Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 10:23:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Brühühü
HozzászólásElküldve: 2012.10.05 13:45:53 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.19 09:55:41
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Budapest XIII.
Sziasztok,

Sajnos a szombati versenyt családi programok miatt le kell mondjam :(
Jó játékot mindenkinek! Legközelebb biztos több szerencsém lesz, és lehet reszketni :)

udv,
Dani

_________________
Losi TEN-SCTE-Castle SCT-Futaba 3PKS
Losi 8ight 2.0 EU-Nosram F8-Futaba 3PKS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.05 17:06:36 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.05.17 13:33:31
Hozzászólások: 37
Szevasztok!

Nos Gyuri én eddig tiszteltelek Téged, mert magam is láttam, hogy sokat teszel az autómodellezésért. Mindig udvariasan és jóindulattal beszéltem veled, ahogy az illik. Ez egy civil szerveződésű sportközösség ahol én betartottam maximálisan az írott és íratlan viselkedési szabályokat! Te viszont itt foghegyről beszélsz(írsz) velem, pillanatok alatt egy negatív képet festettél rólam, egy kötekedő kellemetlen fráternek állítasz be, szavakban jól „belémrugsz”. Az ilyen negatív jellemzést kikérem magamnak, nem szolgáltam rá!
Ne essél túlzásokba Gyuri!
Mit is tettem én? Észrevettem ebben a Szabályzatban egy paragrafust, ami így van fogalmazva:
„2. Versenykategóriák műszaki előírásai
...Az RCOR téli kupa során az összes kategóriában motor, kerék és akkumulátor (csak kemény tokos engedélyezett) megkötés nem lesz…”
Itt kihangsúlyoznám a „kerék” kifejezést! Ezt adott nekem ötletet egy kis újításra! Ez a „bűnöm”! Mertem gondolkodni, mertem a „kerék” jelentését bátran egyedien alkalmazni. Azaz tehát semmilyen bűnöm nincs! A meglévő régi buggy felnire ráragasztottam egy szivacsgumi réteget. Neked Gyuri engem kellene védened, mert én nem szegtem meg semmilyen szabályzatot, sőt betartom!
A modellezés technikai sport, ahol időnként a modellezők kitalálnak újabb dolgokat, mert szeretjük ezt csinálni, na meg van némi eszünk is hozzá. Fejlődésnek hívják az ilyen jelenséget!
A legjobban az bánt, hogy Te sem, valószínűleg mások sem nézik ki belőlem azt, hogy becsületesen cselekednék ezzel a szivacsgumi kerékkel. Nem feltételezitek rólam, hogy ha feltűnően gyorsabb, illetve stabilabb az autóm, akkor magam sem élnék ezzel a szivacsgumis kerékkel, mert nem volna tisztességes, túlzott előnyhöz jutnék. De még esélyt se adsz Gyuri arra, hogy én magam ezt az értékítéletet megtegyem, pedig a Szabályzat mellettem van!
Leegyszerűsítve magyarul: már eleve feltételezed Gyuri, hogy pofátlanul, önző módon visszaélek! Pont azokkal az emberekkel lennék gonosz és pofátlan egoista ahova játszani megyek, ahol jól érzem magam és legszívesebben mindig ezt csinálnám?
Tudod mi történt volna szombat reggel Gyuri? Mentem volna néhány kört ezzel a szivacsgumival, a többiek megcsodálták volna, röhögtünk volna néhányat, mert alkalmanként még ezzel is felkentem volna autómat a palánkra, majd megállapítottam, illetve megállapítottuk volna, hogy ez sem csodaszer, és van hátrányos tulajdonsága is…
Ehelyett mi történt? Ki sem próbálhattam, előre megtagadtad az érvényben lévő Szabályzat alkalmazását egy versenyzőnek, sértően beszéltél(írtál)stb.,stb…
Természetesen eszemben sincs indulni a Téli Kupán mostanában, sikerült igazságtalanul jól megbántani. Ez a levél is úgy felzaklatott, hogy be kell vegyem a vérnyomáscsökkentőmet…, de olyat ami gyorsan hat!

Sanyi bátyó :evil:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.05 23:44:15 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Szia Sanyi Bátyó!

Szerintem olvasd újra amit korábban írtál.

Üdv:

Fally György

Sanyi bátyó írta:
Az egész Téli Kupa csak azért érdekelt, mert találtam egy gumimegoldást erre a pályára. Ha nem lehet szivacsgumival menni, akkor nem megyek erre a versenysorozatra, nem utazok alkalmanként 400 kilométert és nem szórom a pénzem és nem ülök ott csalódottan, mérgelődve!

Sanyi bátyó :evil:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.06 14:37:37 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.05.17 13:33:31
Hozzászólások: 37
Igazad van Gyuri!
Okos vagy! A hiba bennem van. Öreg vagyok én már ehhez, túl sok bennem a negatív gondolat...

Sanyi bátyó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.06 20:05:15 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Legyen mán pozitív is +++++++++++++++++++++++++++++

Ma egy nagyon jó hangulatú versenyben volt részünk! :pyro
Aki ott volt az szerintem meg is fog erősíteni ebben, aki meg nem volt az bánhatja! :-D

Köszönünk mindent a szervezőknek, a házigazdáknak és mindenkinek!!

Úgy érzem, hogy megtanuljuk, megtanultuk tolerálni a másik felet a pályán, ami ugye a nyári szezonban nem mindenhol volt jellemző.
De csak így tovább!

Irány a következő futam!

Az összesítőket ismét én fogom csinálni amint megkapom.

Én külön köszönöm a sok alkatrészt a mit hoztál Miki!

Traxxas ismét a pályán! :eztbeszoptad

Képek nem sokára .....

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.06 20:44:54 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18 18:25:30
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Győr
Ahoy!!

Jó kis nap volt!
Én csak nézelődőnek mentem,meg hiánypótló borogatónak,de remekül éreztem magam.
Köszönöm!!!

Gratulálok mindenkinek az elért eredményéhez!
Készítettem pár videót ,de csak holnap töltöm fel,mert reggel meló :(

Egy azért ízelítőnek :)
http://www.youtube.com/watch?v=p5KDHW-Z ... e=youtu.be

Üdv

_________________
Traxxas Revo RB TM523
Losi 8ight-T 2.0
Losi 8ight eu 2.0

7O-389-3O19


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Sziasztok!!!
HozzászólásElküldve: 2012.10.07 08:05:17 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.04.06 17:42:46
Hozzászólások: 154
Sziasztok !!!!!!


Szeretném meg köszöni a tegnapi napot egy nagyon Jó hangulatú verseny volt!!!!
Élmény volt Autózni. A pálya először furcsa és idegen volt de amikor az ember megszokta és Ráérzett akkor már más lett a vélemény . JÓÓÓÓÓ nagyon Jó!!!

Gratulálok mindenkinek az elért eredményéhez!!!

Köszönte Pakot Jani,Samek, id Fagyi és mindenkinek aki segíttet !!! A segítségért és a MOKOLÁSHOZ szükséges szakmai tanácsokért!!!!!

A Gulyás NAGYON FINOM VOLT!!!!!!


Szép Volt Fiúk!!!!!

Üdv KETYE

:twisted: :evil: :twisted: :evil: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
PINK-DURANGO DNX 408T


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.07 12:40:43 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Yeah!!!

:lol:

Nagyon állat volt a tegnapi verseny. A pályán való versenyzés nagy élmény volt.

Mindenki úgy volt vele, hogy fogalma sincs mi lesz. Volt aki bevállalta ezt az előre megjósolhatatlan helyzetet, és sajnos volt aki otthon maradt és most olvasgatja, milyen is volt. :) Nekik üzem, hogy nagyon jó és ne hagyják ki legközelebb!
Akik ott voltunk alig vártuk, hogy újra fel állhassunk az emelvényre és kimondják a rajtot.

A futamok nagyon érdekesek voltak. Nagyon pontosan lehetett versenyezni, mivel a nyomvonal, kicsit sem gödrösödött a döntőkre. :) Ez aztán nagyon látványos csatákat eredményezett.
Én SCT és E-Truggy-ban borogattam, és csak pörögtem mint a ringlispiel, hogy láthassam ahogy egymással küzdenek versenyző tárasaim. Pl. E-Truggy-ban az utolsó döntőben 3-an 10 percen át 7 másodpercen belül voltak, és elmondható, hogy mindenki volt első is és 3. is. Számomra elképesztő volt, milyen tisztán de mégis oda-oda kóstolgatva kerülgették egymást.

E-Buggy és a 2WD 1/10 is kibe *aszot, jó futamokat eredményezett. A jó tapadás és a kiváló nyomvonal, akár 0,5m-es távolságban történő autózást is megengedett. És érdekes módon be lehetett tenni az autót a másik mellé és így előzni, mert azon az íven maradt az autó ahova irányította a pilóta. Nem dobta el kő vagy gödör.

Az is érdekes helyzeteket teremtett, hogy a 20 másodperces körökkel (több mint 30db 10perc alatt), sok lekörözés volt és nagyrészt forgalomban kellett autózni. Ez a lekörözés előtt álló embereknek is jó lehetett mert állandóan küzdhettek.

Voltak számomra meglepetés versenyzők is pl. Papp Pisti SCT-ben nagyon szépen tudott versenyezni a kiszámítható tapadós pályán, és meg küzdött a 2. helyé-ért. Garatula mindenkinek!

A betonon való autózás nem okozott törést sem más műszaki problémát sem. Ahol megvolt az esélye a törésnek azokat a részeket meg próbáltuk megelőzni és pálya elemekkel megvédeni.
A hajtás láncon teljesen egybe maradt, egyszer mozdult el a motorom ami megállásra kényszerített.
Egyedül az alvázon találhatóak külsérelmi nyomok. Ezt legközelebb én két megelőző intézkedéssel oldom meg. Az egyik, hogy az eredetileg 6 lyuku most 4 lyukú teló dugattyúmat 3 lyukúra alakítom és úgy állítom be a csillapítást, hogy térd magasságból ledobva az autót ne érjen le az alváz. Ezt egy kis zsír pöttyel fogom ellenőrizni az alvázra kenve elől és hátul.
A másik, hogy lehet kapni az alvázra csavarozható skid plate nevű koptató műanyag lapot. Én a DE Racing-nél találtam az autómra.

A gumi kérdés E-Buggyban, nem okozott sok problémát. Egy 2011-ből megmaradt Slick-re kopott VP-Pro Turbo Trax medium kereket használtam (magyar ember semmit nem dob ki, mert jó lesz még az valamire :) ). Ez kellően engedte az autót csúszni és így nem borult. 2WD buggy már egy érdekesebb kérdés. A mezőny sokféle gumival ment. Volt bütykös, mintás, slick. Az én tapasztalatom az volt, hogy kellett 3-4 kör, hogy be melegedjen. De a fékem így is 30%-on volt és a kigyorsítás is alapon.

Elektronika nem igazán érezte meg a nagy tapadást, mert jó 10%-ot rövidíteni kellett az áttételen.

Fentiek az én tapasztalatom és amit a többiekkel beszélgettem napközben.


Köszönet a szervezőknek, Gyurinak, Rocko-nak, és azoknak akik hozzátettek a tegnapi nap jó hangulatú lebonyolításához.
A bab gulyás tényleg ütős volt, és a büfé árak is barátiak voltak. (Én vissza kérdeztem, hogy mindent beleszámoltak e mikor fizettem. :) )
Legközelebbi futamra jó felkészülést.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.07 16:45:41 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
http://www.youtube.com/watch?v=UR3aDkv5Rl4&sns=em


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.07 16:53:17 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.12.17 20:24:34
Hozzászólások: 47
Köszönöm a tegnapi napot mindenkinek!!!
Nekem kicsit sajnos felemásra sikeredet, a délelőtt a mennyország volt délután ez átfordult pokolba.
Nagyon köszönöm Vass Csabának a gyors segítséget, Fagyi tesóknak, Ketyének, Menkinek.
A pálya tényleg jó volt én nekem csak annyi észrevételem lenne, hogy az ugratóknak egy szőnyeg borítás nem ártana.
Gratulálok a szervezőknek a hangulatos szervezést és a versenyzőknek a tényleg nagyon korrekt versenyzést!!!!!!

Üdv.:Péter

_________________
Az ég a bátrakat szereti!!!
Tel.: 30/5139218


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.07 17:46:02 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.08 11:45:25
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Pomáz, Budapest
Én is jól éreztem magam, köszönet a szervezésért!
Külön kiemelném a sportszerűséget és a babgulyást!

_________________
-gaf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.07 19:33:35 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18 18:25:30
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Győr
Ahoy!

Töltődnek fel a videók!

SCT nem teljes futam:
http://www.youtube.com/watch?v=F6XY0f9i ... e=youtu.be

E-buggy nem teljes futam:
http://www.youtube.com/watch?v=rqjFgjte ... e=youtu.be

Folyt. köv.

_________________
Traxxas Revo RB TM523
Losi 8ight-T 2.0
Losi 8ight eu 2.0

7O-389-3O19


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.07 19:34:30 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13 20:25:03
Hozzászólások: 54
Nagyon jó kis menet volt! Nekem különleges élmény Truggy-val. Pedig voltak kétségeim.. elefánt a porcelán boltban érzés, ami az első kör megtétele után elmúlt. Viszont ami fontosabb még a győzelemnél is, az az amit Norbi írt a 3. Truggy döntőröl. Jó tudni hogy látszik kifelé is.

_________________
Mugen-Traxxas-Hobbytech


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.07 22:17:43 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18 18:25:30
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Győr
Ahoy!

Elnézést kérek az alap kategóriától,de őket sajna nem sikerült megörökítenem :(

A többi videó:

1/10 buggy nem teljes futam:
http://www.youtube.com/watch?v=Po53lPnpSVU&feature=plcp

E_truggy nem teljes futam:
http://www.youtube.com/watch?v=EgengYbmjpU&feature=plcp

SCT döntő:
http://www.youtube.com/watch?v=RT1F1tGfgiI&feature=plcp

1/10 buggy döntő:
http://www.youtube.com/watch?v=zDcE2gDWv0g&feature=plcp

E-buggy döntő:
http://www.youtube.com/watch?v=EnSbGZiZlLY&feature=plcp

E-truggy döntő:
http://www.youtube.com/watch?v=JzzL8Xq6SUI&feature=plcp

Állítsátok HD-re és mehet a teljes képernyő ;)

Jó nézelődést!

_________________
Traxxas Revo RB TM523
Losi 8ight-T 2.0
Losi 8ight eu 2.0

7O-389-3O19


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.08 13:03:36 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Tudomásomra jutott, hogy többen tervezitek a pénteki díjátadó előtt, egy kis autókázást az RC Arénában. Beszéltem Istvánnal, és megerősített abban, amit amúgy is gondoltam.

Mivel szombaton elektromos MB lesz, ezért pénteken már szőnyeg lesz letéve (ugratóik is vannak hisz az MB keretein belül is van 1/10 E_Buggy.
Tehát edzeni lehet, de a nagy autóinkat már otthon kell hagyni.
Mindenkit szeretettel várunk.

Más:
Szintén István jelezte, hogy bármikor (amikor nincs rendezvény), ha összejövünk legalább tízen és jelezzük előre, hogy mennénk, akkor ők lerakják az ugratókat előre.

Üdvözlettel:
Fally György


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.08 15:52:50 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

RCOR Téli kupa eredmények itt elérhetőek:

http://www.rcoffroad.hu/eredmenyek/Teli ... 2012-13_1/

Természetesen a főoldalról is közvetlen oda navigálhattok.

Jó mazsolázást mindenkinek.

Szabadkai Laci modellező társunk és barátunk, volt olyan kedves, hogy az összesítést elkészití nekünk erre a sorozatra is.

Ezúton is köszönet a munkájáért.

Üdv:
Gyuri


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F_Gyuri 2012.12.04 10:17:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.08 16:16:18 
Offline
Nitro pancsoló
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18 18:25:30
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Győr
Ahoy!

És még egy bónusz vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=KhmD72f0 ... e=youtu.be

_________________
Traxxas Revo RB TM523
Losi 8ight-T 2.0
Losi 8ight eu 2.0

7O-389-3O19


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.08 17:52:10 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Asszonnyal meg dumálva, pénteken 2-kor érkezünk a Lajtá-ra 5-kor húzunk át a Trófeába.

Feltöltöm az összes akksimat és tolom egyfolytában. :)

Mivel lesz időmérő ezért majd jól össze is mérhetjük az erőviszonyokat szőnyegen is. A csajok majd kommentálnak. 8)

Én 1/10 2WD buggy-val megyek, mivel ez van piciben.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Rcor téli kupa
HozzászólásElküldve: 2012.10.08 18:31:56 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2009.02.16 19:04:14
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: délegyháza
Sziasztok.
Először is gratula mindenkinek a helyezéséért.
Nagyon jó kis verseny volt.

Én megyek ha összejövünk tizen,csak jelezzétek.
Üdv jani

_________________
MUGEN MBX7T eco LEOPARD HOBBY


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2012.10.10 08:02:23 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Minden nap nézegetem a nevezési listát és látom, hogy azok akik ott voltak, már nagyrészt be is neveztek. Ez azért biztos jó visszajelzés a szervezőknek. :)

Kérdésem, hogy akkor a következő alkalommal, fordított irányba megyünk? Ehhez a felálláshoz az ugratókat a kanyarok ellenkező oldalára tesszük, hogy a kanyar bejáratánál már lassítsunk és kész?

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 228 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség