Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 13:44:47

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.20 16:11:21 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.11 08:59:29
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Zebegény
A mai napon kiadásra kerül egy etikai kódex!
Kérjük olvassátok el! :bizonyitek :integet

Üdv: Laci

Letöltés:
Csatolmány:
2013 etikai kódex.pdf [16.79 KiB]
508 alkalommal.

_________________
Losi 8ight-T 2.0 Tekno Rc V4 Brushless kit
http://www.godrcklub.hu
Tel: húsz-öthuszonkilenc-0090


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.24 14:55:58 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.27 19:00:49
Hozzászólások: 882
Tartózkodási hely: Balatonfűzfő
Üdv!

Először is köszi Laci, hogy leírtad.

Én az ingerült viselkedést emelném ki. Fontosnak tartanám a versenybíró részéről, ha valaki ingerülté idegessé válik az emelvényen azt hívja le. Nincs értelme, hogy a futamban a saját autóját ráncigálva oda csapva, esetleg a többieket veszélyeztetve mennyen a hátra lévő időben.

Ha összetűzése támad valakivel, és le kell jönnie, mert a bíró erre utasítja, talán lehiggad és konstruktívan eltudja magyarázni a baját a futam után. Aki kiabál az általában nehezen érthető mondatokban fogalmaz és kis eséllyel sikerül elmondania a gondolatait. :)

Van, hogy egy "álmos" borogatónak, egy: "héj", "figyelj!", "segítő!", "ugrató mögött!", "TOY-TOY-nál!", "döntött mögött", sokat segít a figyelem felkeltésben.
Verseny társamnak: "Gyuri engedj el", "Gyuri körözlek!", "Gyuri vigyázz!", "Döntöttben vigyázz!". :P
Én ezeket a bekiabálásokat esetleg útbaigazításokat, legálisan használható bekiabálásnak minősíteném.

_________________
Team Durango DNX408 Norbi mod :)
Team Durango DEX408
Novarossi Bonito,HobbyWing
Sanwa MT4
Savox 1268,1267
VP-PRO Blade
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 11:30:36 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Sziasztok!

Ígéretet teszek rá, hogy az idei sorozatban is megpróbálunk emelni a bíráskodás, lebonyolítás színvonalán. Tökéletes sosem lesz, de törekedni kell rá. Panaszra nincs okunk, hiszen sok visszajelzést kaptunk már, hogy az egyik legjobban moderált sorozat a mienk, és ebben szlovák barátaink is megerősítettek.

Úgy gondolom, kár lenne kiemelni, egy–egy magatartási formát, hisz az emelvényen versenyző modellezőket, (csak a lenti példa miatt írom) nem csak az zavarhatja, ha a társa kiabál, hanem az is komoly probléma, ha pl. a döntőkben, a pozícióban hátrébb lévő szabálytalanúl előzve, akát többször is egy napon, kiforgatja a nála előrébb haladó versenyzőt. Sokunkkal előfordul az ilyen, de ha egy nap akár többször is, akkor véleményem szerint az igen is le tudja verni a biztosítékot az egyébként szabályosan versenyző modellezőnél. Nem vagyok benne biztos, hogy ilyen esetekben csak őt kellene büntetni azzal, hogy lehívjuk az emelvényről. Az utolagos futám utáni megbeszélés ezen nem sokat segít, ezt gyakorlati tapasztalatból állítom. Szerintem ugyanúgy le kell hívni azt a versenyzőt aki ismétlődően szabálytalan manöverekkel hátráltatja a szabályosan küzdő modellezőt. Valószínű ő is átgondolja majd, hogy a későbbiekben milyen magatartást tanúsítson a versenypályán .nemugyvanaz

Norbi a felsorolt „úgymond” nem kiabálásnak, csak hangos tájékoztatásnak minősített példáidat pl. ki lehetne olyannal is egészíteni, hogy „Norbi ne forgass ki”, „Norbi szabályosan előzzél”, "Norbi szabályosan támadj, mert nem lekörözöl, hanem én vagyok a jobb pozícióban", stb. ;)

Elképzelhető, ha a kiabálós fickót egy nap nem forgatja ki többször szabálytalanul, akár ugyanaz a pozícióban hátrébb lévő versenyző, akkor ő sem emeli a hangját fel egész nap, de lehet, hogy az egész szezonban sem. Úgy gondolom illik megtisztelni versenyzőtársunkat azzal, hogy figyelünk rá a pályán akár versenyző vagyok akár borogató. :bizonyitek

Ahogy hozzászólásom elején írtam, megpróbáljuk „jobban, mint eddig”, de nem egy két dolgot kiemelve, hanem összes égében, szimbiózisban kezelni a dolgokat.

Üdvözlettel:
Fally Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 12:18:24 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2010.06.06 11:33:20
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: 2310
lájkolom

_________________
---- Email: tlrpeti@gmail.com -------- Mobil: 06309198767 ----------
TLR 8ight 3.0
TLR 8ight 2.0 EU
TLR TEN-SCTE 2.0
LOSI JRX-S Type R
RB Concept 21. , SANWA M12
AKA, Proline, Xceed, Savöx, HI-TEC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Etikai kódex
HozzászólásElküldve: 2013.03.25 22:07:07 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2010.10.28 19:08:22
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Veresegyház
Sziasztok. Én nem versenyző vagyok,inkább külső szemlélő, szervező.Én úgy látom a dolgot,hogy mindenféle figyelmeztetés,utasítás a versenybíró joga,felelősége.Nálunk a fizetett borogatók minden futam után "értékelve" vannak,annak érdekében ,hogy minél jobban, biztonságosabban ,és gyorsabban lássák el a feladatukat.Az emelvényről való bekiabálás csak összezavarja a segítőket,azonkívűl volt rá példa,hogy sértő is volt.Amit Gyuri is említett,van olyan ,hogy az indulatos bekiabálásokat egy-egy versenyző (induló) sportszerűtlen,infantilis vezetése váltja ki,de ennek kiszűrése,szankcionálása a versenybíró feladata.Szerintem a legjobb az lenne,ha a versenyzők a párbeszédet a mechásukra korlátoznák,(ha van )a többit pedig rábíznák a FELADATÁT ELLÁTÓ versenybíróra.Azonkívül pedig a verseny nem vérre megy, nem pénzdíjas,tehát minden versenyzőnek megadatik a SPORTSZERŰ és TISZTESSÉGES versenyzés lehetősége.Kérem éljetek vele.

_________________
GS XUT PRO RTR
HK 2.4 Ghz
www.godrcklub.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség