Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.05.18 00:46:51

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Erzsébet, Csepel
HozzászólásElküldve: 2007.04.06 16:01:22 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2006.12.23 14:54:43
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: XX. ker
Hali!

Holnap, azaz szombaton ha vki ráér és épp játszani szeretne, akkor jó lenne ha összejönnénk egy kis játékra, ökörködésre. Egyedül már nagyon uncsi. Ha vki tud vmi jó helyett a környéken, akkor oda mehetnénk. Én a Nagykőrösi úti erdő melletti részre szoktam kimenni, vagy a Gubacsi felüljáró meletti focipályára.

Valaki jöjjön!!!!

_________________
Üdvözlettel,
ifj. Dálnoki János


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.11.01 20:07:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.20 21:22:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest XX.
Szióka!
Ismerőseimmel a XXI-ből,XI-ből,én meg aXX-ból holnap (11.02-én) mennénk Csepelre a salakosra.úgy 14-órától!

_________________
Bocsi,hogy csak ennyi,de inkább rohanok a műhelybe modellezni!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.12.27 16:29:46 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Stoop!!ÁllJJ!!!Nekem is csepel city a területem!
Itt vmit megkéne beszélni rendesen!Én lehet tudok még pár embert hozni!
Itt időpontokat kéne megbeszélni!Nem úgy hogy na holnapmegyek vki jön még? témával mert kb 1 héttel elötte kéne szólni.
Nekem a gubacsi hídnál oké.De van még a Tamariska domb és a Nyúl domb is csepelen.Meg azé bekéne jelenteni a verdákat hogy mikkel megyünk sztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.12.29 13:56:07 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.20 21:22:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest XX.
Szióka!
Örülünk az ötletnek! :)
Az emlitett helyeken mikkel lehet hasitani?Off-road?
A mi gépeink : E-max 1/8 el monster
Blazing Star 1/10 el buggy
Hummer 1/10 el triál
Nanodragon 1/18 el buggy
Piktor Miwi 1/18 robb (0,5ccm!!!) buggy
Hsp Bazooka 1/8 robb (3,5ccm) buggy
B.U.É.K. :P

_________________
Bocsi,hogy csak ennyi,de inkább rohanok a műhelybe modellezni!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.12.29 17:43:38 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
A Nyúldombon van 2 nagy focipálya azon on-roadozni simán és körülötte van a domb meg ott a dunapart off-roadra.A Tamariska domb a királyerdőben csak off-ra de arra nagyon,ott vannak ugratók megminden. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.06 21:20:31 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.03 20:56:01
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: XX.-ker.
ádirace írta:
A Nyúldombon van 2 nagy focipálya azon on-roadozni simán és körülötte van a domb meg ott a dunapart off-roadra.A Tamariska domb a királyerdőben csak off-ra de arra nagyon,ott vannak ugratók megminden. ;)



Sziasztok!

A Nyúl domb és a Tamariska domb merre van pontosan csepelen?(térképpel,ha lehet)
Egyébként én is erzsébeti (Tesco m5,auto piac és környéke) vagyok néhány cimborámmal,akiknek hozzám hasonlóan 1/8 buggy-juk van(specter,lightning).Mi is normális pálya és helyhiánnyal küzdünk.
A csepeli salakos jó,voltunk már ott csapatni,de most havas.
Minden közeli pálya infót szívesen veszek.
Ha elolvad a hó,körbenéznénk itt-ott.
üdv.: Balázs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.13 17:51:29 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.13 17:42:43
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

Engem is érdekelne offroad és akár onroad autózás Csepelen, Erzsébeten vagy Soroksáron. Én Pesterzsébet belvárosában lakom. HBX Bonzerem van és szeretnék egy TT-01-et is járatni a közeli jövőben.

Én repítek is, az erzsébeti Tesco mellett. Szívesen látok érdeklődőket. Amúgy ott van terep, bazi nagy. Lehetne pályát is építeni. A terület a Tescoé, de egy éve pár repülősnek is "állítólag" megengedték, hogy feltúrják. (Legalább is a felszálló pályát körülárkolták munkagéppel)

Salamon Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.13 18:01:29 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.06 13:04:52
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: Budapest 23.ker
Sallala írta:
Sziasztok!

Engem is érdekelne offroad és akár onroad autózás Csepelen, Erzsébeten vagy Soroksáron. Én Pesterzsébet belvárosában lakom. HBX Bonzerem van és szeretnék egy TT-01-et is járatni a közeli jövőben.

Én repítek is, az erzsébeti Tesco mellett. Szívesen látok érdeklődőket. Amúgy ott van terep, bazi nagy. Lehetne pályát is építeni. A terület a Tescoé, de egy éve pár repülősnek is "állítólag" megengedték, hogy feltúrják. (Legalább is a felszálló pályát körülárkolták munkagéppel)

Salamon Gábor


Szia Gábor!
Enyém volt a bonzer,ha még emlékszel :)
Majd csapathatnánk ha készenáll az autóm :) :)
Szia

_________________
premium


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.13 18:11:35 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.13 17:42:43
Hozzászólások: 26
Szia Radexon!

Azt nem tudtam, hogy te vagy Radexon, de persze, hogy emlékszem rád! Örülök, hogy írtál ide! Megszerettem a járgányt, jó vas ez nekem, de már tényleg nagyon unalmas itt a ház melletti kisdomb körül egyedül kőrözni.
Még mindig azt a verdát építed, amit akkor akartál? Drukkolok, hogy elkészülj vele végre!

Egyébként itt a Gubacsi úti 3-as végállomás mögött építettek egy Lidl áruházat. Márciusban adják át, addig üres a parkoló. Mondjuk nem aszfaltos, hanem térköves burkolatú.

Üdv,
Sala


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.13 18:34:03 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.06 13:04:52
Hozzászólások: 475
Tartózkodási hely: Budapest 23.ker
Szia,
Fúh nemtudom melyik autó volt ha egy buggy akkor igen :)
vagyis kész volt már........ de most kap 1-2 új cuccot mert kaptam egy BRUSHLESS motor-t :P :)
van egy másik is az meg eltört és kb. 2 hét mulva lesz alkatrész hozzá :cry: :cry:
Ha jó idő lesz találkozhatunk ;)
Változtattál valamit a bonzeren?
repcsizel ebben az időben? ;)
Helit próbáltál már vagy van ? :)
Szia!


ui: szerintem folytassuk P.Ü -be ;)

_________________
premium


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.13 19:00:58 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2007.10.20 21:22:57
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Budapest XX.
Szióka mindenkinek!
Örülök,hogy ilyen mozgolódás van a közelünkben!
19-20-án talizhatnánk az új évet köszöntő csapatásra!
Időpont,és helyszin? :idea:
Mi a XX.,XXI.,XI.-ből jönnénk. ;)

_________________
Bocsi,hogy csak ennyi,de inkább rohanok a műhelybe modellezni!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.18 16:32:00 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Nekem vasárnap talán megfelel.Délkörűl?Csepelen nekem akárhol oké.
Sajna csak pályaautóval tudok menni. :( Kik jönnének még??? :?: :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.20 20:52:04 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.03 20:56:01
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: XX.-ker.
Sziasztok!
Na! Ez a 7vége is eseménytelenül telt.
A Tesco mögötti részen tényleg lenne pályaépítésre alkalmas hely,csak a "tulajjal" kellene megbeszélni.
Sallala!
Ki "engedte meg" a repülősöknek,hogy munkagéppel feltúrják a placcot?Vele kellene nekünk is beszélni,mert vagyunk néhányan,akik szívesen csinálnának egy használható pályát.(nem olyat,amit felszántanak a cross-motorosok 1 héten belül)
Valószínű,hogy bobcat-et is tudnánk szerezni(ez még képlékeny,de bíztató).
Tehát ERZSÉBETIEK,SOROKSÁRIAK,MINDENKI!!!
Fogjunk össze,informálódjunk,beszéljük meg akivel kell és indítsunk el egy projectet!
Ha hülyeséget ítram,vegyétek tárgytalannak,de: MINDENKINEK KELL EGY PÁLYA!!!
Üdv :Balázs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.21 02:23:36 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.13 17:42:43
Hozzászólások: 26
Sziasztok!

Sajna én csak most olvastam a mai napot. Autóztam de csak most estére itt a házak között, mert a kocsim darabokban volt, délután szereltem..

Szóval átnyálaztam a délpesti reptér fórumát, megtaláltam a területtel kapcsolatos infókat és rákérdeztem a többieknél, hogy ez változott-e. Olvassátok el itt:
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?p=387548#387548

Egyenlőre többet nem tudok tenni az ügy érdekében.

Igaz, hogy még kilátásban sincs ez a dolog, mégis szeretnék pár dolgot megjegyezni, amit figyelmebe kell venni, ha közös modellrepülő-modellautó üzemeltetést végeznénk. (Autós témában még keveset olvastam, repülősben is csak kezdő vagyok, amit tudok-gondolok leírom, annak ellenére, hogy mindez lehet nektek magától értetődő és. De ha mégis benéznek ide a délpesti repülősük biztos jó néven veszik, ha látják hogy ezeket elmondom nektek és megszívlelitek)

Szóval a biztonságos repítés érdekében számos szabályt be kell tartani.

1.
Először is, mielőtt a rádióadódat bekapcsolod, a használt frekvenciát egyeztetni kell a többiekkel. Repülőnél ez nagyon fontos, mert zavar esetén irányíthatalanná válik, lezuhanhat->balesetet okozhat, vagy kirepülhet az adó hattávolságából. (Az autó ugye legalább a földön marad itt olyan nagy gond azért nem lehet. Bár egy aut is okozhat sérülést, pl. ha épp a fogaskerekenél matatsz és valaki tudtán kívól beindítja a kocsidat...)
Bár a 27MHz-et, amit a kocsikhoz használunk egy valamire való repülős nem használ. De egy-két játékmodell használhatja. Ugyanakkor 40MHz-et, - ami földi/vízi irányítású járművekhez használnak - gyakran használják repcsikhez is.
Megjegyzem, hogy láttam már autósokat a Médiamárkt parkolójában autózni. Tehát ha mi 50-100m-re offroadozunk, abból lehet még földi baleset is.

2. A repülőt úgy kell repíteni, hogy a nézők mindig mögötted legyenek. A repülőt tilos magad mögé repíteni. Forulni is úgy kell, hogy mindig magadtól elfele, hogy forduláskor a repülő mindig távolodjon.
Közös autózás és repítésnél ezt figyelmebe kell venni. Úgy kell pályát választani, hogy ne legyünk a légtér alatt. A placc ott elég nagy ahhoz, hogy az egyik felén repítés legyen a másik felén meg autózás szerintem. De ezt azért figyelmebe kell venni.

Más most nem jut eszembe. Igazából csak szerettem volna felhívni a figyelmet ezekre a dolgokra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.21 02:34:57 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.13 17:42:43
Hozzászólások: 26
Ja, amit még akartam írni.
Itt a Határ út meletti kiserdőben nincs jó offroad-ozásra alkalmas terep? Százéve már, hogy ott jártam. Bár a villamsoról sok hajléktalant látok ott a fák között. Lehet rossz ötlet.
De egy picivel arrébb, a József attila lakótelep sarkán, van egy nagy terep, tele pici dombokkal, szerintem ott lehetne csapatni. Csináltam képeket is, íme:

Kép
Kép
Kép

Nyáron egyszer mentem itt egy kört. Akkor kopár volt midne, és sok kö volt minden fele, tehát nem biztos hogy megfelelő a terep. De a kis dombok között szerintem ki lehetne jelölni egy pályát. Ott meg ki lehetne szedni a köveket. A házaktól is viszonlag messze van, és a ygalogos forgalom is gyér, tehát nem zavarna minket sok bámészkodó szerintem. (kivéve a villamosról, de az gyorsan elmegy :-)

A placc itt van:
Google térkép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.01.22 01:18:48 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.03 20:56:01
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: XX.-ker.
Köszi az infókat Sallala!
Elolvastam az általad ajánlottakat is.Nekem kissé macerásnak tűnik,de ki tudja?Egyszer összefuthatnánk,tarthatnánk egy kis terepszemlét.Kérlek jelezd PÜ-ben,hogy neked mikor,hol lenne jó!
Üdv: Balázs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.26 19:54:03 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.15 12:13:04
Hozzászólások: 37
Tartózkodási hely: Pest
Na?Van vmi fejlemény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Pálya a Duna parton?
HozzászólásElküldve: 2008.02.27 10:28:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.13 17:42:43
Hozzászólások: 26
Koba, bocs, hogy nem jelentkeztem, nem sok időm volt azóta gurítani.

Azért írok, mert találtam egy helyet, ahol lehetne egyet offroadozni:
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=hu&g ... 2&t=h&z=17

Ez erzsébeten, a Mediterrán lakópark mellett van. A fenti térképen pont középen, az a háromszög alakú rész, az még nincs beépítve. Girbe gurba, földes talaj. Nincs bekerítve és tiltó táblát sem láttam. Talán még kapirgászni is lehetne egy kicsit, hogy valami pálya félét alakítsunk ki.

Megközelíteni gyalog az erzsébet pályaudvartól lehet, tíz perc séta. Vagy kocsival vagy az erzsébet busszal.

Készítettem fotókat is, de a gépem a páromnál maradt, azokat most nem tudom elküldeni.

Sala

koba írta:
Köszi az infókat Sallala!
Elolvastam az általad ajánlottakat is.Nekem kissé macerásnak tűnik,de ki tudja?Egyszer összefuthatnánk,tarthatnánk egy kis terepszemlét.Kérlek jelezd PÜ-ben,hogy neked mikor,hol lenne jó!
Üdv: Balázs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.02.27 20:13:16 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2008.01.03 20:56:01
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: XX.-ker.
Semmi gond,nekem sem volt sok időm.
Megnézzük!Nincsenek túl közel a lakóházak?Térképről nehezebb megállapítani,mint személyesen.Nekünk nitrósaink vannak és nem halk egyik sem.Nem hiányzik a balhé.Mindenesetre leteszteljük.Talán már hétvégén!?
Balázs


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.18 06:32:42 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.05 07:13:01
Hozzászólások: 533
Tartózkodási hely: Budapest XXI.
Helló mindenkinek,

soroksár határán van egy aránylag jó off-road hely és senkit nem zavar a robbanós autó. egy hete voltam itt elég jó volt a terület.
szintén csepeli vagyok és szintén unalmas egyedül autózgatni. jó lenne páran összegyűlni valamelyik hétvégi napon 1-2 orára egy kis kötetlen autózgatásra. akár itt akár dél-pest más részein ahol senkit nem zavar a robbanós.

a cím amit találtam : XXIII meddőhányó u, (az út legvégén a szenyviztisztitó mögött)

http://maps.google.com/maps?f=d&hl=hu&g ... 9&t=h&z=15

_________________
http://www.youtube.com/user/darusZoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 606 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség