Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 21:19:52

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 440 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: RCOR kupa 2012
HozzászólásElküldve: 2011.10.17 06:12:50 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Idejöhet minden, ami a topik címével kapcsolatos!

Üdv:

Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.20 20:09:15 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Sziasztok!

Elindítottam egy felmérést mind az RCOR mind az Offroad MB vonatkozásában. Mindenkit meg szeretnék kérni, aki indul 2012-ben az adja le a nevezését, de csak az, aki komolyan is gondolja.

Fontos információ, az MB 2012-ben 1 napos lesz! Főleg az lenne érdekes, hány idei RCOR-es jönne el az MB-re így. Vajon a 2 nap, vagy a távolság a probléma?


http://nevezes.rcoffroad.hu/versenyek.php


A helyszínek és a kategóriák nem véglegesek, csak tájékoztató jelleggel kerültek oda a felmérésekhez! Gyurit arra szeretném megkérni, hogy a jövőre tervezett kategória indítási szabály (min. fő) írja be ide a topicba.

A leadott jelentkezések nagyban segítik majd a szervezői munkát!
Köszönjük szépen!

Ha bármi kérdésetek van, tegyétek föl itt a topicban!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.21 06:51:05 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Akkor a lényeg!

A 2012-es évben Az MB-én és az RCOR kupán is csak olyan kategória futamai lesznek megtartva, melyben az indulók száma a helyszínen eléri az 5 főt.

Ezért kérem, mindenki a fentiek figyelembe vételével válasszon kategóriát.

Üdvözlettel:
Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.23 20:40:01 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Nem nagy a tolongás az ötletekkel, biztos minden így jó ahogy van.
2 idény van mögöttem az RCOR versenysorozatában és megérett pár észrevétel, ötlet. Ezek a következők. (Nem ismerem a különböző összefüggéseket, érdekeket a kialakult rendszerben ezért az ötleteimet ennek megfelelően kezeljétek.)
1.
Szerintem jobb lenne ha a verseny napok vasárnap lennének. Nekem mint "vállalkozó" nem jelent gondot a szombat hiszen egy főnököm van az a tárcám. Viszont vannak köztünk olyanok akik esetleg rendszeresen dolgoznak szombaton mert kereskedők és nyitva vannak (ahhoz hogy legyen zsé versenyezni, dolgozni is kell), szolgáltató ágazatban vannak, vagy éppen ünnepnapot kell ledolgozni.
2.
Én nem tartom fair dolognak, hogy el lehet dobni versenyt. Ez össze kutyulja az összesített pontok számítását, és az is meg történhet, hogy valaki nem jön el mert messze van a verseny számára. Ezzel hátrányos helyzetbe sodorva a távoli pályán versenyt szervezőket (lásd Pápa).
3.
Ha nincs eldobás akkor legyen több verseny. Szerintem legalább hét-nyolc. Esőnap 2 héttel később az elmaradt hétvége után. Legyen több helyszín, vagy több Apaj.
4.
Én nem látom értelmét a külön MB, RCOR-nak. Ez tudom kényes kérdés. De nézzük a versenyszervezők oldaláról. Nekik sem mindegy hányan neveznek egy versenyen. És azt be láthatjuk nem vagyunk sokan. RCOR-t az alap hozta fel az 50-es nevezési szám környékére.
5.
Alapban külön választanám a Truggy-t a többitől. Ugyan úgy látszik az előnyük a stabilitásból adódóan mint az elektromos 1:8-nál. Ott is bontva lett pontozás szempontjából.
6.
A robbanós kategóriákban vezessük be a minimum box kiállást. Ezzel el lehetne kerülni a jobb fogyasztású drágább motorok előnyét a többivel szemben. Tudom és értem, hogy a fogyasztás nem csak a motoron múlik, de ha elzárom vagy leszűkítem, kevesebb olajat kap és gyorsan tönkre megy. Ezt meg csak sok anyagi ráfordítással lehet bírni. Az elektromosoknál is a pályán dől el a verseny és nem a boxban. Szerintem ha 4 tankolás lenne az (6:30) nyugodtan teljesíthető lenne mindenkinek.
7.
Ha lemegy egy futam annak az eredménye jelenjen meg a honlap első oldalán, de legalább a helyezettek. Aki látogatja a honlapot semmit sem érzékel az egészből. Úgy gondolom büszkék lehetünk az eredményeinkre. Másod sorban a kereskedők is talán nagyobb fantáziát látnának a szponzorálásban, ha a nevek mellett ott szerepelne a technika is amivel ment a versenyző.
8.
A versenyek támogatása, kereskedők által. Ha az alap technikát nem számolom csak a versenyzéshez szükséges motyókat, akkor is legalább 4-5 milliós forgalomról beszélhetünk. Ehhez képest elég karcsúnak tartom azokat a nyereményeket amit felajánlottak. Tisztelet a kivételnek, de van olyan is akinek a cuccait használja a mezőny nagy része de két fűszálat nem tesz keresztbe az ügyért. Ebből nem akarok sértődést, de szerintem elgondolkodtató.

Aki a fentiekhez hozzá tud szólni az tegye meg mert ha azt szeretnénk, hogy egyre jobb és jobb legyen ahhoz ötletelni kell.

Ha még lesz gondolatom biztos megosztom veletek! :)

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 07:31:00 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Köszönet az észrevételekért, ötletekért. Kérem minél többen írják ki ide a topikba, ha van bennük valami amit megosztanának.

Üdv:

Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 08:27:07 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Szanyin kolléga felvetéséhez!

1. Versenynapok: nekem is mindegy igazából, nekem a szombat és a vasárnap is megfelelő, viszont, ha a vasárnappal növelni lehetne a létszámot, akkor megfontolandó. Erről lehetne egy szavazást kezdeményezni, amiből rögtön ki is derülne.

2.A legrosszabb eredmény eldobása: ebben is osztom a véleményt. Én pont ennek a rendszernek "köszönhetem", hogy a végső elszámolásnál lecsúsztam a dobogóról. Ezt, ahogy már megírtam, nem bánom, mert így jövőre is maradhatok alapban, ami a jelenlegi tudásomnak megfelelőbb, de azért a lényegen nem változtat. Mindenki azt az eredményt érdemli, amit egész szezonban összekapart.

3. Truggy és buggy: Ez folyamatos probléma volt eddig is, ahogy láttam. Egyértelmű, hogy minden kategóriának meg kellene hogy legyen a saját versenye,de figyelembe véve a truggysok alacsonyabb létszámát, már nem biztos, hogy kivitelezhető a dolog.

4. A minimum boxkiállás: Itt már kettős érzés van bennem. A szezon utolsó versenyéig egy üzemanyag zabáló motorom volt, amivel örültem, ha 5 percet tudtam menni. Az utolsó versenyre sikerült vennem egy jóval takarékosabb motort, ami egyből megmutatkozott az eredményen is. Szóval megtapasztaltam mind a két oldalt és egyértelmű, hogy a verseny szempontjából az lenne az ideális, ha mindenki közel hasonló feltételekkel versenyezhetne,de erre gondolom azok fogják húzni a szájukat, aki 100ezreket költöttek a jól fogyasztó motorjukra. A félreértés elkerülése végett és mivel egy NAV-os is olvashatja a fórumot jelzem, hogy az enyém nem volt 100ezer! :-D

5. Támogatás: Mivel a fogyasztó oldalon állok egyértelmű, hogy támogatom az ötletet. Hozzanak támogatást a sportba, ha már belőlünk élnek. Persze én is jelzem, hogy TISZTELET A KIVÉTELNEK! Cserébe mehetne a kis boltjuk molinókkal való reklámozása a versenyeken, amit ha kell, saját kezűleg rakunk ki a pályákon!
Mehetne még például a versenyzők Miami-ba való kiutaztatása és versenyeztetése a téli időszakban All Inclusive!!!
Vagy kezdek túlzásokba esni! :-D

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 11:00:58 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Röviden én is reflektálnék a lentiekre.

1. A korábbi években vasárnapi rendezésekkel is működtünk. Sokan panaszkodtak, hogy másnap munka, valamint a gyerekeknek iskola. Ekkor váltottunk szombatra. Ez a döntés, akkor nevező szám növekedést hozott.

2. Teljes mértékben támogatom az eldobó nélküli versenyrendezést. Mindenkinek annyi pontja lesz az idény végén amennyit gyűjtött. Én még a futamon belüli eldobó megszüntetésén is szívesen agyalnék.

3. A versenyek számának növelésével, főleg a több Apajjal maximálisan egyetértek.

4. Valóban kényes a kérdés. Fontos a mérlegelésnél figyelembe venni, hogy a versenyzőknek, egy része nem kíván MB fordulón részt venni. Úgy gondolom, nem lenne korrekt őket cserbenhagyni. Másodsorban az utóbbi nyolc év folyamán, erről többször volt szó. Sajnos a vége mindig az volt, hogy ellentétes érdekek miatt már tervezési fázisban elbukott a dolog. Tavaly volt egy jelzés, egy szűk rétegtől, hogy örömmel vennék, ha az RCOR kupa versenyei beleszámítanának az MB-be, de egységes fellépés sajnos nem született az MB stábjának részéről. Egybe olvadni semmiképpen sem lenne jó, azzal esetleg lehet foglakozni, hogy néhány RCOR kupa beszámítson az MB sorozatába, de ez csak abban az esetben léphető meg, ha semmiféle, kompromisszumot nem kell sorozatunknak bevállalni. Sajnos a nyolc év alatt az Off-Road MB-ék történetében, többször előfordult, hogy valakik rá akarták tenni a kezüket a sorozatra. Olyan is előfordult, hogy egy azon napon az ország két pontján is hirdettek Off-Road MB fordulót, ezzel megosztva a modellezők táborát. Úgy gondolom, nem kellene ilyen kockázatoknak kitenni, az amúgy sikeres sorozatunkat. A téli sorozatokban is sajnos évről évre viták vannak az MB körül, miközben az egyik kupasorozat, messze a leglátogatottabb sorozatot, tudhatja magáénak immáron sokadik éve. Vajon miért?

5. Ez kényes kérdés: valószínű több kategória nem fér be egy versenynapba (eddig 6-ot tervezünk), ezt kizárólag menetidő csökkentéssel lehetne elérni, ami sokaknak nem tetszene (nekem sem :lol: ). Az idein viszont látszott, hogy a megosztott pontozás nem a legjobb megoldás, csupán a szükség szülte.

6. Ilyen megkötés, tudtommal sehol nincsen, a fogyasztás nem csak a drága motortól, hanem a beállítástól és a pilóta kezétől is függ. Továbbá, hogy lenne ennek az ellenőrzése, hiszen a robbanós futamoknál ez egy fővel magasabb stábot igényelne.

7. Egyetértek

8. Egyetértek

Üdvözlettel:
Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 11:48:08 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.22 14:00:38
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Ajka
Sziasztok.

Leírom én is a véleményem.

(Norbi számozása szerint megyek)

1. Időpont: számomra az lényeg, hogy 1 napot vegyen igénybe.
2. Ponteldobás: maradhat, csak ne ebben a formában. A szabályzatban ez van: „Az egyes fordulók után kizárólag azok a versenyzők kapnak értékelhető eredményt, akik az adott versenyen legalább 2 mért kört teljesítettek. A versenyekből a 4 legjobb eredménye számít az összesítésbe. Amennyiben kevesebb mint 5 verseny kerül megrendezésre,akkor a megrendezett versenyek számából egy eldobóval, 1 verseny esetén 1 után hirdetünk Bajnokot.” Aki nem teljesít 2 kört, az nem értékelhető, ha jól értem. Akkor ne számítson eredménynek, ha ott sem volt. Csak értékelt eredményt lehessen minuszolni.
3. Több verseny: Legyen. :-)
4. RCOR-MB összevonás. Haverok vagyunk a Norbival, meg ilyenek, de maradjon minden ahogy van. :-)
5. Truggy vs. Buggy. Döntsék el akik érdekeltek benn, és értenek hozzá. Egyikhez sem tartozom.
6. Ugyanazt tudom mondani, mint az előző pontnál.
7. Egyetértek
8. Egyetértek

+1 Szigorúbb ellenőrzést, kivételek ne legyenek.

Üdv B.

u.i.: aki esetleg szeretne télre csarnokot építeni, ne fogja vissza magát :-D

_________________
Ten-scte
Slash


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 12:38:25 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Alakúl ez! :lol:

Írjatok! :bizonyitek


Ami már bíztos!

- egy napos versenyek

- több futam

- 6 kategória ( buggy-truggy elektromos és robbanós, SCT, alap )

- SCT motor tengely méretmegkötés törölve lesz


Gyuri :integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: 2012rcor
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 15:09:20 
Offline
Losi Pro Driver

Csatlakozott: 2009.03.08 12:37:10
Hozzászólások: 137
Tartózkodási hely: Vác
Sziasztok!
1. Szerintem nem a tankolások számán múlik a verseny hanem a vezető tudásán és a pályán szerzett előnyből. És mind1, hogy 6 és félre vagy 7 és félre jössz ki tankolni.
2.Ne legyen ponteldobás.
3.Szerintem a szombat teljesen jó mert vasárnap teljesen ki tudod pihenni az előző nap fáradalmait.
4.Szorgalmaznám a 45 perces döntőket ,mert külföldön is ennyi van.
5. Szigorítanám a szabályzatot, mint pl bekiabálást , irányítóállás elhagyás stb..
6.És külön legyen az RCOR és az MB, mert hülyeség lenne egybe tartani ,hisz évek óta külön kupasorozat. És így oda lehet nevezni ahova te akarsz menni versenyezni.A több fordulós versenyeket támogatom legyen minél több.
Kb ennyi amit én szerettem volna írni. De majd közgyűlésen gondolom meg lesznek beszélve a teendők.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 15:50:30 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

9.
Segítők kérdése.

Úgy láttam, hogy volt amikor a feladathoz képest túlságosan fiatal segítő lett kiállítva a nyomvonal mellé. Az Ő biztonsági reflexei és merészsége sincs még a feladathoz mért helyen.

Szerintem határozzuk meg, hogy 16-év alatti nem lehet segítő. Ha nem jön össze elegendő ember akkor a versenybíró határozza meg, hogy melyik versenyzőnek kell menni a pályára. Ha neki nem jó akkor majd megoldja más segítségével. Régen is hasonlóan volt csak akkor nem volt választási lehetőség.

10.
A pályákat elég megviseli a Truggy kategória döntője. Ezért jó lenne ha mindenkor a Buggy és SCT után lenne. (Elektromos Truggy első döntője is.)

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 16:47:27 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
10. ponttal teljesen egyetértek!

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 17:47:28 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Ha nem elektromossal kezdjük a döntőket, akkor nem lesz idő később a töltésre.... De sztm, Jászberényen kívül ez nem jelent akkora gondot, ott meg ígéretet kaptam a nyomvonal laza részeinek tartós erősítésére. (nem beton :))

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 18:56:27 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
10. pont, megvalósítható. De biztos ami biztos, összedobok a héten egy időtáblát teszt jelleggel.

Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 19:32:53 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.09.05 18:25:33
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Sopron
Sziasztok.

1: A mostani melóm miatt, szabadnapot kell kérnem a versenynapokra, ha szombaton marad. Viszont ha növekedne a versenyhétvégék száma, akkor a vasárnapot részesítem előnyben.

2:Ne legyen eldobás. Ahhoz kevés a verseny.

3: Ha kevesebb marad a verseny, lehetne 2 futam a döntő(pl WTCC), ami az időbeosztást nézve, lehet hogy nem kivitelezhető.

4: Legyen külön az MB-RCOR. Így a "kezdőknek mint én" lehet egy kis örömük, és nem kapnak 20 kört fél óra alatt :-D

5:Szerintem se egy kategória a Buggy-Truggy.

6 Biztos nem mindegy, hogy ki hányszor jön ki tankolni, de nem csak ezen múlik. Ennyi erőből bevezethetnénk az 1 motormárka-típus korlátozást is (na jó, vicc volt)

7: Támogatva

8: Ez nem az az ország. Sajnos...

9: Verseny előtti borogató eligazítás, betanítás(ne lábbal állítson, hanem hol fogja meg.. stb), és a versenyzők higgadtabb viselkedése jó kombináció lenne. Anyázásért boxáthajtás!!! :)

10: Megvalósitható!?

_________________
Losi 8ight 2.0


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Sziasztok
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 19:37:08 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.04.06 17:42:46
Hozzászólások: 154
Sziasztok !!!

Nagyon Örülök hogy ennyire nyitottak vagyunk a Kisebb változtatásokra módosításokra. Reméljük tényleg POZITÍV irányba mozdul el minden biztos nem a Versenyzőkön és a szervezőkön fog múlni a dolog.


Nekem csak egy sarkalatos pont volt ami nem tetszett ez a Pont eldobás rendszere. Ebben maximálisan egyetértek a SZANYIN Mesterrel hogy elvileg a távolabb levő Pályát egy kicsit hátrányba hozzák mert egy verseny eldobható. Így persze költség kímélő is. Ez a Mai világba teljesen érthető is.

Lehet Pont eldobás csak úgy hogy a Futott versenyekre vonatkozzon és nem kerül hátrányba olyan ember aki minden versenyre elmegy és ő eldob X pontot a másik meg 0 pontot.

A mostani felállásba nem korrekt.


Amúgy nagyon jó észrevételek vannak.
Remélem jövőre ismét népes mezőny lesz látható a pályákon MINDEN KATEGÓRIÁBA mert a végére kicsit elfogytunk.
TRUGGY-sok HOVA TÜNTETEK???



Üdv Ketye :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
PINK-DURANGO DNX 408T


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 19:39:12 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Sok leírttal egyetértek, van jónéhány pont, ami nem érint, néhány gondolatot mindenesetre hozzáfűznék:

Több versenynek én is örülnék.
Ha nincs eldobható alkalom, az hátrányos helyzetbe hozza a családos versenyzőket, akik családhoz igazodva akarnak nyaralást szervezni, különösen akkor, ha még egy esőnap is beüt, ezért az eldobás szerintem kisebb rossz, ha van
Egy versenyen belül futam eldobása kiemeli a stabil technika jelentőségét, erősíti a szándékot, hogy ne legyen túlhegyezve a technika, amit üdvözlök, viszont egy-egy gikszer a legnagyobb gondosság ellenére, vagy akár vétlen baleset miatt is bárkit elérhet, ami így sokkal nagyobb hátrányt jelent, szerintem ha minden futam eredménye számít, akkor a jelenlgeinél nagyobb szerepet kap a szerencse.

Szerintem a verseny nincs agyonszabályozva, ezért a szabályok és a sportszerű magatartás betartatása nem baj, ha szigorodik.

Az MB és RCOR kupa szerintem jobb ha külön sorozat marad, a közös verseny nek kicsit igazságtalannak tűnik; egy teljesítményt egyszer értékeljünk.

A segítők kérdéséhez annyit fűznék hozzá, hogy szerintem mindenkinek könnyítené a dolgát, ha a pálya részeinek lenne hivatalosan elnevezése, és a "Segítőő!!!!" helyett inkább "Hármas kanyar kijárata" kiáltás lenne, ha magától véletlenül nem veszi észre az elakadt autót.

Az is jó lenne, ha a modellboltok minél nagyobb számban képviseltetnék magukat a versenyek alkalmával, hogy ne egy hibás alkatrészen dőljön el a verseny (vagy akár a bajnokság) sorsa.

udv,
Dani

(Egy 2wd kategóriának is tudnék örülni, de teljesen érthető, hogy ez nem fér bele a rendelkezésre álló időbe)

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 20:20:13 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
A segítő kérdéshez még egy gondolat:

Mi lenne, ha az éppen futott időmérőn, vagy versenyen az éppen futott kategóriától legkésőbb következő kategória versenyzői kötelező szerűen lennének borogatók? Nem tudom, hogy mennyire csesznék ki magammal néha, de az előnyei szerintem, hogy:

- A létszám mindig adott lenne
- Ingyen lenne
- Nálunk jobban senki nem tudja, hogy is kellene csinálni
- Egy ismerős anyukáját csak nem szidnánk annyira (ha mégis, akkor nem szankciót, hanem egy nagy pofont is kaphatunk) :-D

Hangos bemondóba lehetne sorolni a neveket, hogy kinek kell mennie. Aki nem tud menni szerelgetés, hasmenés, vagy por allergia miatt, annak intéznie kellene valakit maga helyett!

Ezt csak hirtelen felindulásból írtam, lehet, meg is bánom, de szerintem minden, csak megszokás kérdése, lehet, hogy működhetne.

Vélemények?

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 20:28:41 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.10 21:39:23
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Ózd
Sziasztok!

Ha már ennyien leírták véleményüket én is megosztanám Veletek az enyémet.

1.
Én a szombati napot támogatom.

2.
Ne legyen eldobás,nagy hülyeségnek tartom, ha pl. beteg az ember és nem tud menni versenyre "elbukta"az egész évet, vagy ha törik valami és nincs senkinek...

3.
A 8 versenyt nehéz berakni a naptárba, de 6 verseny jó lenne.

4.
Az RCOR-t ne kössük össze az MB-vel. Az RCOR-nek maradjon meg a saját versenysorozata.

5.
Alap kat. engem nem érint.

6.
Ez se gondolom jó ötletnek, nem ezen múlik a verseny, eddig is jó volt így. Ennyi erővel rakjunk rá egy fél literes tankot és mennyünk tankolás nélkül,mint az F1ben és még mechás se kell.

7.
Jó ötlet, külföldön is fellelhető e fajta dolog.

8.
Rendben és ,hogy szabályozzuk ?

9.
Támogatom.

10.
Az elektromost nem könnyű variálni a töltés idő miatt.

Üdvözlettel: Máté :integet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011.10.24 20:30:16 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Zolika1980 írta:
9: Verseny előtti borogató eligazítás, betanítás(ne lábbal állítson, hanem hol fogja meg.. stb), és a versenyzők higgadtabb viselkedése jó kombináció lenne. Anyázásért boxáthajtás!!! :)

Ilyet minden alkalommal személyesen csináltam (betanítás), nem ezen múlott egyesek gyengébb teljesítménye hidd el. És lábbal senki sem próbálta, csak én 2 éve! :) (nem kérem a youtube linket megint)

shep: 2 éve ez a rendszer volt amit Te írtál. Felőlem lehet megint.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 440 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség