Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.28 16:58:18

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Csak Mosnter, vagy Truggy (stadium truck) is induljon a Monster kategóriában?
Igen, induljanak együtt! 48%  48%  [ 52 ]
Nem, ne induljanak együtt! 52%  52%  [ 57 ]
Szavazatok száma : 109
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Monster vs Truggy
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 14:36:20 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
A kérdés a versenyszabályzat során vetődött fel, mely szerint:

A monster kategóriába csak a monsterek (Savage, T-Maxx, REVO, TNX, Terra, stb), tehát a real monsterek férjenek bele, vagy esetleg a monster és a buggy "keverékei" is, a Truggy-k (HP Stadium Truck, Mugen MSR, Bazer SST, stb) vagy másképpen Stadium Truck-ok is?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 15:34:10 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
hali
en aze szavaztam igennel,mer szintem meg nincs annyi `truggy` hogy erdemes lenne kulon futamot rendezni nenkik,a masik meg az ido.....
ez az EN velemenyem...

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 15:40:19 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
En meg azert szavaztam igennel, hatha en is elindulhatok. Bar az MT2 1/10-es meretaranyu viszont stadium truck. Valoszinuleg nem lenne annyi 1/10 ST hogy kulon futam legyen nekik.

Udv,

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 18:20:01 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
muadib írta:
En meg azert szavaztam igennel, hatha en is elindulhatok. Bar az MT2 1/10-es meretaranyu viszont stadium truck. Valoszinuleg nem lenne annyi 1/10 ST hogy kulon futam legyen nekik.

Udv,


muadib itt inkabb az 1/8as truggyikran szol...szintem ott az MTed(ha indulhatsz vele) a porba fogjak taposni az 1/8as kollegak...

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 18:29:47 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.01.10 18:41:46
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Tucsok írta:
muadib írta:
En meg azert szavaztam igennel, hatha en is elindulhatok. Bar az MT2 1/10-es meretaranyu viszont stadium truck. Valoszinuleg nem lenne annyi 1/10 ST hogy kulon futam legyen nekik.

Udv,


muadib itt inkabb az 1/8as truggyikran szol...szintem ott az MTed(ha indulhatsz vele) a porba fogjak taposni az 1/8as kollegak...


Hat ha utolernek lehet :-D

_________________
Muadib


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 18:33:07 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Én meg azért szavaztam igennel, mert egyrész Blazer SST-m van, másrészt szeretnék versenyezni, harmadrészt az ofna honlapján a Monster kategóriába van sorolva az autó, negyedrészt meg hiába alacsonyabb a súlypontja az autónak, ez az autó nem azokhoz a kerekekhez lett kitalálva amit gyárilag adnak hozzá, hogy monster lehessen, ergo a gyorsulása nem az igazi.

Ha viszont lenne elég Truggy sztem egy betétfutamba beleférnénk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 18:37:38 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Azért szavztam nemmel, mert szerintem legyen külön kategória. Nem lehetne összemérni a kettőt, mert egy átlag Savagenél egy mt2-vel 2szer gyorsabban leeht kanyarodni, és gyorsabb is. pl, és láttam már blazert is menni videón, húú hát az ne mvolt semmi! Egy Savage olyat ne mtud, de amikor ugratásról van szó......... :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 18:50:51 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
[quote="Savy, de amikor ugratásról van szó.........[/quote]
rossz videot neztel...

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 19:22:21 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
ne haragudj de ezt nem értem, a savage ugratásokat nemcsak videón láttam ;) . Blazert meg láttam videón menni, és Savage úgy nem tud menni, csak ha nagyon le van ültetve!

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 19:44:14 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Ezt tenyleg a tulajoknak kell eldonteni ekkora letszam eseten.

Addig, amig 10 emer nevez...

szerintem is egyenlotlen, biztos vagyok benne, hogy a HB Stadiummal nagyon jo eredmenyt tudnek elerni, mert szeles, es nagyot megy, es nem lehet felboritani....

de egyedul nem is tudnek versenyezni...

ennyit a kulon kategoriarol.

Ugyhogy szavazzon mindenki, AKI erdekelt ebben.

akartok e egyutt menni mind, vagy sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 19:59:52 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.04.05 21:01:17
Hozzászólások: 352
"truggy" kategoriában akkor indulhatok én is az xb8-al ha teszek rá monster kerekeket???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.10 20:04:29 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Koppon írta:
"truggy" kategoriában akkor indulhatok én is az xb8-al ha teszek rá monster kerekeket???


Persze!

Sőt örömmel látnálak mert akkor már ketten lennénk:) Viszint ajánlanék még egy kicsit combosabb kormányszervót és egy áttételváltoztatást. Nekem a Blazer 12-es kupplunggal és 50-es spúrral kicsit lomhán indul el a monsterkerékkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.11 01:49:30 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
Hi!

Majd' minden hozzászólás olyan embertől származott, akinek Truggy-ja van. De kérem szépen. Nem azt kértük, hogy önmagunknak tetszelegve a saját érdekeink szerint szavazzunk, hanem hogy átgondolva a kérdést alkossunk véleményt. Most erre olyat kell akkor írni, hogy "De legyen, mert akkor én is el tudok indulni" ? Gondolkozzuk Béláim, gondolkozzunk. Tök más kategória, és csak azért összerakni 2 külön kategóriát, mert kevés az induló, badarság lenne, és a gyengébb kategória versenyzőit fosztanánk/tok az esélyegyenlőségtől. Annó a Hangár utcában kevés modellező rendelkezett széles 10-essel, így nem indult külön kategória, hanem az 1/8-asokkal mentek, de úgy, hogy az ő idejük nem számított bele a versenybe (az 1/8-as sokkal fürgébb on-road-ban általában).

De ha még mindig azt mondjátok, hogy tegyük bele a stadiumokat a monster-be, akkor én azt mondom, tegyük bele a buggy-ba. Ahhoz mit szóltok? Vagy az már annyira nem jó? :)

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.11 03:43:59 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Ramses írta:
Hi!

Majd' minden hozzászólás olyan embertől származott, akinek Truggy-ja van. De kérem szépen. Nem azt kértük, hogy önmagunknak tetszelegve a saját érdekeink szerint szavazzunk, hanem hogy átgondolva a kérdést alkossunk véleményt. Most erre olyat kell akkor írni, hogy "De legyen, mert akkor én is el tudok indulni" ? Gondolkozzuk Béláim, gondolkozzunk. Tök más kategória, és csak azért összerakni 2 külön kategóriát, mert kevés az induló, badarság lenne, és a gyengébb kategória versenyzőit fosztanánk/tok az esélyegyenlőségtől. Annó a Hangár utcában kevés modellező rendelkezett széles 10-essel, így nem indult külön kategória, hanem az 1/8-asokkal mentek, de úgy, hogy az ő idejük nem számított bele a versenybe (az 1/8-as sokkal fürgébb on-road-ban általában).

De ha még mindig azt mondjátok, hogy tegyük bele a stadiumokat a monster-be, akkor én azt mondom, tegyük bele a buggy-ba. Ahhoz mit szóltok? Vagy az már annyira nem jó? :)

:Ramses Ramses :Ramses


Az első kérdésem az lenne, hogy egy ilyen dolgot miért KELL egyáltalán szavazásra bocsátani? A verseny kiírója kiadja a szabálykönyvet, ami abban benne van annak kell megfelelni. Aki megfelel indulhat, aki meg nem az próbálkozzon máshol. Nem?

A cél úgyis az hogy az ember próbálkozhasson. Lássa mit tud akkor amikor nem csak a parkban vagy egy szabad mezőn eresztheti el a vasat. Ahogy az első fordulót elnéztem a mi szintünkön nem a technika dönt, sokkalinkább az ember, hogy ki hogy vezet.

Ha csak a "klasszikus" monster kategóriában a Savage és Revo párbajt nézzük mi esélye lenne egy Revonak a majd 2x akkora hengerűrtartalmú .28-as motorral szerelt savageval szemben?

Azonkívül a széria stádiumoknak is megvan a hátrány a kategórián belül. Pl. nincs előre több sebesség, nincs hátramenet, lomhábban indul az autó a nagyobb kerekek miatt, kisebb a szélessége. Ezzel szemben annyi előnye van, hogy alacsonyabb a súlypontja.

Pontosítaná valaki, hogy mi a különbség egy Monster és egy Truggy között? A Blazer a gyártó honlapján a monsterek közt szerepel, akkor most monster vagy truggy?

Összefoglalva: az én kérdésem csupán az volt, hogy a Blazer SST belefér-e a monster kategóriába a nagyméretű kerekeivel mert ugyan szélesebb mint 380 mm de amugy mindenben ok. Azóta mint kiderült a Revo és a Savage is szélesebb mint a versenyszabályzatban megadott érték. Erre elkezdtünk szavazni egy olyan dologról, ami akkor lenne fontos ha a kisebb átmérőjű gyári kerekeket tenném fel mert azzal még inkább truggy lenne, bár ott meg legalább 10 centivel keskenyebb a teljes autóm, mint pl. a HB Lightning. A fenti kérdésre választ még nem kaptam, az autó megfelel a versenyszabályzat követelményeinek így beneveztem a neten:)

Ami pedig a javaslatot illeti, én elindulok a buggy-k közt is szívesen, csak ott nagyon kilógok a szabálykönyvből, de ha csak ez az egy lehetőségem van akkor megyek!:) Szavazzuk meg ezt is!:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.11 07:57:21 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
A szavazás célja csak az igények felmérését célozta, nem feltétlenül a szavazás végeredménye kerül majd be a versenyszabályzatba. De még az is lehet, hogy igen. Elolvassuk a veleményeket is, és ezek után döntünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.11 10:27:28 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.04.08 12:36:59
Hozzászólások: 474
Tartózkodási hely: Budapest
Én egyetértek Ramsessal!

Szerintem is badarság lenne összerakni a 2kategóriát ,mert nagyon más.

A ST sokkal lassabban indul el ,mint egy jobbfajta monstertruck ,de ha elindul egy ST ,akkor a kanyarokban nagyon sokat tud rávágni a monsterekre. És pont ez az egyik legfontosabb része a versenynek ,a kanyarokban való kigyorsítások. Egy ST sokkal előbb tudja elhagyni a kanyart ,mivel az egész autó súlya kisebb ,lent van a súlypontja ,és valamivel azért kisebb a kereke ,mint egy monsternak. De viszont a monster a nagyobb kerekei miatt nagyobb íven kénytelen kanyarodni ,a súlypontja miatt könnyebben borul a nagyobb súlya miatt lassabban gyorsít ki. Én ezeket a dolgokat tapasztalatból mondom ,mivel nekem mind a kettő volt (van) ,és ha én lennék a versenybírok helyében ,akkor biztos ,hogy nem raknám össze a 2 kategóriát ,mert ez eléggé nagy butaság ,egy 2teljesen máshogy autózható ,és más vezetési tulajdonságokkal rendelkező autót összetenni. Az teljesen olyan ,mintha az EFRA versenyeken összeraknák a robbanós 1/8-as buggykat 1/10-es elektromos buggykkal, szerintetek mi sülne ki belőle? Ez majdnem teljesen ugyanez a szitu. Szerintem külön kéne indítani versenyt az ST-seknek ,annyian biztos összegyülnének ,mint a monsteresek.

Én ennyit szerettem volna csak hozzáfűzni a dologhoz ,és remélem ,mielőtt döntenek a versenybírók ,azért azelőtt alaposan átgondolják a dolgokat.

Hello

_________________
Serpent 960
Serpent 950
GS Storm CL-1
Traxxas Bandit
Hot Bodies Cyclone
Serpent Excel MK2
+sebességi autók


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.11 10:58:28 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
beszeltem ma tobb monster tulajjal. tudjak, erzik a nehezseget, megis arra kernek, NE legyen egyutt monster massal.

a REVO, T-MAXX, a Savage, a Kyosho Mad Force ami itthon van, es egy meret kb.

a tobbiek nem.

en sem tamogatnam, mert azert ket ev monstergyures utan tudom, hogy a HB lightning stadium leverne mindent. Mert lapos, szeles, es nagyon jol iranyithato jo kis auto. De nem lenne nehez dolga, igen nagy elonyok ezek.

en nem javaslom az osszeeresztest, mert abbol csak vita lenne vegul.

a monster maradjon monster. a truggy-sok (mint ahogy en is) meg dumlajunk ra meg 8 embert a truggy versenyzesre, es inditunk egy egyszerusitett mokat nekik is.

:P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.12 21:45:50 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Csacsi írta:
beszeltem ma tobb monster tulajjal. tudjak, erzik a nehezseget, megis arra kernek, NE legyen egyutt monster massal.

Most őszintén Csacsi mit vártál? Hogy majd azt fogják mondani, hogy DE, DE jöjjenek csak?:) Ezt ugye nem gondoltad komolyan?:)

Idézet:
a REVO, T-MAXX, a Savage, a Kyosho Mad Force ami itthon van, es egy meret kb.

a tobbiek nem.

És akkor mi a helyzet az épített autókkal? Ők sem indulhatnak, mert bár sok-sok munkaóra fekszik a készítésükben, méretileg is megfelelnek a versenyszabályzatnak, de mégsincs rajtuk egyetlen nagy gyártó logója vagy neve?

Idézet:
en sem tamogatnam, mert azert ket ev monstergyures utan tudom, hogy a HB lightning stadium leverne mindent. Mert lapos, szeles, es nagyon jol iranyithato jo kis auto. De nem lenne nehez dolga, igen nagy elonyok ezek.

A HB lightning stadium nem fér bele a szabálykönyvben meghatározott paraméterekbe. Kisebb a kereke!

Idézet:
en nem javaslom az osszeeresztest, mert abbol csak vita lenne vegul.

a monster maradjon monster. a truggy-sok (mint ahogy en is) meg dumlajunk ra meg 8 embert a truggy versenyzesre, es inditunk egy egyszerusitett mokat nekik is.

Vázolja már fel valaki legyen szíves az RCOR részéről, hogy az egyesület véleménye szerint mitől truggy a truggy és mitől monster a monster! Vagy inkább az érdekelne hogy ami belefér a monster kategória méreteibe az mitől lesz truggy, hogyha nem a HPI vagy a Traxxas vagy ... gyártotta?

Kicsit úgy érzem ezt az egész szavazzuk meg dolgot, hogy van egy szabálykönyv, de nem az dönt, hanem hogy kinek mi az érdeke, vagy ki hogy érzi magát jobban. Akkor miért van versenyszabályzat? Már azt várom hogy mikor fogjuk megszavazni a verseny végén, hogy aki nyert az tényleg nyert-e?:) Lehet hogy a 2. és 3. helyezett szerint mégsem ő nyert és akkor a többség szava dönt, a versenyszabályzatot meg a sok-sok munka ellenére ünnepályesen elégethetjük:)

Bocsi a stílusért, de már nagyon kikívánkozott belőlem, hogy ami oda van írva az nem érdekes, inkább szavazzuk meg!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.12 21:56:09 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
speciel ez itt azert indult, mert erdekelt volan minket, mit gondoltok, de NEM volt ertelme.

monster marad monster szerintem.

a szabalyzatban meg van centimeter parameter. :lol: maradjunk annal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.13 11:44:29 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.02.13 15:09:21
Hozzászólások: 221
Tartózkodási hely: Kaposvár
Ha arra gondoltok hogy kevés a nevező és ez az oka hogy egyben legyen a két kategória sszerintem nem lenne akadálya de az értékelésnek mindenképp külön kellene történni mert a két kategória paraméterei külömbözőek.
Az On road eseményeken is van ilyen mert néha nagyon kevés a nevező egy egy kategóriába


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség