Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 10:14:19

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Csak Mosnter, vagy Truggy (stadium truck) is induljon a Monster kategóriában?
Igen, induljanak együtt! 48%  48%  [ 52 ]
Nem, ne induljanak együtt! 52%  52%  [ 57 ]
Szavazatok száma : 109
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.13 11:46:16 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2004.04.03 22:11:37
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bp. XV.
Nekem volt MT2-m, van MaxST-m(tudom, kaki), van Savage-em, és mind ezek egy időben is, úgyhogy mind a két kategóriába van valami belátásom.

Annó az MT2-mel simán otthagytam a Savage-eket a vecsési pályán. De viszont mondjuk volt arra példa, hogy egy Titan Twin "áthaladt" a kis méregzsákomon, és annyi a lengéscsillapítóknak, vagy a lengőkaroknak, míg egy Savage gond nélkül megy tovább ilyen esetekben.
Szóval még anyagi/biztonsági okokból is szerintem külön kellene indítani ezt a két kategóriát.

Szerintem aki mind a kettőt nagyjából egy időben próbálta, az egyet ért velem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.13 15:20:55 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 14:53:23
Hozzászólások: 1483
Tartózkodási hely: Gyömrő
Nos, akkor hozzaszolnek en is.

Az en velemenyem az, hogy ne legyenek egyutt. Teljesen mas a ket kategoria.
A szabalyzat irasakor is erre torekedtem a meret-tablazattal. A minimum meret elvben a T-Maxx, a maximum pedig az Ofna Titan mereteibol keszult. Azert, hogy minden moster beleferjen. Aztan jottek ezek a "Truggy"-k, es felborult az egesz.

Pont az a bajom, hogy nem lehet pontosan meghatarozni, hogy mitol monster a monster. Egymas melle teszel pl. egy Hot Bodies Stadiumot es egy Savaget, akkor szerintem mindenkinek egyertelmu.

Amugy a nagyvilagban sehol nincsen meg ilyen mixelt monster verseny sem. Ott van verseny kulon Savageknek, meg Revoknak stb. Ill. kulon van valami szabalyok alapjan (majd levadaszom valahonnan) truggy kategoria, amibe belefer pl. a Mugen MSR, a Hot Bodies Stadium, avagy a Blazer. Most akkor mi legyen nalunk? Osszesen 10-en neveztek csak igy is a monster kategoriban.

A buggyban az a jo, hogy nemzetkozi szabvanyok vannak, amiket csak le kellett forditani es kesz. Minden gyarto ezek szerint gyartja az autojat. (Szinte). Le lehet tenni nyugodtan oket egymas melle, mert kozel azonos eselyekkel indul mindenki.
Monsterban nincs ilyen. "Freestyle" az egesz. Lattam Csacsit autozni a HB Stadiummal. Szerintem rohogve dobora allna vele a monster versenyen. Es nem (csak ;) ) azert, mert uberfaszacsavo, hanem mert az az auto hatalmas elony egy Savagedzsel szemben.
Most vagy az lesz, hogy akkor indulhat benne gyakorlatilag minden, aminek 4 kereke van, es robbanos motorral uzemel. Aminek oszinten szolva semmi ertelmet nem latom. Vagy le lesz irva, hogy X, Y, es Z tipusokkal lehet indulni.

Ennek a szavazsnak is csak az volt a celja, hogy otleteket kapjunk. Szeretnem, ha mindenki boldog lenne, de nem hiszem, hogy osszejon. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.06.15 01:26:18 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Namostan amit a pajzi írt az egyértelmű és érthető.

Vázolnám továbbra is a gondomat. A Lightning Stadium ugye Truggy. A Lightning GT meg elméletileg monster. A Blazer meg azért furi mert ha a kis kerekeket teszem rá akkor 32,5 cm széles szemben a Csacsi stadiumával ami 40 cm körül van, tehát akkor truggy, ha viszont a nagy kerekeket teszem rá akkor 40,5 cm széles de ezesetben inkább a GT-re hasonlít mint a stadiumra. Akkor most monster vagy truggy? Amugy mindenben megfelel a monster méreteinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.03 20:53:37 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok

Hát kérem a Hong Nor 1/8 Blazer SST az 1/8as truggy. Méretben azonos a REVO- val és a T-Max-al
Nyomtáv, tengelytáv, súly. Azonos. Hadmagasságban magasabb mint a REVO.
Ebből következik ha a Hong Nor Blazer SST nem indulhat a monster kategóriában akkor a REVO és T-Max sem.
A Verseny kiírásban szereplő méreteknek megfelel.
Így egyértelmű, hogy gépátvételen át kell, hogy vegyék a Hong Nor Blazer SST-t.

Marczi semmi sem gátol meg abban hogy indulj a versenyeken.


Üdv
Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.03 21:39:49 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Hát bizony ez egy fogas kérdés hiszen valóban a méreteinél fogva az SST is minden további nélkül megfelel az előírtaknak ez elvitathatatlan.
A gondot valóban az okozza, hogy hol lehet meghúzni a határt a Stadium Truck és a Monster között.
Ez azt hiszem kizárt szinte mivel ezek a modellek még nincsenek szabványosítva.
Sőt méret osztály sem válik, különül el mint az egyébb modellosztályoknál.
Tehát itt csak egy Salamoni döntés ami előbbre viszi az ügyet mindaddig míg a szabványosítások nem születnek meg.
A hazai piac ezt motiválni nem tudja de azt nem szeretném ha a nagylábúak ezért halálra lennének itélve.
Sajnos kevés a nagykerekü és a buggy kategória egyre inkább uralkodóvá válik amely nem baj de fogjuk meg a nagykereküek táborát és ne engedjük, hogy kimaradjanak a buliból.
Ahogy eddig megfért a Traxxas a Savageval és viszont miért ne férhetne meg a az SST-vel vagy a Hot Bodies hibridjével.
Pontosan tudom rengeteg ellenérvet lehetne felsorolni de ha a 2.5ccm tud versengeni a .25 vagy .28 1/10 kontra 1/8 mosterrel akkor miért ne.
Adjunk teret minden nagykerkünek.
Ha a Monster kategória a nagykereküek katagóriája akkor mindenki teret kap.
Természetesen a Monsterrel rendelkezők véleményét is szívesen fogadnám.
Bár amilyen jó arcok pont nem érdekli Őket hisz imádnak "kenni" egymás ellen, mert buli van. ;)

Szóval én igennel szavaztam!
Esély szeretnék és akarok a nagylábuakért, hogy ők is hasonló létszámban gyűrjék nyúzzák egymás mint a buggy kategóriában.
Azt mondom próbáljuk meg.

Üdv Néktek Berger

UI:ÉN is Traxxas Tmaxxal kezdtem modellező pályafutásom míg Godzillának Savage 21, Ramsesnek Savage 21 Csacsinak MCD-je volt és nagyon jól megvoltunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 08:28:11 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
mindenkeppen meg kell oldani, de Marcy megoldotta, vett egy REVO-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 08:33:24 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Ez a megoldás. Mit tehet ha diszkriminált helyzetbe kerül.
Amikor a pirosra ami piros azt modják a szinvakok, hogy zöld. :oops:
Ettől még a piros piros marad. :shock:

Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 08:43:52 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Csacsi írta:
mindenkeppen meg kell oldani....


Thomas: koncentralj a lenyegre! Epito jellegu hozzaszolas, az kell. Nem szemelyeskedes!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 08:50:49 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Vitát kreálni nem kívánok.
Én a döntéseidbe beleszólni sem kívánok.
Ha azt mondod, hogy az SST nem indulhat a REVO-val egy kategóriában hiszen minden méret, súly, egyéb paramétere azonos akkor remélem hamar meghozod azt a döntést, hogy milyen gyártányu autók indulhatnak az RCOR versenyein.

Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 08:53:33 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Hibás az a művelet, hogy amíg válaszolok írásodra és elküldöm azt addig moderálódik előző írásod tartalma.

Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 09:07:05 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
nem az en dontesem, hanem egy konszenzus. de latom a szavazatok aranyat is, ez is egy velemeny, sok emberé.

mindig ugy kellene alakitani, ahogy jo, igaz? Neked az lenne a jo, ha igen, hiszen forgalamzod a termeket. Dobby azert hiv fel, hogy ne, mert szerinte nem egyenloek akkor az eselyek.

ezen a kenyes vonalon kell kitalalni valamit, amitol majd azok is jonnek, akik SST-t, vagy Hot Bodies Lightning Stadium-ot vagy ezekhez hasonlo joszagot terelgetnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 09:08:12 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
truggy kategoria vegkeppen nincs :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 09:10:32 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Thomas írta:
Ez a megoldás. Mit tehet ha diszkriminált helyzetbe kerül.


Arra, hogy mi tartozik az MT kategóriába és mi nem, arra nem reagálnék, de azt azért megsúgom, :sug hogy Marczy nem azért vett REVO-t, mert a Blazerrel nem indulhat a monster futamban. Nem hiszem, hogy örülnél a véleményének. Nekem elmondta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 10:09:10 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Godzilla írta:
Thomas írta:
Ez a megoldás. Mit tehet ha diszkriminált helyzetbe kerül.


Arra, hogy mi tartozik az MT kategóriába és mi nem, arra nem reagálnék, de azt azért megsúgom, :sug hogy Marczy nem azért vett REVO-t, mert a Blazerrel nem indulhat a monster futamban. Nem hiszem, hogy örülnél a véleményének. Nekem elmondta.

Na írd le nyugodtan. Csak a szavakkal vigyázz :!:

Láttuk egy páran a teljessen átalakított SST-t a monster pályán. A gyári kialakításra nem igazán hasolított. Volt benne átalakítási tuning bőven. Az originál rádíó doboz átkerült a tank helyére. A tank ha jól emlékszem máshová aztán egy 1/5 ös szervó a közepére ami hamar megadta magát. Teljes átkonfigurálás. Talán egy fotó is lessz róla.
Tetszett a fiúknak. Sokat dolgozott rajta. Igaz ami igaz. Gratula neki.

Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 10:23:48 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Thomas írta:
Na írd le nyugodtan. Csak a szavakkal vigyázz :!:


Nem kell vigyáznom a szavakra, hisz csak elkérem tőle a cikket, amit írt és felteszem a többi közé. Ha Marczy odaadja, én nem vagyok ellene!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 10:31:15 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 16:26:16
Hozzászólások: 2987
Tartózkodási hely: Budapest XXI.ker. Tel:+36-30/9410131
Szerintem a stílus mindenképpen elkanyarodott és rossz irányba mutat pro és kontra.
Kérem az urakat személyes sérelmeiket a vár aljában privátban mobilon vagy egyébb formátumban a fórum oldalait mellőzve rendezni.
Adott egy probléma mely megoldásra vár.
A döntés nem egyszerü mint mondtam de a személyeskedés ennek nem megoldása.
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.04 12:51:34 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.25 22:33:39
Hozzászólások: 1317
Tartózkodási hely: Budapest
Segítség képen egy kis DEMO a méretekről. Egy Revo egy Blazer SST és egy T-Max. A látvány magáért beszél.

www.grimrc.com/Video/SST_Revo_Tmax.wmv

Thomas

_________________
Hong Hor-Jammin Products
http://www.hongnor.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 01:02:45 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
Thomas írta:
Sziasztok

Hát kérem a Hong Nor 1/8 Blazer SST az 1/8as truggy. Méretben azonos a REVO- val és a T-Max-al
Nyomtáv, tengelytáv, súly. Azonos. Hadmagasságban magasabb mint a REVO.
Ebből következik ha a Hong Nor Blazer SST nem indulhat a monster kategóriában akkor a REVO és T-Max sem.
A Verseny kiírásban szereplő méreteknek megfelel.
Így egyértelmű, hogy gépátvételen át kell, hogy vegyék a Hong Nor Blazer SST-t.

Marczi semmi sem gátol meg abban hogy indulj a versenyeken.


Üdv
Thomas


Köszi a bíztatást:)

A súlya picit több mint a Revo, viszont az igaz, h a hasmagassága az lényegesen alacsonyabb mint a Revóé. A Versenykiírásban szereplő adatoknak megfelelt az autó az igaz, de mégsem született meg a döntés a futamig arról, h indulhat-e az autó vagy sem...:(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.05 01:48:36 
Offline
Nitro pancsoló

Csatlakozott: 2005.05.20 22:51:58
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Pest
No, akkor én is beleszólnék, egy szép hosszút, ha már én indítottam el az egész vitát :)

Bergernek nagyon igaza van abban, hogy a határ nem egy könnyen definiálható dolog a stadium és a monster között. Egy valamit azért nem szabad elfelejteni, hogy a REVO-ból is 20 perc alatt stadium truckot lehetne faragni és senki sem szólhatna ellene hisz egy Revo:) Már mondtam Csacsinak is és Godzinak is hogy szívesen segítek abban, hogyha világszabvány nem is létezik, de az RCOR-en belül beszabályozzuk úgy a monster témát hogy ne lehessen belőle vita hogy monster vagy truggy. A verseny szempontjából meg ugyis mindegy lett volna mert a Revo-val is elkenték a számat rendesen :) A Verseny viszont nagy buli volt :)
Csacsi írta:
de Marcy megoldotta, vett egy REVO-t.

No igen a Revo tényleg a versenyzés miatt vevődött meg, meg más okokból is amit itt nem részleteznék...
Csacsi írta:
nem az en dontesem, hanem egy konszenzus. de latom a szavazatok aranyat is, ez is egy velemeny, sok emberé.

mindig ugy kellene alakitani, ahogy jo, igaz? Neked az lenne a jo, ha igen, hiszen forgalamzod a termeket. Dobby azert hiv fel, hogy ne, mert szerinte nem egyenloek akkor az eselyek.


A szavazással kapcsolatban igazából annyi a baj, hogy szavazott 46 ember és indult a monsterben 9. Most vagy 37-en nem jöttek el a versenyre, vagy igazából azt sem tudták miről szavaznak, mert ahogy láttam a régi modellezők közül sem futott még mindenki össze Blazerrel. A III. futam előtt az összes buggy-s egyhangúan megszavazta, hogy a pécsi srác indulhasson 135 ccm-es tankkal. Nem hiszem h neki ezen múlt volna. Amit az egészből ki akartam hozni az az, hogy nem mindenkinek kellett volna szavazni, hanem a monstereseknek, vagy az RCOR részéreől azt mondani valakinek hogy NEM és odatenni mellé egy megcáfolhatatlan indokot. Az egynlő esélyekről meg annyit, hogy 2,5 ccm vs akár 2x4,6 ccm. A Revo alacsonyabb is könnyebb is mint a Savage mégis kikaptunk tőlük. Itt a vezetésen múlnak a dolgok nem azon hogy kinek milyen autója van.
Thomas írta:
Láttuk egy páran a teljessen átalakított SST-t a monster pályán. A gyári kialakításra nem igazán hasolított. Volt benne átalakítási tuning bőven. Az originál rádíó doboz átkerült a tank helyére. A tank ha jól emlékszem máshová aztán egy 1/5 ös szervó a közepére ami hamar megadta magát. Teljes átkonfigurálás. Talán egy fotó is lessz róla.
Tetszett a fiúknak. Sokat dolgozott rajta. Igaz ami igaz. Gratula neki.

Köszi a gratulát:) Az autó azóta kapott egy 4 kerék kormányzást is :)
A szervó meg azután adta meg magát hogy átmentem egy óriási tócsán :) Nem az 1/5-ös kapott vizet hanem a gáz-fék,de aztán az is észhez tért :) A tank a rádiódoboz helyére került mivel máshol nem volt helye :) Az viszont, h milyen átalakítások voltak azon az autón nem minősíti magát az autót!!! Hobbynak, meg tanulni nagyon jó volt, főleg azért mert kiélhettem a Blazeren az eddig elnyomott szakmai kreativitásomat :) Inkább annak örüljön mindenki hogy nem 1/1-es autón tettem mindezt :-D

És íme a kép az autóról:

http://kepek.rcoffroad.hu/public/p1010110f.jpg

Üdv:

Marczy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.07.18 19:25:15 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.04.17 16:24:47
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Gödöllő
én azért szavaztam igennel mert nemsoká lesz MT2-m és ha már jól tudom vezetni szivesen indulnék versenyen is de ugytunik ebbölo nem lesz semmi... :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség