Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 08:51:18

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 440 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 20:19:20 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
RoB!

Lesz idén is taggyűlés és lesz díjátadó is. Ott kifejtheted a véleményed. Ugyan, jobb lenne, ha érdemi tevékenység folyna ezeken az eseményeken és nem gátolnád a cél megvalósulását, melyért oly sokam eljönnek, az ország számos pontjáról.

Folyamatos ferdítésekkel elviszed a témát olyan irányba, ami soha nem hangzott el. A tényeket pedig személyeskedésnek állítod be.
Elnökséged utolsó taggyűlésén vallottad, hogy az RCOR-nek nincs szüksége saját pályára stb, stb. Ez nem igazán tetszett a tagságnak, leváltottak ennyi. De ha kívánod Rockco szívesen nyújt tájékoztatást arról, miért is lettél leváltva.

Igen az alapítok ott voltak, és nagyon nem tetszett nekik, amit tenni akartál azzal, amit ők korábban létrehoztak.

Azt meg hogy ki mit tett ehhez az egészhez, szerintem ne kezd el forszírozni. Nem jönnél jól ki belőle.

Sokat tettél, melyet ezúton is köszönök.

Veled érdemben nem lehet ezt a kérdést megbeszélni. Sajnálom, ha te az MB elleni támadásnak éled meg, hogy 40 olyan ember együtt szeretne magas színvonalon és jó hangulatban versenyezni, kik eddig nem jártak MB-re jelenleg sem áll szándékukban ezen változtatni.

Az on-roadban is van legalább negyven futam, ami nem az MB keretein belül van lebonyolítva, mégis van létjogosultsága az MB-nek. Az off road MB mellett ennek a számnak nagyságrendileg a negyedét teszik ki az MB.-n kívüli versenyek száma. Nem hiszem, hogy emiatt pánikolni kellene. Tudom, hogy neked az tetszene, hogy ha minden Off-Roados versenyző aki versenyezni szeretne az csak az MB-re nevezhessen tölteléknek. Tájékoztatlak, ezt nagyon sokan nem szeretnék.

Az olcsó műanyag díjakról, annyit, hogy az első hazai ETS-en ugyanilyeket osztogattak, csak fele ekkorát, és mindenki büszke volt rá, aki kapott. Az üveg díjakat annak idején még mi intéztük, neked a szállításon kívül, sok közöd nem volt hozza. Az, hogy mennyibe került meg nem ide tartozik, de nem olcsóbb, mint a kupa. Elnökséged alatt valóban vagyonokat költöttél kupára, holott egy forint támogatói pénzt nem tettél mögé, csak költötted azt.

Mi viszont spóroltunk, és idén is. Ahogy az előző nyolc évben nem kevés támogatói pénzt tettem az Egyesület mögé. Az eredménye meg is van, hisz a következő szezont egy felújított pályán, valamint új hangosítással kezdjük. A költsége valahol fél és egy milla közt lesz, és a modellezők élvezhetik előnyeit az egész évadban, és a következő években. Szerintem ez fontosabb, mint egy újabb darab fél méteres kínai alu kupa a szekrény tetején. Ugyan lehet, hogy másképp van hajtogatva, mint az előző, de valljuk be évek múltán, amikor már 100 darab ilyened lesz, akkor mind értéktelenné válik.

Ha sértőnek találod, a díjakat hozd vissza, és válasz magadnak olyanokat, melyeket csak a nagyon gazdag 1:1-es sorozatokban osztanak (te ilyeneket rendeltél az közös egyesületi pénzből, elnökséged alatt). Ígérem, saját zsebből megfinanszírozom. Olyan díjakat melyre te dobáltad az Egyesület pénzét, korábban még a 100 nevezőt meghaladó sorozatban sem osztogattak. Nem is volt elnökséged alatt semmilyen jelentősebb fejlesztés a pályán. Előtted azért ezt a pályát fel is kellett építeni, azoknak a nagyon rossz embereknek. Te egy kész 7 milliós költségvetésből épült pályát, jól működő egyesületet és nívós versenysorozatot valamint népszerű fórumot kaptál a kezedbe.

Valóban sokat dolgoztál vele, amiért ismételten köszönet illet meg. Ugyan pályafutásod egy éve is kevés volt hozzá, hogy rendbe tedd a papírokat és hivatalosan is az Egyesület elnökévé váljál.

Egy bemutatót vezényeltél le, amiért mindenki hálás volt, de azért abból sokan vettük ki a munkánkat így az érdem közös.

Neked köszönhetően, most megint jól megdobáltuk egymást. A te dolgod, ugyan legutóbb megígérted, hogy nyilvánosban ilyet többé nem teszel. Vedd tudomásul, hogy a tervezett sorozattól nem tervezzük, hogy elálljunk. Állításoddal ellentétben nem sérti senkinek az érdekeit ( ez csak pánikkeltés :lol: ), ezért a cél az, hogy mind meg legyen tartva.

Szakági tevékenységemről meg annyit, hogy nem vagyok én vezető, csak referens. Úgy gondolom tettem eleget értetek, de nálad biztosan sokkal többet. Át lehet venni a staféta botot és csinálni jobban. Elvégre, úgy fest neked ez is jobban menne. Ugyan a munkához való jelentkezéskor nem nagy a sorban állás, még a MMSZ küldöttgyűlésen sem jelenik meg egyetlen fő sem a „szakértőkből”. Pedig ezeket a nagyon kapós posztokat ott osztogatják :lol: . Emlékeim szerint te és kis csapatod kérte, hogy vállaljam el a feladatot, mert az egyetlen jelölt személye nagyon, de nagyon nem tetszett nektek (ha neveket írnék, akkor az megint személyeskedés lenne :lol: ). Na, kérem, ne csak akkor tessék mögém állni, mikor személyes kis érdeketek fűződik hozzá, hanem akkor is mikor a „többség” érdekeiről van szó.

Az ócska kupákról még annyit, hogy azért fogom én finanszírozni a te vágyott emlékműveidet, mert az Egyesület költségeket csökkent, hogy minél többet visszaadhasson, immáron jövőre kilencedik éve a modellezőknek. Úgy gondolom, megtakarított pénzünket fejlesztés helyett a jövőben sem fogjuk kupákba fektetni.

Az év végi díjakra (azok nem voltak gyengék, és mindenkinek névre szólt), az utóbbi két évben is a közreműködésem révén lett fedezet teremtve, holott nem voltam, sem szakági vezető, sem a szakbizottság elnöke, sőt még az RCOR elnöke sem. Megnyugodhatsz, ennek érdekében idén is minden követ meg fogok mozgatni.

Kívánom, hogy a későbbiekben sikerüljön megvalósítanod, egy ennél sokkal jobbam működő rendszert, nekünk ez sikerült, és ez után sem akarjuk, hogy kárba vesszen, hiszen oly sok ember leli kedvét benne. Mikor első alkalommal oda kerültél te is el voltál ájulva attól, amit ott láttál és tapasztaltál.

Inkább az MB táján kellene azon tevékenykedni, hogy vonzóbbá tegyétek azt „minden” modellező számára. Jelenleg nem az, hisz a létszám is alacsony illetve, két pálya is visszalép, akik idén befogadták a rendezvényt.
Nem kell bekakálni a nívótlan RCOR sorozattól, hisz felnőtt emberek modelleznek, csak sikerül nekik kiválasztani a nívósabbat.

Mi továbbra is szívesen látunk mindenkit. Legyen az csak RCOR-re járó vagy MB-n versenyző modellező, vagy alkalmi látogató, esetleg olyan, aki csak felkészülési célból jelen meg versenyeinken. Sosem fogjuk kérdezni, hogy miért jár ide vagy oda versenyezni. Nem kívánunk senkinek konkurenciát állítani, ez sosem volt a céljaink közt.

Örülni kellene, hogy van ebben az országban 40 olyan modellező, akik remekül érzik magukat egy sorozatban. Nem kéne keresztbe tenni előttük, inkább támogatni kellene őket.

Sok sikert.
Sporttársi üdvözlettel:
Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: RCOR 2012 - Apaj7
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 20:26:27 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
(kicsit kinagyítottam így jobban látszik)[/quote]-------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok Srácok, mivel engem érint (Apaj 2th.) a téma hozzászólnék az uccsó futamhoz:

- sajnálom hogy lecsúsztak az érintett társaim az áhított helyről, de szerintem nem kellene az "MB"-versenyzőkre mutogatnotok, főleg, hogy ez UNICO-rendezvény volt, azért indultak, nem pedig azért , hogy bárkit is letoljanak.
- én természetesen szerencsés voltam, de ezt vagy az ellenkezőjét azon a napon bárki elmondhatta volna magáról a buggy döntőbe, mert mint irtátok minden megtörténhetett volna és tényleg itt dőlt el minden.

-azt pedig személyesen tudom "M.K.Laci", hogy a Bruzsa Ricsi nem szánt szándékkal fogyott ki, mivel pont egyszerre hivtak ki minket tankolni, de mivel közös volt a mechásunk ezért őt továbbküldték.
-ez az utólagos táblázatos bemutatás, pedig "RÖHELYES", mivel mint írtátok, bárhogy alakulhatott volna azon a napon
-(azt viszont miért nem mutogatjátok, hogy míg én 45 kört mentem addig FAGYI/BAJNOGEL csak 43-at, meg hogy az uccsó három versenyen dobogón álltam.)

TALÁN lehet így sem érdemlem meg az év végi dobogót?
De ezt mindenki döntse el maga, de ahogy látom, páran már el is döntötték :)

SRÁCOK:
-mindannyian rosszul kezdtük az évet és jó helyeket futottunk a végére
-szerintem jó és küzdős év volt
-NAGYON sajnálom,hogy Norbi barátommal nem álhatok fel a dobogóra év végén, pedig ezt akartuk Norbi, ha emlékszel.

Szeretném, azt is, ha a pályán lévő küzdelmek, nem mennének a barátságaink/jó kedvünk kárára és kicsit lazábban fognánk fel a kudarcokat/küzdelmet még akkor is ha sok pénzt/időt/energiát belerakunk, hogy dobogóra álhassunk.

KÖSZÖNÖM SZÉPEN AZ EGÉSZ ÉVES RÉSZVÉTELETEKET (MINDENKINEK) aZ RCOR-on.
AZT IS SZERETNÉM ha ez a sportág gyarapodna, sokasodna évről-évre, de akkor ne ilyeneket írogassunk fórumon, ne ujjal mutogassunk Önös érdekből mert csak az újoncokat riogatjuk el magunktól.
Remélem jövöre sokad magatokkal találkozunk ujra az offroad pályákon.

Szeretlek benneteket (Bajnógel, Szanyin, Fagyi) :)


üdvözlettel: Kosina Péter (tató)

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Rcor2012 - Apaj
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 20:36:20 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
Más:
Nem tudom szó nélkül hagyni, de az utolsó RCOR nitros döntő futamon, amit előre látható volt, hogy mekkora tétje van, két alapjában MB-re járó versenyző borított fel, számomra nem tiszta módon. És emiatt konkrétan Fagyi feltette a polcra a nitros buggy-t.
Ezzel adva egy pofont az RCOR mezőnynek.[/quote][size=9]
[/size]

Norbi, légyszi ne írj/gondolj ilyeneket, hogy két ember miatt tette polcra Fagyi a cuccot.

Fagyi felnőtt ember, nem kell őt védeni.

Sajnálom hogy ennyi már elég hogy valaki felhadjon/feladjon egy kategóriát.

Szerintem más van ott a hátérben, ez csak olaj volt a tűzre!


Csók mindenkinek, RELAX!

üdv, K.Peti.

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 20:50:59 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
"Igen az alapítok ott voltak, és nagyon nem tetszett nekik, amit tenni akartál azzal, amit ők korábban létrehoztak."

Vagy amit a fülükbe suttogott valaki, ami nem fedte a valóságot...

"Veled érdemben nem lehet ezt a kérdést megbeszélni. Sajnálom, ha te az MB elleni támadásnak éled meg, hogy 40 olyan ember együtt szeretne magas színvonalon és jó hangulatban versenyezni, kik eddig nem jártak MB-re jelenleg sem áll szándékukban ezen változtatni."

Csak a magad nevében nyilatkozz


"Az üveg díjakat annak idején még mi intéztük, neked a szállításon kívül, sok közöd nem volt hozza. Az, hogy mennyibe került meg nem ide tartozik, de nem olcsóbb, mint a kupa. Elnökséged alatt valóban vagyonokat költöttél kupára, holott egy forint támogatói pénzt nem tettél mögé, csak költötted azt."

Itt kérek elnézést, hogy tavaly futamonként 35-40 ezer Ft ment el színvonalas kupákra, a Te megkérdezéseddel és beleegyezéseddel! Aljas dolog ezt negatívan beállítani.
Az üveg díjakat az év második felében 100%ban én intéztem, aki mást mond hazudik!


"Ha sértőnek találod, a díjakat hozd vissza, és válasz magadnak olyanokat, melyeket csak a nagyon gazdag 1:1-es sorozatokban osztanak (te ilyeneket rendeltél az közös egyesületi pénzből, elnökséged alatt)."
Na ez a ferdítés, köszönöm a jó példát!

"Nem is volt elnökséged alatt semmilyen jelentősebb fejlesztés a pályán. "

Ja, az IP kamera magától ugrott fel az emelvényre! Meg az évezredes retek is magától tűnt el a konténerből.

"Valóban sokat dolgoztál vele, amiért ismételten köszönet illet meg. Ugyan pályafutásod egy éve is kevés volt hozzá, hogy rendbe tedd a papírokat és hivatalosan is az Egyesület elnökévé váljál. "

A kedves ügyvéd úr miatt, akire Te is nem keveset panaszkodtál emlékeim szerint.

"Egy bemutatót vezényeltél le, amiért mindenki hálás volt, de azért abból sokan vettük ki a munkánkat így az érdem közös."


Akkor lehet mégis hoztam pénzt az egyesületnek?


"Az év végi díjakra (azok nem voltak gyengék, és mindenkinek névre szólt), az utóbbi két évben is a közreműködésem révén lett fedezet teremtve, holott nem voltam, sem szakági vezető, sem a szakbizottság elnöke, sőt még az RCOR elnöke sem. Megnyugodhatsz, ennek érdekében idén is minden követ meg fogok mozgatni."

Ha már a díjkról van szó: áruld már el légyszíves, hogy miért I. helyezett méretű díjat csináltattál magadnak, mikor III. lettél 1:8 elektromosban?


"Kívánom, hogy a későbbiekben sikerüljön megvalósítanod, egy ennél sokkal jobbam működő rendszert, nekünk ez sikerült, és ez után sem akarjuk, hogy kárba vesszen, hiszen oly sok ember leli kedvét benne. Mikor első alkalommal oda kerültél te is el voltál ájulva attól, amit ott láttál és tapasztaltál."

Igen, ez így volt, és most félek rossz irányba indultatok. Finoman jeleztem, hogy sok a 9 futam és ekkora balhé lett belőle. Igenis kiállok a véleményem mellett.

"Örülni kellene, hogy van ebben az országban 40 olyan modellező, akik remekül érzik magukat egy sorozatban. Nem kéne keresztbe tenni előttük, inkább támogatni kellene őket."

Ezen vagyok...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 21:06:37 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Nagyon nagy kár, hogy idáig fajult a dolog. A Szakbizottsági pályafutásodat is egy hatalmas hazugsággal kezdted. Itt is olvasható belőle gazdagon.

Kár ezt csűrni, csavarni, nem úgy tűnik, hogy mi hosszú távon barátok tudnánk maradni.

Kérem, hagyd, hogy tegyük a dolgunkat, és te is tedd a tiéd.

A meghirdetett sorozat meg lesz tartva.

Hamarosan felteszem a díjátadóval kapcsolatos tudni valókat. Ha értem nem is, a modellezők kedvéért tedd fel a hozzá kapcsolódó nevezést.

Ha se így se úgy nincs kedved, akkor légy szíves add át a tudnivalókat és hozzáféréseket, és majd én megcsinálom.

Munkádat előre is köszönöm.

Mindenesetre a fórum nézettsége rendesen megemelkedett. :)

Üdv:
Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 21:15:27 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
Hazugnak neveztél? Ez azért már sok!

Hát, akkor én itt és most elköszönnék.

Ezennel lemondok az RCOR elnökségi tag pozíciómról.

A fórum admin+moderátor+FTP hozzáférésem vond vissza légy szíves.
A továbbiakban nem kívánok semmilyen formában veled együtt dolgozni!

Öröm volt azoknak dolgozni, akik értékelték a munkámat!

Sok sikert mindenkinek a 2013-as Fally György kupasorozaton!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 21:23:54 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Tisztelet Modellezők!

A 2012-es RCOR kupa összesített díjátadójának a szervezését megkezdtem. A díjak hamarosan készülnek, az összesítés Szabadkai Lacinak köszönhetően kész, az alábbi linken elérhető.
https://picasaweb.google.com/1030941702 ... 7ikvfTyRQ#
Engedjétek meg,hogy ezúton köszönöm meg mindenkinek, aki segített abban, hogy idén is megvalósuljon ez a versenysorozat.

A díjátadó időpontja: 2012.október 12. péntek 18:00-tól 24:00-ig.

Helyszín: Trófea Grill Étterem Óbuda http://www.trofeagrill.com/trofea-obuda/index.php


Az étterem, ami már a századfordulón is fogadta a budapesti polgárokat, most különleges szolgáltatásokkal várja Önöket! Varázslatos svédasztalt állítottak fel, amelyről:
Meghatározott összegért korlátlanul fogyaszthat, több mint 100 féle ételből és italból!
Használja ki a svédasztalos rendszer előnyeit és válogasson saját ízlése szerint a különböző ínyencségek között. Bőséges kínálatunkban a hideg és meleg előételektől kezdve, főételek sokaságán át a desszertig számtalan fogás megtalálható. A hagyományos magyaros ételek kedvelői éppúgy megtalálják kedvenceiket, mint a reformkonyha hívei és a vegetáriánusok. A svédasztal részeként tizenkét különböző pácban friss nyers hús és zöldségek találhatóak, amelyeket szakácsaink az Ön választása alapján látványkonyhánkban készítenek el.
Kérjük, ne felejtse el, hogy az ár tartalmazza a következő italokat is: száraz és édes pezsgő, folyó bor, csapolt világos és barna sör, szénsavas és szénsavmentes üdítő italok, ásványvíz és kávé!



Kérek minden olyan modellezőt, aki részt kíván venni a rendezvényen az, adja le nevezését vagy az RCOR oldalán http://nevezes.rcoffroad.hu/versenyek.php A nevezés, reményeim szerint hamarosan elérhető lesz.

Mivel az idő nagyon szűkős ezért kérem, hogy mindenki legkésőbb 2012. október 05.-én péntek 24:00-ig adja le jelentkezését. Kérem, a megjegyzés rovatban, pontosan megjelölni, hogy sajátmagán kívül, plusz hány fővel érkezik a jelentkező.
Továbbá kérem, hogy a szűkős határidőre való tekintettel mindenki értesítse modellező társait az eseményről és a részvételi feltételekről.
Nekem legkésőbb szept. 30.-án pénteken be kell fizetnem 30% előleget. Melytől visszalépni már nem lesz lehetőség.
Ezért kérem, hogy mindenki komolyan vegye a jelentkezését, mert amennyiben regisztrált, az már a nevezések lezárta után nem módosítható, fizetnie kell akkor is, ha mégsem jön.
A péntek eseti vacsora 5 000 Ft/ fő, mely tartalmazza a fentebb olvasható ínyencségek és italok korlátlan fogyasztását. Gyerekeknek 150 cm-es magasságig 50% kedvezmény!
Bízom benne, hogy sikerül a korábbi év sikerét megismételni és magas létszámmal vesztek észt a díjkiosztón.

ui:

Amennyiben valaki a fent részletezett tételeken kívül más fogyaszt (pl. tömény italt) az saját maga kell, hogy rendezze rendelését.
Mindenkit szeretettel várunk!

Üdvözlettel:

Fally György

Végezetül néhány kép a korábbi díjátadókról:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F_Gyuri 2012.09.23 18:14:09-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: RCOR
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 21:34:34 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.11.20 18:03:29
Hozzászólások: 195
Peti!

Nincs semmi probléma az eredményel! Mégegyszer gratulálok az eredményhez!
Semmi olyan oka nincs a kategoria feladásának amire esetleg gondolhatsz,jól bánik velem az élet és apszulut jól érzem magam a börömben!

Az ok amiért így döntöttem a következő,nekem ez egy hobby és nem akkarom halgatni a különböző kötöszavakal elátott kifejezéseket amiket már töled is kaptam azért mert összeért a kettő autó egy pilanatra,ha gondolod feltöltöm a tavaji egyik futamot ahol kedves anyukám is meglett említve!
A másik nem vagyok kiváncsi pár ember klikesedésére,és nem érdekel a felengzős lenézős dumájuk sem!

Csak a jó társaság miatt fogok versenyezni jövőre is nem másért!
Természetesen más kategóriában!

Mégegyszer GRATULA !!!!! mindenkinek!

Üdv! Fagyi

_________________
MUGEN MBX6 M-SPEC
TEAM DURANGO DESC410R
TEAM DURANGO DEX210
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 21:44:55 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
Szia fagyi,

Egyet értek veled én én is Gratuala Neked, teljesen igazad van!

(Bocsi ha hülye voltam, általában a sajátmat szidtam, de tényleg, de majd oda figyelek, elnézést mindenkitől ezért!)

csók a családnak!!!!


K.P.

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 21:46:50 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
VÉGRE PÉNTEK VAN, JEEEE!

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 22:03:59 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.03.27 19:57:07
Hozzászólások: 212
szanyin írta:
Más:
Nem tudom szó nélkül hagyni, de az utolsó RCOR nitros döntő futamon, amit előre látható volt, hogy mekkora tétje van, két alapjában MB-re járó versenyző borított fel, számomra nem tiszta módon. És emiatt konkrétan Fagyi feltette a polcra a nitros buggy-t.
Ezzel adva egy pofont az RCOR mezőnynek.


migkillerlaci írta:
A döntőben "véletlenül" leállt a motor vagy kifogyott a tank a 2 helyen levőnek így a 3 helyen levő sporttárs a 2-nak futott be emiatt több pontja lett és így lecsúszott Fagyi az összetett 1 helyről



Sziasztok!


Mivel nemtelen módon meg lettem, meg lettünk gyanusítva, így leírom a mi szemszögünkből is a verseny előtt és a versenyen történteket. Mert nem több ez mint üres szardobálás egy jó nagy adag rosszindulattal megspékelve.

Összesítésről:
Leszögezném, hogy a "két alapjában MB-re járó versenyző nem tiszta módon" pont annyi versenyen vett részt, hogy ne tudjon beleszólni az év végi dobogós helyezések alakulásába. Ha valaki megnézi az összesítést akkor ez feketén-fehéren látszódik. Nem is volt ez titok, elég megkérdezni Bajnógel Gabit, aki nem egyszer kérdezte meg Bruzsa Gabit a szezon során, hogy indul-e Ricsi ezen vagy azon a versenyen és mindig elmondta neki ezt.

Kosina Peti teljesítményéről:
Peti a verseny előtt 2 héttel megkeresett engem és elmondta, hogy milyen szoros a pontverseny, szeretne a dobogón végezni. Nagyon tisztességesen készült, járatott, szerelt mint egy örült és a verseny hetén kedden egy napott edzett is a pályán, ahol segítettem neki a vezetéstechnikájának csiszolásában. Csütörtökre illetve péntekre szabdságot vett ki a munkahelyén, hogy nyugodtan tudjon készülni és pihenten érkezzen a versenyre. Az időmérők során a 3. rajtkockát szerezte meg. Ezt a pozíciót az egész döntő alatt tartotta, amikor Ricsi leállt, akkor pedig átvette a 2. helyet. Az egész döntőben hiba nélkül autózott, kivéve az utolsó kört, amikor borult és vesztett kb. 8 másodpercet. Ricsi előtt 23 másodperccel fejezte be a döntőt. Ricsi a leállással egy átlag 47 másodperces tankolós körhöz viszonyítva 31 másodpercet vesztett. Nem kell nagy matekosnak lenni, hogy kiszámoljuk, ez leállás nélkül is igen szoros befutó lett volna!

Tankolásról:
Kedden amikor mértem Petit már nagyon neccesen jött ki a 7,5 perces tankolás. 7:45-7:50 környékén kifogyott, sehogy nem fért bele a megnyugtató +1 kör. Erre kölün felhívtam a figyelmét már akkor. Egy kezdő, alig tapasztalt mechanikussal érkezett a versenyre ezért a Bruzsa Gabi segített neki a tankolásban. Ezzel nem is volt gond addig, amíg a pályán volt köztünk távolság, de az utolsó tankolásra roppant szerencsétlen módon érkeztünk, mivel én épp köröztem Ricsit, Peti meg szorosan mögötte volt és így egyszerre érkeztünk volna be a boxba mindhárman. Így a Feri engem egyedül tankolt, Peti mechása tankolt a Gabival. Ő ordított Ricsinek, hogy menjen tovább, aki gyakorlatilag mögöttem a boxutca feljáróból húzta vissza a kocsit. Nem is tartott neki sokáig, mert a döntött kanyar elején már parkolt. Meg merem kockáztatni, hogy olyan kevés üzemanyaga volt már, hogy tankolás közben leállt volna a motorja abban a pillanatban, ahogy felnyitják a tanksapkát és elmegy a túlnyomás. Elég érthetetlen, mert figyeltük a fogyasztást egész versenyen és bőven volt tartaléka. Ricsi még Májusban megcsinálta a 10 percet is! Szerencséje a szerencsétlenségben, hogy nem
vesztett így annyit, mintha a pálya közepén vagy végén fogy ki.

"Összeesküvés elméletről":
Azt kiszámolni, hogy egy 4. hellyel legyen bajnok a Peti pontegyenlőség mellett a döntő előtt/közben azért elég lehetetlennek tűnik. Áruljátok már el, hogyan lehet befolyásolni mások teljesítményét? Miért nem nem arról beszéltek, hogy a Kosina vért ivott aznap és jól ment? Miért nem arról szól a fáma, hogy ha a Fagyi 4,5mp-el gyorsabb és megelőzi a Bajnógelt, akkor ő a bajnok?! Vagy Bajnógel is benne volt a "buliban"?! Norbi, te direkt álltál meg a döntő elején?! Rajtunk múlt a 7 fordulós bajnokság eredménye, amiből 2 illetve 3 versenyen el sem indultunk?! Nevetséges az egész! Ugyan már, nézzetek már magatokba!


Üdvözlettel:
Csekő Gergely

_________________
TEAM LOSI RACING 8ight 2.0 EU
RB CONCEPT Engines
AKA Tires
PRO-LINE Tires & Accessories
SANWA Radio & Servos


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.21 23:17:28 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
like! :)

a hét mondása: "Miért nem nem arról beszéltek, hogy a Kosina vért ivott aznap és jól ment?"

:)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.22 00:15:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Urak!
Sajnálom, hogy idáig fajult a dolog pedig csak egy feltett kérdésre válaszoltam.
Én nem gyanúsítok vagy gyanúsítottam senkit sem, kizárólag a mások által ki nem mondottakat írtam le, és legyetek szívesek engem se gyanúsítson senki semmilyen összeesküvés elmélettel, hiszen nem gyártok ilyeneket!
Az esetet csak fél szemmel láttam mivel Gabinak meháztam a boxban Robbal és arra figyeltem jobban.
Rosszindulat pedig egyáltalán nem jellemez!
(a múltkori egyik futamon mikor Ricsinek elgurult a kereke az apaji célegyenesben akkor mi, Rob meg én szaladtunk és szedtük össze, hogy tudjon továbbmenni pedig akkor is a Gabinak segítettünk)
És a szart se dobálom mert visszahullik úgy is!

Elnézést is kérek ha ezzel bárkinek problémát okoztam.

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Rcor2012 Apaj7
HozzászólásElküldve: 2012.09.22 07:35:59 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
a hét mondása: "Miért nem nem arról beszéltek, hogy a Kosina vért ivott aznap és jól ment?"


Hello. Kaliszpera!

-Ez tényleg a tegnap és a ma mondása!
LIKE GergőTatonak! Köszi!
:lol:

-MK. Laci: ha valami elfajult azt magadnak is köszönheted! Ha leírsz valamit akkor utána ne hátrálj, hanem vállald fel! Ne mutogass tovább, mert tényleg "vissza hullik" rád!
Amúgy hajrá Göd, No Problem! :oops:

-FAGYI: azért nem hiszem hogy olyan rossz a robbanos Buggy kategória, hogy az általad leírt 2 ok miatt hagyod abba. Legalább is nekem ne. Oké.
Nem vagy Te olyan anyám asszony katonája. Csokiiiii.
;)

Jo hétvégét mindenkinek!
Ufffff. K. Peti.

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rcor2012 Apaj7
HozzászólásElküldve: 2012.09.22 08:46:33 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
tkdynamic írta:



-MK. Laci: ha valami elfajult azt magadnak is köszönheted! Ha leírsz valamit akkor utána ne hátrálj, hanem vállald fel! Ne mutogass tovább, mert tényleg "vissza hullik" rád!
Amúgy hajrá Göd, No Problem! :oops:


Ufffff. K. Peti.


ha nem vállalnám amit mondok akkor nem írnám le!

de most már honoljon béke e tájon

:integet

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára migkillerlaci 2012.09.22 08:59:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.22 08:52:50 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.11.20 18:03:29
Hozzászólások: 195
SZIA Peti!

Ha neked igy jobb legyen nem vagyok kiváncsi sok ember ordibálására mert megközelíted a verseny közbe!
Volt rá több példa is volt mikor ez miatt lejöttem az emelvényröl mert kedves losis berátotok felordibált nekem!
Tehát nincs kedvem ezekel az emberekel együtt emelvényre álni,sem veled sem mással!

Üdv!

_________________
MUGEN MBX6 M-SPEC
TEAM DURANGO DESC410R
TEAM DURANGO DEX210
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.22 08:59:59 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2011.10.04 08:05:00
Hozzászólások: 45
fagyi77 írta:
Ha neked igy jobb legyen nem vagyok kiváncsi sok ember ordibálására mert megközelíted a verseny közbe!


http://kecskemetircmodell.blog.hu/2012/09/21/versenyezzunk_de_engedik

_________________
Hong Nor X1CR


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.22 09:13:33 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv Fater. (Peti)

Egész évben egymás mellett ültünk a sátorban , és szereltünk. De ez nem itt kezdődik ez elkezdődött 2 évvel ezelőtt amikor mint lézengő modellezők egymás mellé ültünk, és aztán modellezőként és később emberként barátság született köztünk. Én láttam és látom mit tettél bele ebbe az évbe a technikába, és a tudásod csiszolásába. Több Setup kifejezés hagyta el a szádat mint itt bárkinek a mezőnyben. TE Setup Man! :)

Abszolút látszik a teljesítményeden, hogy azon a helyen vagy a dobogón amit érdemelsz, hisz mindent elkövettél érte még talán többet is (néz az autódra és számolj fejben.)

Nehéz eljutni odáig, hogy az ember belássa, hogy a másik ember véleménye megállja e a helyét vagy sem.

Én azt gondolom Gergővel jó viszonyba kerültem, volt, hogy kértem tőle segítséget és segített is. És így voltam a Bruzsa Team-el is (remélem ez nem sértő kifejezés). Azt éreztem ebből, hogy eljutottak oda, hogy tapasztalatukból vissza adnak és segítenek. (Ezt régen nem így gondoltam)

Ami a döntőben történt az nem egyértelmű. Engem Bajnógel Gabi hívott még a futam előtt és mondta, hogy reméli csak magunk leszünk RCOR-es versenyzők és ez a verseny tisztán a mi meccsünk lesz. Fagyi mondta mit számít ki nevez, lesz ami lesz. Én azt gondoltam hogy a 25. percnél kifogtok állni (Gergő, Ricsi), valahogy ez a gondolat járt a fejembe, valamiért ezt találtam volna jó megoldásnak. Az hogy végig toltátok a szívetek joga, hisz versenyezni jöttetek. De mindannyian tudjuk és tapasztaltuk már sokszor, hogy fényévnyire vagytok tőlünk, első sorban rutinban, másodsorban technikailag. Ebben a tudatban versenyezni veletek nehéz. Most mégsem hagytátok el a mezőnyt, a Peti szépen haladt utánatok, és jött ez a kifogyás megállás és Peti második lett. Ez azért ebben a helyzetben beindította az ember agyát. És most komolyan mondom, nem tartom ezt össze esküvésnek, de amikor látszott, hogy necces a helyzet Ricsi ment a levesbe és nem Peti. Ha Ricsi kijön ahogy azt megkívánta volna nem így alakul. Itt volt az a pont amikor döntés született, hogy a Peti helyét meg kell védeni. Én és többiek is látják, hogy ez nem egy rosszindulatú döntés volt, velünk szemben. Nem tudok róla, hogy az évben egyszer is kifogytatok volna. Ebben nincs szándékosság, de egyszerűen belekavart a végeredménybe szar helyzetet teremtve.

Biztos azt gondoltátok, hogy a papírformának megfelelően első és másodiknak végeztek, de ezen a döntőn ez egy magabiztos de felelőtlen döntésnek bizonyult.

Ebből az is látszik, hogy nekünk RCOR versenyzőknek mennyit számít ez.

Nincs szar dobálás ez az év a Peti-é, összesített dobogó, futam dobogó, gyerek project, mintha több haja is lenne. :)

Gergő, Ricsi, Peti. Gratulálok az eredményetekhez, és próbáljátok megérteni, hogy ez itt most, rosszul jött ki, de mindenki elismeri a teljesítményeteket, és továbbra is tisztességes versenyzőknek és embereknek tartunk titeket.

Fagyi és Én nem emiatt hagyjuk el a Nitro füstös életet. Ez ennél sok rétűbb és higgyétek el átgondolt és független döntés ez részünkről.

Természetesen ha minden a terv szerint megy akkor most dobogón állok és mindenki sírna én meg vigyorognék. :) De ez már nem lesz így. :(

Más:
Gyuri és Rob!

Légyszi neeeeee. Ha a metrón távirányítóval a kezetekben, idegenként egymás mellé ülnétek akkor biztos üdvözölnétek egymást.
Legalább ezt a szintet tartsátok meg, a többit meg hagyjátok a fenébe. Itt nincs személyhez kötött titulus ezt el kellene felejteni. Nekem sincs a vállamon 2 sávos kerék nyom, mégis ott segítek ahol tudok, ha egyszer megunom, vagy mama mondja, hogy most már válik, akkor háttérbe vonulok és átadom a lapátot másnak. :)

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.22 09:22:44 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
hongnorfan írta:
fagyi77 írta:
Ha neked igy jobb legyen nem vagyok kiváncsi sok ember ordibálására mert megközelíted a verseny közbe!


http://kecskemetircmodell.blog.hu/2012/09/21/versenyezzunk_de_engedik


Üdv!

Ha majd elkezdesz versenyezni megérted mi miért történik. Más benne lenni és más kintről nézni.

Biztatlak jövőre az első futamtól kezdve gyere és hajtsad a géped a pályán, majd meglátod milyen sok új tapasztalatot szerzel ezzel a hobbyval, és emberi dolgokkal kapcsolatban.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.22 10:15:38 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Mivel SAJNOS nem tudtam részt venni az utolsó futamon, úgy gondolom, nem lenne helyes állást foglalnom a Buggy kategória végkimenetelében,de egy-két dolog mellett nem tudok elmenni.
Természetesen, aki ismer, az tudja, hogy én Kosina Petin keresztül csöppentem bele ebbe az egészbe RC-zésbe és nagyon jó barátomnak tartom kb. 10-15 éve, de azt kevesen tudják, hogy nála önzetlenebb ember nem sok van az RCOR sorozatban. Amit elértem 2. helyet Alapban (ha részt tudok venni az utolsó futamon, akkor összetett 1. lett volna) azt csak és kizárólag neki és a "losis barátoknak" köszönhetem. Volt, hogy Péterem hajnalig setupolta,meg bütykölte az autómat, miközben én már rég húztam a lóbőrt. Egész évben olyan volt, mintha két kategóriában indult volna, mivel folyamatosan pöcsölt az én verdámmal is, hogy versenyképes legyen. Már úgy kellett leállítani, hogy hagyja már a picsába, jó lesz az úgy! :)
Viszont, ami még ennél is "betegesebb" volt az az, ahogy egész évben készült a futamokra. Ezt a nem gyenge fejlődést, ha valaki látta a pályán, hát az én voltam, mivel én meháztam neki.
Szóval nagyon megérdemli a dobogót és ezúton is gratula Neked Tatám!
Azt is nagyon jól tudom, hogy a másik ilyen "beteges RC-s" ember a sorozatban az a Szanyin barát! :)
A Peti mellett leírtak egy az egyben rá is igazak, ő is két emberkét indult(Baranyai Józsi), pontosabban 3.,mivel két kategóriában is futott a futamokon, sőt, ráadásként még összedobott,összedobtak egy nem gyenge pályát is (személy szerint a kedvenc pályámat).
Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy bár ez tényleg csak egy hobby, egy-két embernek azért egy kicsit több, inkább szenvedély. És ezzel nincs is semmi baj, mivel ez egy verseny sorozat, ahol mindenki megpróbálja a legjobbat kihozni magából.
A lényeg, hogy nagyon remélem, hogy ez a katyvaszos szezonzáró futam nem fog tovább éleződni és mindenki megnyugszik. Ahogy Petit,meg Norbit ismerem, ezzel nem lesz gond.

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 440 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség