Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 12:03:43

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.26 08:06:35 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
http://sagv.gyakg.u-szeged.hu/tantargy/ ... illkel.htm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.26 13:40:38 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Rockco barátom jóvoltából, a hétfői napon a pályaelemek (ugratók) a helyszínre kerültek. A mai nap késő délután megyünk, azokat bepróbálni.
Szívesen látunk minden segítő kezet, vagy csak szimplán érdeklődőt.

Üdvözlettel:
Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.09.29 14:36:28 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
október 5-én délután megy valaki tesztelni?
Ugratók kinn lesznek vagy csak szombatra lesz kirakva?

Köszi

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.03 18:13:23 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Elkészítettem a szokásos táblázatokat.

Kulcsár Istvánt kivettem az alap kategóriából, mert a nyári sorozatban nyerte azt. A helyszínen bármelyik más kategóriába nevezhet még, 4 000 díjért.

Ugyan kerék megkötés nincs, de kérem otthon mókolt szivacs kerekeket ne hozzatok. Tudtommal egyik kategóriában sem létezik gyárilag előállított.
Tehát gumi-gumi a fő csapás.

Mivel ez az első fedett Off-Road verseny ebben a kategóriában, ezért elképzelhető, hogy a lebonyolításon és a szabályzaton kis mértékben alakítani kell. De remélem csak minimális mértékben, és csak a ti érdeketekben.
Az első verseny után okosabbak leszünk. Úgy gondolom, a sok tapasztalatnak köszönhetően, kellően felkészültünk így nem igazán érheti meglepetés a csapatot. Mindenesetre ha szükséges finomítunk a szabályzaton, úgy is időszerű egy frissített verzió kiadása, mivel a régebbiekben találtam néhány dolgot, melyet pontosítani szükséges.

Néhányan olyan rajtszámot adtatok meg, mely már korábban másnak ki lett adva. Ezeket töröltem, majd a helyszínen választatok újat.

Csütörtök délutántól le lesz rakva a pálya. A csarnok tulajdonosa onnantól illetve pénteken egész nap várja az edzeni óhajtó versenyzőket. Mind két napon mérő berendezés is fog üzemelni. Ezeken az időpontokon a tulajnak kell fizetni 2 500 Ft-t, mely ellenében egész nap nyomhatjátok.

Mindenkinek nagyon jó versenyzést kívánok. Ne feledjétek, ezzel a téli sorozattal a sportszerűség legmesszebbmenő figyelembe vételével, inkább mókázás, lett megcélozva.

VILLÁM!!!

Üdvözlettel:
Fally György

Hiánytalanul és hibátlanul határidőre leadott internetes nevezés esetén a nevezési díj a
versenyeken 4.000.-Ft/fő/autó/kategória.
Helyszíni nevezési díj: 5.000.-Ft/fő/autó.
Kép

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.03 20:08:56 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.12.17 20:24:34
Hozzászólások: 47
Szia!
Elnézést kérek előre ha buta kérdést teszek fel!!!
Az időmérők után az sct mezőnyben elért eredmények figyelembe vételével lesz kialakítva az "A" mezőny, akik harcolnak a dobogós helyezésekért???
Hogy nagyobb hangsúlya legyen az időmérőknek??
Teljesen új vagyok ezért kérdezem!!

Üdv.:Péter

_________________
Az ég a bátrakat szereti!!!
Tel.: 30/5139218


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: rcor
HozzászólásElküldve: 2012.10.03 21:02:36 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.11.20 18:03:29
Hozzászólások: 195
SZEVA!

Igen ha jól szerepelsz az időmérön akkor átkerülsz az a csoportba!

_________________
MUGEN MBX6 M-SPEC
TEAM DURANGO DESC410R
TEAM DURANGO DEX210
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 04:06:26 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Hali!

Köszi a táblákat!

Melyik csoport segít a másiknak borogatni? Vagy mindegy?
Inkább legyen leírva nehogy keveredés legyen.

Üdv Laci

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 10:12:33 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 13:16:00 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.05.17 13:33:31
Hozzászólások: 37
Szevasztok!

Motto: utálom a vitát, de...

A Téli Kupa első kiírásában, lejjebb olvasható, nincs gumi megkötés és nem is lesz! De!
Én naiv lelkes modellező, csináltam magamnak szivacsgumit! Mert én csinálni szeretem a modelljeimet, a vásárolni csak akkor, ha nem tudom magam legyártani. Tavasszal, egy rally autómmal ki is próbáltam ezeket a gumikat itt az RC Arénában egy másik versenysorozatban. Ez a rally autó gyakorlatilag egy buggy, csak más volt a kaszni. Ez a szivacsgumi nekem ideális volt a vezetéshez.
Most meg azt olvasom, hogy nincs gumimegkötés, de szó sem lehet a szivacsgumiról? Ez a mondat önmagában ellentmondás. Egyik nap így, a másik nap meg úgy? Valakinek van egy jó és működő ötlete akkor máris le kell nyomni, le kell tiltani? No meg, ha nincs bolti, (ami nem is olyan biztos) akkor önálló gondolatról szó sem lehet? Mert valami ismeretlen, nem számottevő "VIP" fickó találta ki?
Az egész Téli Kupa csak azért érdekelt, mert találtam egy gumimegoldást erre a pályára. Ha nem lehet szivacsgumival menni, akkor nem megyek erre a versenysorozatra, nem utazok alkalmanként 400 kilométert és nem szórom a pénzem és nem ülök ott csalódottan, mérgelődve!
Ha esetleg azt az ellenérvet mondja valaki, hogy túlságosan nagy előnyre tennék szert ezzel a maszek gumival, akkor nem kell aggódni, mert az elmúlt években csak sereghajtó voltam, gyanítom az is maradnék…

Sanyi bátyó :evil:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 14:22:55 
Offline
RCOR Alelnök

Csatlakozott: 2004.07.23 01:08:25
Hozzászólások: 428
Tartózkodási hely: Budapest IX.ker.
Kedves Sanyi bátyó.
Felhívom figyelmedet a szabályzatban leírtakra: gumimegkötés nincs!!!
Tehát se szivacs se fa és semilyen más anyagból mókolt kerékkel nem lehet indulni, csak GUMI !

Üdv
Rockco

_________________
KépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 16:02:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.05.17 13:33:31
Hozzászólások: 37
Kedves Rockco!

Igen értelek én, lovagolhatunk a szavakon, ma úgyis divat az eltérő „olvasata” különböző nézeteknek, ha meg tisztán anyagtechnológiai szempontból vizsgáljuk a dolgot, akkor a szivacsgumi, ami fantázianevén neoprén, az nem kémiai gumi. A tömlős gumi ugyan úgy néz ki, mint az igazi gumi, de kémiai elemzés után valószínűleg meglepődnél.
De ez a "gumimegkötés nincs és nem is lesz" kijelentés köznyelvi fogalmazásban történt, tehát én joggal értelmezhettem, hogy az autómodellezésben eddig használt gumimegoldásokban lehet gondolkodni. Újfajta pálya, újfajta megoldások! 27 éve RC autózom, „gumihegyeket” koptattam el, tehát tudom, miről beszélek. Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy tőlem Gyuri telefonon megtudta, hogy szivacsgumival mennék és "érdekes" módon ez már másnap le is lett tiltva. Tehát nem közérdekű letiltás volt. Hanem egyéni.
De nem az egyéni sérelmemen akarok itt nyafogni.
Ezen a pályán én több versenyen voltam, 3 különböző autómodell kategóriában, elektromos „Alap”, „N” és 1/10 Stock robbanósban, tehát van tapasztalatom arról, hogy ide mi a jó. Számomra az a jó, ami biztonságosan tapad! Ez egy keskeny pálya, nagyon gyors, különleges bevonattal. Tapadásjavító szereket nem lehet használni! 8 darab buggy eléggé sűrűn lesz a pályán. Én nem szeretnék fölöslegesen hibázni ilyen esetben, itt egy kipördülés, vagy „bénázás” vagy amikor az autó hátulja kitör eset, csúnya balesetet okoz. A szivacsgumim nagyon jó úttartást és vezethetőséget garantált, kisebb vezetési hibáimat jól viselte az autó, megúsztam a balhékat. Engem nem önző nyerési szándék vezet, viszont nem akarom összetörni se a saját se más autóját, mert bizonytalan a tapadás. Egy tömlős gumi tapadása soha nem ér fel egy szivacsgumiéhoz. Sajnálatosnak fogom tartani, ha ezt az érvelést Gyuri véleménye után Te sem és mások sem fogadjátok el. Akkor nyűgösen ugyan, de maradok itthon.

Sanyi bátyó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 16:25:34 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.12.17 20:24:34
Hozzászólások: 47
Nekem is lenne egy kérdésem.
A Losinak gyárilag elég magas peremes a gumija. Tegnap autóztunk Fagyival egy betonos parkolóban és szinte a hátsó gumi a felnin fordult és ez meg is látszott a gumi peremén. Elég sokszor borultam is.
Lehet olyan megoldásokkal kísérletezni hogy a gumi peremére vagy a futófelületre vékony csíkban szigszalagot ragasztok ezzel egy kicsit elvéve az oldaltartást és talán nem lesz olyan borulékony????
Vagy felejtsem el mer ez már nem megengedett????

Üdv.:Péter

_________________
Az ég a bátrakat szereti!!!
Tel.: 30/5139218


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 20:00:46 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
http://www.rcoffroad.hu/RCOR_Off-Road_Teli_Szabalyzat_2012_13_v1.3.pdf

"2. Versenykategóriák műszaki előírásai
...Az RCOR téli kupa során az összes kategóriában motor, kerék és akkumulátor (csak kemény
tokos engedélyezett) megkötés nem lesz...."

Egyértelműen le van írva mi a szabály!

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 20:13:15 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
kissamek írta:
... szigszalagot ragasztok ezzel egy kicsit elvéve az oldaltartást és talán nem lesz olyan borulékony????

Pillanatragasztóval kend be a gumit ahol tapadást szeretnél csökkenteni. A külső peremét. Megkeményedik és csúszós lesz. Ezt csináltuk a mini revózáskor is 2 éve, mert állandóan borult olyan nagy volt a tapadás az első kerekeken...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 21:40:04 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Összeraktuk a pályát a hétvégére!

Látható, hogy alig van tapadás gumi-gumival. Mindenesetre 10 perc után az első kerekek át vannak melegedve, és akkora a taapadás, melynél nagyobbat modellező nem kivánhat.

http://www.youtube.com/watch?v=48qIR-M4 ... r_embedded

Üdv:

Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 22:04:24 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.12.17 20:24:34
Hozzászólások: 47
Köszönöm az ötletet!!!
Jó lett a videón hogy mire számíthatunk és szerintem jó a pálya!!!!!!

Üdv.:Péter

_________________
Az ég a bátrakat szereti!!!
Tel.: 30/5139218


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 22:20:46 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18 12:08:30
Hozzászólások: 992
Tartózkodási hely: Bp XI. ker
F_Gyuri írta:
Összeraktuk a pályát a hétvégére!

Látható, hogy alig van tapadás gumi-gumival. Mindenesetre 10 perc után az első kerekek át vannak melegedve, és akkora a taapadás, melynél nagyobbat modellező nem kivánhat.

http://www.youtube.com/watch?v=48qIR-M4 ... r_embedded

Üdv:

Gyuri

Akkor meg tök mind1, ha óriáskerékkel is, de hadd jöjjön Sanyi bátyó! :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 22:39:27 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
RoB és Sanyi bátyó!

Kezdeném azzal, hogy fogadatlan prókátornak...... be.

Kerék megkötés a nyári sorozatban SCT kategóriában van, a többiben nincs. Valamint körbe van írva, hogy a "többi kategóriában” milyen tulajdonsággal kell rendelkezne, a keréknek. De megkötés nincsen. A téli sorozat szabályzata ezekre a szabályzatokra épül. Tehát csak együtt érvényesek értelmezhetőek. A téliben sincs megkötés, tehát gyártót, típust és keménységet mindenki saját szája íze szerint választhat.

Nos, a fentiek figyelembe vételével, még egy gyereknek is egyértelmű, hogy szivacskerékkel, malomkerékkel, szélkerékkel vagy egyéb nem a körülírt tulajdonságokkal rendelkező lábbelivel, nálunk nem fog versenyezni senki.
Lehet a szabályzatot csűrni, csavarni a lényege ez. Illetve lehetne a szabályzat 160 oldal, és ügyvédekkel illetve kémikus mérnökökkel és más szakemberekkel sokszor átrágott 100-szor újrafogalmazott kiadvány. Azon kívül, hogy egy ilyenre sem pénz sem kapacitás nincs, biztos vagyok benne, hogy olvasója sem lenne.

A pálya tulajdonosa mindenféle kencefice használatát tiltja, mert félti annak burkolatát. Igaza is van, meg nincs is rá szükség, mert mint a videóban látjátok tapadás van gazdagon.

Úgy gondolom, hogy nem olyan nagy baj, ha van egy olyan versenysorozat, ahol a modellezők, a nyáron elkoptatott gumikkal, jókat versenyezhetnek úgy, hogy kerékre az idény során nulla forintot költenek.
Aminyiben a házi mókolás megfelel a korábban említett szabályzatbnan foglalt körülírásnak, úgy jöhet az is.

A cellux és egyéb csodák használata szintén nem engedett, mivel nagy valószínűséggel hamar ledobná a kerék, és a másik versenyző gumijára meg úgy tapadna fel, hogy az nem igazán befolyásolná pozitív irányban a menettulajdonságokat.

Sokévi modellező tapasztalattal a hátatok mögött úgy viselkedtek, mintha nem tudnátok, hogy mi az a kerék megkötés. Sajnos, vagy inkább mégsem sajnos, de a végeredményt nem befolyásolja az, hogy ki milyen messziről érkezik. Ha csak akkor jössz, ha használhatod az egyébként kereskedelmi forgalomban nem kapható kereket. Tudom, hogy most nekiesel google-nak és vadul keresel ilyen üzletet, de ez nem változtat azon a tényen, hogy jellemzően nem kapható, így akinek nincs, ilyen az hátrányba kerül veled szemben. Valamint reménykedsz abban, hogy eredményesebb leszel tőle, akkor nem vagy az egyenlő esélyekkel való küzdelem híve, így nem is olyan nagy baj, ha inkább otthon maradsz.

Nem utolsó sorban Sanyi Bátyó, ezt két nappal ezelőtt már megbeszéltük telefonon, akkor nem igazán voltál kikelve magadból.
Igazán kitűnő, hogy a mai nap után még energiát kell fordítani, két kötekedő modellezőre, holott hasznosabb dolgokkal is foglalkozhatnék.
Nem panaszként, de leírom a napom. Délelőtt a díjakat intéztem, utána irány a trófea, egyeztetés a díjátadóra és 50 000 Ft előleg kifiztetése saját tőkéből, hogy legyen kulturált díjátadó, nektek is. Díjak fotózása és közzététele. Délután 15:00 18:00-ig MMSZ vezetőségi, utána irány Lajta utca a pálya felrakása (részemről nulla autózással). Hangosítás tesztelése. Video készítése és irány haza. Itthon video fel a nettre, hogy lássátok, mire számíthattok szombaton.
Utána gép elé leülni és írni nektek.
Most 23:40, és még meg kell rendelnem 30 darab névre szóló díjat kategóriákkal jelölve, fellogózva stb. Ha marad időm, de félek már nem lesz. Két új versenybíró tesztlapjainak az elkészítése.

Na, ez az a merénylet, ami ma elkövettem ellenetek.

Sanyi bátyó, ha meggondolod magad, szívesen látunk.

Veled RoB már korábban közöltem, hogy amennyiben tovább rugdosol ezen a fórumon, akkor megteszem a szükséges lépéseket, hogy ezt itt ebben a formában ne tehesd meg.

Ezért előre nem meghatározott ideig, a csak olvasók táborába kerültél.

Tudom az időt hasznosabb dolgokra fordítani, mint a szurkálódásaidra reagálni.

Remélem most nem lesz probléma, hogy nem egyértelmű és elég bő a tájékoztatás.

Egyébként én is emberből vagyok és akár tévedhetek is. Ha szükséges akkor akár a szabályzaton is lehet igazítani.

Mindenkinek remek versenyt kívánok a hétvégére.

Üdvözlettel:
Fally György


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F_Gyuri 2012.10.04 22:44:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.04 22:43:59 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Figyelem!

A szombati versenyen BÜFÉ lesz.

Szendvics üdítő, csoki stb.

Bográcsgulyást rendelt István, 20-vagy 30 adagot (nem emlékszem pontosan) ebédre. Aki a reggel kifizeti Istvánnál az garantáltan meg fogja kapni ebédkor.

Mindenkinek jó versenyzést kívánok.

Üdvözlettel:
Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.05 13:00:49 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
F_Gyuri írta:
Veled RoB már korábban közöltem, hogy amennyiben tovább rugdosol ezen a fórumon, akkor megteszem a szükséges lépéseket, hogy ezt itt ebben a formában ne tehesd meg.

Ezért előre nem meghatározott ideig, a csak olvasók táborába kerültél.


RoB újra tud írni a oldalainkra.

Jó, és hasznos fórumozást kívánok! ;)

Üdv:

Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség