Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.03.29 12:47:41

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.29 09:52:35 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
geross írta:
Egyébként kíváncsi lennék rá, hogyan áll össze egy ilyen OB szabályzat. Hogy és hol kerülnek megvitatásra a dolgok és hogyan tudunk mi „játékosok” is érdemben beleszólni ötleteket adni?

(ennek a pár sornak már nem akartam külön topic-ot nyitni)

Üdv.


Ezt a kérdést valóban nem jó helyen tetted fel, ez a topic teljesen másról szól!
Ha Ti „játékosok”is érdemben bele akartok szólni és ötleteket adni. Akkor azt tegyétek meg, de ne tüzijáték szerú sziporkázásokkal, hanem ténylegesen átgondolt javaslatokkal.
Meglehetősen nagyszámú Off-Road versenyen láttam el a vezető bírói feladatokat. Sajnos a tapasztalatom az, hogy a versenyzők 95%-a, nem hogy nem érti, hanem még csak el sem olvasta a szabályzatot, és felkészületlenül érkezik a versenyre. Ennek ellenére ötletekben nem szenvednek hiányt.
A szabályalkotásba egyébként számos neves versenyző be van vonva, azt nem várhatja el senki, hogy mindenki hirtelen ötletére, konkrét értelmezést és választ írjunk. Erre senkinek nincs energiája.
Javaslom, hogy amennyiben felvállalod gyűjtsd össze az ötleteket, és egy megfelelő topikban tedd azt közkincsé.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.29 11:24:59 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.04 19:59:44
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest
F_Gyuri írta:

Ezt a kérdést valóban nem jó helyen tetted fel, ez a topic teljesen másról szól!
Ha Ti „játékosok”is érdemben bele akartok szólni és ötleteket adni. Akkor azt tegyétek meg, de ne tüzijáték szerú sziporkázásokkal, hanem ténylegesen átgondolt javaslatokkal.
Meglehetősen nagyszámú Off-Road versenyen láttam el a vezető bírói feladatokat. Sajnos a tapasztalatom az, hogy a versenyzők 95%-a, nem hogy nem érti, hanem még csak el sem olvasta a szabályzatot, és felkészületlenül érkezik a versenyre. Ennek ellenére ötletekben nem szenvednek hiányt.
A szabályalkotásba egyébként számos neves versenyző be van vonva, azt nem várhatja el senki, hogy mindenki hirtelen ötletére, konkrét értelmezést és választ írjunk. Erre senkinek nincs energiája.
Javaslom, hogy amennyiben felvállalod gyűjtsd össze az ötleteket, és egy megfelelő topikban tedd azt közkincsé.
F_Gyuri


Nem sziporkázásnak szántam de örülök ha annak tűnt… :)
Egyébként komolyan érdekel ezen dolgok háttere és nem (csak) sziporkázás céljából.
Javaslatodat megfogadom és a kincseket máshol osztom meg veled, veletek a továbbiakban.

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.29 15:06:53 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
kisebb motor előnyei:

-kevesebbet fogyaszt így akár kevesebbet kell tankolnod
-jobban uralható
-kíméli az autót kisebb a technikaihiba lehetősége
és még sorolhatnám

Idén a Revomban egy RB 3.5 buggy motor volt.
Iszonyatosat ment az autó, ezt nem vitatom.

Mostanra jutottam el oda hogy ki is tudom (viszonylag) használni az erejét eddig szenvedtem vele.
Nyugodtan belerakhatsz egy motort de én fogadok veled hogy rosszab helyezést fogsz elérni. :)
Sokan azt hiszik: ÓÓÓÓ nagyobb motort rakok az autómba és akkor piszok gyors leszek. Én kipróbáltam nem így van.

Én azt javaslom hogy az alap mocival gyakorolj nagyon sokat,
és ha hibátlanul végig tudsz menni 30 percet kicsúszás nélkül,
na akkor jöhet a nagy motor.

Én is visszafogok állni egy kisebb motorra, mert FÖLÖSLEGES.

_________________
Kép
Design by www.rcpaint.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.29 15:51:42 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.04 19:59:44
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest
A fogyasztás és az amortizáció magától értetődik egy verseny használat során. Számomra.
De szerintem azért jobb fél gázt húzni mint „robbanáspontig” zárni a motort. Mert ugye a kis blokkoknál mi mást tehet az ember ha azt látja pl., hogy a célegyenesben kevés a power.
A kanyarokban amit hozok elvesztem az egyenesekben. Vagy szélmalom harcot vívok, vagy hibázik az előttem levő.
Ha valaki tud kanyarodni nagyjából egy erős mocival akkor már küzdeni kell keményen hiába nyomod a pályát csukott szemmel is. Ebben az évben sokat játszottunk és csak pályán, ezek a tapasztalatok ott gyűltek össze. Pont az a gond amit írtál, hogy miután az alap mocival kigyakorolta magát az ember (vagy legalább is úgy érzi) muszáj előrébb lépnie. Mert más a nagy blokkokkal ugyan így van csak ott hozzá zárkózik fel aki akar. És itt vissza is értem az első irományomhoz. :)


Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.29 16:35:28 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
Hát ha tényleg ilyen jól megy, akkor remélem találkozunk a jövőévi versenyeken. ÍGY MÁR ÉRDEMES BELETENNED A NAGYOBB MOTORT!!

_________________
Kép
Design by www.rcpaint.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.29 20:15:06 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
geross írta:
Pont az a gond amit írtál, hogy miután az alap mocival kigyakorolta magát az ember (vagy legalább is úgy érzi) muszáj előrébb lépnie. Mert más a nagy blokkokkal ugyan így van csak ott hozzá zárkózik fel aki akar. És itt vissza is értem az első irományomhoz. :)
Üdv.


Nekem ellentmondásos amit írsz, nagy erős motort szeretnél, és könnyített autót. Ez már idén sem volt megengedett az Mb-n. Tényleg az lenne az alap hogy elolvasd a szabályzatot és úgy próbálj hozzászólni. www.modellsport.hu Az erős motor az idén mindenki számára nehézséget okozott, volt aki az év végéig szenvedett vele. Én úgy gondolom olvasgasd el a létező szabályzatokat, ahhoz igazodva készítsd fel az autódat gyere el versenyre és ha már nem csak elképzeléseid vannak a dolgokról akkor tegyél javaslatot. Ha eljössz egy versenyre meglátod átértékeled amit most gondolsz az erős motorokról. Nem szeretnélek megbántani de ugye nem gondolod komolyan hogy egy versenyszabályzatot azért módosítanak mert egy érdeklődő másképp gondolja. Vagyunk páran akik nagyon sok időt eltöltenek azzal hogy mindeki számára a legelfogadhatóbb szabályzat szülessen meg, ahogy az idei is.


Üdv:
Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.11.29 20:33:54 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.01.16 18:12:58
Hozzászólások: 641
Tartózkodási hely: Bp xv.ker +3620 575 23 61
Geross,
ha jól értem, akkor az a sérelmed, hogy az alsó sújhatár
feljebb kerül,
és ez azt eredményezi, hogy a kissebb motorral rendelkező piloták, akiknek az erősebb motorokkal szemben csak a sujt tudnák csökkenteni
a dinamika érdekében, azoknak már ez a lehetőségük sem maradt?

nem arrol volt szó, hogy ez változik a szabályzatban!
hanem arról, hogy a ROAR (egyetlen létező hivatalos szabályrendszer
ami a MONSTER kategóriával is foglalkozik!) készitői az USA-ban
már jelezték a nyilvánosság felé, hogy ott igy lesz!

A Magyar OB, szabályzat részben a roar-on alapul!

de nem 100%-ban az

pont azért vannak és (lesznek) benne speciálisan a MAGYAR monsteres
versenyzők lehetőségeit (autótipusait) figyelembevéve eltérések!



remélem nem csak télen vagy buzgó, és nyáron majd találkozunk a versenyeken is!

_________________
Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már szinte gömb!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.21 16:41:39 
Offline
Egyhelyben pöfögõ

Csatlakozott: 2006.11.03 19:41:01
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Kazincbarcika
hello, nem tudom hogy ideillik-e a kérdésem... annyit szeretnék megtudni hogy jövőre(2007) traxxas-jatoval indulhatok versenyen? ha igen melyik kategóriában?
Előre is köszi Andris


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.21 16:46:00 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 08:25:21
Hozzászólások: 1321
Tartózkodási hely: Szentendre World City
jakandris írta:
hello, nem tudom hogy ideillik-e a kérdésem... annyit szeretnék megtudni hogy jövőre(2007) traxxas-jatoval indulhatok versenyen? ha igen melyik kategóriában?
Előre is köszi Andris
Szerintem sajna nem :(

_________________
06203486503


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006.12.22 11:10:03 
Offline
Diótörő
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 19:09:39
Hozzászólások: 5338
Tartózkodási hely: Abu Simbel
jakandris írta:
hello, nem tudom hogy ideillik-e a kérdésem... annyit szeretnék megtudni hogy jövőre(2007) traxxas-jatoval indulhatok versenyen? ha igen melyik kategóriában?
Előre is köszi Andris


Hi!

Esetleg úgy indulhatsz, hogy versenyen kívül. Vagyis együtt mész a truggy-sokkal (mondjuk), és nem lesz értékelve az eredményed. Bár MB-n szerintem nem sok esélyed van, inkább a RCOR kupában lehet esélyed.

:Ramses Ramses :Ramses

_________________
http://www.digimappa.hu - digiMAPPA - Iktató és Iratarchiváló Rendszer - Iktatás, iratarchiválás
http://www.ocm.hu/ - OCM2000 - Integrált Vállalatirányítási Rendszer
X-Ray XB8-TQ
Nameg itt van gyilkos is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.18 23:49:08 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 00:15:31
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Bp.XVI. (Söröző púltjához dőlve)
Ezek a változtatások mikorra lesznek véglegesek :?:
El kellene dönteni lassan, hogy bicikli kereket, vagy trabi motort vegyek az autóhoz... :?

_________________
Én vagyok Riska, akiről teheneket neveztek el...
T:06-70-299-5599
http://ingatlan.com/lak-tar


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.19 07:03:17 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
Riska írta:
Ezek a változtatások mikorra lesznek véglegesek :?:
El kellene dönteni lassan, hogy bicikli kereket, vagy trabi motort vegyek az autóhoz... :?


A ROAR szabályzatában vannak változások amik a monster kategóriát érintik. Dolgozunk a témán, türelmet kérünk rövidesen lesz tájékoztatás.
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.19 11:03:50 
Offline
Nitrofüggõ
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 00:15:31
Hozzászólások: 273
Tartózkodási hely: Bp.XVI. (Söröző púltjához dőlve)
Köszike :-D

_________________
Én vagyok Riska, akiről teheneket neveztek el...
T:06-70-299-5599
http://ingatlan.com/lak-tar


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.19 22:03:01 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.04 19:59:44
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Eddig nem vettem észre ezt a topikot és benne a régi témát… ezért volt a nagy csend.
Most azonban reagálnék a hozzám intézett megszólalásokhoz.


Thief 1!

„Nekem ellentmondásos amit írsz, nagy erős motort szeretnél, és könnyített autót.” ?????

Nem erről folyt a beszélgetés. A versenyszabályzatot jelentem elolvastam már akkor is mielőtt szóba került volna a téma. De elolvasom a hozzászólásokat a topikokban is pontosan!! Ugyan is itt éppen a vagy ez, vagy az volt a beszélgetés középpontjában. Thát hogy ne legyen további minimumsúly korlátozás +ba ha egyben marad a monster kategória az értékelésnél. Nem ismétlem magam, el kell olvasni. De ami a legfontosabb eszembe sem jutott, hogy miattam megváltozna a versenyszabályzat. Csak beszélgetünk. Sajnos nem azonos stílusban.


Dobby!

Ha jól tudom kint .21-ig és től vannak szétosztva a kategóriák, még ha egy futamban is indulnak. Az értékelésben külön veszik őket gondolom nem véletlenül. Pont erről folyt a duma, hogy talán, ezt érdemes lenne átvenni. Ezen felül lehetne egy abszolút bajnok is.

Amúgy a felvetésem ez volt és nem több:
„Egyébként a maximálisan kiegyenlített erőviszonyokhoz a motor méretek alapján is elférne két kategória monster-en belül. Főleg a súly határok átalakítása után.”

Ha a súlyhatár nálunk marad a régi akkor ez a része tárgytalan a mondatnak. (most legalább is még 2740g min. van a neten) Emellett változatlanul azt gondolom, hogy egy .15-ös moci nem versenyképes egy .28-as blokkal. Szerintem sok embernek megjönne a kedve a versenyzéshez, ha a gyári nem big block -os gépével is esélye lenne a kategórián belül egy neki megfelelő ccm-es értékelésben.

-----------------------------------

Ha jól emlékszem utánad a második voltam aki regisztrált. Várom már a verseny hangulatot! Biztos lemostok, de azért odateszem magam amennyire csak tudom. :)


és, hogy még nehezebb legyen a dolgom, azért veszek egy nagyobb mocit. (Főleg, hogy végignéztem milyen motorokkal indultok) Bevállalom a kockázatot. :)


Üdv. mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.19 22:14:45 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
geross!
Lehet, hogy thief-nek meg dobby-nak világos amít írsz, de nekem egy kicsit nehezen megfejthető.
Amire még reagálnék: Ötleteket szívesen veszünk, de azt el lehet felejteni, hogy több kategória legyen mint a tavalyi évben.
Egyszerűen fizikailag nem fér be már több versenyszám a napba, mondhatnám úgy is hogy a végét már vak sötétben kellene befejezni
Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy más versenyeket nem lehet szervezni. Mindenkinek a jogában áll rendezni számára tetsző versenyeket. A mi terveinkben nem szerepel a kategóriák kibővítése.
üdv:
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.19 23:12:04 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2005.01.05 21:57:55
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: Győr
Szia Geros,


Kérlek a csendet ne veszekedéssel törd meg.

Sajnos én sem értem a nekem címzett rész.
Úgy látom hogy Gyuri a kategóriák további bontását, már meg is válaszolta.

Ha jól számolom jelenleg 7 nevező van traxxas-al, ebből 2!!! szeretne kis blokkal indulni. Most komolyan szerinted lenne értelme a külön kategóriának? Egyébként kérdezd meg Dobbyt tavaly milyen motorral érte el a jobb eredményeit. Szerintem egy 3.3-as revó ütőképes lehet a mezőnyben.

A roar szabályzatában a minimum súly emelése, csak a truckokat érintette, így a monster kategóriában nem is indokolt a változtatás.
Ha jól látom ez érdekelt a legjobban. Szerintem már nem kell sokat várni a 2007-es RCOR off-road szabályzatra.


Szerintem légy kicsit türelmes és ha meglesz a szabályzat a szerint készítsd fel az autód. Gyere el versenyezni, és érezd jól magad.

Thief

_________________
TESCO


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.20 11:30:31 
Offline
Egyhelyben pöfögõ
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.04 19:59:44
Hozzászólások: 74
Tartózkodási hely: Budapest
Szia!

Nem hiszem, hogy rajtad kívül bárki is veszekedésnek venné a válaszomat a te kisé lekezelő hozzászólásodra. A csendet pedig azért törtem meg mert nekem írtál és olyat amiről szó sem volt.
Gyuri már lejjebb is elmondta, hogy nem lesz változtatás (bontás) a kategóriában. (Bár én ahogy legutóbb leírtam nem a fizikailag szétbontásról, hanem a papíron külön értékelésről írtam és ezt is felvetés szinten) Ettől még egyébként lehet róla szó egy nyitott fórumon belül. Beszélgetni lehet róla, nem kell gyomorból reagálni. Amúgy nem jött volna szóba ismét ha nem írtok még nekem pár keresetlen szót.


Részemről ennyi!
Várom a versenyeket, legyen minél több és jobb! :)


Üdv:
Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.20 20:13:14 
Offline
RCOR Elnök
Avatar

Csatlakozott: 2004.03.28 19:44:48
Hozzászólások: 4838
Tartózkodási hely: Vác Tel: 30/9501-836
geross írta:
Gyuri már lejjebb is elmondta, hogy nem lesz változtatás (bontás) a kategóriában. (Bár én ahogy legutóbb leírtam nem a fizikailag szétbontásról, hanem a papíron külön értékelésről írtam és ezt is felvetés szinten)
Amúgy nem jött volna szóba ismét ha nem írtok még nekem pár keresetlen szót.

Szia!
Úgy gondolom nem volt keresetlen, amit írtam.
A papíron való bontással az a baj, hogy ha csak néhány induló van egy kategóriában, akkor az Ő nevezési díjuk még a részükre átadásra kerülő díjak ellenértékét sem fedezik. Futamonként és kategóriánként 3 díj, általában különdíjak és az év végi díjazás.
Tehát fent marad a kérdés a ha, csak papíron van külön értékelés, akkor is ki fedezi a plusz díjak költségét, mert mi biztos, hogy nem szeretnénk növelni a költségeit az amúgy is veszteséges versenyeztetésnek.

Igazából ezt a topicot azért nyítottam, hogy jó ötleteket kapjunk a 2007-es évre, de mint eddig is csak olyan ötlet jön amitől nekünk csak több lenne a munkánk és a kiadásunk.
Ne lepődj meg azon amit az előbb írtam mert az említett fajta ötletből már kaptunk bőven csak nem ebben a topikban.
Kettő ember kivételével senkim sem kinálta föl segítségét a 2007-es évre.

Szóval olyan ötleteket várunk, amire megoldást is tudtok szállítani.

Nem bántásból írtam ezt a néhány mondatot, csak a tisztán látás végett.

Üdv:
F_Gyuri

_________________
KépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.21 19:31:40 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2005.02.17 14:44:32
Hozzászólások: 954
Tartózkodási hely: XXII-kerület
Szia Geross.

Csak azt kérdezném hogy hány versenyen vettél részt a tavalyi évben?

_________________
Kép
Design by www.rcpaint.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007.01.21 22:50:22 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2006.03.05 21:02:16
Hozzászólások: 690
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy nyáron úgy néz ki elindulok monster kategóriában.
Az autóm egy TNX, amiben 18as motor, de ennek ellenére a könnyű súlya miatt, elég jól megy.
Most jelent meg a TNX 5.2, amiben 5.2-es motor van, gondolkozom egy iylen beszerzésén, de ha jól olvastam, akkor az idén a motormegkötés 30as lesz ügye? Tudom mit jelent az erősebb motor és, hogy azt el is kell vezetni, ezért kérdezem, hogy ti mit tennétek?
Elinduljak a 18as motorral, vagy az új TNX-el, de akkor vennem kel még egy motort is?

üdv

_________________
Tamiya TA-05, DF-03, TNX, TT-01, Porsche Turbo RSR 934
Sanwa M11
06705251994


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 44 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség