Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 11:18:41

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2012.09.20 19:44:53 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.02 14:58:01 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Bognár Zoli váratlan, ellenben halaszthatatlan elfoglaltsága miatt, a jun 01-ei versenyt át kellett helyeznünk egy héttel későbbre.
Kérem, a naptárotokban írjátok át az esemény időpontját.
Megértéseteket köszönöm.

Üdvözlettel:
Fally György

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.05 21:18:24 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Sziasztok!

Felkerültek a versenyek menübe az idei sorozat tervezett futamai.

Üdv: Laci

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.05 22:13:16 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Köszönjük Laci!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.01.05 22:34:29 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
De jó látni, hogy mozgolódás van ebben a topicban!
Lassan itt a jó idő és ezzel együtt a nyári RCOR szezon! 8)

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.02.13 14:02:07 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Felkerült a friss ropogós szabályzat.

http://www.rcoffroad.hu/versenyszabalyzat.php

Üdv:

Fally Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.02.27 21:39:58 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2013.02.02 21:03:54
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Budapest 15.Kerület
Szisztok!

A március 30.-ai Apaj-i versenyen szeretnék részt venni, de nincs autóm.
Olyan modelező társat keresnék aki el tudna magával vinni a versenyre.
Budapesten a 15. kerületben az Erdőkerülő utcában lakok.

Előre is Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.02.28 14:12:59 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Felkerült a 2013-v1.1-es RCOR szabályzat.

http://www.rcoffroad.hu/versenyszabalyzat.php

Csekély formai változás mellett a tartalmi változás csak annyi, hogy bekerült az alábbi szöveg.

Kategóriánkét minimum 4 versenyző az indulás feltétele, 4 fő alatt az adott kategória indulásáról a rendezőség dönt. Amennyiben a kategória futamai megrendezésre kerülnek 4 fő alatt, úgy azok az eredmények az éves értékelésbe csak akkor számítanak bele, ha legalább 3 versenyzőnek értékelhető eredménye született.

Tehát, ha csak ketten vannak, akkor a rendezőség elengedheti őket, de az összesítésbe nem fog beszámítani az eredményük. Természetesen, ha előre megtörténtek a nevezések, akkor díj is készül, és azt ebben az esetben is megkapják a versenyzők.

Mindenkinek remek versenyszezont kívánok.

Üdvözlettel:

Fally Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2013.03.04 13:44:29 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Az első nyári fordulóra elindult a nevezés!

Mindenkit nagy-nagy szeretettel várunk.

Kérem, hogy aki tudja biztosra, hogy jön az adja le minél előbb a nevezését. A díjak legyártása miatt lenne szükségem, minél előbb az információra a nevezési létszámmal kapcsolatban.

Hajrá RCOR.

Üdv:
Fally Gyuri


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.12 18:45:01 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.08 11:45:25
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Pomáz, Budapest
Hali!

Tudom, hogy minden kommentem a kajálás körül forog, de lesz Apajon hot-dogos vagy ilyesmi?

-gaf

_________________
-gaf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.12 19:53:33 
Offline
RCOR Alelnök

Csatlakozott: 2004.07.23 01:08:25
Hozzászólások: 428
Tartózkodási hely: Budapest IX.ker.
Sziasztok

Hosszas keresgélés és egyeztetés ellenére sem sikerült büfét intézni versenyeinkre, sajnos!

Tehát mindenki maga kell gondoskodjon enniről és inniről magának!!

_________________
KépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.17 18:26:51 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Szeretnék rávilágítani egy problémára és egyből kettőre.

Az alap kategóriába jelentős módon változtak a szabályok. Az egy 30 perces döntő futam megbontása három 10 perces-re. :bizonyitek

Ennek a szabálynak a bevezetésénél, a szakbizottság arra épített, hogy a mezőny nagyobb százaléka elektromos autóból fog állni. Ezért a többség érdeke az, hogy az elektromos autó modellezők, ne egy huzamban több akkumulátort megvásárolva és azokat felhasználva, tudja teljesíteni a régi szabályok szerint a 30 perces döntőt. Az új szabályzat lehetővé teszik, hogy akár egy szett akkuval mennyen végig az összes döntő futamba és nincs rá kényszerítve nagy beruházásra. hurra
Ezzel szemben a feltételezett kisebbség a Nitros autó modellező tábor, hátrányba kerül az új szabály értelmében. Miben 10 percben egyszer ki kell állniuk a BOX-ba tankolni, és ez jelentős hátrány számukra. Emiatt kisebb az esélyük a nyerésre, mint az elektromos társaiknak. dehulyevagyok

A másik probléma, hogy a Nitros mezőny nagyon meg csappant. Azt gondolom, hogy mindkét probléma megoldása lehetne, ha az alapban induló Nitros versenyzők, inkább a nekik megfelelőbb Buggy vagy Truggy kategóriába neveznének. Ez állttal az ő versenyük is tisztább lenne és a Nitros futamok is izgalmasabbá válnának. :idea:

Amikor én 2009-ben elmentem Apajra a Nitros Buggy Carson Specterem-mel az az évi utolsó, a pályafutásom első versenyére, nem volt választásom hol induljak. Ennek ellenére még ma is élek, nem ettek meg a "nagyok", és még jól is éreztem magam. hurra

A szakbizottságnak meg javaslom vezessen be az alap kategóriában, az E 1/8-as versenyzőknél egy plusz 10 másodperces "büntető" időt. A futam idejéhez hozzá adva ezt a 10 másodpercet, fair play lenne. futyulok

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.17 19:22:41 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2010.11.03 21:12:01
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Szeretném támogatni a Norbinak az észrevételét,szerintem is korrektebb lenne a versenyzés egy ilyesféle"büntetéssel"!!

_________________
Team Durango DEX408
HobbyWing, Leopard 4065
Futaba
Fitech 5617 HV
Louise Tires
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.17 21:26:00 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

A nevezéseket nézve a nitrós-elektromos háború veszélye nem áll fenn az Alap kategóriában, egyelőre csak elektromos nevezés van, nitrós egy sem. Így igazoltnak látszik, hogy helyes döntés volt az elektromos igényekhez igazítani a szabályzatot. Akinek nem volt pénze 3 akku pakkra azt ezután simán el tud jönni, versenyezni ebbe a kategóriába.
Az alap kategória sosem az egyenlő esélyekről szólt. Példaként említhetném, hogy egy 1/10 2wd és 1/8 4WD együtt futhatnak. Ez nem szúrja a szemeteket? Mert a gondolkodásotok síkján bizony akkor ezt is sürgősen rendbe kell tenni ;) .
Ez a kategória azért lett létrehozva, hogy azok a kezdő modellezők, akik nem szeretnének a rutinosabbakkal egy kategóriában versenyezni, és egy kicsit szabadabb légkörben kívánják szokni, tapasztalni a versenyzés örömeit, azok is megtalálják helyüket a sorozatban. Ismétlem magam, ez a kategória még véletlenül sem szolt az egyenlő esélyekről, ez a játékról és a beleszokásról, tapasztalatszerzésről szól.
AZ sem mellékes, hogy megszünik a nem kicsit balesetveszélyes, futam közbeni akku csere. Ilyen tudtommal a világon csak nálunk volt, minden més elektromos versenyen szigorúan tiltott.

Aki már úgy érzi, hogy eredményeiben csak az gátolja, hogy nincs eléggé beszabályozva kategóriája, annak, ott az összes többi megfelelően leszabályozott kategória.

A büntetést jól kiokoskodtátok, de a megvalósítása nem igazán egyszerű. Kérem ebbe is gondoljatok bele. A mérőszoftverben nem lehet csak úgy 10 másodpercet hozzádobni egy versenyző idejéhez. Lenne is botrány, ha manipulálhatóak lennének az eredmények. Amennyiben mégis hozzá szeretnétek írni valaki idejéhez, onnantól a döntők összeállítását, valamint a végeredményt is lehetne kézzel számolni, amibe nagyon könnyen hiba csúszhat, valamint kapacitás sem igazán van rá.
Amennyiben mégis úgy gondoljátok, hogy a fent körülírt helyzet tarthatatlan, akkor kérem, dolgozzátok ki a kategória szabályait úgy, hogy abban ne csak a nitrosokat hozzátok egyenlő esélyre az elektromossal szemben, hanem minden a kategóriában induló versenyzőnek egyforma esélye legyen felállni a dobogó legfelső fokára. Én a jelenlegi tapasztalatommal és tudásommal nem tartom kivitelezhetőnek ezt az elképzelést, de szívesen veszek egy kidolgozott átgondolt megoldást, melynek betartattatása is megoldható kivitelezhető, és nem kíván további kapacitás elővarázsolását.
A ketegória a véleményem szerint úgy jó, ahogy van. Sokan érzik benne magukat otthonosan, illetve sokan kerültek onnan át a szigorúan szabályozott kategóriákba.

Amennyiben érkezik a jónak és kivitelezhetőnek tűnő megoldás tőletek, úgy beszéljünk róla, amennyiben nem, úgy amíg van nevező, addig marad a kategória úgy, ahogyan van.

Ne feledjétek, 13 nap múlva indul a sorozat, reményeim szerint már sokan építgetik a technikát a már jó ideje kiírt szabályzat alapján. Biztos vagyok benne, hogy nem lenne szerencsés ebben a stádiumban változtatni azon.
Azt meg végképp nem értem, hogy miért volt szükség a feszültség keltésére, ha ugyanabban a hozzászólásban a nitrosokat arra buzdítod Norbi, hogy induljanak a technikájuknak megfelelő kategóriában. Nem értem, de lehet, hogy velem van a baj…..:) . Mert ugye ha ott versenyeznek, akkor duplán okafogyott a felvetés.

Remélem válaszom kielégítő volt.

Várom véleményeteket.
Üdvözlettel:
Fally Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.18 08:27:23 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Szia!

Egyetértek sok mindenben veled, ezt telefonon is meg beszéltük már. Akkor mondtam is, hogy meg próbálom az alapos nitros társaink gondolkodását, a nekik megfelelő Buggy/Truggy kategóriák irányába terelni. A lentiekben ez is volt a célom.
A 10 másodpercen kívül volt más ötletem is, amit már mondtam neked, de ezek mindegyike plusz energiákat igényel vagy nincs meg a technikai háttér. :roll:
Azért szerettem volna ki emelni ezt a pontot a szabályzatból, hogy ha vannak olyanok akik esetleg emiatt nem indulnának alapba nitroval, akkor gondolják át még egyszer. Ezzel támogatást adva a kategóriának. (Akinek nem inge ne vegye magára)

És akkor itt egy kicsit ki is fakadnék: nem akarok más szó szólója lenni ezekben a kérdésekben. Csak túl buzgóságom eredménye az, hogy konfrontálódok az elnökség többi tagjával, hátha felszínre kerülnek olyan problémák amik megoldásra érdemesek. Továbbiakban, kérem azokat akiknek egyes témákban, van véleménye az ne tartsa magában, mert előrébb jutunk, ha látjuk a véleményeket. :sug

Gyuri a hangulat keltés nem volt szándékomban, de ha valakinek emiatt megváltozik a hangulata és leírja a gondolatát a témában az szerintem már eredmény. :integet

Nekem jó a hangulatom, remélem másnak is jó hangulatot teremtettem eddigi hozzászólásaimmal. :-D

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.18 10:15:12 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.10 19:49:56
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: székesfehérvár
Üdv mindenkinek.

Én nem akarok ebbe beleszólni mivel nem tehetem meg ,hogy minden versenyen ott legyek. Ennek az az oka hogy nem élek magyarországon és így várhatóan csak 5 versenyen tudok részt venni. Engem is az alap kategória érint mivel abban szerettem volna indulni egyenlő esélyekkel.
s hogy miért nem nevezek a salyát kategóriámban?
nem azért mert félek hogy megesznek, vagy bunkók, vagy hasonló dolgok mert tudom hogy nem így van, hanem azért mert egyszerűen rutinosabb pilótákról van szó komoly technikával és nem sok esélyem lenne esetleg dobogóra állni. Akkor pedig az ember csak tanulhat tőlük.
nem valószínű,hogy nagy sikerélményben lenne részünk.
Nem az én posztom törvényeket hozni ,de szerintem a múlt szezonban semmi gond nem volt a nevezők létszámával a régi szabályok mellett.
És ilyen amatőr pilóták mellett amien "Én" is vagyok szerintem bőven elég volt egyszerre az a 6-8 fő a pályán. :lol:

ezzel senkit nem akartam megsérteni ez az én véleményem.

_________________
Mugen Mbx7
Novarossi bonito,toro nero, Team ORION,RB
Proline,HITEC
S.A. Desig


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.18 12:08:23 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Sziasztok!

Szépen gyűlnek a nevezések a kategóriákban. Jó látni a már régen látott arcokat a nevezők közt, hogy újra találkozunk dumálunk.

Bíztatok minden régi és új modellező társat adja le nevezését minél hamarabb.

A futamra meg gyúrjatok vazeg.
:boxer

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.18 12:57:19 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Még egy kis PR :bizonyitek , és rohamosan emelkedik a látogatottság, valamint a nevezői létszám. :-D

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.19 17:12:04 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
Jó vizes a pálya remélem felszárad 30-ig. :?

Az ALAP kategóriához néhány gondolat: :megboklek
először is ez a büntetés dolog baromság mivel akkor büntethetnél minden olyan autót az alapban ami valakinek nem tetszik, hiszen kinek van nagyobb esélye vagy kit és mihez képest büntetnél?! gondolkodjatok már el rajta! 1:8 buggy vagy 1:8 truggy ha ezekhez méred az összes többit akkor hol az esély? sehol! még buggy és truggy között se egyforma az esély!

büntetésekről még annyit, hogy reméljük a szabályok szigorúan be lesznek tartva! és nem kell sok 10mp-s büntire kijönnie sok modellezőnek vagy bokszutca áthajtásra

a nevezéseknél az látszik, hogy akik tavaly alapba mentek, idén mindenki a saját megfelelőnek ítélt kategóriájába nevezett, nekem ebből az következik, hogy nem mennek alapba! :-D

robbanós járművel nevezőt pedig egyet se láttam még alapba per pillanat, (lehet nem is lesz) így nincs is értelme a vitának

inkább szurkoljunk, hogy felszáradjon és ahogy mások mondják "porozzunk már egy kicsit"

Béke! :mrgreen:

Üdv: Laci

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: RCOR kupa 2013
HozzászólásElküldve: 2013.03.23 09:17:27 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.17 13:37:05
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Szolnok
Üdv Mindenki!

Ahhoz képest, hogy jövőhét szombaton indul(na) a 2013-as RCOR szezon elég nagy a csend! :shock:
Van valami infó az esetleges alternatívákról, gondolva itt a rossz időre, pályakarbantartásra, stb.?

_________________
Team Durango DEX408 / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Team Losi 8ight-e 2.0 EU / Leopard 1800KV / Xerun 120A
Traxxas Slash 4x4
Sanwa M11X


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 412 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség