Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.28 06:25:09

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 440 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.26 09:36:37 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Én nem akartam és nem is akarok vitát ebből, amit Norbi írt, ezért nem is akartam szóvá tenni, de ez már zsinórban a 4. Verseny, amikor többen úgy kényszerülnek kiállni (akár dobogós helyről), hogy valaki telibe verte és lekukázta a technikát! Én is így jártam tegnap, de a (jól megfogalmazott) roncsderbi miatt, most nem tudom, ki volt a hunyó, de azt tudom, hogy ki az, aki folyamatosan kamikaze stílusban tolja. Nekem pl. Ez az úriember (NEM a sárga truggy)vágta gallyra a kipufogómat Balatonon és most egy másik (2. Helyen versenyző) kipufogóját, ami a kiesését is jelentette!
Én nem mondom, hogy nem lehet ütközni sőt, nagyon is benne van, főleg, ha 13 autó fut, de tényleg vannak emberek, akik fék helyett a másik autójába való becsapódással lassulnak kanyarban. Szerencsére többségben vagyunk, akik igyekeznek kerülni az ilyen szitukat, ami, ha nem sikerül egyből bocsánatot kérünk egymástól, talán meg röhögünk is egyet, de én is egyet értek vele, hogy a durva vezetésre több figyelmet kellene fordítani és akar kiállítással is szankcionálni!

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.26 10:15:34 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.06.20 20:15:35
Hozzászólások: 25
Az alap kategória nem arról szól, hogy profi pilóták indulnak benne, hanem olyan emberek, akik csak ismerkednek versenyzéssel, ami sok bakit eredményezhet szerintem ezzel önmagába nincs is gond. Én truggy-val indultam a futamon, volt hogy én is elkaptam egy-két buggy-t, nem direkt csináltam, viszont fent az emelvényen bocsánatot kértem, vagy a futam után tettem ezt, ha be tudtam azonosítani a pilótát. Viszont hiába tanultam a hibáimból és álltam félre vagy nagyívbe vettem a kanyarokat, ha valaki utolért még így is sikerült a célegyenes végén fékezés nélkül egy buggy-nak kiütni a jobb hátsó telómat, ami miatt a 3. időmérőn már nem tudtam részt venni , vagy a verseny vége fele szemből alám szaladva egy buggy miatt dobogót veszítenem. Nagyon zavaró volt még az emelvényen végig hallgatni szép magyar nyelvünk által lehetővé tett ki, hova mikor menjen és kivel mit csináljon kifejezéseket.
Szerintem nem csak a pályán zajló eseményekre kéne koncentrálni, hanem azokat a viselkedési formákat is díjazni kéne amik az emelvényen zajlanak, és nem utolsó sorban a pályán dolgozó segítőkre is szerintem nagyobb figyelmet kéne fordítani,és nem full gázzal neki menni a lábának amikor éppen más technikáját állítja vissza a pályán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.26 11:17:39 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Először is mindenkinek köszönjük még egyszer a részvételt és az elismerő szavakat!

Idézet:
A sátrunk környékén maradt egy 25m-es fém dobos hosszabbító akit érdekel 50.000-ért eladó. Smile

Norbi! ha megtaláljuk (-tuk) biztos, hogy leviszem a következő futamra.

Egy-két gondolatot én is hozzáfűznék:
Egyetértek Norbival
Idézet:
Az alap-os pilótákat még meg kell tanítani a tiszta versenyzésre. Ehhez én azt javaslom, hogy már az időmérőkön sokkal több figyelmet fordítva a futamaikra, sorra legyenek stop and go büntetések a legkisebb ilyen fajta hibákra. Szerintem ezzel elérhető az, hogy mint a hímes tojásra, úgy vigyázzanak egymásra és profi pilóták váljanak belőlük. Ez úgy gondolom, mindenki érdeke és célja.

de ez minden versenyzőre kell, hogy vonatkozzon hiszen E-Truggyban és E-Buggyban is volt ilyen oda nem figyelésből lévő karambol és autó kiesés az adott futamból.
Az, meg hogy ezután vagy eközben a másik fél hogyan viselkedik az már megint egy másik téma, de a büntetés igen is hathatós dolog lenne.
(ha már anyagilag úgyse lehet behajtani senkin, legalább így észrevenné magát és, hogy a távirányítón nem csak gázkar hanem fék és kormány is van!)
Jó lenne ha már a következő futamon életbe is lépne és teljesen mindegy, hogy véletlen vagy akár szándékos volt az illető célja (bár szándékosan biztos nem megy neki senkinek)!

Sportszerű küzdelmet kívánok a következő futamhoz és nagyobb figyelmet egymásra és a segítőkre is!

Üdv Laci

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: göd
HozzászólásElküldve: 2012.08.26 11:44:31 
Offline
Losi Pro Driver

Csatlakozott: 2009.03.08 12:37:10
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Vác
halihó! Remélem mindenki jól érezte magát!A győzteseknek gratula még egyszer.Én személyesen kicsit csalódott vagyok mert 15perc után közbe szólt a technika és fel kellett adni a 3. helyet de majd Apajon talán jobb lesz.Norbinak külön gratula a 2db első helyért, megérdemelte!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Sziasztok!!!
HozzászólásElküldve: 2012.08.26 12:02:25 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.04.06 17:42:46
Hozzászólások: 154
Sziasztok !!!!

Köszönöm Szépen hogy részt vehettem a versenyen Gratulálok mindenkinek szerintem egy nagyon Érdekes küzdelmes és tanulságos Verseny volt mindenkinek. Nagyon sok igazságot és tanulni valót tartalmaz a Norbi által feltöltött video és szerintem vannak úgy a TOP PILÓTÁK akik nem mindig viselkednek így nem csak az alap kategóriában fordul ez elő. Igaz senki nem PROFI versenyző mindenki hibázik de ha figyelmeztetik akkor lehet jobban figyel majd magára meg a másikra mert nem biztos hogy egy stop and go büntetést akar magának. De én Dijjaznám a az emelvényen való durva Üvöltözést is.

KÖSZÖNÖM!!!! Gratula a Szervezőknek!!!! SZÉP VOLT FIÚK!!!!!

ÍRÁNY APAJ !!!!!

_________________
PINK-DURANGO DNX 408T


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.27 09:04:08 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Örömmel veszem, hogy leírjátok a véleményeteket.

Zolival konzultáltam, és megegyeztünk abban, hogy az általatok leírt kérések szerint fogjuk a későbbiekben szankcionálni a hibákat. Gyakorlatilag szigorúbban lesznek büntetve a szabálytalanságok. Továbbra is a szabályzatban leírt módon fog folyni a verseny, ezért nem kell semmi olyan változásra számítani, ami nem lenne abba bele írva.

Az emelvényen történő sportszerűtlen magatartás, első esetben egy 10 másodperces stop & go-val lesz jutalmazva, második estben a versenyző nyugodtan elkezdhet csomagolni, mert számára akkor fog véget érni az aznapi versenyzés. Mindez függetlenül attól, hogy hány kategóriában nevezett.

Ezek az intézkedések azt a célt szolgálják, hogy még az eddigieknél is jobb hangulatú versenyeken vehessünk részt. Az eredményben biztos vagyok, hisz így a szabályosan versenyző modellezők érdekeit képviseljük, és úgy gondolom, ők képviselik a meghatározó és döntő többséget.

Mindenkinek remek versenyzést kívánok, az év hátralévő részében.

Üdvözlettel:
Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.27 15:33:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.06.02 11:09:14
Hozzászólások: 26
Tartózkodási hely: Szombathely
F_Gyuri írta:
Sziasztok!

Örömmel veszem, hogy leírjátok a véleményeteket.

Zolival konzultáltam, és megegyeztünk abban, hogy az általatok leírt kérések szerint fogjuk a későbbiekben szankcionálni a hibákat. Gyakorlatilag szigorúbban lesznek büntetve a szabálytalanságok. Továbbra is a szabályzatban leírt módon fog folyni a verseny, ezért nem kell semmi olyan változásra számítani, ami nem lenne abba bele írva.

Az emelvényen történő sportszerűtlen magatartás, első esetben egy 10 másodperces stop & go-val lesz jutalmazva, második estben a versenyző nyugodtan elkezdhet csomagolni, mert számára akkor fog véget érni az aznapi versenyzés. Mindez függetlenül attól, hogy hány kategóriában nevezett.

Ezek az intézkedések azt a célt szolgálják, hogy még az eddigieknél is jobb hangulatú versenyeken vehessünk részt. Az eredményben biztos vagyok, hisz így a szabályosan versenyző modellezők érdekeit képviseljük, és úgy gondolom, ők képviselik a meghatározó és döntő többséget.

Mindenkinek remek versenyzést kívánok, az év hátralévő részében.

Üdvözlettel:
Fally György



Üdvözletem Mindenkinek.

Nagyon jónak tartom a friss ötleteket, bár sajnos nekem is kicsit nagy a szám néha, de most még jobban figyelni fogok erre is...


Más témakör.
Valahogy nekem ez a Hatodik Rcor futam nagy szenvedésekkel ment el, egész szezonban nem történt velem ennyi szerencsétlenség :-D

Szépen eltelt a nap...
Első időmérő 3 és fél perc után hátsó difi nem akart élni.
Második időmérőn a már megszokott akku adta be a kulcsot, gond nélkül tört meg tőbe a kábele.

Harmadik időmérőn végig tudtam menni gond nélkül.

És elkezdődtek a döntő futamok.
Első döntő futamba egész jól, talán esés nélkül az elsők között tudtam menni, de sajnos a naphoz hűen a 3/4-ed futamnál szembe érkezett velem egy autó...
Ez vitt magával pár dolgot.
-első alsó lengőkar.
-első felső lengőkar.
-1 féltengely
-1 kormány gömbvég.

Kicsit fel is adtam a napot akkor, de Miki traktált, hogy szépen lassan döcögjek végig a maradék két futamon még.

2-3. döntő futam szerencsére jól sikerült, szépen megfontolva mentem végig, sikerült is behoznom a 3. helyre az autót.

Szóval kemény nap volt és költséges...
8)


Na a lényeg, hogy köszönöm a támogatásokat.
Főleg azoknak akik segítettek a nap folyamán.

Mikinek az alkatrészekér és a biztatásér.
Fagyinak a Nyomjad neki szavaiért...
Szentesi Tominak pedig az alkatrészt ami másnál nem lett volna.

Szép Napot.

_________________
Traxxas - Mugen - Hobbytech


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.27 20:56:13 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.11.01 08:43:29
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Veresegyház
Sziasztok, csak pár db kép a Göd-i futamról:
http://www.rcpilot.hu/gall/rendezvenyek_bemutatok_versenyek/2363/20120827202806/rcor_futam_god_2012.html

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.28 11:54:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Frissítettem az összesítéseket a gödi futammal!
A szokott helyen megtaláljátok:
http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=23346

illetve a főoldalról is elérhető.

Érdekes és izgalmas lesz az utolsó futam néhány embernek mert kis különbségek vannak :-D
Evvel a futammal is átalakult a mezőny éves összesítése.

Hajrá mindenkinek!

:szetlolek

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.28 12:42:07 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
esedezem


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.28 12:44:06 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Köszönet az Uraknak a képekért és összesítőkért!

Tényleg durva szezonzáró futam lesz több kategóriában is a végkimenetel tekintetében! Nagyon kár,, hogy nem tudok részt venni rajta. megorulok

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.28 12:51:31 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.28 13:55:49 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Nos még egy pár kép ami felment:

https://picasaweb.google.com/103094170224536203836/20120825RCORVIGod

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.28 21:28:37 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Köszi Laci az összesítőket és a képeket.

Én már most elkezdem a felkészülést a következő apaji futamra. Nyugtatom magam, hiszen ez egy úgy olyan futam lesz mint április végén. Nem!? :oops:

Nitro Buggy
Fagyival, Bajnógel Gabival és Kosina Petivel meg küzdünk az összesített verseny dobogós helyei ért.

E Buggy
Gyurival fogunk küzdeni a 2.-3. helyért.

Nem lesz egyszerű, ott kell lenni agyban és a technikával, hogy meglegyen a győzelem.

Hát hajrá mindenkinek és győzőn a jobbik! :twisted:

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.29 14:13:37 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Helló srácok!

Kitettem a hétvégi versenyeredményeket:

http://www.rcoffroad.hu/eredmenyek/RCOR-Kupa-2012-6/

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.08.29 15:24:05 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18 18:25:30
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Győr
Köszi Rob!

_________________
Traxxas Revo RB TM523
Losi 8ight-T 2.0
Losi 8ight eu 2.0

7O-389-3O19


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.10 15:01:33 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Biztos mindenki izgatottan várja a hétvégi RCOR UTOLSÓ fordulót Apajon.

Mindenkit emlékezetetek a tiszta versenyzés előnyeire. :)

Egy kis ellenpélda a Litvánoktól. :shock:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... XDtZe5aUGY

Jó készülődést és versenyzést a hétvégére és ne feledjétek kedd éjfélig lehet nevezni!

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.12 15:45:55 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.12 19:53:57 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Gyuri!

Én most így egyben köszönöm meg, hogy egész évben elkészítetted ezeket a beosztásokat.

Remélem Te is úgy látod, hogy érdemes vesződni ezekkel a dolgokkal. Mert hát azt mindenki tudja, hogy nem magadnak szöszmötölsz vele, hanem a versenyen résztvevők miatt.

És azt is tudja mindenki, de most le is írom, hogy többek között Te is sokat tettél idén is a versenyek lebonyolításáért, és azért, hogy minden a helyén legyen.

Had mondjak egy pl. a fűzfői MB-n jön Gyuri kis matricákkal a kezében. Kérdem tőle mi ez. Mondja, hogy hitelesítő matrica az autóra. Ja mondom ok, nagy kapkodás a gépek körül a felmatricázáshoz.
De a lényeg. Még Balatonfűzfő város címere is rajta volt a kis szám mellett, holott azt meg is kellett keresni, szerkeszteni, stb... . Szóval ilyen háttér munkát végeznek jó páran, látatlanul azért, hogy minden egyes modellezőnek jobb legyen. :)

Ezért mindenkinek köszönet, a bele fektetett munkáért, időért, vagy akár pénzért.

U.i.: Remélem mindenkinek egyértelmű, hogy ez nem Gyuri lájkolás volt, :) hanem egy nagy köszönöm minden tevékeny emberkének.

eljen:

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.12 20:15:43 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Nektek jár a köszönet!

Azért jól esett :oops:

Köszönöm!

Üdv:

Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 440 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség