Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 09:00:55

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.08 12:35:46 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.05 21:17:08
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Miskolc
Köszi Thief 1,erre voltam kiváncsi,mi csak versenyezni szeretnénk normális keretek között.
Szerintem ez nem nagy kérés :-D

Üdv:Péter Lajos

_________________
Szponzor Fater:))
RC Miskolc Offroad Team


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.10 04:55:36 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.22 18:54:19
Hozzászólások: 293
Tartózkodási hely: Budapest XV.
husqvarna és kedves versenyzők!

Teljesen normális keretek között fog lezajlani az MB 4.-ik fordulója Debrecenben, ahogy az már 1 hónapja be lett jelentve az érvényben lévő szabályzat szerint. (amit ugye az MMSZ is és a Tisztelt szabizottság is elfogadott).

Nem lehet kérdés melyik fog beszámítani a Magyar Bajnokságba.

Némi adalék a történetről...talán így kerekebb a dolog ha el is olvassátok:
http://rcauto.hu/forum_posts.asp?TID=367&get=last#8143

_________________
SANWA M8
HongNor X1CR Pro
International HongNor Racing Team Hungary
GrimRC SE
sponzored by: R/C System Co.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 07:08:06 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.12 16:20:40
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: dunakeszi
na, hol volt verseny a 7végén?

_________________
annyi eselyetek van mint bolcsesznek a command promptnal ...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 08:19:45 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.12 16:20:40
Hozzászólások: 192
Tartózkodási hely: dunakeszi
Üdw!
megint csak egy vélemény...
elolvastam az rcauto fórumon is és itt is az idevágó topicot... :cry: :roll: :cry: :roll:
háááát, nem tom mikor jelenik ez meg a blog.suba.hu -n, vagy a szánalmas.hu-n

és egy régi kommentem a témában

Üdw:
iwan

_________________
annyi eselyetek van mint bolcsesznek a command promptnal ...
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 10:24:37 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Sziasztok!

A hétvégi nevezési lista:
http://www.rcoffroad.hu/versenyek/nevez ... seny_id=32

Nevezni pedig itt lehet:
http://www.rcoffroad.hu/versenyek/nevez ... seny_id=32

Nevezni a héten lehet még csütörök éjfélig.

Üdv:

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hétvégi verseny
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 16:21:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.04.05 00:32:39
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Bp.Helikopter lakópark
Az alábbi levél az rcauto.hu-n olvasható fórumra írtam válaszként, azt gondolom, az RCOR-en is elfér.

Sziasztok,

Hosszas gondolkodás után, nagyságrendileg telefonon meghallgatva
mindkét felet, illetve átszaladva az előttem leírtakat kialakult egy
véleményem, melyet szeretnék veletek megosztani.
Alapvetően ez az egész fórumozás nem szól semmiről, mert nincs miről
szólni. Az MB következő fordulójának a helyszíne, ezzel érintve a
pontversenybe való beszámítás kérdését is, Debrecen. Szerintem sokat
nincs mit erről vitázni, de megpróbálom összefoglalni:
1, A verseny rendezője a Grimm Rc. Mese vagy nem, ők kapták meg év
elején a jogot ennek a futamnak a rendezésére. Mint minden más
versenysportban is, így nálunk is a rendező bizonyos körülmények
megtartása mellett (ld. időben értesíti az érintetteket) megváltoztathatja a
verseny helyszínét. Ezt az évek óta erősen egyirányba formált
szakbizottság (ld. rcor valós vagy nem valós tagsági létszám alapján
próbálja magához ragadni a hatalmat, amikor nem sikerül megsértődnek
és kivonulnak) nem bírálhatja felül, legalábbis a jelen szabályok alapján
nem. Azt, hogy egy MB hány futama megy hova, azt sajnos a hazai
pályaellátottság is szabályozza, hiszen kevés normális, verseny
rendezésére alkalmas pálya van, olyan pedig még kevesebb, mely
rendelkezik ez évi "licensz"-szel.
2, Tudok róla, hogy az ujonan épült pályát az RCOR pontosan azzal fúrta
meg, hogy csak idén épült, a pályák elfogadásakor a turai pálya még nem
is létezett. A mostani döntésük, és lobbizásuk során ugyanakkor azt
figyelmen kívül hagyják, hogy az apaji pálya is hasonló szerepben van,
mint a turai, így ha mindenkire vonatkoznak a szabályok, akkor rájuk is,
vagyis az ő pályájuk sem felel meg idén a versenyrendezés feltételei című
alapszabálynak, és mivel ezen változtatni a modellező szövetség szerint
sem lehet, nincs miről beszélni. Persze örülünk neki, hogy sikerült
összehozni az apaji pályát, csapatostól el is mentünk a megnyitó
versenyre, de a szabály az szabály.
3, Szabály ugye a bejelentési kötelezettség időponti része is. A Grimm Rc
egy hónappal a verseny előtt bejelentette, hogy élni kíván változtatási
jogával, tette ezt a szakbizottság által korábban még elfogadott módon,
mailben, illetve személyesen a korábbi futam időpontjában. Per hecc,
hogy ez akkor is Debrecenben volt, már csak a véletlen műve.
4, Sokan bizonyára emlékeztek arra, hogy három évvel ezelőtt én voltam
a legnagyobb hanggal a Thomas ellen, mielőtt bárki is részrehajlással
vádolna, hogy a Thomas-szal vagyok. Számukra jelezném, hogy nem
Thomas-szal, hanem a szabályokkal, azok betartásával értek egyet, és
mint ilyen, most épp a Thomasnak látszik hogy igaza van.
5, Sajnálom tiszta szívből, hogy bár elismerve az RCOR elmúlt évi
tevékenységét, ki kell monanom, jelen pillanatban az RCOR alaposan
megosztó politikát folytat, erre tanubizonyság volt a pénteken, az RCOR
egyik meghatározó tagjával folytatott 40 perces telefonbeszélgetésem is,
melyből kiderült, számukra két tábor van: az RCOR illetve a Thomas, aki
ellen azonban tiszta erőből fel kell lépni. A telefonban is elmondtam, és
itt is megteszem: szeretném felhívni a figyelmet arra a néhány száz
modellezőre, akik sem nem RCOR, sem nem Thomas, hanem a sport, a
játék, a szabadidő normális eltöltéséért ragadnak alkalomról alkalomra
távirányítót, mert szeretnének a napi gürizésből egy jókedvű társaságba
menekülni, és versenyezni.
6, A jelzett telefonbeszélgetésben, arra a kérdésemre, mely szerint
mennyiben különbözik a helyváltoztatás esetén, hogy Debrecen vagy
Apaj, ha nem szabályos Debrecen, akkor mitől lesz Apaj szabályos, nem
tudott a vonal másik végén lévő, általam igen tisztelt tag válaszolni.
7, és egyébként: Srácok, nem azzal kéne foglalkozni, hogy klassz
csatákat vívjunk a pályán, jól érezzük magunkat, miközben betartjuk a
szabályokat?

Komolyan, miért kell ezt most csinálni? Több visszajelzést lehet olvasni
arról, hogy sokan inkább horgászni mennek, sem mint résztvegyenek
ebben a cirkuszban.
F_Gyuri, és összes RCOR befolyás: kérlek benneteket, hogy álljunk vissza
normál üzemmódba, csináljuk végig ezt a 2008as MB-t úgy ahogy van,
helyszinváltozással és midennel, menjünk le a hétvégén Debrecenbe, ha
gondoljátok üzemanyaghozzájárulásként söröket tudok felajánlani, aztán
ha vége az évnek, üljünk le egy asztalhoz, beszéljünk értelmesen a
szakág jövőjének érdekében mint normális emberek, úgy, hogy mindenki
megtalálja az örömét ebben a sportban, ami egyébként megsúgom:
JÁTÉK.
Személyesen kérlek benneteket, hogy feloldva a feszültséget, ezúttal
lépjetek vissza a verseny rendezésétől, úgyis volt most futamotok a
hétvégén, gondolom most sebeiteket nyalogatjátok, menjünk le
Debrecenbe, versengjünk egy jót, fogjunk kezet a debreceni irányítópult
tövében, aztán télen lesz időnk újra összerakni az egészet.

Üdvözlettel:

Telek Gábor
Kyosho World


Mint a Kyosho csapat egyik vezetője kijelentem, hogy mi a csapatunkkal
a debreceni versenyen kívánunk résztvenni, beleértve a többszörös
magyar bajnok Charlyt is.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 17:01:23 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Kedves Gábor!

Az én nevemet nyugodtan leírhatod (mint az a személy, akivel 40 percet beszéltél), nem foglak beperelni sem rágalmazásért, sem becsületrontásért. Akiknek szokásuk ezzel fenyegetőzni, azok igazát véded most. Szerinted ők azok, akik békésen és barátságosan meg akarják beszélni a dolgokat? Ők azok, akik az évnyitó szakbizottsági ülésen kívül egyiken sem vettek részt!

Az RCOR tagsága bármikor ellenőrizhető bárki számára, de a listát az MMSZ adta ki a versenyzők számáról, így hazugság, amit állítasz! Akik szavazatait képviseljük, mind tényleges versenyzők, akik el is indultak a versenyeken és nem csak helyezést osztottak nekik! Mások stílusát ne a mi nyakunkba varrd! Mellékesen múlt heti információk alapján, amit az MMSZ főtitkára adott, több versenyző között neked sincs hivatalos MMSZ tagsági kártyád. Akkor miről is beszélünk?

Amiről beszéltünk, azt vállalom a közvélemény előtt is, csak ahelyett, hogy a fórumon írogatok, meg fenyegetődzök, ahelyett pályát karbantartok és versenyt szervezek az olyanoknak, mint te, akiknek egy kapavágást sem kell csinálnia, csak el kell menniük és jól kell érezni magukat. Kíváncsi lennék, te mit tettél idén az off-road modellezésért?! Ezt az üzenetet ne számoljuk bele! A részletek ismerete nélkül nem csoda, hogy az állításaid nagy része nem igaz.

A „nem tudott a vonal másik végén lévő, általam igen tisztelt tag válaszolni.” mondatod emlékezetkiesésre okoz következtetni, vagy szelektív emlékezetre. Mondtam, hogy a Debrecennel csupán az a baj, hogy a szakbizottság az év elején nem erre a pályára adta meg az engedélyt. Emiatt a szakbizottságot kellett volna a szabályok szerint megbízni, hogy döntsön a verseny új helyszínéről! És bár a pártfogoltad azt hiszi, hogy ő az atyaúristen, sajnos még ő sem akkora ember, hogy a szakbizottság döntése nélkül cserélgesse a versenyek időpontjait és helyszíneit (ahogyan ezt most tenni szeretné és amiért te kiállsz mellette). Kétszeri felszólításra sem tett eleget annak a kérésnek, hogy a rendezni kívánó és pályával rendelkezők jelentkezzenek a verseny megrendezésére. Így esett a választás az egyetlen jelentkezőből az egyetlenre, az RCOR-re.

Javaslom, hogy ha csak ilyen módon próbálsz meg tenni a szakágért, akkor folytasd az rcautón, ott még olyat is találsz, aki elhiszi, amit mondasz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 17:57:02 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Sziasztok!

Amit Telek Gabi leírt, az a része, hogy sport és jó érzések, stb. maximálisan respect és félreértések elkerülése végett, mi ezen vagyunk. Mindig is ezen voltunk. Megkértem egy barátomat, hogy fényképezze már le, milyen is a pálya, ahová eredetileg ez a 4. forduló rendezésre kerülne. Szerintem itt a baj, és nem kell tovább menni. Mi sokat dolgozunk azért, hogy a sportolók és hobbystáknak legyen hol jól érezni magukat. Ennek azért van is eredménye, bár mindig van mit fejleszteni.

Befolyás és hatalom? elment az eszetek. Mi rendezünk és működik. Dolgozunk és van eredménye. Füvet nyírunk, ásót fogunk, kapálunk és kapáltatunk... és nincs két méteres gaz a pályán vagy min... mint amin a 4. fordulónak lennie kellene. Szerintem ez itt a lényeg, és bizony évek alatt a modellezők eldöntik majd, hogy ki az, akihez szívesen járnak hódolni a sportjuknak mert nem csak kevés fog és sok üres beszéd, hanem más is van.

Direkt nem szóltam hozzá eddig ehhez a parttalan vitához, de Gábor írásában volt jó is, nem csak igaztalan és rossz. Ezt köszönöm a sport miatt is.

Gábor! A szakbizottság pontosan elmondja majd Neked is ha úgy gondolja, hogy az események hogy követték egymást, de minden bizonnyal azzal a rajtunk kívülálló gonddal kezdődőt, hogy a 4. MB meghirdetett helyszíne mára már nem modellpálya, hanem lőtér, ahová egyébként továbbra is szertettel várják a modellezőket. ...

én bármiben benne vagyok amitől jobb lehet, ismertek, vasárnap még az autómat is ripityára törettem a későbbi győztessel, hogy kiderüljön, az ővé erős és aznap már nem lesz technikai problémája. :lol:

köszönöm,
cs.,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 18:40:12 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.04.05 00:32:39
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Bp.Helikopter lakópark
Kedves Godzilla!

Rövid leszek. Nem fenyegettem, stb, nem hazudoztam, a rendelkezésemre álló infók alapján a saját véleményemet írtam le. Ezek egyrészét a Veled folytatott beszélgetésből is vettem.

Nem megyek bele a Te stílusod cizellálásába, teszem ezt azért, mert F_Gyuri levelem megjelenése után felhívott, és nagyon korrekten tudtunk beszélni a kialakult helyzetről. Ezt a beszélgetést tiszteletben tartva Veled sem szeretnék összeveszni, annak ellenére, hogy kicsit fura hangnemet ütöttél meg.
F_Gyurinak köszönöm a lehetőséget, hogy átbeszélhettük a dolgokat, remélem, hogy a Vele folytatott társalgás, melyben kölcsönösen elmondhattuk érveinket, előrelendíti majd mindannyiunk szekerét, melyről minden bizonnyal az RCOR olvasói is értesülnek majd.

Üdv

Telek Gábor



Godzilla írta:
Kedves Gábor!

Az én nevemet nyugodtan leírhatod (mint az a személy, akivel 40 percet beszéltél), nem foglak beperelni sem rágalmazásért, sem becsületrontásért. Akiknek szokásuk ezzel fenyegetőzni, azok igazát véded most. Szerinted ők azok, akik békésen és barátságosan meg akarják beszélni a dolgokat? Ők azok, akik az évnyitó szakbizottsági ülésen kívül egyiken sem vettek részt!

Az RCOR tagsága bármikor ellenőrizhető bárki számára, de a listát az MMSZ adta ki a versenyzők számáról, így hazugság, amit állítasz! Akik szavazatait képviseljük, mind tényleges versenyzők, akik el is indultak a versenyeken és nem csak helyezést osztottak nekik! Mások stílusát ne a mi nyakunkba varrd! Mellékesen múlt heti információk alapján, amit az MMSZ főtitkára adott, több versenyző között neked sincs hivatalos MMSZ tagsági kártyád. Akkor miről is beszélünk?

Amiről beszéltünk, azt vállalom a közvélemény előtt is, csak ahelyett, hogy a fórumon írogatok, meg fenyegetődzök, ahelyett pályát karbantartok és versenyt szervezek az olyanoknak, mint te, akiknek egy kapavágást sem kell csinálnia, csak el kell menniük és jól kell érezni magukat. Kíváncsi lennék, te mit tettél idén az off-road modellezésért?! Ezt az üzenetet ne számoljuk bele! A részletek ismerete nélkül nem csoda, hogy az állításaid nagy része nem igaz.

A „nem tudott a vonal másik végén lévő, általam igen tisztelt tag válaszolni.” mondatod emlékezetkiesésre okoz következtetni, vagy szelektív emlékezetre. Mondtam, hogy a Debrecennel csupán az a baj, hogy a szakbizottság az év elején nem erre a pályára adta meg az engedélyt. Emiatt a szakbizottságot kellett volna a szabályok szerint megbízni, hogy döntsön a verseny új helyszínéről! És bár a pártfogoltad azt hiszi, hogy ő az atyaúristen, sajnos még ő sem akkora ember, hogy a szakbizottság döntése nélkül cserélgesse a versenyek időpontjait és helyszíneit (ahogyan ezt most tenni szeretné és amiért te kiállsz mellette). Kétszeri felszólításra sem tett eleget annak a kérésnek, hogy a rendezni kívánó és pályával rendelkezők jelentkezzenek a verseny megrendezésére. Így esett a választás az egyetlen jelentkezőből az egyetlenre, az RCOR-re.

Javaslom, hogy ha csak ilyen módon próbálsz meg tenni a szakágért, akkor folytasd az rcautón, ott még olyat is találsz, aki elhiszi, amit mondasz!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 18:48:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.04.05 00:32:39
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Bp.Helikopter lakópark
Száz éve nem beszéltünk, Csacsi Te is tudod, hogy mi is jót szeretnénk. Én részemről szeretném, ha személyes ellentétek nem terhelnék a modellezőket.
A pályát nem kell fényképezni nekem bizonyítandó, naponta megyek el mellette, látom. Épp ezért tűnt jó megoldásnak, hogy a Grimm Rc ahelyett, hogy lemondja azon kevés versenyek egyikét, ami az MB van, pénzt nem kímélve inkább megrendezi máshol a futamot. Mert szerintem a saját tapasztalataid alapján is tudod, neki is egyszerűbb, mi több olcsóbb lett volna azt mondani: srácok, a pálya megsemmisült, nem teszek a történetbe több pénzt, nem lesz verseny. Kérlek lássátok meg a Grimm RC jó szándékát is, hogy az előbb vázolt verzió helyett inkább kibérli a debreceni ringet, hogy versenyezzünk. Azt pedig Te is tudod, hogy miért nem nálatok érdeklődött pályabérlés miatt.
Szerintem, mint azt Te is tetted válaszodban, mindenki meglátja a másik tevékenységében a pozitív mozzanatokat, és nem csak a hibák kiélezésére helyez figyelmet, akkor fogunk tudni megoldást találni.
Örülök az F_Gyuri és Általad is prezentált emberi hangnak.

Üdv

Telek Gábor

Csacsi írta:
Sziasztok!

Amit Telek Gabi leírt, az a része, hogy sport és jó érzések, stb. maximálisan respect és félreértések elkerülése végett, mi ezen vagyunk. Mindig is ezen voltunk. Megkértem egy barátomat, hogy fényképezze már le, milyen is a pálya, ahová eredetileg ez a 4. forduló rendezésre kerülne. Szerintem itt a baj, és nem kell tovább menni. Mi sokat dolgozunk azért, hogy a sportolók és hobbystáknak legyen hol jól érezni magukat. Ennek azért van is eredménye, bár mindig van mit fejleszteni.

Befolyás és hatalom? elment az eszetek. Mi rendezünk és működik. Dolgozunk és van eredménye. Füvet nyírunk, ásót fogunk, kapálunk és kapáltatunk... és nincs két méteres gaz a pályán vagy min... mint amin a 4. fordulónak lennie kellene. Szerintem ez itt a lényeg, és bizony évek alatt a modellezők eldöntik majd, hogy ki az, akihez szívesen járnak hódolni a sportjuknak mert nem csak kevés fog és sok üres beszéd, hanem más is van.

Direkt nem szóltam hozzá eddig ehhez a parttalan vitához, de Gábor írásában volt jó is, nem csak igaztalan és rossz. Ezt köszönöm a sport miatt is.

Gábor! A szakbizottság pontosan elmondja majd Neked is ha úgy gondolja, hogy az események hogy követték egymást, de minden bizonnyal azzal a rajtunk kívülálló gonddal kezdődőt, hogy a 4. MB meghirdetett helyszíne mára már nem modellpálya, hanem lőtér, ahová egyébként továbbra is szertettel várják a modellezőket. ...

én bármiben benne vagyok amitől jobb lehet, ismertek, vasárnap még az autómat is ripityára törettem a későbbi győztessel, hogy kiderüljön, az ővé erős és aznap már nem lesz technikai problémája. :lol:

köszönöm,
cs.,

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 18:56:40 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Azt azért jó volna, ha mindenki felfogná végre: a Szakbizottság döntésének értelmében az MB IV. fordulója NEM Debrecenben lesz.
Ami Telek leírt, végig sem olvastam. Herótom van már a sárdobálástól, és a szabályok szándékos félreértelmezéséről (nem Telek-re gondolok, mert mondom: el sem olvastam, nincs időm rá, és kész).

Tehát hogy ne legyek én is hosszú: Telek Gabi, és mindenki más, aki vitázni akar:
Velünk aztán igazán nem kell vitázni, hiszen a legitim, és mindenki által elfogadott Szakbizottság döntésének értelmében Apajon lesz a IV. forduló. Mese, vagy nem mese, vagy Emese, de ott lesz. Nem "szerintem", vagy nem "szerintem"...Nem ez dönti el, hogy ki hol akarja. Jó lenne, ha ezt megértenétek.

Vitázzatok ott, és azzal, akivel KELL, de ne velünk. Erről legalábbis.

Jó versenyzést mindenkinek.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: kár
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 20:45:45 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.04.05 00:32:39
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Bp.Helikopter lakópark
Kár, hogy nem olvastad. Annyi tiszteletet talán biztosíthattál volna, hogy legalább elolvasod.

Mellesleg neked nem vagyok gabi,


Üdv

Telek Gábor

Ramses írta:
Azt azért jó volna, ha mindenki felfogná végre: a Szakbizottság döntésének értelmében az MB IV. fordulója NEM Debrecenben lesz.
Ami Telek leírt, végig sem olvastam. Herótom van már a sárdobálástól, és a szabályok szándékos félreértelmezéséről (nem Telek-re gondolok, mert mondom: el sem olvastam, nincs időm rá, és kész).

Tehát hogy ne legyek én is hosszú: Telek Gabi, és mindenki más, aki vitázni akar:
Velünk aztán igazán nem kell vitázni, hiszen a legitim, és mindenki által elfogadott Szakbizottság döntésének értelmében Apajon lesz a IV. forduló. Mese, vagy nem mese, vagy Emese, de ott lesz. Nem "szerintem", vagy nem "szerintem"...Nem ez dönti el, hogy ki hol akarja. Jó lenne, ha ezt megértenétek.

Vitázzatok ott, és azzal, akivel KELL, de ne velünk. Erről legalábbis.

Jó versenyzést mindenkinek.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 21:01:46 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.03.06 12:01:55
Hozzászólások: 7
Tisztelt Sporttársak!

1, Többen megkeresték a Szövetséget, hogy a szóbanforgó helyszínek közül melyik az igazi?
Mint korábban, most is azt tudom megerősíteni, hogy a klubok által delegált Off-road Szakbizottság feladata a MB sorozat koordinálása / beleértve a helyszíneket és az összesítést is/.
A szakbizottság vezetője publikálta az általuk meghozott döntést, miszerint az MB 4. forulója Apajon kerül megrendezésre. A szövetség ezt, mint az általatok delegált szervezet döntését tudomásul vette.

2, Az alábbi szövegrészt:

"A saját magatok által elfogadott szabályzat alapján hozza többségi döntéseit, amelyeket pillanatnyilag nincs módja a szövetségnek felülvizsgálni. "

többen idézték, de félreértették a jelentését /valószínüleg mert kimaradtak a szakbizottság alakulásának folyamatából! Így engedjétek meg, hogy kiegészítsem...
A fent emlitett szabályzat, az offroad szakbizottság alakításásra és a szavazások menetére, a szavazati arányok megállapításásra vonatkozik. Ebben rögzítették a klubok képviselői és a tavalyi MB első helyezettek a szavazati pontokat.

Amit erről tudni érdemes:
- A tavalyi bajnokságból a 20 résztvevő tagszervezetnek és a 3 első helyezetnek van szavazati joga - általában ebből 8 klub és 1-2 bajnok foglal állást, vagy vesz részt /truggy, monster/
- Az idei bajnokságban elsőként induló tagszervezetnek is van szavazati joga
- A tagszervezetek súlyozásánál az MB-n előző évben indult klubtagok számítanak. Az idei új klubok alappontszámmal szavaznak.

3, visszakanyarodva az első ponthoz: A hozzánk eljuttatott szavazati eredményeket megvizsgálva látszik, hogy egy klub vagy bajnok önmagában nem volt a mérleg nyelve. Ha legtöbb szavazattal rendelkező klubbot nem vesszük figyelembe, akkor is ez lenne a szavazás végeredménye.

A Szövetség nevében remélem, hogy mindenki már a versenyre való felkészüléssel van elfoglalva!

További eredményes versenyzést kívánok mindenkinek!

Horváth Zsolt
MMSZ
"RC car Racing is FUN"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 21:15:48 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Köszönjük Zsolt, hogy tisztába tetted a dolgokat! eljen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 22:14:39 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.04.05 00:32:39
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Bp.Helikopter lakópark
Az alábbi levél válasz Horváth Zsolt rcauto.hu-n megjelent válaszára:

Tisztelt Horváth Zsolt!

Most már utána olvastam.
Az általatok legalizált szabályzat, mely az egész MB-t szabályozza egyértelmű, és nem fogadhatjátok el a Szakbizottság változtató döntését.

Indoklásom:
A szabályzat 1.1.2. pontja egyértelműen leírja, és hogy időt takarítsak meg mindenkinek, bemásolom (nálam is munkanap van):

1.1.2 A bajnokság formája
Az MAB kategóriánkénti sorozatverseny formájában kerül lebonyolításra. Az MAB versenyek
kétnaposak, számuk maximum 6, ehhez a versenynaptárban 6 plusz egy tartalék időpontot jelölnek ki. A
tartalék időpont felhasználására kizárólag akkor kerül sor, ha egy verseny bármely ok (pld. időjárás) miatt
elmarad. A tartalékidőpontban rendezett versenyre az első elmaradt verseny helyszínén kerül sor. A
versenyek időpontját és helyszínét legkésőbb a sorozat megkezdése előtt 30 nappal nyilvánosságra kell
hozni. A későbbiek során történő időpont vagy helyszínváltozásokat legalább 2 héttel a verseny előtt
nyilvánosságra kell hozni.

Értelmezem: a Szakbizottságnak 30 nappal korábban jelezni kellett volna, mint azt egyébként a Grimm meg is tette, a helyszínváltozást. Az általam olvasott rcauto.hu oldalon az első bejegyzés az apaji versennyel kapcsolatban 2008. 08. 07-én született, vagyis a szabályzat adta két hét (kb 14 nap) sincs meg a 15-16-i versenyhez.
Nincs miről beszélni:
1, Vagy nincs verseny, és a tartalék időponton tartjuk meg (...egyéb okból elmarad: "A
tartalék időpont felhasználására kizárólag akkor kerül sor, ha egy verseny bármely ok (pld. időjárás) miatt
elmarad.")
2, vagy az eredeti versenyszervező által időben megadott heylszínen Debrecenben tartjuk meg
3, az egész nincs, és kiadjuk az "ugorgyunk" jelszót.

Ennyi. Nem több, és az MMSZ-nek ezt kellene vizsgálni. Szerintem.

Üdvözlettel:

Telek Gábor


rcdragon írta:
Tisztelt Sporttársak!

1, Többen megkeresték a Szövetséget, hogy a szóbanforgó helyszínek közül melyik az igazi?
Mint korábban, most is azt tudom megerősíteni, hogy a klubok által delegált Off-road Szakbizottság feladata a MB sorozat koordinálása / beleértve a helyszíneket és az összesítést is/.
A szakbizottság vezetője publikálta az általuk meghozott döntést, miszerint az MB 4. forulója Apajon kerül megrendezésre. A szövetség ezt, mint az általatok delegált szervezet döntését tudomásul vette.

2, Az alábbi szövegrészt:

"A saját magatok által elfogadott szabályzat alapján hozza többségi döntéseit, amelyeket pillanatnyilag nincs módja a szövetségnek felülvizsgálni. "

többen idézték, de félreértették a jelentését /valószínüleg mert kimaradtak a szakbizottság alakulásának folyamatából! Így engedjétek meg, hogy kiegészítsem...
A fent emlitett szabályzat, az offroad szakbizottság alakításásra és a szavazások menetére, a szavazati arányok megállapításásra vonatkozik. Ebben rögzítették a klubok képviselői és a tavalyi MB első helyezettek a szavazati pontokat.

Amit erről tudni érdemes:
- A tavalyi bajnokságból a 20 résztvevő tagszervezetnek és a 3 első helyezetnek van szavazati joga - általában ebből 8 klub és 1-2 bajnok foglal állást, vagy vesz részt /truggy, monster/
- Az idei bajnokságban elsőként induló tagszervezetnek is van szavazati joga
- A tagszervezetek súlyozásánál az MB-n előző évben indult klubtagok számítanak. Az idei új klubok alappontszámmal szavaznak.

3, visszakanyarodva az első ponthoz: A hozzánk eljuttatott szavazati eredményeket megvizsgálva látszik, hogy egy klub vagy bajnok önmagában nem volt a mérleg nyelve. Ha legtöbb szavazattal rendelkező klubbot nem vesszük figyelembe, akkor is ez lenne a szavazás végeredménye.

A Szövetség nevében remélem, hogy mindenki már a versenyre való felkészüléssel van elfoglalva!

További eredményes versenyzést kívánok mindenkinek!

Horváth Zsolt
MMSZ
"RC car Racing is FUN"

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kár
HozzászólásElküldve: 2008.08.11 22:22:41 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
vilagjaro írta:
Kár, hogy nem olvastad. Annyi tiszteletet talán biztosíthattál volna, hogy legalább elolvasod.

Mellesleg neked nem vagyok gabi,


Üdv

Telek Gábor

Ramses írta:
Azt azért jó volna, ha mindenki felfogná végre: a Szakbizottság döntésének értelmében az MB IV. fordulója NEM Debrecenben lesz.
Ami Telek leírt, végig sem olvastam. Herótom van már a sárdobálástól, és a szabályok szándékos félreértelmezéséről (nem Telek-re gondolok, mert mondom: el sem olvastam, nincs időm rá, és kész).

Tehát hogy ne legyek én is hosszú: Telek Gabi, és mindenki más, aki vitázni akar:
Velünk aztán igazán nem kell vitázni, hiszen a legitim, és mindenki által elfogadott Szakbizottság döntésének értelmében Apajon lesz a IV. forduló. Mese, vagy nem mese, vagy Emese, de ott lesz. Nem "szerintem", vagy nem "szerintem"...Nem ez dönti el, hogy ki hol akarja. Jó lenne, ha ezt megértenétek.

Vitázzatok ott, és azzal, akivel KELL, de ne velünk. Erről legalábbis.

Jó versenyzést mindenkinek.

:Ramses Ramses :Ramses


Ez nem a tiszeteletről szól, hanem az időm hiányáról.

Mellesleg: olvasd el mégegyszer amit írtam, mert a reagálásodnak semmi köze az én írásomhoz.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.13 08:50:53 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Sziasztok!

Még holnap éjfélig lehet nevezni az MB IV. fordulójára. Nevezni itt lehet:
http://www.rcoffroad.hu/versenyek/nevez ... seny_id=32

Eddigi nevezési lista:
http://www.rcoffroad.hu/versenyek/nevez ... seny_id=32

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.13 17:00:06 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.10.03 09:36:33
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Pécs
Egy másik topicból egy nagyon értelmes versenyzői vélemény. Remélem nem bántom meg vele ha ide is beteszem.

Kapuera írta:


Sok itt a probléma.

Én mint egy egyszerű, sima, pártatlan versenyző, úgy nézem a dolgokat.

Az idei verseny sorozat céljai között az is szerepelt, hogy minden egyes verseny más és más pályán legyen.
Ez az év elején tökéletesen ki volt osztva mindenféle vita és bonyodalom nélkül.
Többen is kaptak versenyt és teljesítették is feltételeket minden féle probléma nélkül. (Ahogy én látom, komolyabbakba nem szeretnék belemenni)

Már év elején is tudtuk amikor elhaladtunk a Grim pálya mellet, hogy ez bizony még nem igen autózható, de majd azért biztos lesz belőle valami.
Aztán közeledett az időpont és a pálya még mindíg nem változott.(vidékre mindíg arra járunk le)
Ebben csak az a dühítő, hogy e pálya tulaja közben becsmérelte a többi pályát, hogy neki nincs az álványán tető, meg nincs meg a 4 méter.... stb..

Semmi problem, mi akkor is versenyzünk. Elkezdődött az év voltunk 1-szer Debrencenbe (amely végül az eső miatt, egy szimpla verseny lett)

Majd lementünk mégegyszer Debrecenbe, hogy ugye bepótoljuk az elmaradt bajnokságot.

Itt vagyunk, bejött a jóslat, elméletileg ISMÉT irány debrecen. (Mint ha csak haza mennék). A szakbizottság, mivel ugye a versenyzők az elsők, ezt nem hagyta és szavaztak. Mivel a többség nem akar 3-SZOR IS DEBRECENBE menni így Apajra tették ELMÉLETILEG az MB-t.
Most ne veszekedjünk hogy szabályosan nem szabályosan de ez az alap.

Ha 3 személyt számulunk autónként Bp-ről az 6-7000 forint környékén fog kijönni, plusz szállás, plusz kaja, plusz....... Így ott egy hétvége naggyából nekünk 30000Ft-ba került. (Biztos lehet olcsóbban valahogy)

Itt a gond egyikünk sem számolt ilyen mértékű kiadással, hisz ugye nem ez volt megbeszélve... Nem panaszkodom mert ha lekell, letudok menni de ezt nem mindenki teheti meg így annak már úszott is......

Szivesen utazom, ha új kihívás, más pálya más környezet vár. Mert izgalmas. Természetesen az infrastruktúra kiváló, jó is a pálya.
De az nem hiányzik, hogy nem tudom mikor jövök a döntőbe, az se hogy csapattársam aki még nem fogott kezében Monsteren és Truggy-n kívül más járgányt, úgy hogy nem indult szombaton, vasárnap a buggy időmérők valamelyikében indul.
(ez biztos csak én látom így, ez van.....)

Emiatt a szakbizottság úgygondolom jó döntést hozott mert a résztvevők és a bajnokság érdekeit tartották szem előtt, nem pedig önös egyéb érdekek vezérelték őket.

Nem szeretnék vitatkozni, nekem az véleményem, aztán miért és hogy mindenki döntse el maga.
Imádok mindenkit, éljen az RCOR, éljen Thomas, éljen a szakbizottság, éljen esze, és persze mindenki az off-roadban.

Ahogy szoktunk a csapatban mondani, ezt dobta a gép...

/Egy versenyző nézete/

Üdv. Kapu

_________________
Üdv

Bognár Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.14 09:30:29 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
eljen:

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.14 22:09:22 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Tisztelt Modellezők,

Svajda Attila tájékoztatott hogy technikai okok miatt nem áll módjukban a Győri pályán megrendezni az igényelt fordulót. (MB 5. forduló)
Korrektül mivel a versenyt a Győri pályára írtuk ki, így a Győri klubb visszadta a rendezés jogát.
Erről, és a következő lépésekről azonnal tájékoztattam a Szakbizottság tagjait.
Ennek megfelelően várjuk új rendező, és pálya jelentkezését.
A versenyzők érdeke azt diktálja, hogy az 5. forduló ne maradjon el, és sikeres évet zárjunk.
Hétfőig várjuk az 5. forduló megrendezésére pályázók jelentkezését, majd több pályázó esetén a Szakbizottság dönt a verseny helyszínéről.
Biztrosíthatlak benneteket már van is jelentkező, így készíthetitek az autókat a verseny nem marad el!

Tehát mindkét hátralévő verseny meg lesz tartva.
MB 4. forduló 2008.08.16.-17. Apaj
MB 5. forduló 2008.09.06.-07. ????

Köszönöm figyelmetek
Jó versenyzést, és Szép napot.

Gyurics Tamás
Off-Road Szakbizottság Elnök

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség