Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.04.25 00:50:23

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Caster Racing ZX-1R
HozzászólásElküldve: 2008.04.16 08:56:38 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Sziasztok!

Az idei évben azokon a versenyeken ahol indulok, a Caster Racing cég ZX-1R buggy autójával fogok versenyezni.

Most, hogy az első versenyen túl vagyunk, tapasztalatokkal gazdagabban szeretnék egy kis beszámolót adni az autóról és a versenyen történtekről.

Az autót a hazai forgalmazótól, Kelemen Árpi barátomtól kaptam erre a versenyévadra, hogy nézzük meg, mutassuk meg ezt a típust is a modellezőknek. Sokat beszélgettünk az elején, mielőtt vállaltam volna a dolgot. Árpi és a Caster Racing hozzáállása azonban meggyőzött még azelőtt, hogy az autót láttam volna arról, hogy mint minden üzleti vállalkozás, ő is profitért, de egy kicsit más struktúrában gondolkodik a modellezésről. Meg fogjátok látni ha megnézitek, hogy a Caster Racing igen kedvező minden szempontból a modellezők számára. Jó árak és jó minőség egy helyen.

Elvállaltam tehát a dolgot és Fally Gyuri barátommal együtt mi lettünk erre az évre a Caster Racing csapat két tagja. Gyuri a K8T truggyval, míg én a fent említett ZX-1R buggyval fogok menni.

Nézzük az RCOR első versenyét, hogyan sikerült számomra:

Szombaton a következő nehézségek álltak előttem:
1. teljesen új autó, éppen csak összerakva, még beállítva sincs.
2. teljesen új motor, még beindítva sem volt (másnap pedig verseny...)
3. teljesen új pálya, melyen még egy métert sem mentem.

Ez általában elég ahhoz, hogy garantált legyen a küzdés mindennel.

Így is volt részben. Szombaton a motor bejáratása és a futómű behangolása következett. Erre gyakorlatilag az egész nap ráment, hiszen egy új versenymotornak nem elég pár tank ahhoz, hogy tökéletes formába lendüljön. Egész nap nem volt olyan teljes tank, amit a motor leállása nelkűl tudtam volna teljesíteni, pedig itt még kínzásról nem is volt szó. Az autót is be kell járatni némileg. Egyszóval ezzel elment a szombat, ráadásul nem tudtam végig kint maradni.

Vasárnap: itt szabadedzésre már nem volt lehetőség, ergo az előző nap valamennyire beállított autóval vágtam neki az első időmérőnek. Nem volt nagy siker, hiszen a motor 6x állt le a 10 perc alatt, ezzel ennek az időmérőnek már lőttek, csapattársaimmal és MMM segítségével a karburálásra fordítottuk a még kihasználható időt az időmérőből.

Második időmérő: itt már valamivel jobban muzsikált a motor, 3x állt le ami azt jelentette, hogy a 14 vagy 15 kört megtevő élcsapathoz képest a 10 megtett kör ugyan kevés volt, de némi tapasztalatot adott legalább az autó viselkedését illetően.

B döntő: éreztem, hogy most jó lehet minden. A motor végre kezdett bejáratottá válni és csak szeltük az autóval a köröket. Verseny közben az ember azt legalább érzi, hogy hogyan állhat, amennyiben sokat előzött és nem nagyon hagyták mások őt le. Éreztem én is, hogy jól megyek. Az autó kiválóan viselkedett, nagyszerű volt vezetni, tökéletesen működött.

Sajnos a 30 perces döntő 20. perce körül a hátsó tripla ugratónál sikerült egy ordenáré nagy hibát elkövetni és nagyon bénán, kifordított első kormányműre érkezni, mely nem maradt következmények nélkül. Az első alsó lengőkart sikerült eltörnöm. Még pár kört kínoztam a gépet, mert nem tudtam, pontosan időben hol járunk. Mikor bemondták, hogy 20. perc még csak, akkor kiálltam, nem volt tovább értelme a gépet kínozni. A büntetést felvállalva lejöttem az emelvényről megnézni, hogy mit tettem a technikával. Összeszedtem a cókmókomat a boxutcából és visszamentem az asztalomhoz, leadtam a jeladómat. Ezután rohant oda hozzám a spori, hogy még csak ebben a pillanatban előztek meg, vagyis a B döntöt igen komoly előnnyel vezettem a 20. perc környékén.

Az autóról kizárólag jókat tudok mondani, sajnos egy lengőkar törés egy ilyen béna, értelmetlen ugratás után benne van a pakliban, fogytak is aznap a sporttársak rendesen.

A motor is bejáródik lassan, a döntőben nem állt le és kellően jól is ment, pedig csak 107 fok volt a maximum.

Verseny másnapján átnéztem az autót és minden a legnagyobb rendben van, a "törött és ennek ellenére még picit kínzott" első futóműben sikerült még egy műanyag alkatrészt elhajlítanom, de ez minden.

Jó véleménnyel vagyok a buggy-ról, azt mondom: a legjobb autóimmal volt hasonló jó érzésem utoljára verseny közben!

Nézzétek meg a www.casterracing.hu oldalt! Hamarosan pedig elkészülök egy kis bemutatóval is, sok fényképpel együtt az autóról.

üdv,
Csacsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.05.07 08:09:08 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Felkerült a cikk is! Köszönjük Csacsi!

http://www.rcoffroad.hu/leirasok/caster-zx1r.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008.08.25 14:00:09 
Offline
karbantartós
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.21 12:08:13
Hozzászólások: 4361
Sziasztok!

A Caster által kiadott új tuning elemekre szeretném felhívni azon sporttársak figyelmét, akik a factory kit-et nyúzzák:

http://casterracing.hu/parts.php?pc=6 és itt legalul a Front Toe in Plate.
(JR-0005)

Remek upgrade, mivel a gyári műanyag elem a sok ugratóval ellátott pályát nehezen tűri, hajalmos eltörni egy egy rosszul sikerült ugrató után.

További javasolt elem, amit versenyzésre fogott technikánál mindenképpen javaslok cserélni a következő:

http://casterracing.hu/parts.php?pc=6

itt a listából a JR-0076 (30% Stronger Harden Racing Hinge Pin )

ez nem csak kibír mindent, hanem egyúttal elhagyásra kerül az E-Clips is, és helyette egy csavarkötést kapunk, ami biztosabb.

Egyúttal nézzetek körbe, remek kiegészítők (pl. a szerszámok nagyon jók és még szépek is!) kerültek ki.

Hamarosan megjön a big bore (nagy méretű) telókészlet is, az általános trendnek megfelelően. Egyébként számos mást gyártó típusához is tökéletesen passzol majd.

üdv,
Csacsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség