Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.03 02:12:58

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 342 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.05 08:50:03 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Sziasztok!

Szerintem többeknek, köztük nekem sincs MMSZ tagságim és ezért ki kell ugye töltenem a felelősségvállalási nyilatkozatot. (nem tudom mi van benne?)
Na már most ilyet nem találok sehol sem, illetve a 2011-es MMSZ szabályzat 1.1.1 Versenykiírás című fejezete foglalkozik vele, hogy az 1.sz mellékletben van. Ezt hol lehet elérni, vagy letölteni?
Ha esetleg ide feltennétek akkor nem a helyszínen kellene evvel is foglalkozni, csak max az ellenőrzésével.
Mit gondoltok?

Üdv: Laci

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: rc
HozzászólásElküldve: 2011.04.05 10:49:27 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.11.20 18:03:29
Hozzászólások: 195
SZIASZTOK!

Mivel nálunk lesz az utolsó futam igy én is leírom a borogatásrol a véleményemet! Elöször is a nálunk lévő futamon természetesen lesz állító ember! Másrészt elkeserít hogy mindig ezen megy a vita !
Ami még elkeserít hogy mindenki csak pénzért szeretne valamit is csinálni ,nálunk teljesen baráti segítségből jönnek állítani ezt aval szoktuk honorálni ,hogy bár mikor kijöhetnek a pályánkra és autozhatnak akár az én automal is! Félreértés ne legyen bár mikor kifizetem a plussz ezer forintot!
Véleményem szerint akkor lenne teljes mértékben élvezhető a verseny ha ez a probléma megoldodna!

Üdvözletell! Fagyal András Pápai modellező klub

_________________
MUGEN MBX6 M-SPEC
TEAM DURANGO DESC410R
TEAM DURANGO DEX210
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.05 14:18:08 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Örömmel jelentem be, hogy a hétvégi verseny után ajándéksorsolás lesz!

Az 1. RCOR forduló támogatója, a Sylka Modellsport felajánlott egy kanna 25%-os Team Saxo üzemanyagot, és egy GS Racing szerelő táskát.

http://www.sylkamodell.hu/TEAM-SAXO-RACING-FUEL-25-Nitro-3.78-Liter.html

http://www.sylkamodell.hu/GS-RACING-Szerelo-taska-Pit-bag-GSC900103.html

Ezt a két ajándékot a nevezést befizetők közt sorsoljuk ki a végén a jelenlévők közt! Aki több kategóriában indul, annak többször lesz a neve a kalapban!

Köszönjük szépen Sylka Csabi és Jani!


Kép Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.05 16:59:46 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Ötlet:
Kellene külön nevezést indítani versenyenként borogatónak. Feldobnánk egy összeget rá pl. 5000Ft/borogató/verseny. Maximálnánk a nevezési létszámot a pályának megfelelően 6-8. Az itt fórumozó modellező kollégák tudnának jelentkezni.
Egyrészt részesei lehetnének a versenynek és egy kis Nitro-ra valót is bezsebelnének.
A versenyre szállítást a versenyzők közt megosztva megoldanánk közösen, hogy ezzel költségük ne merüljön fel.

Szerintem lenne jelentkező.

Mi a véleményetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.05 17:44:33 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.01.07 17:20:22
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest XIX
Sziasztok!

Szerintem jó ötlet, ha valóban jelentkeznének rá.
Bár az az igazság, hogy bárbilyen megoldás megfelelő lenne, csak ne keljen segitőzni.
És akkor még a versenyzést is élveznénk, nem úgy mennénk haza mint akit agyonvertek.

üdv

_________________
Kép
GS RACING CL-1 AD+PRO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.05 18:21:51 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.18 18:57:10
Hozzászólások: 421
Tartózkodási hely: Nagykáta
karpika írta:
Sziasztok!
nem úgy mennénk haza mint akit agyonvertek.

hát igen laci :)
a segítőzés nem a legjobb versenyzés közben... nincs időd szereni, kapkodás egész nap :(
valami megoldás kellene tényleg :) csak az a baj hogy nem olyan 1szerű ez :S

_________________
LOSI 8IGHT 2.0 EU BUGGY KIT
RB SHARK
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.05 18:30:18 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
-Novák Pali holnapra megmondja lesz-e apaji segítőnk. Napi 4 ezret mondtam neki / fő. 6 embert kértem.

-A felelősségvállalási nyilatkozatot az időtáblával elérhetővé fogjuk tenni még a verseny előtti napon (még nem kaptuk meg az ügyvédtől), de a helyszínen is kitölthető lesz.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.05 18:52:27 
Offline
Beton

Csatlakozott: 2008.05.27 19:27:42
Hozzászólások: 190
Sziasztok!

Az összes Jászberényi futamon lesz borogató, ha mindenki akarja,emiatt + 1000 Ft nevezőnként.
Aki nem akarja befizetni,mivel nem kötelező,az beáll és borogat.
Ha sok nevező lesz akkor persze nem kell 1000 Ft-ot hanem csak annyit amennyi állja a borogatókat.

Üdv.:Juriti

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.06 06:06:00 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Újabb kérdés!

A nevezési listát nézve egy látványos verseny nappal kezdődik a szezon. Ez baromi jó ennek szerintem mindenki örül.
Biztos ti is gondoltatok már rá (szervezők) de jó lenne ezt a napot egy fotóssal vagy videoman-al megörökíteni.

Lesz kint olyan aki mindegyik futamról tud készíteni anyagot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.06 07:38:50 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!
A régi pályánkon két évig vittem a segítőket a versenyekre, mert a helyszínen nem tudtunk senkit sem szerezni. Sajnos akkor is sorozatosan probléma volt, mert sokaknak nem tetszett a segítők gyorsasága, amivel egyébként a többségnek semmi baja nem volt. Abban az időben rengeteg pénzt elköltöttünk erre a célra, ami sajnos az egyesület idei költségvetése nem enged meg.
Apajon már többször kértem meg, általam kompetensnek ítélt személyeket, hogy keressenek nekünk borogató embereket. Sajnos a kérés ellenére a project eredménytelen maradt.
Van olyan modellező társunk, aki tavaly vállalta, hogy lemegy a verseny előtt, kiplakátozza az igényeinket, illetve végiglátogatja a vendéglátó ipari egységeket, munkaerő toborzás céljából. Ez a kezdeményezés is csak az ígéret szintjéig jutott.
Olvasom, hogy máshol ez baráti alapon is működik, nos, nem sokunknak vannak Apajon barátai. Amennyiben valaki, aki messze lakik a pályától, és van olyan barátja, aki szívesen eljönne, helyette és még esetleg más modellező helyett is borogatni, az hozza magával és már meg is oldódott az ő és a baráti körének a problémája. Esetleges díjazása, annak a körnek a dolga, aki igénybe veszi a szolgáltatást.
Mi nem tudjuk elérni, hogy Apajon több személy baráti alapon évente többször borogasson.
Az EB és a VB sem biztosítanak borogató emberkéket, ott is akár az aktuális VB vagy EB elsőnek, magának kell ezt megoldani.
A téli Szőnyeges versenyeken, melynek a nevezési díjból származó bevétele esetenként 4-5 szőröse az Off-Road versenyen várható bevételeknek. Ott sem biztosítanak borogató embereket.
Megoldás lehet még a versenyidő csökkentése, ügye egy on-road versenyen napi 30 percet vezethetsz, és 30 percet borogatsz. Ha átvesszük ezt a gyakorlatot, akkor az off-roadban is marad idő bőven a technika felkészítésére. Szerintem a legjobb megoldás a haver elhívása, de ezt mindenki saját maga intézze. Az Egyesület ezt nem tudja és nem is akarja felvállalni. Ne feledjétek, nem egy intézmény vagyunk, hanem néhány (sajnos nagyon, de nagyon szűk kőr) lelkes ember teszi oda magát társadalmi munkában, akik ugyanúgy szeretnének komfortosan versenyezni, mint mindenki más.
A kocsmából összeszedett emberkékkel, nem hiszem, hogy jó ötlet foglakozni, hisz ha balesetet szenved, akkor nem tudom kié a felelősség, mert ügye azt senki nem váratja el, hogy ezt az egyesület felvállalja.
Az oldalt bármelyik modellező felhasználhatja, mechás vagy segítő keresésére, esetleges díjazása is magánügyük. Amennyiben meg van haver, akkor még egyszerűbb a helyzet.
Az oldalon, egyesületi szinten biztosan nem indítunk segítői nevezést és nem ígérünk semmilyen juttatást. Ne feledjétek, hivatalos gazdálkodó szervezet vagyunk, a zsebből zsebbe való fizetést az APEH bünteti. Azt, hogy magánemberként ki kinek és miért fizet, ahhoz semmi közünk. Tehát szabadon megoldhatják a versenyzők ezt a kérdést.
Természetesen, ha bárki azt mondja, hogy ezt a kérdést meg tudja oldani, annak teret biztosítunk ehhez a tevékenységhez, és örömmel élvezzük mi is munkája gyümölcsét.
Jelenleg a RoB kapott ígéretet arra, hogy megpróbálnak segítőket keríteni. Nagy boldogság lesz, ha sikerül, de ha nem akkor minden marad a nemzetközileg is elfogadott séma szerint.
A felelősségvállalási nyilatkozatok rövidesen kikerülnek az oldalra. Ma reggel átküldtem őket RoB-nak.
Fotózást eddig Balogh Zsolti vállalta, nem tudom ezzel az évvel mi a helyzet.
Videózásra több ígéretet is kaptunk, ennek ellenére évek óta nem igazán megoldott.
Örömmel vesszük, ha bárki megnyugtató megoldást kínál fotó-video témakörben.
Higgyétek el minden tőlünk telhetőt megteszünk azért, hogy a verseny rendezett körülmények közt úgy kerüljön megrendezésre, hogy mindenki örömmel nevezzen a következő fordulóra is.
Mindenkinek jó versenyzést kívánunk.
Üdvözlettel:

Fally György


Számításaim szerint versenyzéssel és borogatással együtt is kevesebb, mint két és fél órát tölt el minden versenyző naponta a pályán. A többi idő mind szabadon felhasználható. Korábbi időtáblákat megvizsgálva minimum kétszer annyi, de inkább több a szabadidő, mint az elfoglaltság. Úgy gondolom ez azért nem egy rossz arány. Mivel borogatni is ugyan annyit kell, mint versenyezni, ezért a borogatásra szánt idő csak párhuzamosan a versenyre szánt idővel együtt csökkenthető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.07 15:05:12 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Sziasztok!

A felelősség vállalási nyilatkozat letölthető innen:

http://www.rcoffroad.hu/pdf/FELELOSSEG_VALL_NYIL_RCOR_2011.pdf

Akinek nincs MMSZ kártyája és így biztosítása sem, csak akkor versenyezhet, ha a fenti dokumentumot kitöltve és aláírva (2 tanú is) a nevezéskor leadja a rendezőségnek. Előre is köszönjük szépen!

Kiskorú versenyző nem állhat be segítőnek, de biztosítani kell helyettest. Ha nem tudják helyettesíteni, akkor beállhat a kora ellenére is, de akkor ezt ki kell töltenie:

http://www.rcoffroad.hu/pdf/SEGITOI_NYIL_RCOR_2011.pdf

A fenti dokumentumok a versenyszabályzat menüpontban is elérhetők:

http://www.rcoffroad.hu/versenyszabalyzat.php

----------

BÜFÉ lesz szombaton! Mindenkit meg szeretnék kérni, hogy használjuk is ki a lehetőséget. Ha rajtuk marad a sok főtt kaja, nem fognak legközelebb jönni...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.07 20:32:11 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.18 18:57:10
Hozzászólások: 421
Tartózkodási hely: Nagykáta
sziasztok!
lehetne olyanon is gondolkozni szerintem, hogy mondjuk amelyik versenyző hoz magával egy segítőt úgy levonódik a nevezésből 500FT. ha kettő segítőt hoz? akkor 1000FT, persze nem kell ennél lejjebb engedni az árat, de mégis lenne segítő.
lehet hogy hülyeség, de most ez ugrott be.
gondoltam megosztom veletek :)

Nemes

_________________
LOSI 8IGHT 2.0 EU BUGGY KIT
RB SHARK
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.07 21:25:07 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
És csak helyetted borogatnak, vagy egész nap?

Persze, bonyolítsuk el annyira, hogy 3 óra legyen csak a gépátvétel mire kiszámoljuk, hogy ki hány fillérrel fizet kevesebbet. :) Na ne.

Százezreket költünk autókra és leállunk százforintokkal filléreskedni...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.08 06:43:16 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Sziasztok!

A balatoni különítmény 6 elszánt versenyzővel készen áll a küzdelemre.

Holnap megkezdődik az őrület!

Mindenkinek jó versenyzést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.08 06:50:30 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Tibike, ez nagy ötlet. Kiszámoltam, hogyha leviszek 4 embert, akkor az RCOR fog nekem fizetni :)

Egyszerű, nem kell ehhez részecskefizikusnak lenni...

Aki tud hozni borogatót az hozzon. Aki azt szeretné, hogy helyette borogasson az ember, az fizet a droidnak egyenesben. Ennyi...
Természetesen a borogatás minősége annak a felelőssége aki felbérelte az embert, tehát neki kell kioktatni, etetni, stb. És ha a borogató nem jelenik meg az adott futamon, akkor annak az idejét törik, aki felbérelte.

Egyébként ez egy működőképes modell lehetne. Ha van valakinek egy-két olyan ismerőse aki szeretne némi pénzt keresni az hozza le Apajra. Szerintem futamonként biztosan lehetne találni néhány versenyzőt, aki felbérelne borogatót maga helyett. Ha szerencsés az ember, és minden futamban felbérlik, akkor 4-5e Ft-ot bezsebelhet.

uff

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.08 08:15:50 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.08 14:46:16 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.24 17:08:12
Hozzászólások: 381
Köszönjük!!!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: idö tábla
HozzászólásElküldve: 2011.04.08 17:16:14 
Offline
Losi Pro Driver

Csatlakozott: 2009.03.08 12:37:10
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Vác
mi is köszönjük F gyurinak az önzetlen munkáját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.08 18:26:53 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.01.07 17:20:22
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest XIX
Köszönjük Gyuri

És azt is, hogy a kérésemet is teljesítetted
üdv

_________________
Kép
GS RACING CL-1 AD+PRO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.04.08 18:42:57 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Köszönjük szépen időtáblát, nem semmi meló lehetett ennyi embert összeegyeztetni!

A holnapi verseny előtt ha minden jól megy 2 meglepetés bejelentést fogunk tenni! De egyet biztosan!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 342 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség