Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.27 17:25:26

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04 12:36:33 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Üdvözletem mindenkinek!
A hétvégi pécsi MB fordulón egyesületünk igen magas létszámmal képviseltette magát, és ezúton szeretnénk köszönetet mondani a rendezőknek a fáradságos munkájukért, tényleg nagyon jól éreztük magunkat.
Igazán nem kötözködés képen, de azért volt néhány észrevételünk melyeket közzétennék.

Pénteken a kora délutáni órákban érkeztünk, mivel a rendező tájékoztatása alapján ezen a napon 12 órától áll a nevezők rendelkezésére a pálya, hogy az egy héttel korábban elmaradt szabadedzést megtarthassák. Meglepődve tapasztaltuk, hogy versenyzői emelvény az nem volt. Így 16 óra magasságában csalódottan távoztunk a szállásunkra, amit ugye teljesen fölöslegesen béreltünk ki arra a napra, mert autózni nem tudtunk. Többségünk szabadságot vett ki a pénteki napra, ami szintén fölösleges pazarlás volt. Nagyságrendileg, 1 órát töltöttünk ott a pályán tájékoztatást vagy esetleg egy „bocs de nem úgy jött össze, ahogy elképzeltük” senkitől sem kaptunk.
Szombaton a kora délelőtti órákban a pályán voltunk, megdöbbenve néztük az időközben elkészült emelvényt, erősen gondolkodtunk a nevezésen, mert az állványt igen baleset veszélyesnek ítéltük. Voltak olyanok közülünk, akik nem is neveztek, mert nem akarták megkockáztatni, hogy esetleg kezüket, lábukat törik.
A pályával kapcsolatban, megjegyezném, hogy egyetlen védőhálót sem láttam sehol, igen nagy szerencse kellett, ahhoz hogy a hétvége alatt egyetlen baleset sem történt.
A hangosításból a pálya területén egyetlen szót sem lehetett hallani.
A lebonyolítás menetét és szabályszerűsségét nem posztom minősíteni, és nem is kívánok vele foglalkozni.
Zárszóként ide írnám, véleményem szerint meg kellett volna tisztelni az ország számos pontjáról érkező modellezőket azzal, hogy a rendezőség nem titkolózásba fordul, hanem korrekt tájékoztatást ad és nyilvánosságra hozza időben a hiányosságokat. Mindenkinek jogában áll eldönteni előre, hogy ilyen körülmények között kíván-e versenyezni, vagy nem.
Sikerült olyan modellezőnek is nem kis költségeket generálni, aki nem kockáztatott és nem versenyzett. Többségünk versenyzett és jól érezte magát, de a pénteki kiadásokat mi is el tudtuk volna kerülni egy korrekt tájékoztatás esetén.
üdvözlettel:
Fally György

_________________
KépKép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára F_Gyuri 2007.03.02 13:14:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04 15:26:04 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.03.09 09:52:41
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Szolnok
Sziasztok!

Először is, tényleg hagy köszönjem meg a pálya építőinek és a rendezőknek ezt a versenyt, amivel a magyar bajnokság úgy érzem, színesedett. Egy igazán izgalmas és -az utolsó futam miatt- nagy téttel bíró verseny lett.
A most következő észrevételem a rossz szájízem gyümölcse, semmiféle harag vagy áskálódás nem vezérel. Csupán bánt, sőt nagyon bánt a dolog, így gondoltam közzé teszem mások és a bírók, rendezők okulására.
Nincs jogom ítéletet mondani senki fölött és nem is ez a szándékom.
Tények:
Az időmérők során az összesítésben a nyolcadik helyet sikerült megszereznem, így az 1/2 B
döntőben az abszolút reményteli 2. helyről indulhattam. Ez mind szép és jó, a Faterral (ő a technikusom) meg is beszéltük a taktikát, nem kell nagyot harcolni az első helyért „csak” be kell gurulni másodiknak.
Ment a három perces bemelegítés, minden rendben volt, 1perc volt még hátra, beálltam a rajthelyemre Apu megtankolt és vártuk a rajtot.
Ment a visszaszámlálás: 3-2-1 duda és abban a pillanatban a 7. helyről induló autó technikusa beugrik elém a pályára és bedobja elém az autót. Ez még mindig nem probléma, hiszen rögtön el tudtam mellette menni, de sajnos a kanyarnál féktávon már rosszul jártam, mivel a kedves sporttárs úgy belém rongyolt, hogy sikerült felborítania. Mire ugye az egész mezőny elment mellettem és mire visszaborítottak, sikerült egy kört is megkapnom. Ezután gyakorlatilag öt percig csak az ideg dolgozott bennem, bár ezt nem róhatom fel senkinek. Később kicsi megnyugvás, így sikerült feljönnöm a 4. helyre. Így a versenyen a 14. helyen végeztem, ami nem is zavarna, ha abszolút tiszta küzdelem lett volna.
Még a verseny bíráinál is bepróbálkoztam a futam után némi óvás vagy valami, de a szabályra hivatkozva mondván, új rajt csak tömegbaleset esetén kötelező, így lebeszéltek az óvásról.
Hagy idézzek az ide vonatkozó számomra egyértelmű szabályból:

h) A rajtbíró új rajteljárást kezdeményez, ha a rajteljárás, vagy maga a rajt nem szabályszerűen
került lebonyolításra, vagy azt közvetlenül tömegbaleset követte.

Tényleg benne van a tömegbaleset, de a nem szabályszerű rajt is.

Itt szeretnék bocsánatot kérni elborult agyam és talán trágár beszédem miatt is.
Legkevésbé érzem hibásnak a 7. helyről induló autó vezetőjét és technikusát, hiszen a verseny hevében ez sajnos előfordul.

Remélem nem terheltelek bennetek nagyon a történetemmel és ennek ellenére is örülök, hogy ott lehettem és részt vehettem ezen a fordulón.

Üdvözlettel: ifj. Nagy Sándor

_________________
Tel.: 30/315-51-92


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04 15:37:35 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
Sziasztok.

Szeretnék gratulálni szuper volt a verseny!!
Nagyon jó volt a pálya nekem kifejezetten tetszett hogy ha hibázott az ember nem agadt bele semmibe ha nem csak kisoródott a fűbe és ment tovább.
Csak jót tudok mondani, mégegyszer gratulálok.

_________________
Kép
Design by www.rcpaint.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04 16:21:57 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
En is szeretnem megkoszonni a lehetoseget, es a munkatokat, vegul is volt ertelme, a palya jo volt, jo volt rajta menni.

A Gyuri altal mar jelzett, tobb, a szabalyzatban is megkovetelt hianyossag azert kritikus csak, mert itt egy Bajnoki fordulorol volt szo, nem egy klubversenyrol.

Tobbek kozott nekem az aram hianya is gondot okozott, mert ugye annak ellenere, hogy nem elektormosozunk, tolteni tobbek kozott kell.

Az allvany "kemenyre" sikerult.

De ahhoz kepest, hogy nomad volt a helyszin, jol megoldottatok a dolgot, le lehetett vezenyelni egy versenyt. Sokan kinevettek kemeny hangu klubtarsotokat a vezenyles miatt. Meg is azt mondom jol csinalta, nem nagyon volt vita. (bocsanat, de a becses nevet nem tudom :oops: )

Remelem, ahogy Ti is mondtatok, jovore a klub palyan nyomhatjuk le az aktualis bajnoki futamot Pécsett!


Csacsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04 19:09:05 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.06.06 01:40:51
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest XI.
Sziasztok!

Először is, nagyon jól éreztem magam, bevallom, ez a jó hangulatnak volt köszönhető, ami az egész verseny ideje alatt érezheztő volt.

Nem fogok többszörösen összetett mondatokat írni, ezt már megtették helyettem mások!

Egy dolgott azért kiemelnék én is, mivel emiatt nem neveztem a futamra!
Én nem mertem felmenni arra a bérelt állványra, még az is lehet, hogy tériszonyom van, ami egy stabil, mmegbizható állvány esetében nem jelentkezik.
Azt még el tudtam képzelni, hogy felmászok azon a létrán, de abba már bele se mertem gondolni, hogy hogyan jövök le róla!

Lehet, hogy nevetségesen hangzik, de veszélyes sportot űzünk, ne tegyük mi magunk méginkább azzá!

Köszönöm:
Komjáti Balázs Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04 20:31:15 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 00:15:31
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Bp.XVI. (Söröző púltjához dőlve)
Kisebb döccenőkkel(hol nincs), de azért jó kis verseny volt ez...
Nekem teccett...
Köszike...

_________________
Én vagyok Riska, akiről teheneket neveztek el...
T:06-70-299-5599
http://ingatlan.com/lak-tar


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04 23:20:53 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.11.03 14:24:02
Hozzászólások: 64
noky írta:
Sziasztok!

..........Az időmérők során az összesítésben a nyolcadik helyet sikerült megszereznem, így az 1/2 B
döntőben az abszolút reményteli 2. helyről indulhattam. Ez mind szép és jó, a Faterral (ő a technikusom) meg is beszéltük a taktikát, nem kell nagyot harcolni az első helyért „csak” be kell gurulni másodiknak.
Ment a három perces bemelegítés, minden rendben volt, 1perc volt még hátra, beálltam a rajthelyemre Apu megtankolt és vártuk a rajtot.
Ment a visszaszámlálás: 3-2-1 duda és abban a pillanatban a 7. helyről induló autó technikusa beugrik elém a pályára és bedobja elém az autót. Ez még mindig nem probléma, hiszen rögtön el tudtam mellette menni, de sajnos a kanyarnál féktávon már rosszul jártam, mivel a kedves sporttárs úgy belém rongyolt, hogy sikerült felborítania. Mire ugye az egész mezőny elment mellettem és mire visszaborítottak, sikerült egy kört is megkapnom. Ezután gyakorlatilag öt percig csak az ideg dolgozott bennem, bár ezt nem róhatom fel senkinek. Később kicsi megnyugvás, így sikerült feljönnöm a 4. helyre. Így a versenyen a 14. helyen végeztem, ami nem is zavarna, ha abszolút tiszta küzdelem lett volna.
Még a verseny bíráinál is bepróbálkoztam a futam után némi óvás vagy valami, de a szabályra hivatkozva mondván, új rajt csak tömegbaleset esetén kötelező, így lebeszéltek az óvásról.............................
Üdvözlettel: ifj. Nagy Sándor


Kedves Sándor!

Mellékletben
http://www.rcauto.hu/download/pecsoffroad_buggy12B.xls
szerepel az összes kör pozicio és idő szerinti sorrendben.
A rajt után Te lépted át másodiknak a hurkot (9.94 mp után).
Többször mentél a későbbiek során második helyen.
A 21 körben (14:50.310) egy 1:27.310-es köridő után estél estél vissza az 5-ik helyre.


A vétséget elkövető büntetést kapott.

Ezért arra kérlek, legyél tényszerű, az óvási díjat elvesztetted volna.

Ennyi.

üdv:
Esze


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.04 23:48:59 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2004.11.03 14:24:02
Hozzászólások: 64
Bali975 írta:
Sziasztok!

..................
Azt még el tudtam képzelni, hogy felmászok azon a létrán, de abba már bele se mertem gondolni, hogy hogyan jövök le róla!
.......................

Köszönöm:
Komjáti Balázs Péter


Hát visszafelé. Ezt fiaim 2 éves korukban már pld. így csinálták.

:lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.09 18:45:14 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.09.09 18:41:45
Hozzászólások: 1
pazar képes beszámoló a pécsi versenyről:
http://www.pto.hu/post/1/578


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.09.09 19:52:19 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
koszonjuk szepen!!!

:torna


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 30 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség