Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.09 00:44:33

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 49 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.03 08:41:13 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.08 20:50:55
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Bp
Sziasztok,

Versenyzőtársak! A hétvégi versenyen vízi jártassági vizsga és azt igazoló dokumentum nélkül sajnos nem lehet részt venni. Junior kategóriában elfogadjuk az úszógumit is. Megértéseteket köszönjük! :-D :-D

Üdv:

_________________
Danoxx74


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.03 09:31:19 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.06.06 01:40:51
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest XI.
Már bepakoltam a hajóimat, az volt az első dolgom a képek láttán...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.03 12:32:16 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.05.18 13:34:35
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Gyöngyös
Nincs semmi baj a pályával... :)

Slash-el tökéletesen autózható: http://www.youtube.com/watch?v=JpEPQ7y- ... re=related

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.04 08:58:33 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Tisztelt Modellezők!

Apajon a helyzet tovább romlott az éjszakai esőzések jóvoltából. Ezért a hétvégi verseny törlésre került. Sajnos az természet erőinek ilyen fokú támadása ellen, nem vagyunk képesek hatékonyan fellépni.

Keressük a lehetőséget az az elmaradt futam megtartására. Nagyon szeretnénk akár már a jövő héten megtartani, de egyelőre több akadály is mutatkozik. Nem biztos, hogy a pálya akár egy hét alatt is autózható állapotba hozható, valamint az időmérés megoldása is problémás.

Mindezek ellenére igyekszünk, mindenki számára komfortos megoldást találni. Kérem, figyeljétek a fórumot, az új információk megszerzése céljából.

Továbbá kérem, hogy aki tudja, értesítse modellező társait is, nehogy bárki is fölöslegesen utazzon Apajra.

Üdv:

Fally György

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.04 09:24:04 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Azt gondolom, hogy extrem a helyzet, de lehet, hogy trend. Az a helyzet, hogy gyakorlatilag az időjárás játszik az idegeinkkel. Biztos mindenki úgy van ezzel, hogy betáblázza magát aztán meg anyázik egyet az égieknek. Én a mezőgazdaságról is mindig azt gondoltam, hogy ennyi erővel lottózhatnának is a gazdák.
Lenne egy felvetésem. Nem lenne értelme a nyomvonalat letakarni egy fólia csíkkal? 4x25m a csomagolása, kéne 15 csomag. Ennek az ára kb. 225.000 Ft. 30 nevezőre*5 verseny =1500 Ft/verseny

Például: (de én csak 2 percet kerestem, és nem tárgyaltam kedvezményről)
http://www.bau-styl.hu/epitesi-folia/ta ... eklap.html

Ezzel elérnénk hogy a víz nem szívódik be, és a gaz se nő hiszen nem kap fényt. A fólián összegyűlő vízzel kell kezdeni valamit. Hát ehhez már tervezni kell. De elvezető árkokkal már lehetne mit kezdeni, meg azért egyszerűbb lenne leszivattyúzni a vizet a fóliáról. Fólia alatt száraz lenne a pálya vagy legalábbis minimális lenne a felázás.

Nem akarok okoskodni, csak egy ötlet volt. Én vállalnám ezt a pluszköltséget a nevezési díjban, mivel nem egyszeri modellező vagyok, és szeretnék jó körülmények közt versenyezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.04 09:43:40 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.13 12:42:41
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Dunakeszi
szanyin írta:
[...]


Én a budakalászi pályát próbálom esőállóvá tenni, de egyelőre nem jutottunk egyről a kettőre. A főnök "alszik", és az idő sem alkalmas a pálya alakítására. Konkrétan kimenni is kihívás a felázott úton.
Igaz, ez a pálya kisebb, és nem kritérium az EFRA szabályzata, de ha érdekel a dolog szívesen besegítek tervezéssel.
Nem könnyű, és pénzbe is kerül(het), de bele kell törődni, hogy Magyarországot elérte a felfele húzódó mediterrán öv, ami következményekkel jár.
Érdemes megnézni a 30-napos előrejelzést. A felmelegedés ellenére -illetve inkább okán- minden héten van egy nap, amikor sok csapadékot prognosztizálnak. A pályákat fel kell készíteni az esőzésekre, különben egyetlen hét se lesz, mikor autózni tudunk.
Ahogy kalászon is, az ApajRING-en is az jelenti ap roblémát, hogy a víz megáll a pályán, és még ha ki is süt a nap, ekkora mannyiségű vízzel nem bír el ilyen rövid idő alatt.

Köszönöm a figyelmet, további szép napot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.04 10:31:51 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.08 20:50:55
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Bp
Szia,

Helyzet az, hogy a pálya az elmúlt pár évben mindig elnyelte, max. pár nap alatt, a normál mennyiségű csapadékot. Eddig egyszer sem maradt el futam, mert vannak a pályán vízelnyelők és a jó adottságai miatt gyorsan elnyelte a csapadékot és felszáradt. Idén Májusban azonban 120 éve nem látott mennyiségű esőt kaptunk. Itt már a fólia nem érne semmit, mert a talajvíz olyan magas, hogy a víz már "alulról" is jön. Azzal meg nem igen lehet semmit csinálni, sajnos.
A nevezési díj emelése pedig jelen gazdasági környezetben nem lenne túl népszerű. Ha megnézed az utóbbi két évben folymatosan csökken a nevezőszám az offroad versenyeken, a nevezési díjak emelése csak gyorsítaná a folyamatot.

Üdv:

_________________
Danoxx74


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.04 13:15:30 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Úgy tűnik sikerül az időmérést megoldani jövő hét vasárnapjára. Így már csak a pályát kell olyan állapotba hozni, hogy versenyezni lehessen rajta. Sajnos ez nem a szokásos kettő max. háromemberes verseny előtti feladat lesz. Sok kézre lesz szükség, ha vasárnap gurítani akarunk. Elindítok egy nevezést a szombati pályarendezési munkálatokra, hogy lássuk, kikre számíthatunk. Másképp nem látom a lehetőséget a közeli versenyre. Természetesen a kettő szorosan összefügg. Verseny nélkül nincs közös munka és fordítva is igaz az állítás.

Egy kicsit írnék a korábbi hozzászólásokhoz is.

Először is örömmel olvasom, hogy vannak, akik tennének annak érdekében, hogy lehetőség szerint minden versenyt meg tudjunk tartani.
Érdemes tudni, hogy hatodik éve szervez az RCOR versenyeket, és az utolsó kettőt kivéve még sosem maradt el egy rendezvény sem. Többször állt már hasonló mennyiségű víz a pályán, de azt minden esetben sikerült a versenyre eltüntetni. Volt, hogy ketten hárman a versenyt megelőző egy-másfél napban dolgoztunk rajta, de ha a verseny előtti éjjel jött a víz, akkor a versenyzők segítségével közösen oldottuk meg a kérdést. Így vagy úgy, de mindig meg lett tartva a verseny. Most sajnos más a helyzet. Hiába mennénk le ma szivattyúzni és elterelni a vizet, jelenleg az alulról is érkezik, tehát várhatóan, amit elszivattyúznánk, azt a talajvíz hamarosan visszapótolná.

Az árkokról és gödrökről annyit, hogy van a pályán négy, nagy térfogatú nagy kövekkel feltöltött gödör mely a vizet hivatott elnyelni. De mivel a talajvíz normál esetben kevesebb, mint egy méter mélyen van, ezek a gödrök nem igazán funkciójuk szerint működnek.

Kedves szanyin!

A fólia nem rossz ötlet, de a feladatok is szaporodni fognak annak használata során, valamint technikai kérdéseket is meg kell oldani.
Nem tudom, hogy lenne megoldva, hogy a szél ne vigye el a fóliát és a víz se folyjon alá. Nagyon szűk a kőr, akinek a segítségére minden verseny előtt és után számítani lehet.
Ne feledd, 1500 négyzetméter fóliáról beszélünk, ezt alkalmanként felszedni és szakszerűen lerakni nem kis feladat. Nem tudom, mi lenne a pályabérletesekkel, hisz akár egyedül is mehet bármikor autókázni az arra jogosultságot vásárló modellező. Nehéz lenne neki egyedül elvégezni a ki és becsomagolást, feltétezem, kedve sem nagyon lenne hozzá. Természetesen azt is lehetne, hogy csak eső idején takargatnánk, de nem tudom, ki lenne az, aki szükség esetén autóba pattanna és leszaladna Apajra betakarni a pályát.
Amennyiben vállalod a fólia project teljes körű levezénylését, felügyeletét és működtetését, úgy én is szívesen fizetnék érte futamonként plusz 1 500 Ft-ot.

Üdvözlettel:
Fally György

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.07 20:35:58 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Szeretnélek megkérni Titeket, hogy tisztázzátok a jelen helyzetet.
Itt egy lehetséges e hét vasárnapi versenyről írt F_Gyuri, viszont a főoldalon egy juliusi időpont van.
Mikor lesz az RCOR 1. futama?
Lesz V. futam ?

A fóliás ötletem, egy elkeseredett pillanatomban jött. Biztos vagyok benne, hogy a kivitelezése nem egyszerű és sok anomáliát okozna a használata. Nem akarok a levegőbe beszélni. Ezért elvetem az ötletem. Főleg, hogy a kivitelezésben nem tudok segíteni innét a balatontól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.07 20:55:45 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
A vasárnapi verseny egyenlőre egy lehetőség, még nem tudni biztosat, attól függ minden, hogy vonul vissza a víz.

Addig a kirakott versenynaptár az érvényes.

Természetesen ha lesz vasárnap futam, akkor időben értesítve lesz mindenki és a versenynaptár is módósítva lesz.

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.08 06:44:42 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Köszönöm válaszod! Várom a fejleményeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.09 21:46:38 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Vasárnap verseny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elindítottam a nevezést http://www.rcoffroad.hu/versenyek/nevez ... seny_id=53 .

Kérek mindenkit, hogy minél előbb nevezzen a szűk határidő miatt. Mielőbb tudnom kell, hányan leszünk, mert ennek függvényében rendelem a büfét illetve a mobil WC-t.
Időmérés megoldott, annyi a különbség, hogy most nem a Zoli, hanem a sógora fog mérni.

Az on-line nevezést szombat reggel zárom le, ezért az időtáblát illetve a csoportbeosztást csak ezután tudom elkészíteni.

A szombati pályarendezésre várunk mindenkit. Találkozó a pályán szombat 13:00 -kor. Lebeszélem az úthengeressel, hogy amennyiben alkalmas a pálya a hengerlésre, akkor szombat késő délután jöjjön el hengerelni, és akkor autópálya minőségű nyomvonalon fogunk tudni versenyezni. Ehhez már csak az kell, hogy rá is érjen az ember. Holnap egyeztetek vele.

A jelenlegi versenyt egyelőre 0.-dik futamként jelöltem, mert már számtalanszor át kellett rendeznünk a versenynaptárt. Természetesen amennyiben a verseny rendben lezajlott, úgy módosítjuk a naptárt a futamok számának megfelelően.

Vasárnap gépátvétel 08:00-tól 08.30-ig.

Eligazítás: 08:40

Futamok 09:00-tól

Mindenkinek jó versenyzést kívánok!

Üdvözlettel:

Fally György

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.10 07:12:07 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
FRANKÓ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.11 08:44:28 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Úthenger jön szombat délután, tehát kiváló minőségű lesz a nyomvonal.

Nevezést szombat kora délellőtt lezárom, hogy tudjam készíteni a csoportbeosztást és időtáblát.

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.11 20:40:38 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Érdekelne, hogy szombaton ki(k) alszik ott a pályán, mert akkor gondoskodnom kell zuhanyzási lehetőségről.

Én ott alszom, de ha egyedül leszek akkor az enyém már megoldott. Ha többen leszünk, akkor máshova kell menni, de azt is megoldom, csak tudjak róla.

Üdv:

Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.12 11:36:52 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Elkészítettem az időtáblát és a csoportbeosztást.

Figyeltem rá, hogy a két csoportban indulók még véletlenül se kerüljenek olyan helyzetbe, hogy nem tudnak beállni, borogatni, mert éppen versenyeznek.

A szüneteket azért kellett 6 percesre beállítani, mert különben nem jönne ki fordulónként az egy óra felkészülési idő. De így legalább mindenkinek lesz bőven ideje a futam előtt elfoglalnia a helyét.

A csoportbeosztásnál mindenki láthatja, hogy melyik csoportnak fog borogatni.

A borogatásra Ficsor Tamásnak és Fally Györgynek nem kötelező beállni, mert versenybírói feladatokat látnak el. Ezért az SCT-be osztottam őket borogatni ahol úgy is rövidített a nyomvonal és így nem lesz gond a kettővel kevesebb borogató. Az összes többi futamban ugyanannyi segítő lesz a pályán, mint ahány versenyző az emelvényen.

Ha megvizsgáljátok az időtáblát, akkor láthatjátok, hogy mindenki pontosan 72 percet fog versenyezni és ugyanannyit borogatni.

Mindenkinek jó versenyzést kívánok!

Üdv:

Fally György

Kép

Kép

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.12 19:11:10 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
A pálya hibátlan állapotban van, víz sehol. Mindenhol sima a felülete, sehol egy gödör...

Az apró mintás gumit ne felejtse otthon senki! :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.12 19:37:45 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.13 12:42:41
Hozzászólások: 149
Tartózkodási hely: Dunakeszi
F_Gyuri írta:
[...]


Monster kategóriában mindössze 3 induló van? :shock:

Azért ez durva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.12 20:24:57 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2009.01.27 17:46:32
Hozzászólások: 81
Sziasztok !

a holnapi truggy futamokra keresek mechást, mert sajnos a segítőim a mi futamainkban borogatnak !

Köszi Karesz

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.06.12 20:46:11 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
TESCO-Zsömle írta:
Monster kategóriában mindössze 3 induló van? :shock:
Azért ez durva.


Főleg azért, mert tavaly végig cikkeztem, fotóztam, szavaztattam a monster mellett, és rá próbáltam beszélni akit csak lehet. És ennyi. 22en nyomtak igent a szavazáson én 3an leszünk... (A pápaiak igazoltan hiányoznak, legközelebb jönnek! :))

Nem igaz, hogy nincs kint több száz savage+revo az országban! Ha nincs pénz versenyezni az elfogadom, de a "gyávaságból nem jövök"-öt azt nem! :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 49 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség