Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.06.05 00:52:49

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 23:03:20 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
RcCars írta:
Én nem akarnám beleártani magam a dolgokba, de a kizárással kapcsolatban a következő hozzászólásom volna.
Az eligazitáson is igy hangzott el és ha jól tudom a szabálykönyvben is az áll hogy 3 db 10 mp-es stop-and-go büntetést követően történhet kizárás, nem pedig úgy hogy azonnal mindenféle figyelmeztetést követően kizárjuk az illetőt és közöljük vele hogy sok volt. Mikrofonba be kellene mondani a szabálysértést hogy talán a versenyző is tudja....
Másrészt mérlegelni volna érdemes hogy az adott helyzetben szabálysértésnak minősül e a dolog vagy nem.
Jelen esetben 1x leállt a motor, 1x ha jól tudom kavics került a hajtásba ezért elkerülhetetlen volt a kiállás, és nem tudom mi a jobb megoldás a pályán maradni (mivel sok holt tér nincs a pályán nem könnyű olyan helyre gorulni ahol nem zavaró az autó) vagy esetleg a box utcába belgurulni úgy hogy közben figyeljük nem zavarunk e senkit....
Bárhogy is van figyelmeztetés nem történt 1x-sem!!!, másban sem okozott semmilyen kárt, sőt talán megelőzte hogy az egyenes végén akadályt okozzon.
Szvsz elhamarkodott döntés volt...


Sajnos én nem voltam ott, mert éppen harmadszor egymás után segítőként voltam jelen a pályán a buggy futamokon, a legtávolabbi kanyarban (pedig nem is versenyeztem), így a konkrét eseményről nem tudok nyilatkozni. Viszont kaptam egy-két "kedves" szót, és arckifejezést, hogy figyeljek már jobban, mert éppen amikor visszaborogatásból rohantam a helyemre, nem vettem észre, hogy más is felborult.

De már előttem a jövőkép… Az RCOR igazságtalan, az RCOR hibázott, az RCOR nem tiszta versenyt rendez, az RCOR kivételez, túlkapás történt. Aztán lehet mosakodni! És majd pont azoknak kell a legjobban, akik özneztlenül lemondanak a játék és verseny öröméről azért, hogy a többieknek jó legyen, azért, hogy a többi versenyző érezze, hogy a szbálytalanségnak következménye van. Próbáljuk elérni, hogy mindenki egyenlően álljon hozzá a versenyhez, ne csak akkor, amikor a távot tartjátok a kezetekben, hanem akkor is, amikor másért állsz a pálya szélén. Közben meg a háttérben röpködnek a jelzők, meg a pletykák: korrupt, részrehajló, igazságtalan, nem sorolom tovább.

Az egésznek a hátterét pedig kevesen akarjátok látni, pedig szem előtt van: valami jót akarunk csinálni, és a legjobb tudásunk szerint próbáljuk ezt véghez vinni. Mivel nincs tapasztalatunk, sokszor tévedünk is. De sokan csak a hibákat látjátok, ezekre hívjátok fel a figyelmünket háttérbe szorítva a legnagyobb erőfeszítéseinket. Ennek az eredményeit pedig nem kell felsorolnom, mert Ti magatok is észre fogjátok venni.

G.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 04:04:23 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2004.08.24 15:11:44
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Győr
Godzilla írta:
Az egésznek a hátterét pedig kevesen akarjátok látni, pedig szem előtt van: valami jót akarunk csinálni, és a legjobb tudásunk szerint próbáljuk ezt véghez vinni. Mivel nincs tapasztalatunk, sokszor tévedünk is. De sokan csak a hibákat látjátok, ezekre hívjátok fel a figyelmünket háttérbe szorítva a legnagyobb erőfeszítéseinket. Ennek az eredményeit pedig nem kell felsorolnom, mert Ti magatok is észre fogjátok venni.
G.


Szerintem sokan tisztában vannak/vagyunk azzal a nem kevés munka van mindezek mögött, és külön tisztelet illet mindenkit, aki modelljét otthonhagyva ténylegesen saját szorakozásárol lemondva a szervezéssel és a lebonyolitással töltötte az egész napot. Biztos vagyok benne, hogy a versenyen ottlévők közül majd mindenki igy látja a dolgot még ha nem is irja ide a forumba.

Sajnos néha elofordul, hogy valakinek nem minden a legjobban jon ki, hibák is előfordulhatnak (bárkinél), és ilyenkor elégedetlenkedők a leghangosabbak, akármenyien is vannak minig őket lehet hallani a tőmegböl, pedig higgyétek el azert sokan vannak akikért érdemes csinalni és tudják is értékelni mindezt.

Mégegyszer és ujra KÖSZÖNET a VERSENYÉRT részünkröl mindenki nevében! (és remélem csatlakoznak ehez még itt egy páran :roll: )

_________________
üdv,
Klampfer
rcoffgyor.uw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 06:36:11 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
RcCars írta:
Én nem akarnám beleártani magam a dolgokba, de a kizárással kapcsolatban a következő hozzászólásom volna.
Az eligazitáson is igy hangzott el és ha jól tudom a szabálykönyvben is az áll hogy 3 db 10 mp-es stop-and-go büntetést követően történhet kizárás, nem pedig úgy hogy azonnal mindenféle figyelmeztetést követően kizárjuk az illetőt és közöljük vele hogy sok volt. Mikrofonba be kellene mondani a szabálysértést hogy talán a versenyző is tudja....
Másrészt mérlegelni volna érdemes hogy az adott helyzetben szabálysértésnak minősül e a dolog vagy nem.
Jelen esetben 1x leállt a motor, 1x ha jól tudom kavics került a hajtásba ezért elkerülhetetlen volt a kiállás, és nem tudom mi a jobb megoldás a pályán maradni (mivel sok holt tér nincs a pályán nem könnyű olyan helyre gorulni ahol nem zavaró az autó) vagy esetleg a box utcába belgurulni úgy hogy közben figyeljük nem zavarunk e senkit....
Bárhogy is van figyelmeztetés nem történt 1x-sem!!!, másban sem okozott semmilyen kárt, sőt talán megelőzte hogy az egyenes végén akadályt okozzon.
Szvsz elhamarkodott döntés volt...
aki befizeti a nevezési díjat azzal elismeri hogy a szabályokkal tisztában van ezért nagyon jól kellett tudnia a Tominak hogy mit csinál és mi jár érte.Persze a verseny heve stb.Ezt megértem.Tény hogy a hangosban nem lett bemondva de nem feltételeztük mi sem hogy néhány másodpercen belül újra és újra ilyen szabálytalanságot követ el Tomi.a szabály az szabály és sec-perc alatt 3 durvát vétett.A helyszínen így döntöttünk és kész.Nincs idQ szarakodni a döntéseken mert kevesen vagyunk.Az nem mentség hogy leállt az autó meg beragadt a kavics.Ki kell gurulni a szélére és kész még akkor is ha a boxutca végén áll.TILOS visszafordulni!!!.Jön a segítQ és össze lehet szedni a verdát.Az hogy másban nem tett kárt az nagyban a véletlenen is múlt mert a box utcába bármikor bárki begurulhat és kigurulhat kiszámíthatatlanul.nem is folytatnám úgy is közzé teszünk egy közösen kidolgozott hivatalos véleményt ami remélem pontot tesz az i-re.remélem Tomi ezután is jön majd RCOR versenyre é jól fogja érezni magát

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 07:14:59 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
par dolgot meg, gyorsan lekarmolom :P

Sportember elfogadja a dontest ha kicsit tovabblat a buntetesen tuli dolgokra is. Nagyon fontos lenne, hogy ebbol elsosorban ne csak tomi_tomi tanuljon, hiszen o mar rutinos roka, nincs is szuksege ra, maximum kicsit jobban figyel majd. Viszont mindenki mas is tanulhat. Konnyu hibazni, es komoly versenyen mashol sem lennenek elnezoek, semmiert sem.

Mint az lattuk, nem csak tomi_tomi hibazott, hanem a mechanikusa is. Neki szinten ismernie kell a versenyszabalyzatot.

Hoztunk egy dontest, melyre lehetosegunk volt, talan szigoru, de talan hozzajarul ahhoz, hogy mindenki figyelmet felhivja arra, hogy nekunk szigorunak kell lennunk. Ha ezt, vagy azt elneznenk, meg tobb bugo hang szolna a hatterbol, hogy lattatok ez vagy az mit csinalt?....

Igyekszunk igazsagosan donteni, egyforma szigorral. Nem vagyunk tevedhetetlenek es még majd az is lehet, hogy hibazunk egy komolyat.

De ez egy sport, egy komoly, de jo jatek. tomi_tomi meg sokkal nagyobb csillag, mint hogy egy ilyen akar hosszutavon a hangulatat, akar az eredmenyet tonkrevagja ebben a jatekban.

Tessek elfogadni a szabalyokat, azokat betartani, mi is igyekszunk jol alkalmazni oket. De ugy is mondhatnam, hogy tessek lenyelni a bekat. En is nyeltem jo parat, de hat magunknak szerveztuk ezt a sorozatot...igy kussti. :P

Es egyet tessek megérteni: Vita mindig lehet, mindig lehet ra _okot talalni_!! de talan nem ez a cel!

Szamos dologba lehetett volna belekotni egész nap. Nekem mindezek kozul a leginkabb a mar nem dontos buggy csoport tagjainak nyogve nyelos segitsege. Nem minket, a rendezoket bosszantjatok (de igen, megis :) ), hanem egymast kedves modellezok. Es igaz ez minden radioleadasra, mindenre.

Ezeket a kotelezo ervenyu "onkentes" munkat a kovetkezo futamtol nagyon komolyan tervezzuk "jutalmazni" pl. hiszen tudjatok Ti is, segito/palyabiro nelkul nincs autozas, mert ha felborulsz, vagy elakadsz...nem ragozom. Es ha Te nem segitesz, neked ki segit?

Remelem Tomi rendben lesz a folytatas!

Koszonjuk szepen a gratulaciokat es a kritikat is, minden epito javaslat azt szolgalja, hogy meg jobb legyen ez!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 08:35:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.11.01 01:35:03
Hozzászólások: 44
nagyg írta:
RcCars írta:
Én nem akarnám beleártani magam a dolgokba, de a kizárással kapcsolatban a következő hozzászólásom volna.
Az eligazitáson is igy hangzott el és ha jól tudom a szabálykönyvben is az áll hogy 3 db 10 mp-es stop-and-go büntetést követően történhet kizárás, nem pedig úgy hogy azonnal mindenféle figyelmeztetést követően kizárjuk az illetőt és közöljük vele hogy sok volt. Mikrofonba be kellene mondani a szabálysértést hogy talán a versenyző is tudja....
Másrészt mérlegelni volna érdemes hogy az adott helyzetben szabálysértésnak minősül e a dolog vagy nem.
Jelen esetben 1x leállt a motor, 1x ha jól tudom kavics került a hajtásba ezért elkerülhetetlen volt a kiállás, és nem tudom mi a jobb megoldás a pályán maradni (mivel sok holt tér nincs a pályán nem könnyű olyan helyre gorulni ahol nem zavaró az autó) vagy esetleg a box utcába belgurulni úgy hogy közben figyeljük nem zavarunk e senkit....
Bárhogy is van figyelmeztetés nem történt 1x-sem!!!, másban sem okozott semmilyen kárt, sőt talán megelőzte hogy az egyenes végén akadályt okozzon.
Szvsz elhamarkodott döntés volt...
aki befizeti a nevezési díjat azzal elismeri hogy a szabályokkal tisztában van ezért nagyon jól kellett tudnia a Tominak hogy mit csinál és mi jár érte.Persze a verseny heve stb.Ezt megértem.Tény hogy a hangosban nem lett bemondva de nem feltételeztük mi sem hogy néhány másodpercen belül újra és újra ilyen szabálytalanságot követ el Tomi.a szabály az szabály és sec-perc alatt 3 durvát vétett.A helyszínen így döntöttünk és kész.Nincs idQ szarakodni a döntéseken mert kevesen vagyunk.Az nem mentség hogy leállt az autó meg beragadt a kavics.Ki kell gurulni a szélére és kész még akkor is ha a boxutca végén áll.TILOS visszafordulni!!!.Jön a segítQ és össze lehet szedni a verdát.Az hogy másban nem tett kárt az nagyban a véletlenen is múlt mert a box utcába bármikor bárki begurulhat és kigurulhat kiszámíthatatlanul.nem is folytatnám úgy is közzé teszünk egy közösen kidolgozott hivatalos véleményt ami remélem pontot tesz az i-re.remélem Tomi ezután is jön majd RCOR versenyre é jól fogja érezni magát


Szia Nagyg!

Egy pár gondolat jutott eszembe soraiddal kapcsolatban, ezt megosztanám veled. Soraid mögött látom, F_Gyurival együtt lehetettek bírok, mikor, ezt a számomra nem előnyös döntést meghoztátok, és azt is látom, hogy szerinted kiérdemeltem ezt a súlyos büntetést. Súlyos, merthogy ennél súlyosabb nincs. És ezt kell mérlegelned.
Mit kap az aki szándékosan kanyart vág, rövidít tehát csal??? Max stop&go-t. Vagy azt se.
Mit kap az, aki az előtte haladót, esetleg több körrel előtte járót kilöki, kiforgatja??? Semmit.
Mit kap az aki szembe halad a pályán a forgalommal??? Semmit.
Azt gondolom, hogy vétettem a szabályok ellen. De akkorát nem, hogy kizárást kapjak. Akkorát meg abszolut nem, hogy napokkal később is a fórumon azt taglald, hogy mennyire megérdemeltem. És ezt ne vedd személyeskedésnek.
Ettől függetlenül, a kizárást elfogadtam. Amit Csacsi ír megértem, elfogadom. Nincs semmi gond. Következő versenyen nitróval feledtetem bánatom...
Godzi, illteve RCOR: Bocs a miattam kialakult vitán. De ha olvastok a sorok között, a versennyel mindenki meg volt elégedve, arról csak jó hangzott el. Egy helyes/rossz bírói döntés nem azt jelenti, hogy az egész verseny rossz lett volna. Egy dolgot kivéve a verseny nekem is nagyon tetszett.
De mostantól én vagyok tomi_tomi (folytatás az aláírásban.)

_________________
akit kizártak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 08:52:56 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
Sziasztok!

Kicsit ég a pofám, mert én hoztam fel a témát a Tomival kapcsolatban.
A Tomi pedíg sokkal jobb arc, hogy ezen megakadjon, mint látjátok Ő nem szól bele.
Nem esett jól neki, de biztos túl tette már magát a dolgon.
Szerintem felesleges tovább szítani a tüzet, mert a végén teljesen más irányba fog elmenni a vita.

Godzi keserű mondataira meg annyit, hogy ezek után csak annak az embernek a kritikáin gondolkodjun el akinek sikerült az elmúlt években 30-40 modellezőt összetrombitálni és versenyeztetni.
A többieknek nincs rálátásuk arra, hogy ez milyen problémákkal jár, nem beszélve a befektetett energiáról.
Tehét hálával és tisztelettel tartozunk a rendezőknek és nem jó ha mindenki csak negatívumokkal bombázza Öket.-tisztelet a kivételnek
Berger is, Csacsi is már sokszor említette ez tanulóév, lesznek hibák, de csak az hibázik aki tesz valamit.

Zozo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 09:01:33 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
Tomi!

Vazzeg, egyszerre firkáltunk!
Még jó, hogy azt írtam nem szólsz bele.......
Meghazudtoltál! :evil: ;)

Zozo


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 09:37:01 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.11.03 14:24:02
Hozzászólások: 64
Sziasztok!

Én más témát szeretnék felhozni.

Állandó problémát jelent a segítők megoldása. Nem csak ezen a versenyen, hanem általában.
(Ezen a versenyen is összességében minimum fél óra csúszást okozott az, hogy úgy kell összeverbuválni sokszor a segítőket. )

Egyértelmű, nem jó megoldás az, hogy valamelyik futamról történjen segítő kijelölés, mert ebben a demokratikus rendszerben sokaknak addig és csak addig fontos a verseny ameddig személy szerint részt vesznek benne.

Ha kiesnek a további futamokból akkor érdekes módon távozási kényszerük támad. (Ha nem esnek ki, akkor ez a távozási, utazási kényszer jelentősen el tud tolódni.)

Lassan már a futamokat úgy kell szervezni, hogy az időbeosztást annak figyelembe vévetelével kell megtenni, hogy utolsó futamuk után a hirtelen megszünt versenylázban a versenyzők lelépnek (végül is nekik még segítettek) - a maradék meg oldja meg ahogy tudja.

Személy szerint meggyőződésem (mind versenyzőként, mind szervezőként), hogy a rendezőknek egyáltalán nem kellene foglalkoznia a segítőkkel.

Azt oldja meg a versenyző saját maga.

A mechanikust meg tudja oldani, oldja meg a segítőt is. Ha máshogy nem, majd rohangál a mechanikusa. (Több versenysorozatban egyébként a mechanikuson kívül ember nem teheti a pályára még a lábát sem!)

Az is meggyőződésem, hogy ekkor figyelmesebben vezetnének, kevesebb ordítozás lenne segítő után, valamint pld. sok marha kevésbé nyomná üveghangon tovább a gázt amikor a saját segítője nem tudná megfogni az autóját, vagy a lepattogó kövek annak szemét vernék ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 09:55:44 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
tomi_tomi írta:
nagyg írta:
RcCars írta:
Én nem akarnám beleártani magam a dolgokba, de a kizárással kapcsolatban a következő hozzászólásom volna.
Az eligazitáson is igy hangzott el és ha jól tudom a szabálykönyvben is az áll hogy 3 db 10 mp-es stop-and-go büntetést követően történhet kizárás, nem pedig úgy hogy azonnal mindenféle figyelmeztetést követően kizárjuk az illetőt és közöljük vele hogy sok volt. Mikrofonba be kellene mondani a szabálysértést hogy talán a versenyző is tudja....
Másrészt mérlegelni volna érdemes hogy az adott helyzetben szabálysértésnak minősül e a dolog vagy nem.
Jelen esetben 1x leállt a motor, 1x ha jól tudom kavics került a hajtásba ezért elkerülhetetlen volt a kiállás, és nem tudom mi a jobb megoldás a pályán maradni (mivel sok holt tér nincs a pályán nem könnyű olyan helyre gorulni ahol nem zavaró az autó) vagy esetleg a box utcába belgurulni úgy hogy közben figyeljük nem zavarunk e senkit....
Bárhogy is van figyelmeztetés nem történt 1x-sem!!!, másban sem okozott semmilyen kárt, sőt talán megelőzte hogy az egyenes végén akadályt okozzon.
Szvsz elhamarkodott döntés volt...
aki befizeti a nevezési díjat azzal elismeri hogy a szabályokkal tisztában van ezért nagyon jól kellett tudnia a Tominak hogy mit csinál és mi jár érte.Persze a verseny heve stb.Ezt megértem.Tény hogy a hangosban nem lett bemondva de nem feltételeztük mi sem hogy néhány másodpercen belül újra és újra ilyen szabálytalanságot követ el Tomi.a szabály az szabály és sec-perc alatt 3 durvát vétett.A helyszínen így döntöttünk és kész.Nincs idQ szarakodni a döntéseken mert kevesen vagyunk.Az nem mentség hogy leállt az autó meg beragadt a kavics.Ki kell gurulni a szélére és kész még akkor is ha a boxutca végén áll.TILOS visszafordulni!!!.Jön a segítQ és össze lehet szedni a verdát.Az hogy másban nem tett kárt az nagyban a véletlenen is múlt mert a box utcába bármikor bárki begurulhat és kigurulhat kiszámíthatatlanul.nem is folytatnám úgy is közzé teszünk egy közösen kidolgozott hivatalos véleményt ami remélem pontot tesz az i-re.remélem Tomi ezután is jön majd RCOR versenyre é jól fogja érezni magát


Szia Nagyg!

Egy pár gondolat jutott eszembe soraiddal kapcsolatban, ezt megosztanám veled. Soraid mögött látom, F_Gyurival együtt lehetettek bírok, mikor, ezt a számomra nem előnyös döntést meghoztátok, és azt is látom, hogy szerinted kiérdemeltem ezt a súlyos büntetést. Súlyos, merthogy ennél súlyosabb nincs. És ezt kell mérlegelned.
Mit kap az aki szándékosan kanyart vág, rövidít tehát csal??? Max stop&go-t. Vagy azt se.
Mit kap az, aki az előtte haladót, esetleg több körrel előtte járót kilöki, kiforgatja??? Semmit.
Mit kap az aki szembe halad a pályán a forgalommal??? Semmit.
Azt gondolom, hogy vétettem a szabályok ellen. De akkorát nem, hogy kizárást kapjak. Akkorát meg abszolut nem, hogy napokkal később is a fórumon azt taglald, hogy mennyire megérdemeltem. És ezt ne vedd személyeskedésnek.
Ettől függetlenül, a kizárást elfogadtam. Amit Csacsi ír megértem, elfogadom. Nincs semmi gond. Következő versenyen nitróval feledtetem bánatom...
Godzi, illteve RCOR: Bocs a miattam kialakult vitán. De ha olvastok a sorok között, a versennyel mindenki meg volt elégedve, arról csak jó hangzott el. Egy helyes/rossz bírói döntés nem azt jelenti, hogy az egész verseny rossz lett volna. Egy dolgot kivéve a verseny nekem is nagyon tetszett.
De mostantól én vagyok tomi_tomi (folytatás az aláírásban.)

egyáltalán nem gondolom hogy személyeskednél.nem szeretném ha azt hinnéd hogy azért írtam le annyiszor ugyanazt mert összeomlott a világ olyat vétkeztél hanem azért mert sokak mindig ugyanazt vetik fel más szemszögbQl így megpróbálok mindenkinek válaszolni úgy hogy értse mi mért döntöttünk a legmagasabb buntetés mellett.ez szerintem benne van a versenyben.aki egyet ért a bírókkal egyet ért aki nem az nem.igyekszünk igazságosak lenni amennyire csak tQlünk telik.a többi felvetésrQl csak annyit hogyha láttad volna F_Gyuri kezében a "büntis"lapot be....ál volna a röhögéstQl hogy mennyi bünti lett kiosztva. :twisted: -Igaz Koppon? :lol: - MindentQl függetlenül remélem jó kedvvel jösz legközelebb is versenyezni.Baráti üdvözlettel:nagyg

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 10:01:51 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.07.02 09:07:03
Hozzászólások: 196
Szerintem megoldás lenne,ha állandó segítők lennének kijelölve,illetve a kijelölt személyek valamilyen módon meglennének becsülve.
Én is voltam az első fordulóban egyszer segítő, kb 13x borítottam vissza járgányt, de még azt se mondták,hogy fapapucs. Másnap a fórumon + jól le lettünk szólva...
Ha meglennének becsülve a segítők akkor szerintem önként is jönnének segíteni és nem kéne a versenyzők közül toborozni.
Ja és ne feledkezzünk meg arról hogy valaki önként vállalja ezt a feladatot és egész nap kinnt van a tűző napon azért hogy "segítsen",azt ne szóljuk már le azért mert nem vesz észre egy autót. Ha belegondolunk hogy egész nap kinnt áll a napon , a füstben azthiszem nem csoda hogy azt se tudja hol áll a feje néha. De ő ott van...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 10:03:07 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2004.07.02 09:07:03
Hozzászólások: 196
Pontosítanék nem első forduló, hanem a futamsorozat első futamában. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 11:25:23 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.22 16:40:09
Hozzászólások: 748
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary, Earth
A segitők szerintem minden tőlük telhetőt megtettek, de az tény hogy mivel az ember nem kaméleon hogy egyszerre több felé nézzen ezért ne csodálkozzunk ha ekkora ricsajban töle 3órára elakad egy autó és nem veszi észre.
Szerintem a pálya köré ugy 5 méterenként kellene egy-egy segítő és az lenne ugy az ideális.
Sajnos ez nem megvalósitható, mivel szomoruan tapasztaltam hogy azoknak akik nem kerültek bele a döntőbe a döntő többsége hazament, igy nem is tudott segitönek/mechásnak beállni.

Tomi kizárását én is jogtalannak tartom, - mert voltak olyan szintű amatőr hibák melyek messze felűlmúlták Tomiét, - valamint azt is hogy mindenki büntetöt kapott, aki befutása után megtett még egy kört, mivel nem akart keresztülmenni a pályán. Ez is csak azt bizonyitja hogy rossz helyen van az idömérő egység.

Üdv: gergew ;)

Ui.: készültek ám jó képek!

Kép
Kép

_________________
...american way of drive...
...american way of life...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 12:21:34 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

gergew azt honnan veszed, hogy
gergew írta:
mindenki büntetöt kapott, aki befutása után megtett még egy kört, mivel nem akart keresztülmenni a pályán.

van elég vita legalább rémhíreket ne terjesszél.

Egyébként is a levezető kör és a végén a boxba állás az elvárás volt, amit az eligazításon elmondtunk, ezért nem értem a problémámat!

A levezető kör szempontjából teljesen mindegy a pálya melyik részén van az időmérő.

üdv
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 12:59:34 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia tomi_tomi

Hidd el, hogy nem a személyed ellen születettez a bírói döntés.
Én sajnálom a legjobban, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, a három büntetőt percek alatt begyűjtötted (okairól később hivatalos állásfoglalás lesz) és ez kizárást eredményezett.
Nem akarom magunkat sajnáltatni, de nem csak mi vagyunk a szigorúak hanem a versenyzőtársaid is folyamatosan figyelmeztettek elkövetett hibákra (más esetében is) és követelték a büntetőket.
Nem akarok negatívumokat írni, de nagy versenyzői múlttal rendelkező pilóta mehása is reklamált másnak kiosztandó büntetőért, holott az azt megelőző futamon ő is ugyan azt csinálta, mikor ezt jeleztem neki, egyszerűen közölte, hogy az más, és neki ha lehet ne adjak büntetőt.
A gond ott volt, hogy a te estedben is szorgalmasan figyelmeztettek többen is, hogy láttam-e milyen szabálytalanságokat követtél el te, illetve a mehásod. Ilyenkor nem személyeket hanem rajtszámokat büntetünk, hogy ott az adott pillanatban azt sem tudom, hogy kié az érintett autó.
Mások is megkapták a büntetőket a súlyos vagy halmozott szabálytalanságokért, de nekik egy futamon belül sohasem jött össze három.
Remélem ez az eset nem szegi kedvedet és a legközelebbi fordulón ismét üdvözölhetünk a versenyzők táborában!

Ha úgy gondolod hogy én rontottam el a versenyedet, ezúton itt nyilvánosan kérek ezért elnézést!
(az adott körülmények között nem tehettünk mást, és azt te is megtapasztaltad már, hogy ha lehetőség van rá elkerüljük a legsúlyosabb büntetést)

Üdvözlettel:
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 13:17:38 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2004.11.01 01:35:03
Hozzászólások: 44
Hali!

Végül is mindegy. A lényeg akkor is a játék marad. Senki ne folytassa légyszi. Legközelebb Gyöngyösön.

Üdv

_________________
akit kizártak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 13:31:42 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
tomi_tomi írta:
Hali!

Végül is mindegy. A lényeg akkor is a játék marad. Senki ne folytassa légyszi. Legközelebb Gyöngyösön.

Üdv



eljen: eljen: eljen: eljen: eljen: eljen: eljen: eljen: eljen: eljen: eljen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 14:42:52 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2004.08.24 15:11:44
Hozzászólások: 152
Tartózkodási hely: Győr
Svaji jovoltábol pár kép a Győri oldalon:
http://rcoffgyor.uw.hu/modules.php?name ... mine&cat=6

_________________
üdv,
Klampfer
rcoffgyor.uw.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 15:25:36 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
koszi!

nem tudom elegge hagsulyozni, hogy a kihagyott versenynapom legalabb 4 helyezest er pluszban a kovetkezo menetben szamomra, felfele. Annyira bennem van a versenyszellem, hogy kifolyik az orromon.

Lenyomok mindenkit :) :P

(remelem most az allando dobogos brigad megremul, es ezzel a haduzenettel is dobnak koronkent el 1 masodpercet.) :twisted:

akinek csak van fényképe, nyomja oket fel, at, irja ki, akarmi!

nagyonkoszike!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 16:36:26 
Offline
Játékmester
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.18 23:21:48
Hozzászólások: 542
Tartózkodási hely: Dunakeszi Auchan
Csacsi írta:
koszi!

nem tudom elegge hagsulyozni, hogy a kihagyott versenynapom legalabb 4 helyezest er pluszban a kovetkezo menetben szamomra, felfele. Annyira bennem van a versenyszellem, hogy kifolyik az orromon.


Jó akkor megelégszel a 29. helyezéssel? :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 20:05:14 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
tomi_tomi írta:
Hali!

Végül is mindegy. A lényeg akkor is a játék marad. Senki ne folytassa légyszi. Legközelebb Gyöngyösön.

Üdv


esedezem esedezem esedezem esedezem esedezem esedezem esedezem esedezem esedezem esedezem esedezem
eljen: - eljen: - eljen: - eljen: - eljen: - eljen: - eljen: - eljen: eljen: - eljen: - eljen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség