Bemutatkozás | Hírek | Tagság | Taglista | Alapszabályzat | Versenyszabályzat | RCOR Ring Apaj | Támogatóink
MyModell | Cikkek | Leírások | Fotók | Videók | Versenyek | Rendezvények | Média ajánlat | Kapcsolat
           
Pontos idő: 2024.07.02 03:34:17

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Autó vásárlási tanácsok
HozzászólásElküldve: 2005.11.06 12:52:32 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.11.06 11:59:28
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Budapest
Egy jo képességekkel rendelkező benzinmotoros autót szeretnék venni.
Most kezdeném az autózást, ezért nem valami drága de jó kocsi kéne!
Ha tud valaki akár valami használtat vagy újat ami megéri akkor szóljon. Lehetőleg 1/10-es méretarányú legyen.
Segítségeket előre is köszönöm.
Kinéztem egy RTR NITRO RS4 3 nevű autót alapból 92000.-Ft - abba benne van minden de azt mondták hogy még + 30000.-Ft mire elindul. A 30000.-Ft-ban akkumulátorok a benzin az olajok és valami tisztító spré van. Mit gondoltok erről az autórol??? Van e jobb nála ilyen vagy olcsóbb árkategóriábanban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.06 14:03:17 
Offline
Nitrofüggõ

Csatlakozott: 2005.05.16 14:21:12
Hozzászólások: 366
Tartózkodási hely: Budapest X.ker
Kis ráfizetéssel az SS-t venném a helyedben ha onroadozni akarsz. Ahhoz még kell 2 szervó és rádió. Bika moci van benne,csak neked kell összerakni. Amikor én álltam autóvásárlás előtt akkor RTR Savaget váalsztottam, mert beszari voltam, de rájöttem hogy megbántam, mert ha volt/van technik legód :lol: akkor simán össze tudsz rakni egy rc autót is.

_________________
SAVAGE28 Hemicuda (msn: spongyabob@vipmail.hu)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.06 14:26:27 
Offline
RC mániákus

Csatlakozott: 2004.12.31 12:21:43
Hozzászólások: 771
Tartózkodási hely: Budapest XXII-ker.
szia!hát lenne eladó savagém de ahogy láttam neked onroad kéne.hát nézelődj!nagyon nézz körbe mert rengetek jó autó van szerin tem.de mindenképpen olyat nézz amihez van itthon alkatrész is.mert ha nincs akkor várhatsz akár hónapokig!

_________________
"Sose vitatkozz idiótákkal. Lesüllyedsz az Ö szintjükre, és ott legyöznek a rutinjukkal!"
:integet

Mugen MBX5T PROSPEC Truggy & STS 28


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.07 20:13:28 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
hi
hat szintem ha onroad akko inkabb mugen vagy serpent,vagy ha olcsot aklarsz akko tamiya,ha offroad savage,TNX (most csak 95 ropi)Revo...stb. szintem megfogod banni hogyha onroadot veszel....belefogsz unni az egyedul parkolozgatasba...szintem az offroad sokkal jobb es szinte barhol zuzhatsz...de ahogy erzed

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.07 20:39:26 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Gyere ki egy találkozóra és nezd meg az offroad verdákat. Jó esély van rá, hogy azok közül fogsz választani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.07 22:24:05 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.11.07 18:57:26
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Budapest, Szerencs, London
Tucsok írta:
hi
hat szintem ha onroad akko inkabb mugen vagy serpent,vagy ha olcsot aklarsz akko tamiya,ha offroad savage,TNX (most csak 95 ropi)Revo...stb. szintem megfogod banni hogyha onroadot veszel....belefogsz unni az egyedul parkolozgatasba...szintem az offroad sokkal jobb es szinte barhol zuzhatsz...de ahogy erzed


Én a CEN márkát is a figyelmedbe ajánlanám. A Fun Factor sorozat bármelyik elemét a sebváltó fogaskerekek, lengőkarok, féltengelyek és kerekek- meg persze a kaszni cseréjével, 1-2 óra alatt átalakíthatod pályaautóból Buggyvá, vagy Monsterré. (És persze fordítva is)
http://www.cenracing.com/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.07 23:24:08 
Offline
RC mániákus
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.23 12:34:36
Hozzászólások: 772
Tartózkodási hely: Kuwait
Gabesz írta:
Tucsok írta:
hi
hat szintem ha onroad akko inkabb mugen vagy serpent,vagy ha olcsot aklarsz akko tamiya,ha offroad savage,TNX (most csak 95 ropi)Revo...stb. szintem megfogod banni hogyha onroadot veszel....belefogsz unni az egyedul parkolozgatasba...szintem az offroad sokkal jobb es szinte barhol zuzhatsz...de ahogy erzed


Én a CEN márkát is a figyelmedbe ajánlanám. A Fun Factor sorozat bármelyik elemét a sebváltó fogaskerekek, lengőkarok, féltengelyek és kerekek- meg persze a kaszni cseréjével, 1-2 óra alatt átalakíthatod pályaautóból Buggyvá, vagy Monsterré. (És persze fordítva is)
http://www.cenracing.com/



Csak az a baj,hogy tudtommal senki sem forgalmaz hozzá alkatrészt Magyarországon.
Javitsatok ki ha tévedek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 18:07:01 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.11.21 18:00:33
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szhely
Helló:!
Nem nagyon értek a témához és most készülök autt venni!
látam egyet a neten de netmom....
ha esetleg segitenétek hogy emgéri e vagy valami iesemi akor azt megköszöném:)

itt a link: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=4160328


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 18:46:06 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
hi
neked is csak ugyanazt nezz korul (minden boltba amibe tudsz mennybe).legyel tisztaban az arakkal.es nezz ki egy talira..robbanost telen nem ajanlott venni a ho meg a hideg levego miatt...szintem ha tudsz varj tavaszig addig nezelodj....

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 18:47:05 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
a linkelt auto nem tunik vm ijonak elso ranezesre....Sinyihnek meg nincs hazai forgalmazoja...

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 19:41:52 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.11.21 18:00:33
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szhely
Kösz a tanácsot! ;)
Nem tudtok mondani valamo oylan oldalt ahol RC-ket árulnak használtan vagy újan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 20:01:07 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Bertoldi írta:
Kösz a tanácsot! ;)
Nem tudtok mondani valamo oylan oldalt ahol RC-ket árulnak használtan vagy újan?


Például ezen az oldalon is találsz használtat, pl. itt: viewforum.php?f=13


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 21:43:21 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.21 21:42:03
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Szombathely
Szevasztok!

Az illetékes segítségét szeretném kérni, aki eltudna engem irányítgatni itt az RC autók feneketlen világában :)
Régóta nézegetem ezeket a járgányokat és mostanában jutottam el odáig
hogy szeretnék végre a magaménak tudni egyet, azonban előtte még rentgeteg kérdésem lenne. például:

1. Én műszaki (de legalábbis beállítottságú) ember lévén nehezem tudom elképzelni hogy mennyire lehet tartós egy ennyire kicsiben kivitelezett robbanómotor. Úgy mégis átlagos használat mellett milyen élettartammal
lehet számolni egy ilyen kis szörnyetegnél (motorjánál)?

2. Sajnos anyagiak szempontjából nemtúlságosan vagyok eleresztve ezért az olcsóbb kategóriát néztem ki magamnak, olyan 50-60 ezer forintig tudok tervezni. Ezen belül miket tudnátok nekem ajánlani, semmit sem tudok még biztosra aztsem hogy onroad v. offroad kocsit szeretnék.

3. Nézegetem a márkákat és a TAMIYAkról mik a tapasztalataitok? Véleményetek? Csak mert abban még vannak megfizethetőbbek.

4. Ha veszek pl egy 60 ezer forint körüli TAMIYA csomagot, az általában mit tartalmaz? Illetve miket kell még beszereznem a készleten túl, hogy használni tudjam? És ezek mennyiben vannak árilag?

huhh hát most így hirtelen ennyi jutott eszembe de ezekre mindenképp kiváncsi lennék. A válaszaitokat előre is köszönöm

Üdv: Blasius


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 21:58:12 
Offline
Pullstarter szaggató

Csatlakozott: 2005.11.21 18:00:33
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Szhely
Lenne egy oyaln kérdésem hogy pontosan mire vanlo egy starterbox??


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 22:05:34 
Offline
Személyi titkár
Avatar

Csatlakozott: 2004.04.05 20:50:43
Hozzászólások: 602
Tartózkodási hely: Madeira
Hello!

Pontosan arra hogy azon a motorokon amin nincs pullstart(berántó)
aztokat a motorokat lehet úgy indítani hogy bennevan az autóba a motor és
a motoron lévő lendkereket megforgatja a startpad! a startpadba elektromotor van és akksi! Az elektromotor megforgat egy kemény gumigőrtgőt és az forgatja a lendkereket!

Remélem sikerült elmagyarázni!

Lacus

_________________
Sponsored by: UNICO MODELLSPORT
Losi 8ight 2.0
JP Racing & RB Concept Engines
Sanwa M11 DSSS Radio
Sanwa ERG-WX Servos
Proline Tires & Accesories
RB Revolution R2 Fuel


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.21 22:11:36 
Offline
RCOR Star
Avatar

Csatlakozott: 2004.01.20 18:40:49
Hozzászólások: 6790
Blasius87 írta:
Szevasztok!

Az illetékes segítségét szeretném kérni, aki eltudna engem irányítgatni itt az RC autók feneketlen világában :)
Régóta nézegetem ezeket a járgányokat és mostanában jutottam el odáig
hogy szeretnék végre a magaménak tudni egyet, azonban előtte még rentgeteg kérdésem lenne. például:


1. Én műszaki (de legalábbis beállítottságú) ember lévén nehezem tudom elképzelni hogy mennyire lehet tartós egy ennyire kicsiben kivitelezett robbanómotor. Úgy mégis átlagos használat mellett milyen élettartammal
lehet számolni egy ilyen kis szörnyetegnél (motorjánál)?

Ez sok mindentől függ. Nitro tartalomtól, attól, hog hogy használod, hogy hogyan kezeled utána, hogy milyen üzemanyagot használasz, és természetesen attól is, hogy milyen motort veszel. Szerintem 1-2 idényt ki kellene bírnia. Pl. egy versenymotor sokkal kevesebbet bír, mint egy "edző" motor.

2. Sajnos anyagiak szempontjából nemtúlságosan vagyok eleresztve ezért az olcsóbb kategóriát néztem ki magamnak, olyan 50-60 ezer forintig tudok tervezni. Ezen belül miket tudnátok nekem ajánlani, semmit sem tudok még biztosra aztsem hogy onroad v. offroad kocsit szeretnék.

Szerintem akkor a használt autókat kellene nézegetned. Sajna ennyi pénzért nem igazán kapsz új autót.

3. Nézegetem a márkákat és a TAMIYAkról mik a tapasztalataitok? Véleményetek? Csak mert abban még vannak megfizethetőbbek.

Tamiyakról kevesebb a tapasztalat, Tücsök kolléga, akine több is volt. Szerintem inkább (ABC sorrendben) HOT BODIES, HPI, MUGEN, KYOSHO, TRAXXAS, XRAY, stb. márkákat javasolnám. Olcsóbból meg... hát... Carson, Duratrax... :roll: De az olcsóbb a végére általában drágább

4. Ha veszek pl egy 60 ezer forint körüli TAMIYA csomagot, az általában mit tartalmaz? Illetve miket kell még beszereznem a készleten túl, hogy használni tudjam? És ezek mennyiben vannak árilag?

Ez is változó. Buggynál van, hogy csak autót kapsz, elektronikát, motort, rezot, távot nem. Monstereknél inkább szokványos az RTR, ahol majdnem minden megvan az ainduláshoz.

huhh hát most így hirtelen ennyi jutott eszembe de ezekre mindenképp kiváncsi lennék. A válaszaitokat előre is köszönöm

Üdv: Blasius


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.22 14:36:54 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
hi
a tamiyak ne olyan rosszak mint egyket ember mondja....nekem tetszett lp a TNX.most az RCmopdellen cagy 5 sracnak van TNX meg nem tortek semmit....tamiyarol tudni kel hogy robbanosban nem a "hitec" autokat gyart,bar a TNX eleg utos lett.Gondolom nezegetted a tamiya 1/10 buggyjat meg a Tamiya XBG onroad (aok a 60ezres arkategoriak) azok jo autok de azokkal ne igazan kepzelj el olyan tucskos 3-4meteres repuleseket...birjak de nem torhetetlenek.

amivel nekemmeg pozitiv tapasztalotam van az HN,de HN 60 ropibol nem naon lelsz...viszont ha meg vagy 40 tudsz teremteni 1-2 honapon belul akko mar TNX vagy Savaget is vehetsz...vagy esetleg az en fullos Hnemet 2PL radioval alap motorral 8)

szintem offroadot vegyel es inkabb varj egy kicsit es szerezz tobb lovet mer ugy is el viszi a gatyad is amodellezes egy ket honapon belul :lol:

szal inkabb vegyel TNXet vagy Savaget vagy 1/8as buggyt mer hosszutavon jobban megeri!

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.22 17:48:38 
Offline
Pullstarter szaggató
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.21 21:42:03
Hozzászólások: 42
Tartózkodási hely: Szombathely
Szevasztok!

Bakker miért ilyen drága ez az egész!!! :?
Nagyon köszi a válaszokat, sokat segítettetek. Legfőképp abban hogy
rájöttem ennyi pénzzel menjek inkább játékboltba matchboxot venni :-D

Az 1-2 idény alatt mennyit kell értenem? kb mondjuk 1-2 nyár, vagyis
1-1.5 év? Ez mennyivel tolodhat ki ha pl télleg csak hobby szinten kíméletesen használom (nem versenyzés meg ilyenek)?

Jah és télleg nemtud valamelyikőtök a nyugat-dunántúlon modelboltot(okat)? Én Szombathelyen lakom és egy így elég durva hogy hogy a legközelebbi bolt Bp-en van ( na jó Dunaujvárosban, de oda rosszabb a közlekedés) Igaz tudom hogy húsz kilóméterre lakok az osztrák határhoz 8)
de osztrákiában is csak Deutschlandsbergről tudok és az sincs túl közel.

Szerintetek mennyire érdemes használt gépet venni? hisz hogyha télleg nemtúl hosszú az élettartama akkor elvileg azzal csak a gond van nem?

köszi üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.22 17:57:06 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
hi
az alvanak (amig gyartanak hozza alkatreszt) tejesen mind1 milyen idos....a motor az ami (kezelestol fugoen 60 litert is megeszik es aztan hal bele,akkor is vlaszeg egy 10e forintos tetelt kel bele vened (dugattyu/huvely esetleg hajtokar meg egy csapagy)

az alap tamiya stb az mind jo,csak aztan elkezdett ekresni a hatarait es elkezdesz vele ugratni,mert hogy ez az enyem ez nem torhet ( :lol:) es akko torik...vagy egy kisodrodas egy onroadnal nagy sebessegel eleg hogy a fel autod hianyozzon (ez minden onroadnal igy van fuggetlen markatol az onroad nem birja ha 50/70el kiszallsz a kanyarbol es telibe kapsz egy falat vagy barmit...az offroadnak sem egeszseges de nem torik rajta annyi cucc!....ezert erdemesebb offroadot venni egy kezdonek mert azok sokkal jobban birjak...

egy zuzossabb 1/8as offroad 100tol....3-4 szazig (tavval),de szazert mar egy jot kapsz!

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005.11.22 17:57:55 
Offline
RCOR Star

Csatlakozott: 2004.01.23 18:14:14
Hozzászólások: 2631
jah es ha jol tom az osszes modellbolt szokott postazni cuccokat...tehat az nem gond

_________________
S13 380HP
D2racing
Ironclad
Initial Drifters


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség