modellező SE 3fő 7pont
Debrecen VMK 2fő 6pont
Dabas Városi Modellező Klub 1fő 5pont
Kecskemét SE 1fő 5pont
Csepeli MSE 3fő 7pont
Orosházi VMK 1fő 5pont
Pécsi Ércbányász SE 3fő 7pont
Soproni VMK 1fő 5pont
Szajoli MK 5fő 9pont
Budapesti Autómodellező Klub 3 fő 7pont
Kaposvári MSE 9fő 13pont
HORT SE 1fő 5pont
Rc Off-Road Autó 30fő 34pont
Grim RC Modellautó SE 14fő 18pont
Miskolci RC Modellező SE 7fő 11pont
Százhalombattai Dream Team 1fő 5pont
Sokoró RC 6fő 10pont
L. Nagy autósport SE 9fő 13pont
Csaba Honvéd Kulturális SE 2fő 6pont

A helyezettek szavazati joga/pontjai még plusszban jönnek

Kérem segítsetek minden felsorolt klubot értesíteni!

Üdvözlettel:

Horváth Zsolt
MMSZ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.16 15:18:12 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Mivel egy eszetlen névtelen modellezőnek és barátjának (akiknek egyébként semmi köze hozzá) nem tetszett, hogy a topikba felkerültek a szakbizottsági tagok hozzájárulásával azok elérhetőségei, és erről a tényről névtelen bejelentést tett egy adatvédelmi biztosnál.
Valamint két tag utólag letagadta, hogy hozzájárulását adta a publikáláshoz.
Ezért a későbbi viták elkerülése végett az elérhetőségeket töröltem a topicból.

Ha valakinek kellemetlenséget okoztam volna, azoktól ezúton és utólag is elnézést kérek.

üdv:
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.16 16:06:12 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.22 18:54:19
Hozzászólások: 293
Tartózkodási hely: Budapest XV.
Már elnézést de én mint érintett tag nem tagadok.
Engem nem kérdeztél meg.
Telefonos beszélgetés volt....Te ezt mondod én meg ezt.
Egyikünknek sincs bizonyítéka.

Szóval ha hozzászólásom törlésre kerül, kérlek tedd meg majd a Tiedben is az erre vonatkozó részt mert engem így sérelmez.

Ami meg az írásod többi részét érinti, azt a piros betűs kiemelést biztos, hogy illdomos szintén a bizonyítékok hiányában így kijelenteni?

Én elhiszem, hogy fel vagy háborodva de ennek akkor sem ez a lerendezési módja. Gyerekes és félrevezető.

Feltételezéssel nem biztos, hogy használsz.
Szerintem...

_________________
SANWA M8
HongNor X1CR Pro
International HongNor Racing Team Hungary
GrimRC SE
sponzored by: R/C System Co.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.16 16:11:36 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.22 18:54:19
Hozzászólások: 293
Tartózkodási hely: Budapest XV.
Ami pedig a mai megbeszélést érinti, köszönöm szépen a többieknek, hogy eljöttek.
Remélem a jövőben ennél még gördülékenyebben mennek majd a dolgok.

Bízom továbbá abban is, hogy nem egymás mondanivalójába fogunk folyamatosan beledumálni, hanem egymást figyelmesen végighallgatva tartjuk az összejöveteleket.

Thief összeállítása jó volt napirendnek. A szükséges dolgokat megbeszéltük.

A továbbiak az új szakbizottság dolga lesz. Remélem sikerült nekik némi távpontot összeszedni és ezt természetesen át is adjuk nekik.
Ugye? :)

_________________
SANWA M8
HongNor X1CR Pro
International HongNor Racing Team Hungary
GrimRC SE
sponzored by: R/C System Co.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.16 16:31:55 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Vuki írta:
Én elhiszem, hogy fel vagy háborodva de ennek akkor sem ez a lerendezési módja. Gyerekes és félrevezető.

Feltételezéssel nem biztos, hogy használsz.
Szerintem...


Gyerekes és félrevezető a haverod levele volt, amit az adatvédelmi biztosnak írt... ráadásul annyira amatőr módon buktatta le magát a screenshot-tal, hogy az már szinte fájdalmas. Hidd el, akinek kell tudnia, hogy ki volt az, az magától is tudja!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.16 16:33:07 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.22 18:54:19
Hozzászólások: 293
Tartózkodási hely: Budapest XV.
Ennyi erővel én is írhattam volna.....

_________________
SANWA M8
HongNor X1CR Pro
International HongNor Racing Team Hungary
GrimRC SE
sponzored by: R/C System Co.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.16 16:43:36 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Vuki írta:
Ennyi erővel én is írhattam volna.....

Ja, és ha a nagyanyámnak töke lett volna, ő lett volna a nagyapám...

Hidd el, nincs erről mit beszélni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.10.16 20:25:28 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Vuki írta:
Már elnézést de én mint érintett tag nem tagadok.
Engem nem kérdeztél meg.
Telefonos beszélgetés volt....Te ezt mondod én meg ezt.
Egyikünknek sincs bizonyítéka.


Szerintem kár a szóért azt gondolom ez a mondat mindenképpen figyelemre méltó és lezárható a téma és az "ügy" végét jelentheti.
F_Gyuri írta:
Sziasztok!
Ha valakinek kellemetlenséget okoztam volna, azoktól ezúton és utólag is elnézést kérek.
üdv:
F_Gyuri


Vuki írta:
Ami pedig a mai megbeszélést érinti, köszönöm szépen a többieknek, hogy eljöttek.
Remélem a jövőben ennél még gördülékenyebben mennek majd a dolgok.
Bízom továbbá abban is, hogy nem egymás mondanivalójába fogunk folyamatosan beledumálni, hanem egymást figyelmesen végighallgatva tartjuk az összejöveteleket.
Thief összeállítása jó volt napirendnek. A szükséges dolgokat megbeszéltük.
A továbbiak az új szakbizottság dolga lesz. Remélem sikerült nekik némi távpontot összeszedni és ezt természetesen át is adjuk nekik.
Ugye? :)


Örülök annak, hogy elindult a jövő építése mégha talán nem is gördülékenyen de majd egyszer minden összecsiszólódik és akkor már igen kevés lesz a dolog.
De ne feledjük fiatal sportág, olyan döntéseket és intézkedéseket kell hozni, amely a modellezőket szolgálja és a sportág jövőjét építi.
Annak ellenére mondom, hogy már években beszélhetünk de még mindig temérdek a megoldatlan feladat.
Eddig is ezen célok határozták meg a munkát és egyesületünk is emelett igyekezett kiállni.
Biztosan volt olyan amikor tévedtünk hisz magunk soha nem állítottuk, hogy tökéletesek vagyunk, de kérem csak az téved aki tesz.
Ezekkel a félre vezető mondatokkal mások próbáltak meg saját részükre "profitot" kovácsolni.
Ez már a múlté és remélem az is marad és ahogyan mi sem táplálunk haragot így nem teszi ezt más sem.
A 2007-es évben is voltak újabb tapasztalások, melyek felhasználásával a még jobb jövőt lehet kialakítani.
Izgalmas, érdekes feladat, amely egyben kihívás és óriási felelősség.
Ez a "nehéz" és "hálátlan" feladat hárúl a szakági bizottságra illetve tagjaira.
Kívánom a szakági delegáltaknak minden tudásukkal, munkájukkal tevőlegesen azon legyen, hogy az OffRoad modellezők ( Buggy, Monster, Truggy ) legnagyobb megelégedését szolgálja hiszen értük és csakis értük kell dolgozni, mert nem ők vannak a szakbizotságért hanem a szakbizottság van értük.

Sikeres munkát kívánok a szabizottság tagjainak.

Tisztelettel:
Hegyi Mihály Csaba
RCOR elnök


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség