Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.19 18:07:26

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010.08.10 20:49:20 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Kedves Modellezők!

2010. augusztus 28-án, szombaton az RCOR rendezésében, a Hájos-Transz támogatásával megrendezésre kerül az RCOR Egyesület 2010-es kupasorozatának negyedik versenye, immáron második alkalommal Jászberényben!


A RCOR kupa futamain helyszíni nevezési díj 6.000.-Ft /fő/autó, melyből az alábbi kedvezményekkel lehet élni.
Hiánytalanul, pontosan és határidőre leadott internetes nevezés esetén a nevezési díj: 5.000.-Ft/fő/autó, illetve hiánytalanul, pontosan és határidőre leadott internetes nevezés és személyi jeladó használata esetén a nevezési díj: 4.000.-Ft/fő/autó. Hiányosan vagy pontatlanul leadott előzetes nevezés minden esetben helyszíni nevezésnek minősül.


Folyamatban van egy szavazás, hogy nevezőnként +1ezer Ftért nem kellene beállni segítőnek, mert a rendező ebből finanszírozná a segítőket.

Itt lehet szavazni: http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=19941



Fontos: érvényes MMSZ regisztrációs kártya és biztosítás nélkül senki sem versenyezhet.

NEVEZÉS ITT!!
Határidő: 2010.08.25.


Térkép:
Jó versenyzést kívánunk minden résztvevőnek!

A pálya itt található kis hazánkban, Jászberény közelében:

Kép

És így közelíthető meg:

Kép

GPS koordinátáink:

É 47.48449 - K 19.82312

Telefonszámok eltévedőknek, érdeklődőknek:

Hájos Róbert: +36-30-677-5190
Komoróczy Iván: +36-20-968-6570
Fekete Róbert: +36-70-456-1474

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2010.08.12 10:11:44 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
RoB

Szavaznék én bőszen, de nincs ilyen szavazás...
Szóval a részemről egy szavazat a fizetett borogatókra!

Vettem a bátorságot és két kategóriába is neveztem, de ezt csak akkor tudom megugrani, ha nem kell borogatni. Ha kell, akkor az egyik kategória valószínűleg ugrik :(


üdv

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2010.08.12 10:40:18 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Most már megy a szavazás, nem publikus topikban volt, most lett élesítve. Bocsesz.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.12 13:28:52 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Én tavaly Debrecenben láttam egy srácot, aki piszkosul jól tolja a borogatást ő kellene oda! Egyedül megoldaná :)
Még videó is készült róla :roll:
Tőlem is jöhetnek a borogatók.

Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: :):)
HozzászólásElküldve: 2010.08.12 15:09:45 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.04.06 17:42:46
Hozzászólások: 154
Hali!!!
Én is támogatom a Borogatókat 1000ft-tal mert a versenyzők nem azért mennek szerintem.Én szivessen borogattam mindig csak amikor körbe nézett az ember mindig azt látta hogy vannak aki elbujdosnak szerelnek ahelyet hogy a másik szorakozását segitsék.De amikor ő neki állitanak meg torka szakadtából üvölt. Akinek nem inge nem veszi magára.
Ezt már rég meg kellet volna oldani.
Szerintem senkit nem vágott volna földhöz 1000ft.Amikkor több tízezret játszunk elott aznap.
Bocsi ha valakit is meg sértettem,
Üdv.

_________________
PINK-DURANGO DNX 408T


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.12 16:46:50 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Fiztem a rám eső részt!

Gyuri :lol:

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.26 12:29:45 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
A szavazáson a többség döntött, lesznek fizetett segítők a hétvégi RCOR futamon, Jászberényben!

Az időtábla estére felkerül ide a fórumba, addig is mindenki rendesen készítse föl a járgányát a szombati versenyre! :)

A múltkorihoz hasonló szuper büfé, meleg ebéd vár minket a helyszínen!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: időtábla
HozzászólásElküldve: 2010.08.26 20:00:56 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Kép

Mivel a pálya elég nagy és simán elfér rajta akár 12 autó is, így nem csináltam A és B csoportokat a robbanós truggyba és buggyba.

Amennyiben az egyes csoport létszám 12 fölé megy, úgy a nap elején szavazással döntjük majd el, hogy egyben elrajtoljanak-e pl 13-an is akár...


(ez az első időtáblám, ha bármi hiba van benne jelezzétek és javítom!)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: :):)
HozzászólásElküldve: 2010.08.28 20:05:32 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.04.06 17:42:46
Hozzászólások: 154
Szeretném megköszöni a szép napot!!! Gratula a szervezöknek nem volt egyszerüdolguk az időjárással De megoldották!!!
A segitőknek is nagyon Köszönöm. Jól müködtek ahhoz képest hogy most borogatttak elöször! A kiabálokkal nem kell foglalkozni ja bocsi én is üvöltöttem De az MÁS:) :twisted: :twisted:

Köszi mindenkinek aki részt vett!!!!

_________________
PINK-DURANGO DNX 408T


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.29 05:56:15 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2009.09.27 07:35:23
Hozzászólások: 55
Tartózkodási hely: Fót
Csatlakoznék az előttem szólóhoz jó kis nap volt remek versennyel.A tegnapi volt az első versenyem és ezen a remek pályán nagyon tetszett ha tehetem máskor is rajthoz állok Jászberényben.Szervezés is jól sikerült.Minden versenyzőnek gratulálok az elért eredményéhez úgy az elsőknek mint az utólsóknak mert a viszontagságos időjáráshoz képest jópáran összegyültünk.Üdv.

_________________
Asso rc8t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.29 07:20:43 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Szuper volt - de ez már közhely a HájosRing esetében!
Ilyen a jó pálya, a jó szervezés, a jó kaja, a jó társaság, stb...

Köszönet a Hájos családnak, a szervezőknek és mindenkinek!

Külön köszönet az SCT mezőnynek a végtelen türelemért ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 08:39:09 
Offline
Fotóriporter
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:29
Hozzászólások: 936
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Az eső ellenére készült pár kép is.

http://www.rcoffroad.hu/versenyek/gal.php?verseny_id=63

_________________
MUGEN MBX-6 ECO
BAJA SS
E REVO 1/16
Futaba 3PM
Kyosho Mini Z


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 09:09:52 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Itt is van pár kép, sajnos nem lettek a legjobbak:
http://www.rcpilot.hu/gall/rendezvenyek ... ereny.html

A videók is készülnek...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 12:02:29 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
Sziasztok, én is csatlakoznék az előttem szólókoz.
Tényleg Jól teljesített a HÁJOS RING ismét és a pálya is jól, szinte túl jól tapadt az időnek köszönhetően.
A borogatók is egész jól bele fognak jönni legközelebbere. Nekem nem volt velük gondom bár kicsit sokan kiabáltak velük (nem véletlenül). De legközelebb is támogatom őket hisz így nyugodtabban tudtunk szerelni illetve TAKARÍTANI :-)
Ha van valakinek képe, videója a buggy döntőről kérem jelezze.
Külön élvezet volt az MB élén álló Gergővel versenyezni, igaz 1el lerontotta mindenki helyezését, de nem bánom, hisz megmutatta hova kéne fejlődnünk!
Ja és gratula mindenkinek a helytálásért, főleg a mehásoknak, akiket kicsit megviselt a sár :-)

üdvözlettel: tkdynamic

GS racing, buggy CL-1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 13:51:22 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

A pálya tényleg frankó. A szervezők lelkesedése abszolút benne van az egészben.

A borogatással nekem is voltak gondjaim, viszont kárpótolt az, hogy 2x is ki tudtam venni a mocit és módosítani a kuplungon és az áttételen. Anélkül, hogy szét kellett volna idegeskednem az agyamat a hátra lévő idő miatt. Lehet, hogy az elején több segítő kellene aztán meglátnátok ki az aki valóban lelkesen csinálja és azokat megtartani.

Apajon Ők fognak segíteni, vagy helyi csapat. ?

Az esőt mesésen kezelte a homokos talaj, mindet elszívta nem volt félő, hogy elázik az elektronika. Leszámítva azt a + 1kg-ot amitől olyan volt a kocsi mint egy orosz versenygép.

Amit én észrevételként mondanék az az, hogy a döntők előtt jó lenne egy pálya nyomvonal karban tartás, mert az alábbi képen látható szakaszon olyan gödör képződött, ami még egy 1:5-ös monsternek (ha létezik ilyen) is nagy lett volna. Kicsit úgy éreztem mintha egy 1:10-es kocsival mennék. Néha eltűnt a dombok mögött, aztán újra előjött, aztán megint eltűnt, aztán... :)

Kép A képet az RcPilot.hu tárolja.

Még az is megoldás lehet, hogy ezeken a szakaszokon szőnyeg lenne leterítve. Így az autók nem tudnák szétrúgni a pályát kigyorsításkor.

A másik nevezetes pont volt számomra a kanyarba elhelyezett 5 db hupli. Szerintem rontott az élményen. Az a kanyar lehetett volna egy tempós, látványos, seggelős kanyar közel az emelvényhez, így inkább egy átevickélős lett belőle. Amúgy is technikás a pálya, véleményem szerint ezt már kár fokozni.

Amit leírtam, azt jobbító szándékkal írtam. Nem azért, hogy fikázzam. Bárcsak a közelbe lenne ilyen pálya, és nem kellene 200Km-t menni érte.

Köszönöm még egyszer a lehetőséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 15:39:13 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Sziasztok

Szerintem csak néhány apró gond volt a borogatókkal. Esetleg legközelebb fel lehetne hívni a figyelmét a srácoknak, hogyha csak egy autó megy körülöttük, akkor azt figyeljék. Az üres pályaszakaszt mereven nézve nem valószínű, hogy észreveszik, ha a hátuk mögött fetreng a egy autó.
Egyébként az ilyen kisebb problémáktól eltekintve tökéletes volt a csapat, valóban teljesen más így versenyezni.
Szerintem kb. fele ennyi induló lett volna borogatók nélkül.

Ezek szerint lesznek fizetett borogatók Apajon is?

Norbival teljesen egyetértek a kanyarba elhelyezett huplik ügyében. Ezzel sikerült kialakítani az egyébként nagyon jó pályán egy igen értelmetlen és beteg szakaszt. A legutóbbi futamon nem volt ott semmi, nem is volt hiba azzal a kanyarral.

A pálya karbantartása a futamok között nem tudom mennyire megoldható. Tény, hogy ez már az első jászberényi versenyen is probléma volt. A truggy és a monster döntő olyan mértékben átrendezte a pályát, hogy azt gyakorlatilag újra kellett tanulni.
Persze ez is a versenyzés része, viszont van aki tényleg 1:10-es autóval megy - és abból is a leghátrányosabb helyzetű "kistestű" fajtával. (volt olyan időmérő, hogy a tejes távot háttal tettem meg, de az sem segített :))
Pl. az alábbi képen az a kis fekete pont ott a nagy kráter alján egy autó:
Kép
Szerintem Norbi is pont erről a szakadékról tett említést.

Egyébként az ezt követő, a pálya részét képző gödör kihajtó szakaszán, középen is kialakult egy akkora lyuk, hogyha nem sikerült kikerülni, akkor a kocsi egyszerűen orral beleállt. Itt éppen Gyuri kászálódik ki belőle:
Kép

Persze lehet, hogy ezekkel a dolgokkal a gyakorlatban nem lehet mit kezdeni - meg kell kötnünk a kompromisszumot, hogy ez ilyen marad. A pálya az éjszaka és a délelőtt folyamán fél Velence tó mennyiségű vizet nyelt el nyomtalanul - ennek lehet, hogy ez az ára.

Mindettől függetlenül véleményem szerint a HájosRing magasan a legjobb az országban!
A fenti kritikát tisztán építő szándékkal írtam le - senkit nem akartam vele megbántani.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 16:29:27 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Hali!

Mint a szervező gárda egyik tagja meg szeretném köszönni mindenkinek a részvételt a hétvégi versenyen!

Reggel nem gondoltam volna hogy itt verseny lesz, de hát a homokos pálya előnye most segített, elnyelte az esőt!


A borogatókról meg annyit, hogy mi ugyanígy ne veszünk néha észre autót, és ugyanígy van beszólogatás. Tessék úgy menni, hogy ne legyen szükség a beavatkozásra! :) Egy mentségük legyen a mostani srácoknak, ez volt az első ilyen munkájuk!

Apajon nem tudom lesz-e segítő, ez a mostani futam specialitása volt, amit a többi jászberényi versenyen is szeretnénk folytatni. Az RCOR vezetőségnek majd jelzem, hogy erre lenne igény a hazai pályán is.

Végezetül a pályáról. Az egész homokos talaj a kompromisszumokról szól. Esőben simán lehet menni rajta, nagyon koszol, de mégsem annyira, mint a sima föld, vagy agyag, amit kompresszorral le nem szedsz. A víz is tócsákban áll, lehetetlen versenyezni, a segítők sem tudnak rálépni a nyomvonalra. Most viszont a rossz idő ellenére senki sem jött hiába, csak egy időmérő kör esett az eső áldozatául!

A döntők előtti pályakarbantartást támogatom, de egyedül biztosan nem fogom megcsinálni. :) Közös erővel percek alatt helyre lehet hozni, szerszámok lesznek majd kint a konténerben. Minden döntő előtt tarthatunk 5 perc technikai szünetet, ahol önként jelentkezők alakítanak a megrongálódott nyomvonalon. Akinek fontos jön majd, én biztosan menni fogok! Egy füst alatt újra be lehet járni a pályát a döntő előtt, hogy nem érjen senkit meglepetés.

A mostani döntők így karbantartás nélkül igazán offroadosra sikerültek, ennek is megvolt a maga szépsége azért!

A lyukas ugró utáni kanyarban lévő pici ugrók nekem sem tetszettek igazán, javasolni fogom az eltüntetését. Vagy: a belső íven megmarad, de kint eltűnik.... Ez milyen lenne?

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 16:48:37 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
RoB írta:
Hali!A lyukas ugró utáni kanyarban lévő pici ugrók nekem sem tetszettek igazán, javasolni fogom az eltüntetését. Vagy: a belső íven megmarad, de kint eltűnik.... Ez milyen lenne?



Hát szerintem, jó gondolat, de fordítva kellene: aki nem tud szűken fordulni annak kelljen bukdácsolni :)

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 20:07:18 
Offline
Beton

Csatlakozott: 2008.05.27 19:27:42
Hozzászólások: 190
Sziasztok!

Elég rosszul esik hogy senkinek sem tetszett az újj kanyar.
Igaz hogy senkit nem kérdeztem meg hogy jó-e így,de miért kellett volna,de ha ezen múlik akkor kiszedem,de azt végképp nem értem hogy ha valakit megkérdezek hogy milyen rajta menni és azt mondja hogy jó,utánna meg azt hallom vissza hogy senkinek sem tetszik akkor ilyenkor a szemembe hazudnak vagy valakinek tetszik és valakinek nem?
Ezt végképp nem értem,mert én nem egy embert kérdeztem meg direkt hogy milyen.Sőt,még olyan is volt hogy megkérdeztem azt mondta hogy jó aztán meg az egyik ismerős mondta vissza hogy annak az illetőnek nem tetszett,hát van ilyen?
Ja meg még annyi hogy,senki meg nem kérdezett arról hogy a nagy döntöttben legyenek lyukak,de mégis oda került,pedig verseny előtt sokan mondták hogy tök király hogy már ott nincsenek rönkök,verseny végére pedig minek lettek azok a lyukak?És ezt is csak vissza hallottam nem a szemembe mondták.
Szóval ha valakinek nem tetszik valami,akkor jöjjön oda és mondja el,aztán át alakítom mert én és Jóapám azon vagyunk hogy minél többen jöjjenek és modellezzenek itt Jászberényben.Nem azért mondom hogy megsértsek akárkit is meg én sem sértődtem meg csak nem esett tul jol, mert én ugy gondolom hogy bármit meglehet velem beszélni,valami nem jó és egyből másképp lesz.
Szóval nyugodtan szoljatok ami nem tetszik.

A pályához a héten nem nyúlunk hozzá,megnézzük hogy szombaton milyen lesz hogy nem lett helyre hozva és csak utánna lesz meg igazítva!

ui: Legalább itt a fórumban elmondják nyilvánosan hogy mi jó meg mi nem,ezt meg is szeretném köszönni mindazokak akik elmondták véleményüket!

Üdv.:Juriti

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010.08.30 21:08:17 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Juriti

Nem kell ebből nagy ügyet csinálni, a pálya így is kitűnő.
Ha ott maradnak azok a huplik, akkor is a legjobb marad az országban - maximum a magamfajta fakezű minden esetben arra fogja kenni, hogy miért lett nyolcból a kilencedik.

Egyébként meg ne azzal törődj ki mit mond. Ha Te szereted a kanyarban a huplikat, akkor tartsd meg. Én nem szeretem, de ez csak az én véleményem és igazából nem sokat számít - főleg azért mert magát a HájosRing-et ettől még nagyon kedvelem.
Nem lehet minden mindenkinek jó - ennyi :)
Ráadásul itt most csak hárman írtuk le a véleményünket a huplikról - lehet, hogy a maradék húsz meg imádja.

Ha esetleg én mondtam volna olyat, hogy a huplik jók, akkor az csak annak tudható be, hogy bizonyos időt elég masszív tudatmódosult állapotban sikerült eltöltenem péntek este...

Az meg, hogy a pálya gödrösödik nem azért van, mert rosszul, vagy trehányul van megcsinálva. Valószínűleg a döntők közötti 5 perces karbantartás sem igazából segítene ezen. Talán ha a truggy és a monster lenne az utolsó két futam, akkor az szerencsésebb lenne - bár kérdés, hogy az SCT 3 döntő futamát hogyan lehetne így szervezni.

Szóval csak így tovább, ne vedd rossz néven az itt megfogalmazott kritikákat - hidd el csak segíteni akarunk.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 22 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség