Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.06 00:33:15

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.23 10:25:19 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Van

Türelem

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.23 21:39:01 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2010.11.03 21:12:01
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Sajnos egyéb okok miatt az első 2 versenyt ki kell hagynom!


üdv.

_________________
Team Durango DEX408
HobbyWing, Leopard 4065
Futaba
Fitech 5617 HV
Louise Tires
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 15:57:33 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Meg van, az Apaji infó, ami sajnos nem kedvez a szombati verseny szempontjából. Gyakorlatilag nagyon mélyen, teljesen lazára fel van ázva a pálya. Az időjárási előrejelzés alapján esélyt nem látni a tervezett szerinti lebonyolításra.

A döntés megszületett. 2013 03.30.-án az RCOR nyári kupasorozatának első fordulója barátaink, vagyis a GödRC megrendezésében és pályáján kerül lebonyolításra.

Kérem, hogy terjesszétek a hírt versenyző társaitok körében, nehogy bárki is Apajon kössön ki a szombati napon.

Szintén kérem, hogy a héten kísérjétek figyelemmel ezt a topikot, mert ha további fontos megosztani való információ születne, akkor arról időben értesüljetek.


A pénteki díjátadó természetesen meg lesz tartva, abban a programban nincs változás.


Érkezés 17:30-18:00 között a Zuglói Trófea étterembe. Fally György névre van foglalva egy 20 fős asztal.

A főoldalon hamarosan kicserélem a verseny helyszíneket, Laci ugyanezt teszi meg a nevezési felületen.

Mindenkinek jó felkészülést kívánok!
Üdvözlettel:
Fally Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 17:18:39 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2010.11.03 21:12:01
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Ahogy nézem eltűnt a víz a pályáról..Már hó fedi :?

_________________
Team Durango DEX408
HobbyWing, Leopard 4065
Futaba
Fitech 5617 HV
Louise Tires
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 18:01:15 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2007.11.20 18:03:29
Hozzászólások: 195
SZERINTEM KÁR ERŐLTETNI DE NYILVÁN A TI DÖNTÉSETEK! éN TÖRÖLTEM MAGAM!

Mindenkinek jó versenyt!

Üdv! Fagyi

_________________
MUGEN MBX6 M-SPEC
TEAM DURANGO DESC410R
TEAM DURANGO DEX210
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 18:37:16 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2009.04.06 17:42:46
Hozzászólások: 154
Sziasztok!!!! Betegségem " Tüdőgyulladás" miatt Sajna viszzaléptem. De ahogy nézem a képeket nem maradok le semmiről remélem :twisted: :twisted:


Üdv Ketye !!!!!!

_________________
PINK-DURANGO DNX 408T


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 19:17:25 
Offline
Fotóriporter
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:29
Hozzászólások: 936
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.
Akkor téli gumival kell készülni... :lol:

_________________
MUGEN MBX-6 ECO
BAJA SS
E REVO 1/16
Futaba 3PM
Kyosho Mini Z


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 19:21:19 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.02.28 10:09:25
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Siófok
Jól látom hogy Gödön lesz az első futam??? :roll: :roll: :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 21:24:01 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
fagyi77 írta:
SZERINTEM KÁR ERŐLTETNI DE NYILVÁN A TI DÖNTÉSETEK! éN TÖRÖLTEM MAGAM!

Mindenkinek jó versenyt!

Üdv! Fagyi


Hi!

Úgy gondolom nincs erőltetve (kis betűvel) semmi, ha úgy érzed akkor valóban ne gyere.

A kialakúlt helyzetre és a kérésekre való tekintettel a nevezés meg lett hosszabítva csütörtök éjfélig.
Ugyan tudom, hogy a péntekem full-ra van, így nem tudom mikor lesz elkészítve az időtábla és csoport beosztás, mert ügye ezek csak a nevezés lezárása után készíthetőek el. Valamint a Zolinak is be kell dobni azt az időmérő szoftverbe, ami szintén elég idő igényes.

A rémhírek terjesztését azzal szeretném megakadályozni, hogy ezúton tájékoztatok mindenkit, a szombati verseny csak abban az esetben lesz megrendezve, ha az időjárási körülmények és a pálya állapota azt megengedi. Viszont Lacival együtt úgy gondoljuk ezt a döntést korai lenne, most hétfőn meghozni. Egyikünk sem jós, látni kell, hogy áll az időjárás és a pálya csütörtökön-pénteken.

Mindenkitől türelmet kérek. Igérem, hogy minden friss infó azonnal felkerűl ide a topikba. Legkésőbb péntek délutánra megszületik a döntés, így mindenki időben fog tájékoztatást kapni.

Jó lenne, ha elhinnétek, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk, azért, hogy európai körülmények közt versenyezhessetek. Apró részlet, de példáúl díjakból is dupla sorozat készül, egyiken Apaj , másikon Göd gravirozva be helyszinként. Mível ezeket ügye már a mút héten meg kellett rendelni. ;)

Mindenkinek kívánom a jó időt, a jó pályát, és a remek versenyzést.

Üdvözlettel:

Fally Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 22:29:16 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.12 22:32:08
Hozzászólások: 24
Remélem jó idő lesz és mehet a futam. konyorgok

Üdv.

Nevezzetek nyugodtan alapban még van hely. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.26 06:41:08 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13 20:25:03
Hozzászólások: 54
Üdv.

Mi Pénteken délben indulunk Szombathelyről. / Szeki-Miki/
A díjátadóra mindenképpen megyünk. Ha van rá lehetőség addig megtudni hogy lesz e futam azt megköszönném.
Akkor kamura nem tömöm meg a verdát cuccal mint egy ludat.

Köszi.Miki.

_________________
Mugen-Traxxas-Hobbytech


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.26 09:25:11 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Mivel én a gödi pálya mellet dolgozom így biztos infókat fogok közölni minden nap!
Ha nem lesz alkalmas az idő akkor elhalasztjuk de várjunk még egy kicsit!
A nevezésnél is kitoltam az időt csütörtök éjfélig!

Kitartás!

Jelenleg 2 cm hó van és +1 fok.

Remélem elmegy hamar ez az idő!

Üdv Laci

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.26 09:48:46 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13 20:25:03
Hozzászólások: 54
Köszi Laci.
Reméljük megfelelő lesz a pálya. konyorgok

_________________
Mugen-Traxxas-Hobbytech


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.26 11:19:00 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2012.11.22 20:11:44
Hozzászólások: 53
Sziasztok

Látom Magyarországon már nyári kupasorozatot - télen is rendeztek. :lol: Sok pálinka meg tábortuz is elkelne ahogy nézem.
Nem baj fiúk, gyertek majd hozzánk is (SK), ha ki vagytok egy jó versenyre éhezve.
Egy kis ízelíto : http://www.dirtracing.sk/draha-kvetoslavov

http://www.youtube.com/watch?v=BcQ6_vLXtCw

http://www.youtube.com/watch?v=FEvecWmy7J0

nemugyvanaz A viszont látásra, Márk


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.27 07:44:47 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Holle Anyó üzeni, hogy a szombati verseny törölve. Jelenleg is nagy pelyhekben szakad a hó a gödi pályán.

Kérek mindenkit, hogy tájékoztassa modellező társait.

A pénteki díjátadó rendezvény természetesen meg lesz tartva.

Üdvözlettel:

Fally Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.27 09:39:12 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Az időjárástól még ez a pofon kellet a modellezőknek. :(

Hát akkor nevezünk a "II." fordulóra. :)

Göd lesz a következő és ez a mostani elmaradt Apaj esőnap?

Holle Anyót meg locsolja már meg valaki nitróval aztán gyújtsa meg. :twisted:

Remélem mindenki lelkesedése hamar helyre áll és nagy készülődéssel várja a 2. első futamot. 8)

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.27 11:08:34 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Alig lett lefújva a verseny máris újabb eldöntendő kérdések születtek.

Norbi már a héten jelezte felém, hogy ő személy szerint nem nagyon szeretne augusztusban esőnapot. Mivel nyaralást tervezett :segitsetek .

Próbálok úgy tervezni dehulyevagyok , hogy a többségnek komfortos legyen futyulok a sorozatban való versenyzés, ezért az alábbi megoldás született.

Az első Apajra tervezett futam, törlésre kerül, és a naptár visszaáll, az eredeti elképzeléshez. A törölt futam nem lesz később megrendezve. Így a 2013-as RCOR kupa futamainak száma 9-ről 8-ra csökken.

Tehát az idei első futam Gödön lesz az eredeti versenynaptár szerint.

Mindenkinek jó felkészülést kívánok.
Találkozunk pénteken a téli sorozat összesített díjátadóján.

Üdvözlettel:
Fally Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.27 13:52:22 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Ez a döntés, egy nagyon gentleman húzás volt.

Remélem ebből is mindenki érzékeli a kompromisszum készséget, és a közös érdek keresést.

A legjobb az lenne, hogy ha azok a modellező társaink akik eddig velünk tartottak, de a 9 futam el rémisztette és inkább más sorozatban próbálkoznak, vissza táncolnának.
Ez nagyon jót tenne a modell sport egységessé tételében is, hogy kialakuljanak kategóriánként fix mezőnyök, ahol az évek alatt, tényleg komoly pár harcok alakulnak. Én azt hiszem ez teszi igazán izgalmassá a versenyzést. Az hogy tudom, hogy ki az ellenfelem, múltkor mit csinált jól vagy rosszul és ezeket a részleteket kihasználva győzzem le. Persze ebből Ő is tanul és legközelebb tutira visszavág.

Biztos lesznek az év folyamán nehézségek, és jó tudni, bízhatunk abban, hogy ezekre megoldások fognak születni.

A keletkezett szabad időt szánjuk a technika csiszolására

Mindenkinek jó versenyzést az idei évre.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.27 15:41:01 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Köszönöm a jó szavakat Norbi.

Igazából nem tudom, hogy kik pártoltak át más sorozatba. Úgy gondolom itt az RCOR-nél mindenkiért, értük is folyik a munka.
Sajnos (vagy nem sajnos) kategóriánként csak egy győztes lehet, így ha a futamok számát egyre csökkentjük, akkor is csak „egy győztes lesz” a többiek a különböző helyezettek táborát fogják bővíteni.

Sajnálnám, ha a futamszám miatt veszítenénk bárkit is a sorozatból. A nevezéseket elnézve a korábbi kategória győztesek most is neveztek, így ők újra harcba bocsátkoznak a címért. Sőt úgy látom az MB mezőnye sem fogja elvenni a pontokat olyanok elől akik egyébként eddig nem léptek dobogóra. Ezért nem értem igazából a problémát. Természetesen, ha valakinek nincs kedve velünk együtt mókázni, versenyezni, annak a leg messzebb menőkig tiszteletben lesz tartva a döntése. De akkor kérem ne a fordulók számával indokolja döntését. Vagy a valós indokokat terjessze, vagy ha semmit nem indokol az sem baj, tudomásul lesz véve, az akarata.
Akik attól félnek, hogy soha nem jut nekik dobogós hely és az érte járó díj, azoknak üzenem, hogy az utolsó téli fordulón mindenki vitt haza kupát, van, aki kettőt is. Itt volt az alkalom mégsem tapasztaltam valami nagy tolongást.

Úgy, hogy továbbra is nagy-nagy szeretettel várunk mindenkit, aki jól érezte, érzi magát nálunk. Aki nem ebbe a körbe tartozik az is jöhet bármikor, de nem fogjuk bánni, ha otthon marad. Aki még sem jön, azt kérem, ne befolyásolja többi versenyzőtársát, a valóságtól messze elhelyezkedő indoklások és okok terjesztésével.

Biztos vagyok benne, hogy az idei immáron kilencedik RCOR évad ugyanolyan színvonalas és jó hangulatú lesz, mint az előző nyolc.
Amennyiben úgy látjuk, hogy nincs erre a sorozatra szükség, akkor nem fogunk széllel szemben h…..ni. Bezárjuk a kaput, lekapcsoljuk a fórumot, nem szervezünk versenyeket, nem írunk szabályzatokat, nem tarhálunk támogatásért, hanem hátradőlünk, és ha van, kedvünk el-elmegyünk egy-egy olyan versenyre melyet nálunk sokkal ügyesebb emberek, sokkal jobbra, élvezhetőbbre formálnak. Időm is marad és pénzt is spórolok vele, hisz versenyenként csak a témában bonyolított telefon forgalmam több nevezési díjnak megfelelő terhet jelent a családi költségvetésemnek.

A tegnapi napom nagy része arra ment, hogy a Honvédelmi Minisztériumban a Honvédelmi Miniszter közvetlen tanácsadójával egyeztettem (ünk) a modellezés jövőjével, és az esetlegesen nyújtható támogatással kapcsolatban. Tervezet keret van rá, csak el kell nyerni a támogatást, ami egyébként több évre szólna. Ennek első lépcsője lenne egy bemutató megszervezése a Margit szigeten, illetve egy verseny megszervezése az egyik legnagyobb katonai bázison. Látni szeretnék, hogy mi is az amit támogatnak. Nem igazán tudom, hogy bele merjek(ünk)-e vágni, mivel egyre jobban úgy érzem és látom, hogy a modellezés kezd abban az irányba elmenni, hogy aki tesz valamit a többiekért, arra lassan sok modellező úgy tekint mint egy szolgáltatóra. Így egyre kevesebben vagyunk, akik dolgoznak a „közös” ügyért, és egyre többen vannak azok, akik úgy érzik, hogy vegyük külön megtiszteltetésnek, hogy eljön arra a rendezvényre, melynek a megvalósulásához szükséges munkából, igazából mindannyiunknak ki kellene venni a részét. Mert ez a sport a jelenlegi tag és nevezési díjak, valamint létszám mellett nem termeli ki a saját költségeit. Évről évre források után kell kutatni, és tenni érte, hogy legyen jövő.

Büszke vagyok rá, hogy három más pályáknak is segítséget tudunk abban nyújtani, hogy olyan tartalommal töltse meg életét, mely segít neki abban, hogy továbbra is üzemeljen. Magát a rendezvényt készen kapják, versenyzőkkel, időtáblával, időméréssel stb. Igazából már semmit sem kell kitalálniuk, csak le kell bonyolítani az eseményt, ami gyakorlatilag készen érkezik. Tudom, hogy sokak szemében ez egy laza kis feladat. Higgyétek el nem az. Van olyan pálya ahova az RCOR 2010-2011-ben igen sok tartalmat szállított, de itt most nem részletezett okok miatt másfél éve kivonult az RCOR, és azóta ott semmilyen rendezvény nem volt, pedig a modellező rádióban nagy-nagy tervekről tudósítottak.

Néha elő-elő kerül egy-egy pénzes fickó, aki nagy elánnal ugrik bele a témába, és széles körben terjeszti, hogy ő majd megmutatja, hogy is kell ezt csinálni. Én csak 9 éve vagyok benne a verklibe, de már sok ilyet láttam és egy sem maradt meg tartósan a szakágban, és bizton állíthatom, hogy hosszú távon csak ártott a szakmának.

Amennyiben bárki boncolgatni szeretné ezt a témát, akkor nyitok neki egy új topikot, mert nem biztos, hogy itt a helye.

Na ennyi, ami hirtelen eszembe jutott.

Szenzációs lesz az idei szezon, ebben biztos vagyok. „Villám”

Üdvözlettel:
Fally Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.27 15:51:31 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Átírtam a futamokat! :integet

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség